Vertex Animation Steag

Users who are viewing this thread

sonyer

Sergeant Knight
Salut.Care stie si poate sa ma ajute am creat un steag(obj) si are si vertex animation(adica steagul se misca)preoblema este ca animatia functioneaza doar in OpenBrf si nu in joc ,in joc steagul este fara animatie si nu inteleg dece.
 
Nu am ajuns inca la animatii... sorry.
Din cate am vazut in OpenBRF, fiecare model are cateva "stari" intre care si cea standard in care nu e nici o animatie. Poate in cod trebuie sa setezi ce stare sa aiba steagul. *** e la modelul omului cand ii schimbi animatia in OpenBRF ca sa vezi *** se misca.
 
pai si steguletul de la calaret pe world map *** de falfaie? sau tu vorbesti de scene props? desi ar trebui sa mearca pentru ca am jucat un mod pe net unde puteai deschide usi si aveau animatie.
 
Pai Lumos spunea ca pt scene props ii ok dar pt item's el nu stie sa existe vreo varianta,da si  eu ma intreb *** de pe world map merge steguletul cu vertex animation si ca item nu merge ?Este acelasi steag cu tot cu vertex animation dar in pozitie de item(lance,sword ......) probabil lipseste un cod undeva prin module sistem da nu stiu care ca tot caut.
mb33i.jpg
mb310.jpg
 
In cateva zile incepe aici anul nou chinezesc si vreau sa ma pun pe treaba cu modu-ul meu si ma uit ca poate gasesc si steagurile astea ale tale. Misto texturile si modelul, tu le-ai facut?

PS. sa-mi faci si mie unu' cu rapirea din serai ca deh...  :mrgreen:
 
Rapirea din seray.  :grin: Da eu am facut texturile modelul ii luat din alta parte dar ii modificat.Incerc sa fac un mod cat de cat aproape de realitate,totul se va petrece undeva intre ani 1180 si 1225.
 
Saladin&Co. ?  :mrgreen:

Eu lucrez la mod-ul cu Dune... deci trebuie sa iau totul de la zero plus concept art... Daca stii niste tutoriale de shadere si *** sa potrivesti setarile in openbrf pentru metal, luciu, etc. m-ar ajuta enorm. Am cam invatat sa fac si texturile acuma ca am citit si tutorialul ala cu scutul :smile:

PS. si pot sa le si traduc in romana
 
Nu Richard & Co  :lol: .Tutoriale nu stiu legate de shadere dar de potrivit in open brf este chiar usor,copiaza doar setarile din native si joacate dupa aceea cu cifrele de la material unde ii Spec RGB si Coeff shaderul doar il copiezi.Luciul il da si textura_specular depinde de cat gri are in ea,daca are un gri spre alb puternic va luci tare daca  il are griul spre negru ghici ce se va intampla? :grin: Toate astea conteaza pt luciu coeficienti din OpenBrf si textura_specular combinate.Daca vrei pot sa fac niste poze si sa iti arat exact despre ce vb in OpenBrf.PS nu folosi Iron_shader ca nu ii bun sau cel putin mie nu imi place ce rezultat da.
Modul il voi numi XII Century Great Conflicts
loadscreena.jpg
mb49r.jpg
mb3jc.jpg
mb6vs.jpg
Sunt in cautare de coderi buni ca vreau sa implementez tot feluri de maruntisuri.
 
Misto imginile! Keep up ze good work :smile:

Coderi buni cautam toti, haha, dar na... e greu.

Tu ai facut modelele? Eu imi sparg capul la facut niste armuri SF pt modul meu. SI e frustrant rau sa modelez chestii organice.
 
Back
Top Bottom