Anime/Manga

2019 Yaz Sezonu'ndaki animelerden ilginizi çeken oldu mu?

• Evet, bir ya da birkaçını mutlaka izlerim.

Votes: 5 17.2%
  • Evet ama biraz sönük gibi.

Votes: 3 10.3%
  • Bilemedim moruk / Henüz bakmadım

Votes: 6 20.7%
  • Hayır, hepsi çöp gibi

Votes: 6 20.7%
  • Anime izlemeyen bir plebim

Votes: 9 31.0%

• Total voters
    29
  • Poll closed .

Users who are viewing this thread

Yellow Flash said:
No Game No Life'ın 7. bölümünde önceki kral hakkında bilgi verdiler. Tam tahmin ettiğim gibi çıktı bu adam.

Aynen. Haftaya, Beastmanlerle tanışacağız. Bakalım nasıl bir iddaaya girecekler. Elinde verebilecek birşeyi olmadığı için iddaaya girmesi de zorlaşıyor. Benim merak ettiğim seri sırasında hiç kaybedecek mi bu ikili? :grin:

1907996_556016551184992_5658075514879514572_n.jpg
Bayağı yaklaşmış

Tengen Toppa Gurren-Lagann'ı bitirdim. Tam anlamıyla harika bir animeydi izlemeyen varsa kesinlikle izlesin :smile: Kill la Kill ile magakaları aynı galiba çizimler karakterler birbirlerine benziyorlardı. Ay nı zamanda Kill la kill gibi harika bir final verdi ama Nia gitmeyeydi daha iyiydi :sad:

Ne zamandır onu da izlemeyi düşünüyordum. Başrol kız çok meşhurdu merak ediyordum hep. Bu aralar izleyecek çerez animeler dışında birşey yoktu iyi buna başlayalım bari. :grin:

Chuunibyo demo Koi ga ****ai Ren de fena değil ama ilk sezon gibi değil pek. Orta halli bir romantizm var. Şu sendrom kısımları ciddi manada sıktı. Bitirince ara sezonlar ve filmlere hiç bulaşmayacam.

Oğlan dışında çok sıkıcı ya. Dekomori felan aşırı sıkıcı. Bayıyor bir yerden sonra. Ren direk lise romantizmi olmuş da çocuk seviyesi gibi. Hiçbir gelişme yok, konu yok. Ilk sezonu oğlan ve şu abla için izlemiş gibiyim. Komik yerleri vardı ufak tefek ama genelde güldürmedi. Neyse izlediğime pişman değilim zaman kaybı değildi. Ama güzel de değildi.

Ubsilon Xeforian Cioss said:
Oğlan dışında çok sıkıcı ya. Dekomori felan aşırı sıkıcı. Bayıyor bir yerden sonra. Ren direk lise romantizmi olmuş da çocuk seviyesi gibi. Hiçbir gelişme yok, konu yok. Ilk sezonu oğlan ve şu abla için izlemiş gibiyim. Komik yerleri vardı ufak tefek ama genelde güldürmedi. Neyse izlediğime pişman değilim zaman kaybı değildi. Ama güzel de değildi.

İlk sezon tamamen dram üzerine kuruluydu. Komedinin ağır basmamasının nedeni buydu. Bu arada post modern bir hikayeyi anlatıyor, Chuunibyou.

Gerçi orası da doğru. Ana konusu sendrom, karakterleri sendromlu elemanlar, hikayesi de bunların yaşayışına dönük. Beni sıkan kısmı sendromun kendisi oldu ama. Yani sendrom kısımlarını çıkartırsak güzel anime. :lol:

Evangelion? :cool: Mechadan ziyade scifi olur dersen USY2199 var. İzlemediysen çok güzeldir o.

Evangalion'u izledim... Süperdi, tabii finali dışında. Finalini baya saçma yapmışlardı...

USY2199'a bir göz gezdirdim. İlginç bir şeye benziyor. Listeme aldım, izlemeye başlarım.

Sağol...

Filmlere hiç bakmadın mı yoksa? :eek: Animenin son iki bölümü final değil. Asıl final The End of the Evangelion filminde. İzlemediysen şayet önce onu bir izle.

Ha ayrıca Rebuild of Evangelion filmleri var. 4. ve son film çıkmadı daha. Bunda çok daha başka bir final vereceklermiş.

USY2199 benim favorilerimdendir ya. :smile: konusu olsun, çizimleri olsun, hele müzikleri orjinal "70li olan animeden esinlenildiği için daha da bir hoş.

