Android Olmayan Telefona Android Yükleme

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.

caneronaldo

Banned
Başlıkta da belirttiğim gibi böyle birşey mümkün mü ? İnternette bi kaç bişey buldum ama telefonuma zarar verebilir diye yüklemedim.

ilgili telefonun donanımı için olan driverları bulup, android'e entegre hale getirebilirsen neden olmasın (ama genelde bu driverlar Android'in aksine kapalı kaynak oluyorlar, sorun burada)

ha bir de, bu işleme başladığın anda (yani telefonu pcye bağlayıp, Android'i derlemeye) telefon %1000000 ihtimalle garanti dışında kalacaktır(sonuçta o telefon Android çalıştırsın diye satılmadı sana, ki çoğu telefon üreticisi Androidli telefonlarda bile yazılımı değştirince sıkıntı çıkartıyor)

HTC'nin bazı modellerinde bunun mümkün olduğunu biliyorum, HTC bir telefonun Windows Mobile'dan Android'e çevrilmiş halini görmüş ve birkaç dakika incelemiştim, görünürde her şey normal çalışıyordu. Ama hangi markaların hangi modellerinde bu olay mümkündür bilemiyorum, yani işlemcisi ve RAM'i kuvvetli olmalı, ayrıca Android'e geçmeye uyumlu olmalı telefonun. Tabiiki de telefonun bunu yaptığında garanti kapsamı dışında kalıcaktır ve eğer yanlış bir şeyler yaparsan bozma ihtimalinde var ne yazık ki. Telefonunun markasını, modelini ve şu anda kurulu olan işletim sistemi ile işletim sisteminin versiyonunu söylersen yardımcı olmaya çalışırım.  :smile:

Telefonumun markası : Sony Ericsson
Modeli : TXT Pro CK15i
Telefonumun işletim sistemiyle ilgili bilgim yok. Ama sen telefon bozulur falan filan deyince ben vazgeçtim zaten Android yüklemekten :smile:

M.BARIS said:
Yok, çevrilemez zaten bu telefon Android'e. Ama çevrilebilir olsada pek bulaşılacak iş değil zaten bu işletim sistemi çevirmek telefonda.  :smile:
Yine de yardımcı olduğun için sağol :smile:
Konu kilit.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom