Turan ordusu.

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Arkadaşlar haberlerde gördüm Turan ordusu kuruldumu diye bir haber
içeriğine baktım.

Türkiye, Azerbaycan, Kırgızistan ve Moğolistan işbirliği bir adım öteye taşındı. İlk askeri ortak yapı TAKM kuruldu. Genel karargahı Ankara'da bulunacak örgüt 'sadece barışa hizmet edecek'. Amblemini ise bir "at" oluşturuyor.

MERKEZ ANKARA'DA OLACAK

Merkezi Ankara'da olan teşkilat; kısa adıyla TAKM, sadece Jandarmayı içerecek. TAKM Türk coğrafyasında 'ilk askeri ortak yapı' olma özelliğini taşıyor.

AVRUPADA PANİK MANŞETLERİ ATILDI

Yapılan açıklamalar bununla sınırlı kalırken, Avrupa'da bazı televizyon kanalları haberi son dakika ve flaş olarak duyurdu. Avrupa medyasına göre bu ordu TURAN Ordusu.

Sadece 4 devletin bünyesinde bulunan 2 milyon 800 binlik asker gücü sayısı bile Başta İsrail olmak üzere birçok ülkeyi korkutmaya yetti.

Yine aynı haberlerde Turan ordusunun birçok alanda; gelişmiş silah üretimi, füze kalkanı, uzun mesafeli füze, savaş uçakları, savaş gemileri, helikopter ve insansız savaş uçakları üretimi içinde ekonomilerini ve bütün güçlerinibirleştiriceği yazılıyor..

Bazı gazetelerin attığı panik manşetlerinde ise daha farklı detaylara yer vereliyor. Gazetelerin haberlerine göre bu ordu, Türk devletlerini tehtit eden dış güçlere karşı orduların bütün imkanlarıyla birlik olup gerekirse silah gücüyle karşılık verecek.  Diğer görevi ise müslüman ülkelerin can güvenliğini korumak olacak.

Allah Türkü Korusun.

Kaynak: http://www.internethaber.com/turan-ordusu-takm-kuruldu-498987h.htm

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom