Far Cry Platformu

Users who are viewing this thread

kx0yu.png

Far Cry, serinin ilk oyunun adını takip eden birinci şahıs nişancı tarzında video oyunu seridir. Far Cry'ın kavramsal devamı olan Crysis serisinin bir parçası değildir. Görsel tarz ve çizgisel hikâye ilerlemesi açısından özgün Far Cry, FarCry 2'den daha yaygındır.

Farcry Serisi, Farcry 1-2-3 ve ekpaketlerini kapsayan Ubisoft'un geliştiricisi olduğu oyun serisidir. İlk oyun 2004 yılında Crytek tarafından Ubisoft adına geliştirilmiştir. Seride CryEngine oyun motoru kullanılmıştır. Şu an bile 1 milyonun üzerinde kopyası satılmaya devam etmektedir. 2009 yılında da aynı isim ve senaryoda bir film çekilmiştir. Farcry 2'ye kadar çıkan ekpaketleri Crytek geliştirmiştir. Ancak Ubisoftla aralarında çıkan anlaşmazlıklardan dolayı Farcry 2'nin yapımında yer almamışlardır.

Dipçiknot: Şöyle bir konu daha vardı. Ama hem konu içeriğinden hem de sadece son oyunu içermesinden dolayı bu konuyu açmayı uygun gördüm. Bu konuyu ilerleyen zamanlarda oynayanları Uplayleri, ingame görüntü ve videoları ile zenginleştirmeyi düşünüyorum.

1.jpg

Far Cry Almanya'da Crytek tarafından geliştirilmiş ve üç Türk yazılımcının da arasında bulunduğu Ubisoft tarafından yayınlanan oyun, 23 Mart 2004'te Microsoft Windows için satışa sunulmuştur. Far Cry dört ay içinde 730,000 adet satılmış ve halen dünya çapında 1 milyonun üzerinde kopyası satılmaktadır. Orijinal oyunu çeşitli konsollar için üretilmiş ve Far Cry adında bir film çekilmiştir.
Oyunda Mikronezya’da bir tekne kiralama şirketi sahibi olan Jack Carver’ı yönetiyorsunuz. Hırslı bir gazeteci olan Valerie Cortez’e Cabatu adalarına eşlik etmek gibi basit bir işi yaparken, o cennet gibi yerler birden cehenneme dönüşüyor. Oyun genetik mühendisliğinde silahlanmanın tehlikelerine dair konusal ögeler içermektedir ve Krieger adında deli bir bilimadamınca oluşturulmuş biçimsiz yaratıkların ve yerli adalıların soykırımı görülmektedir.

Far Cry'daki arazi bölgeden bölgeye fazlasıyla değişiyor. Pasifik'te kurgulanmış bölgede geçiyor. Kıyıları da kapsayan manzaralar, yoğun yağmur ormanları, çok yüksek kanyonlar, madenler, bataklıklar, ve hatta yanardağ ormanları bulunmaktadır. Sade kıyılarından görünen alanları ve özenilerek yapılmış ordu kampı kompleksleri, bir yeraltı tapınağı, ve ileri teknoloji araştırma laboratuvarları da vardır. Bu yapılar Japon İmparatorluk Kara Kuvvetleri'nden ve sığınaklarından kalmıştır.

Şu an çıkan oyunlara bile kafa tutabilen bir oyun. Daha oynamadıysanız oyun hayatınızdan 1 puan eksilmiş demektir.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Far_Cry

Oyuniçi Görüntüler:
1725_full.jpg
1724_full.jpg
1723_full.jpg
1721_full.jpg
1720_full.jpg

Fragman

Oyunu Ubisoft'un kendi sitesi'nden ya da Playstore'dan alabilirsiniz.

1230563756-00.jpg

Far Cry 2, Ubisoft Montreal tarafından geliştirilip Ubisoft tarafından da yayınlanmış Birinci Şahıs Nişancı Açık uçlu bir bilgisayar oyunudur. 21 Kasım 2008'de Kuzey Amerika'da ve 23 Kasım 2008'de Avrupa ve Avustralya'da piyasaya sürülmüştür. İlk oyunun yapımcısı olan Crytek, Far Cry 2'nin yapımında yer almamıştır.

