[SP] Mount&Blade Warband Dombra Mod

Users who are viewing this thread

|Assassino| said:
Bence kalmamalı Harita+Yeni devletler+Seneryo olması lazım. (Ve bunlar ekipsiz olmaz  :???: )

Assassino bu dediklerin 1 günde yapılabilir bence...
coentrao said:
Neden aynı anda 3 tane yapıyorsunki? İlk önce bir tanesini tamamla, sonra diğer projelere başlarsın.

Bilmiyorum mesela dombra modunu yaparken canım spartaya kayıyo :grin: böylece hepsi yavaş yavaş ilerliyo :smile:

colombos said:
BU BÖYLE KALSA BİLE OLUR öyle farklı ırklara gerek yok böyle diplomacy gibi bir mod olur Kergitlere bu tutuş şeklini ekleyebilirsen tamamdır bence

İlerde bu moddan sıkılırsam dediğini yapabilirim.
Ama sadece kergitlere ekleyebilmek için yeni bir animasyon oluşturmam lazım onuda yapmaya uğraşırım..

SpartacuSsS said:
bence dombranın animasyonunu yapar yapmaz koy kullanıcıları oyalamış olursun daha sonrada dahada geliştirip koyarsın  :wink:

Anladığım kadarıyla bir sorun var. Elinde tek pala tutan bile kılıçlarını kaldırıyor ve bunu pala kullanan bütün birimler yapıyor. Sen yapıyorsun belki elinde varsa Vaegir bile yapabilecek yani.

o zaman devletlerin Toptree'lerini yaparken kullanmasını istemediğin Devletlerin Atlı-Asker birimlerinin hepsinde çift elli silahlar olsun. Kullanmasını istediğin devletinde Atlı-Asker birimlerinde tek elli silahlar olsun. Hem işler yoluna girer, hemde bize bir zararı olmaz. Artık gerisini sen getir

Edit: @Bozaciii kardeş dombra zaten başlı başına bir konudur. Kürşad'ın Çinliler tarafından esir alınan Türkleri ayaklandırması ve 39 arkadaşı ile isyan çıkartması.

|Assassino| said:
o zaman devletlerin Toptree'lerini yaparken kullanmasını istemediğin Devletlerin Atlı-Asker birimlerinin hepsinde çift elli silahlar olsun. Kullanmasını istediğin devletinde Atlı-Asker birimlerinde tek elli silahlar olsun. Hem işler yoluna girer, hemde bize bir zararı olmaz. Artık gerisini sen getir

Edit: @Bozaciii kardeş dombra zaten başlı başına bir konudur. Kürşad'ın Çinliler tarafından esir alınan Türkleri ayaklandırması ve 39 arkadaşı ile isyan çıkartması.
Tamam öyle olsunda videodakiler Mongol filminin son sahnesindeki moğol süvarileri ne iş ?

|Assassino| said:
Dombıra telli bir çalgıdır, dombıra diyerek şu videoyu kastediyorsan burda o dediğin hikaye yok, burda cengiz hanın(küçüklük adıyla Timuçinin), Camukayla yaptığı savaş anlatılıyor.Cengiz Hanın Doğuşu filminden alınmış bu parça.

Bozaciiii said:
|Assassino| said:

Tamam öyle olsunda videodakiler Mongol filminin son sahnesindeki moğol süvarileri ne iş ?
Onu arkadaş açıklamış aşşada :grin:

Karatasak said:
|Assassino| said:
Dombıra telli bir çalgıdır, dombıra diyerek şu videoyu kastediyorsan burda o dediğin hikaye yok, burda cengiz hanın(küçüklük adıyla Timuçinin), Camukayla yaptığı savaş anlatılıyor.Cengiz Hanın Doğuşu filminden alınmış bu parça.
Ayrıca Bir Türk efsanesidir. Ergenekon gibi.

|Assassino| said:
Ayrıca Bir Türk efsanesidir. Ergenekon gibi.
Türk efsanesi olduğunu hiç bir yerde duymamıştım acaba kaynak verebilir misin Türk efsanesi olduğuna dair.He eğer Türkleri ve Moğolları aynı görüyorsan birşey diyemem

Cengiz Han ve Jamokha arasında yapılan savaş %100 moğol olmakla birlikte efsane değil savaştır ve artık konuyu dağıtmayalım.

