DUYURU: Özgün mod yapımı, Modçular lütfen bakınız

Users who are viewing this thread

Öncelikle Selamun Aleykum ..
Kardeşim şöyle ki : Daha önce m&b warband da yapılacak bir mod olarak düşünürsek [bilmiyorum başka arkadaşlar daha önce düşünmüş olabilr fazla yorumlara *** atmadım ] anadoludan başlayıp boğaz köprüsünü aşan ve  balkanlar felan diye devam eden bir mod yapılsa güzel olur diye düşünüyorum. Diğer krallıklar tabi bu mod osmanlı moda benzicek diyeceksiniz ama zamanının hangi zamanda daha doğrusu TÜRK'lerin o zamanki konumunu düşünmek ve ayrıntılarına girmek toplu olarak alınacak bir karar diye düşünüyorum ...!

:?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:

Mod yapımı ayrıca dediğin gibi  [Tek Tabanca Nereye Kadar ] bir kişi ile olacak iş değil gerekirse burdaki gönüllü olan arkadaşlar arasında görev paylaşımı felan o sonraki iş  :grin: :grin:
İletiyi düzenle

Şöyle bir bakıyorum da çok hevesli arkadaşlar var. Çok çabuk, yoğun uğraşlı ama bir o kadar da karman çorman ve sıradan işler çıkıyor. Zamanla gelişecekler. Yeter ki bu işi bırakmasınlar. Ama daha çabuk gelişmek için daha dikkatli yani daha sabırlı olmanız lazım.

Ben Battal Gazi modunu çıkarma cesareti için 3 ay araştırma yaptım.
Konunun ilk mesajını 14 günde hazırlayıp sundum.
Çıkış tarihini de veremiyorum.

Çünkü çıktığında sıradan değil sıradışı bir mod olarak çıkmasını ve ileride o noktanın üzerine katarak gelişmesini istiyorum.
Ne yapabileceğimi az çok biliyorum.
3B, 2B, kod, hikaye olmadan iyi mod çıkarmak bence imkansıza yakın. Öyle bir adam zaten üstün zekâlıdır. Kopar gider. :smile:

Hepinizin destekçisiyim. Yeter ki polemik konusu olacak noktalara dikkat edin. :smile:

Ben tek basima kodlarla biraz oynayarak ve orendigim kadariyla troop ekleyerek bir mod yapicam aslinda aklimda 2tane var biri avrupa hun dieri osmanli yanliz bana warband 1143 kesin calisacak ve hotfile olmayan bi hizli indirme linki verirmisiniz ben internetten indiremedim zamani kisitli cdden inmio bi probem var bide yapinca modu nasil size sunabilirim bana yardimci olabilecek varmi sabahlari saat 7:30dan 8 00ve aksamlari saat 430 500 gibi acip 2 3 saat online olabilirim yardimci olursaniz sevinirim bu arada adim Goktug 16 sivasliyim istanbuldan atiliyorum foruma :smile:

Son yorumlara bakılırsa arkadaşlar konuyu anlamamış hatta tınlamamış bile.
Mod ilan yeri zannetmiş.  :roll:
Heves olması bu konulara çok güzelde...
Abarttınız.Gerçekten çok abarttınız.

Propaganda said:
Black Dead said:
Karahanlı Destanı Modumuza Bir Göz atın !

http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,300041.0.html
Bunu buraya koyma amacın?
Her iletiye cevap yazmaktan zevk mi alıyosun bilemedim .

Black Dead said:
Propaganda said:
Black Dead said:
Karahanlı Destanı Modumuza Bir Göz atın !

http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,300041.0.html
Bunu buraya koyma amacın?
Her iletiye cevap yazmaktan zevk mi alıyosun bilemedim .
Sende her yere reklam yapmaya çalışmaktan ve spamlamaktan zevk alıyorsun galiba.Eskiden  utanma denilen bir şey vardı.Ceza yedin mi susardın.Şimdi her iki kelime de bir üste çıkma çabaları.Anlayamıyorum sizi.

Bir modcuları birleştirme başlığı var. Aslında buraya bir gelenek getirmek için öncelikle "mod değerlendirme kurulu" gibi bir şey kurulmalı.  Mesela şu güncel mod listesi başlığı bunun için güzel bir altyapı. İnsanların modları seçerken fikir alması lazım. Bu başlığı açan arkadaş gibi elinde başarılı işler bulunan(okuduğum kadarıyla) bir modcu "şu mod 3 yıldız şu mod 5 yıldız" şeklinde yorumlar yapsa, bu iş gelişse. Bu kalite getirecektir.

Banner Lord çıkacakmış! Yarın da çıksa artık Banner Lord'u unutalım. Burada öğrendiğin veya yaptığın şeyleri Banner Lord'da kullanırsın. Hem oyunun ne olacağı da belli değil. Belki de çoğu kişi Warband'a geri döner. Yani... Tecrübeli arkadaşlar izledikçe tecrübesiz arkadaşlar forumu dolduracaktır. :smile:

Tüfekçi Başı said:
Bir modcuları birleştirme başlığı var. Aslında buraya bir gelenek getirmek için öncelikle "mod değerlendirme kurulu" gibi bir şey kurulmalı.  Mesela şu güncel mod listesi başlığı bunun için güzel bir altyapı. İnsanların modları seçerken fikir alması lazım. Bu başlığı açan arkadaş gibi elinde başarılı işler bulunan(okuduğum kadarıyla) bir modcu "şu mod 3 yıldız şu mod 5 yıldız" şeklinde yorumlar yapsa, bu iş gelişse. Bu kalite getirecektir.

Banner Lord çıkacakmış! Yarın da çıksa artık Banner Lord'u unutalım. Burada öğrendiğin veya yaptığın şeyleri Banner Lord'da kullanırsın. Hem oyunun ne olacağı da belli değil. Belki de çoğu kişi Warband'a geri döner. Yani... Tecrübeli arkadaşlar izledikçe tecrübesiz arkadaşlar forumu dolduracaktır. :smile:
Tamamen katılmaktayım.Oylama anket usülü ile de yapılabilirdi.Ama söyle bir şey doğacak o zamanda :"bu arkadaşım ona oy vereyim" mantığı.Eskiden caliph modlara yıldız vererek yazıyordu.Bu tarz olmalı.Tamamen tarafsız ve bu işin ustalarından oluşmalı.

Bence herkes oy verebilir. Ama anket olursa kim neye oy vermiş bilemeyiz. Ben oy verenin kim olduğuna, oy sayısından çok bakarım. :smile:
Bunu Schreiber ile ayarlamak lazım. Yavaş yavaş güzel bir tasarım mesela. Çıkacağı tarih belli olmayıp pek çok kişiyi oyun bıraktıran Banner Lord'da da kullanırsın aynı sistemi.

arkadaslar bence tek sorun senaryo ornegın suana kadar cıkmıs modlar hep aynı yerde donup dolanıyor hep yok sehır ele gecır yok ısyan et vassalık gıbı davalar daha ozgun seyler beklıyoruz sımdıden hepınıze kolay gelsın

Budunçi said:
ARkadaşlar modelleme ve kaplamada kullandığınız yada önerebileceğiniz program varmı ?

Onun yeri burası ;

http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,296091.0.html

Ayrıca yeni başlıyorsan en pratiği Wings3d'dir. Kaplama içi bence Paint en kolayı :grin: .

Back
Top Bottom