Ubisoft, Far Cry'ın devamı niteliğindeki Far Cry 2'yi piyasaya sürmüştür, gerçi bu devam oyunu ilk oyunla çok az benzerlikler taşımaktadır. Bunun yerine oyun yeni bir oynanabilirlik sunacak şekilde tamamen yeni karakterler ve seçenekler içerir. Bu seçenekler oyuncuya çöller, ormanlar ve ovalar gibi Afika arazilerini keşfetme özgürlüğü tanıyor. Oyun anarşi ve iç savaşın hüküm sürdüğü günümüz zamanında kurgulanmış Etyopya olduğu iddia edilen kurgusal bir Doğu Afrika devletinde geçmektedir. Oyuncu kötülüğü ile ün salmış "Çakal" adında bir silah tacirinin yerini belirleyip süikast girişiminde bulunması için görevlendirilmiş bir askeri yönetiyor.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Far_Cry_2

Oyuniçi Görüntüler:
6dab76b2d2d5ccab4204237f3b0412ca08fef867.jpg__0x529_q85_upscale.jpg
6b8046d2e5479a3c25b1a0a8be54a8e260591dbc.jpg__0x529_q85_upscale.jpg
009cbdc34d81db84785908af5ef2a174ae22bc5b.jpg__0x529_q85_upscale.jpg
e5bf8a4945d8702cbddebddc85dc37d636e4088e.jpg__0x529_q85_upscale.jpg
e3e15450fcd1c6cc9f1f5bb3c86874e623cb8f9d.jpg__0x529_q85_upscale.jpg

Fragman

Oyunu Steam'den ya da Playstore'dan alabilirsiniz. Tabi bir çok farklı seçenek de var.

jaquette-far-cry-3-playstation-3-ps3-cover-avant-g-1354110108.jpg

Far Cry 3 - Açık dünya oynanışına sahip bir birincil şahıs nişancı oyunudur. Oyun Ubisoft Montreal tarafından Microsoft Windows, Xbox 360 ve PlayStation 3 için geliştirilmiştir. Oyun 29 Kasım 2012 Tarihinde Kuzey Amerika'da ve 30 Kasım'da Avrupa'da çıkışını yapmıştır. Oyun Güneydoğu Hint Okyanusu'nda bir ada devletinde tatil yapan Arkadaş grubunun kaçırılması üzerine, Adadan kurtulmalarını işleyecektir.

Far Cry 3 - Açık dünya oynanışına sahip bir birincil şahıs nişancı olmasının yanı sıra içerisinde Role Playing Game(RPG) elementleri de içerir, Oyun içerisinde Gelişim ağacı ve üretim sistemi mevcuttur. Oyuncular tercihlerine göre etrafta objelerin arkalarına saklanabilir, etrafından dolaşıp düşmanlarını gizlice öldürebilir veya Yoğun çatışmaya girebilirler. Tropikal bir Adada geçen oyunda oyuncuların tek düşmanları insanlar değil, Hayvanlarda vardır. Bekçi köpekleri,Kaplanlar ve Köpek balıkları ile de oyunda karşılaşabileceksiniz. Ayrıca oyunda Domuz,Koyun gibi hayvanları da öldürüp derilerini toplayabileceksiniz.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Far_Cry_3

Oyuniçi Görüntüler:
far_cry_3_51.jpg
far_cry_3_49.jpg
far_cry_3_39.jpg
far_cry_3_50.jpg
far_cry_3_42.jpg
far_cry_3_35.jpg
far_cry_3_23.jpg
far_cry_3_24.jpg
far_cry_3_29.jpg
far_cry_3_10.jpg
far_cry_3_7.jpg
far_cry_3_13.jpg
far_cry_3_2.jpg

Fragman(İngiltere), Fragman(Amerika), Oyunun ilk bölüm videosu ki favorimdir, en azından ilk 2 dakikasını izlemenizi "tavsiye" ederim.

Oyunu Ubisoft'un kendi sitesi'nden ya da Playstore'dan alabilirsiniz.

Far Cry 1'i ne oynardım ya korka korka özledim o günlerimi...

