Halı Desenleri

Users who are viewing this thread

Mandalorian

Dayanamadım soracağım. Küçükken halı desenlerini hayali otobanlar yapıp üzerlerinde oyuncak araba süren tek kişi ben miydim? Bunu yapan hiç oldu mu ya?

Bende yapardım. Çocukları hazırcılığa alıştırıyorlar ama artık. Halılar otoban desenli geliyor :smile:

493_hg.jpg

halıda ara sürmek, hatta desenlerdeki bin bir şekli bir şeylere benzetip, resim çizmek zevkliydi eskiden. şimdi bakınca bildiğin halı işte diyorsun.

Bende yapardım öyle hatta bir keresinde annem kurutmak üzere halının üzerine bir çarşafla birlikte tarhana sermişti bende oyuncak kamyonuma tarhanaları falan doldurup oynamıştım tüm halı tarhana olmuştu sonunda annemden çok pis sopa yedim.

Otoyol konusunda 1 numaraydı bizim halı birde kartlarla oynardık, beyaz yere koyarsan kartın çöpe gider diye kural koymuştuk diğerleri aklıma gelmiyor. :grin:

Koltuğun desenleri daha çok hoşuma giderdi benim. Parmağımla o desenleri takip eder nerede bittiğine bakardım. Ayrıca tüylü halım vardı. Üstüne yatıp dönerdim. :razz:

Trafik yapar,kavga ettirir, valisi olur, ev yaptırır,okulları tatil ettirir,yasayı ben koyardım. O derece oynardım halılarla. Hala duruyor. :cry:

O tarz şeyler değil de, halının iç çerçevesi ile dış çerçevesinin arasındaki boşluğa iskambil kartları dizerdim. Ortadaki alan savaş alanı idi, Siyahlar vs Kırmızılar. Her kartın HP`si (daha ne demek olduğunu bile bilmiyordum) saldırısı ve savunması vardı. Bunlar numaraya göre verilirdi(Örn: Kupa Sekiz: 8 saldırı 8 savunma 80 HP). Oynayacak kişi bulamadığım için kendi kendime oynardım. Kendi kendime epik laflar söyler, hatta kendi kendime hile yapmaya bile çalışırdım.

Göbekli bir halımız vardı. Orta göbeği kavşak olurdu. Kenarları ise 3 farklı desenden oluşurdu. Otoban, çevre yolu olarak ayırırdım onları. Halının dışında parkeye çıkan taraflarda dükkanlar yapardım. Ailemin satın aldığı elbiselerin o etiket tarafındaki markaları, tabela olarak bir yerlere koyardım. Ne günlerdi be.

Benim merak ettiğim bir şey var.Ben kuzenimle küçükken hep bu boncuklu silahların boncuklarından alırdık paketlerce şöyle rahat bi 500 er tane falan her renge başka ordu tipi derdik.Ordular kurup savaştırrıdık onları dizmek bile 1 saat sürerdi ama çok zevkliydi.En çok yüzüklerin efendisi karakterleriyle yapıyorduk bunu

...

-Olum gandaf var burda yenemenki bunları sen
-Ya sarumannan geliyom ben bak say bakım boncukları bende daha cok boncuk var hem hıh..

....

yokmu böyle oynayan hep halımı kazıdınız sizde ?

@AcG askerler vardı ufak ufak,onları halıda savaştırırdık.Halı savaş alanı olurdu,kenarları siperler,dağlar vs. olurdu.Yine halı yani.

Bir torba dolusu oyuncak askerim vardı. Arabaları siper gibi dizer savaştırırdım. Kamyonetin kasasına askerleri doluştururdum filmdeki gibi. Ah eski günler...

Ben küçükken hayvanlarla oynardım daha çok.Halı ova , koltuklarda dağlar olurdu.Oyuncak ağaçları dizerdim ormanlar oluştururdum.

Back
Top Bottom