Sana burada tarih dersi vermeye gelmedim. Velakin I.Göktürk devletinin Çinlilerle savaşlarından sonra zayıflayıp yıkılması ve bir çok türkün esir alınması üzerine kürşad ve 39 arkadaşının ayaklanmasıdır.
ayrıca Dombra çalgısıda Nogay TÜRKLERİNE aittir.

Güvenilir olmasada kaynak olsun: :grin:
http://www.bakterim.net/video-sstu/231170-dombra-efsane-turk-marsi.html

|Assassino| said:
Sana burada tarih dersi vermeye gelmedim. Velakin I.Göktürk devletinin Çinlilerle savaşlarından sonra zayıflayıp yıkılması ve bir çok türkün esir alınması üzerine kürşad ve 39 arkadaşının ayaklanmasıdır.
Bunu biz de biliyoz tontişim, o film sahnesiyle bunun ne alakası var dedim ve kaynak diye sunduğun şey ise uydurma hikaye.Dombıra videosuyla alkası yok.Gördüğün herşeye inanıp gaza gelme bence.
Edit:Uydurma hikaye derken, böyle bir olay var ama bu video ile alakası yoki bazı insanlar benzetmeye çalışmış bunu

Özet geçiyorum sadece oku anlamaya çalış.
1-O sahnelerin "Dombıra" denen alet veya efsane ile alakası yok.
2-O sahne bir moğol sahnesi yani 2 moğolun savaşı türk çin falan yok.Jamokha ve Cengiz Han'ın savaşı ve efsane değil gerçek.
Annadın ?

İlk bunu dedin
Türk efsanesi olduğunu hiç bir yerde duymamıştım acaba kaynak verebilir misin Türk efsanesi olduğuna dair.He eğer Türkleri ve Moğolları aynı görüyorsan birşey diyemem

Şimdi bunu dedin :grin:
Bunu biz de biliyoz tontişim, o film sahnesiyle bunun ne alakası var dedim

Ve ayrıca ben video'ya bakmıyorum. Bizzat Tarih öğretmenimden ve Tarih kitabından aldım. Kitabım yanımda olsa kaynağına bakıp gösterirdimde neyse.

2-O sahne bir moğol sahnesi yani 2 moğolun savaşı türk çin falan yok.Jamokha ve Cengiz Han'ın savaşı ve efsane değil gerçek.
Annadın ?
Ben ne diyorum sen ne diyorsun O savaş da o taktik kullanıldı veya kullanılmadı farketmez sadece filmde öle bir sahne yapmışlar :evil: Yoksa bu bir Türk efsanesidir. Yani ilk olarak o filmde çıkmadı böyle bir şey ve o filmde bundan esinlenilmiş.

Edit: Yeter Tartışacaksanız Özele gelin yoksa Birazdan biliyorsunuz artık :grin:

|Assassino| said:
İlk bunu dedin
Şu kürşad efsanesinin ne olduğunu sormadık, bu film parçasının Kürşad efsanesinden olduğunu nerden biliyon dedim dedim ama dinletemedim.
|Assassino| said:
Annadın ?
Ben ne diyorum sen ne diyorsun O savaş da o taktik kullanıldı veya kullanılmadı farketmez sadece filmde öle bir sahne yapmışlar :evil: Yoksa bu bir Türk efsanesidir. Yani ilk olarak o filmde çıkmadı böyle bir şey ve o filmde bundan esinlenilmiş.
La kaynak ver diyoz bunu nerden biliyosun diyoz.(Yine o attığın sayfa gibi bişey atma)

La kaynak ver diyoz bunu nerden biliyosun diyoz.(Yine o attığın sayfa gibi bişey atma)
Sana tek bir şey diyeceğim dostum(düşündüğünüz şey değil :lol:).

zaten bunun bir efsane olduğunu bildiğini'de söyledin
Bunu biz de biliyoz tontişim
böyle bir olay var ama bu video ile alakası yoki bazı insanlar benzetmeye çalışmış bunu
Video'yu takan kim o sadece bir film.

işte o meşhur sözü söylüyorum :grin:
Bunun bir "Efsane" olduğunu biliyorsan niye kaynak istiyorsun?

Back
Top Bottom