Geçen ay en baştan başladım seriye. Bu sefer daha bi değişik oldu tabi. Çocuk halimizle o ilk mutantın olduğu mağarada ne ter dökmüştüm ya. :sad: o mutantların zamanla evrimleşip gelişmeleriyle askerlerin bilinçlerinin yerine geldiği en büyük olanlarından hala daha korkarım. Şu roket atan Sağ kollulardan. O orman atmosferi, o savaş dinamiği unutulmaz. Zaten 3. oyunun çok tutmasının önemli sebeplerinden birisi de orman temasına geri dönmesi

Geçen yaz Far Cry 1&2'yi D&R 20 liraya  paket halinde görünce almıştım hiç kurmamıştım şimdiye nasipmiş çok heycanlıyım şuan  :smile:

O paket halen var mı bilmiyorum. Ama bilgi olarak bulunsun. D&R'da Far Cry 3 71.99TL http://www.dr.com.tr/Oyun-Konsol/Far-Cry-3-PC//Oyunlar/Aksiyon/urunno=0000000422759

Ps: Ne yazık ki Far Cry 1 ve Far Cry 2(pc) versiyonları bulunmuyor.

Büdüt: Uplaydeki Far Cry 3 Deluxe Bundle'ı Steame aktarabilen var mı? In-game screenshot şeysini kullanmak için nonsteam olarak ekleyebildim sadece. Bu yüzden steamdekiler oyunun korsan olduğunu sanıyorlar. Steam uplay keyini kabul etmiyor ayrıca.

3 gündür oynuyorum Far Cry 3'ü oyun son zamanlarda oynadığım en iyi FPS diyebiliri.Grafikleri gayet iyi optimizasyon hatası yok,oyun kurgusu güzel ayrıca şu crafting yay-ok çok güzel olmuş,bayıldım en kısa sürede bitirmeye çalışıyorum bir yandan da yapabildiğim kadar crafting :smile:

Sana önerim outpostlarla fazla uğraşma. İleride ulan adam olsa da öldürsek diyorsun. Görev için gereken outpostları al. Diğerlerine dokunma. Ayrıca hızlı bitirmek için uğraşma. Yan görevlere de ağırlık ver.

Bir de sana kendi öncelik sıralamamı yazayım.
1-) En başta yapman gereken şey antenleri aktifleştirmek. Her biri sana bir silahı ücretsiz veriyor ve haritada hakimiyet kurmanı sağlıyor.
2-) Erzak. Silah ve cephaneden kaçmaman gerekiyor. Harita açıldıkça nerede hangi hayvanların bulunduğunu görebiliyorsun. Crafting sistemini tamamlamak asıl amacın olmalı. Ben oyunun ortalarına yaklaşırken crafting %100 bitmişti. Yapabileceğim sadece şırıngalar ve oklar vardı. Zaten onlar da ayrı bir mevzu.
3-) Silah optimizasyonu. Elindeki silahların belli bir dengesi olması gerek. Mutlaka susturucu takman gerekmiyor ama işini çok daha kolaylaştırır. Bir adet uzun menzil dürbünlü, susturuculu bir sniper tüfeği şart. İkinci olarak güçlü ve seri bir pompalı tüfek. Tabi ki susturuculu. Avcılıkta en etkili silah pompalı tüfektir. Fakat ses çıkması hem hayvanları korkutacağı gibi hem de çevredeki düşmanları çekecektir. Diğer silahın ise assault rifle olmalı. Seri ve bol mermili bir tüfek çatışmalarda işini kolaylaştırır. Son olarak da isteyine bağlı olarak yay, rpg ya da flamethrower alabilirsin. Ben heavyler için rpg taşıyordum genelde.

Bunlar benim silah seçimim. Yay ile gizlice düşman üstünü temizlemek elbette çok keyifli olacaktır. Fakat amr ile yüksek bir yerden 10 kişiyi sırayla ve daha ne olduğunu bile anlamadan öldürmek daha da iyidir.

Yan görevleri es geçmemeni öneririm. Far cry 3'ü far cry 3 yapan şey onlar aslında. Adayı da keşfet arada. :razz:

Takıldığın her yeri sorabilirsin. Uplayden oynuyorsan bibirimizi ekleyip coop ve mp yapabiliriz.

Bitirdim beyler sonunda,yalnız oyun konusuyla,grafikleriyle her şeyiyle harika bir şeydi.Son zamanlarda oynadığım oyunların en iyisiydi diyebilirim.

Son kararda da adaya arkadaşlarımı kurtarmak için geldim niye Citra için kalayım dedim.Oyun bazı yerleri zorladı ama tek kelimeyle mükemmeldi.Herkesin oynaması lazım.

Far Cry 3'ün indirimde olduğu bir yer biliyor musunuz? çok fazla canım çekiyor biriyle coop atmayı özledim veya ormanda multiplayer savaş çok hoş geliyor kulağa.

Back
Top Bottom