Filmlere hiç bakmadın mı yoksa? :eek: Animenin son iki bölümü final değil. Asıl final The End of the Evangelion filminde. İzlemediysen şayet önce onu bir izle.

Ha ayrıca Rebuild of Evangelion filmleri var. 4. ve son film çıkmadı daha. Bunda çok daha başka bir final vereceklermiş.

USY2199 benim favorilerimdendir ya. :smile: konusu olsun, çizimleri olsun, hele müzikleri orjinal "70li olan animeden esinlenildiği için daha da bir hoş.

Filmlerini izledim canım. Ama animeden bahsediyorum ben... Finalini izledikten sonra baya sövmüştüm adamlara...

USY2199'a bakıyorum şimdi, sararsa izleyeceğim...  :grin:

Sarmaz mı ya? :grin: Remake o ayrıca. İçinden 2199u çıkartıp aratırsan çok eski ve oturaklı bir seri olduğunu görürsün.

Date A Live II 6. bölümü yeni izledim. 7 çevrilmedi galiba daha. 6 güzeldi origamiyi haşlayacaklar sanırım.

Yellow Flash said:
Ben hala harem animesinde neden lezbiyen bir karakterin olduğunu merak ediyorum.
Kurumi geliyormuş sonraki bölüme.

Yellow Flash said:
O değil de Kanojo ga Flag wa Oraretara'yı çevirmeyecekler herhalde. 7. bölüme geçti anime ama 3 bölüm çevrilmiş.
Öyle güzel bir anime askıda kalmasa bari. Chaika ve Blade and Soul felan da kaldı gerilerde. Hiç bakan yok onlara. 3 gün somaya yas tutuyoruz dediler, öncesinde de çevirmiyorlardı şimdi de gelmiyor hala. :/

Edit: Chaika'nın kaç ay sonra 4. bölümü çevrilmiş. İlkbahar sezonu 8. haftaya girecek, güncel animeler 8. bölüm çıkartıyor daha 3-4 bölüm çevirip bırakıyorlar. :/ Neyse 4. bölüm güzeldi öyle böyle. Dominica karakteri güzelmiş, keşke kanlı canlı gözükseymiş dedim. Ejderha Fredrica da iyi bir yoldaş olacak gibi. Güçlü de bayağı.

Kızıl $aman said:
Bana Mecha-Romantizm türünde bir anime önerin lan! Mecha bulamadıkça kafayı yiyorum.  :grin: :grin:

İzlemediysen Heroic Age. Çok sevmiştim ben, romantizm aşırı olmasa da belli ediyor kendini, sonuda ayrı bir ilginçti. Birde Star Driver Kagayaki no Takuto var; bir ara can sıkıntısına izlemiştim herhalde, bishonen kısmı dışında idare eder gibiydi. Bazı bölümleri iyiydi ama. Son olarak kısa bir seri olan Sacred Seven'a da bakabilirsin.

2014 YAZ SEZONU ANİME ÖNİNCELEMELERİ

Yeni Animeler
Bu sezon yeni çıkış yapacak, izlenebilir nitelikte olan animelerin önincelemelerini yaptım. Shoujo ya da Yaoi gibi türleri almamaya çalıştım. Yaoi izleyecek biri olduğunu sanmıyorum zaten.

1- Akame ga Kill!
20613.jpg

http://www.youtube.com/watch?v=nsqpjtceIZo

Aksiyon, Macera, Fantazi
Bu sezonun en iddialı animelerinden sanırım. Mangası çok övülüyor, bayağı ses getirmiş. Manga kısmını Tenzo daha iyi bilir gerçi. Konusu da enteresan biraz. Sezon başladığında görürüz ne olup ne olmadığını. Yalnız, google görsellerde mangasını arattım da çizimleri bayağı iyi ve eğer o şekilde işlerlerse süper anime olur.

2- Bakumatsu Rock
tumblr_n32qccR0zw1qd99c3o1_500.jpg

http://www.youtube.com/watch?v=8QIrrVwfSfg

Müzik
Aslında müzik türü animeleri sevmem. Bu da pek hoşuma gitmedi ama konusu farklıymış biraz. Bakumatsu döneminde geçiyormuş. Shogun döneminin sonları yani. Bizdeki 2. meşrutiyet gibi. Neyse burada shogunluk beyin yıkamalık şarkılar söyletip çaldırıyor, insanları asimile ediyormuş. Bu beyinyıkama şarkıları dışında şarkı söylemek suçmuş. Sakamoto Ryouma(muhtemelen kapaktaki kızıl eleman) ve arkadaşları da bunlara karşı kendi rock müziklerini yaparak adalet ve özgürlük için savaşacaklarmış.
Ha unutmadan, aynı isimde ve konuda PSP oyunu da varmış.

3- Barakamon
a3c4a509c4e4eab05679c318502e9cbd1392875073_full.jpg

Komedi, Slice of life
Handa Seishu adlı hattat abimiz başka ünlü bir hattat (hattat dedim, böyle kalın fırçayla şaşalı japonca yazılar yazma şeysi) abiye vurduğu için cezalandırılıyor ve ceza olarak da küçük bir adaya sürülüyor. Tabi eleman şehrin dışına hiç çıkmamış, taşra yaşantısı bilmiyor. Enteresan komşuları felan varmış. Hoş birşey olur umarım.

4- DRAMAtical Murder
20677.jpg

http://www.youtube.com/watch?v=F5cCwj9VL2M

Aksiyon, Bilim kurgu, Psikolojik
İlgimi çeken bir anime oldu. Konusu bayağı güzel. Mangasına bakmadım ama nedense görsellerde shounenai-yaoi gibi şeyler vardı. :grin: Neyse hikaye gelecekte geçiyor. İnsanlar Rhyme diye bir sanal dövüş oyunu oynuyorlar. Başrol eleman Aoba bu işlerle hiç uğraşmıyor. Çete işlerine de girmiyor ki herkes giriyormuş bu işlere. Girmeyi de düşünmüyormuş ama insanların kaybolmaya başlamasıyla beraber basit hayatının her günü aksiyona doyacakmış. Hadi bakalım, batırmasalar bari konusundan güzel seinen olurmuş.

5- Futsuu no Joshikousei ga [Locodol] Yatte Mita
fa2755fa033ea17173e4728e6caf5f4e1390608922_full.jpg

Komedi, Seinen
Hikaye Nanako ve senpaisi Yukari adındaki liseli kızları anlatıyor. Locodol adlı bir idol grupları varmış. Ufak bir kasabaya geliyorlar ve burada yaşamaya başlıyorlar. Amcası çağırmış başrol kızın. Artık ne derece ufak bir kasaba bilmiyorum, idol yaşamlarını minimize etmişler yani. Sezon çerezi olacak gibi.

6- Gekkan Shoujo Nozaki-kun
1395777861107.jpg

http://www.youtube.com/watch?v=BOjdanNLFAI

Romantik-Komedi, Shounen, Okul
Hikayesi hoş birşey bunun. Sakura Chiyo adındaki liseli kızımız sınıf arkadaşı Nozaki'ye aşkını itiraf ediyor. Nozaki da shoujo manga çiziyormuş, sanıyor ki kız bunun mangasına hayran. O yüzden ciddiye almıyor. Kız kendini kanıtlamaya felan çalışacakmış. :grin: Hoş birşeye benziyor.

7- Glasslip
20645.jpg

http://www.youtube.com/watch?v=bjHPAEnUiqw

Slice of life
Konuyu fazla vermemişler. Touko Fukami adındaki 17 yaşındaki bir elamanı başrol almış. Yaz tatilinde buluşan 6 liselinin hayatını anlatıyormuş. Esas oğlanın camcı olmak gibi bir hayali varmış. Çizimleri güzel. İzlenir muhtemelen.

8- Hanayamata
20575.jpg

Seinen, Slice of life
14 yaşında tamamen normal bir kız olan Naru Sekiya kahramanlara hayranlık besliyor. Bir gece bir periyle karşılaşıyor sonra alice in wonderland mevzusuna dönüyor. :grin:

9- Himegoto
Himegoto_Anime.jpg

Komedi, Ecchi, Slice of Life, Travesti(:grin:)
Hime Arikawa adlı eleman korkunçlu birileri tarafından kovalanıyormuş. Okul konseyi üyeleri kızlar bunu kurtarıyorlar. Sonra borcunu ödemesi için Konseyin köpeği olmasını ve lise hayatını kız kıyafetleri giyerek geçirmesini istiyorlar.

10- Jinsei
20518.jpg

Slice of life(animenin adı Hayat be zaten)
Yuki Akamatsu adlı elemanın okul gazetesine katılması ve sonrasındaki yaşantısını anlatacakmış. Çeşit çeşit kızlar varmış.

11- Kantai Collection
20553.jpg

Aynı isimdeki browser oyununun uyarlaması olacakmış. Fubuki adlı karakterin bakış açısından işleyecekmiş konuyu. Yani POV derken bizim bildiğimiz POV değildir sonuçta. Konuya öyle yazmışlar da.

12- Momokyun Sword
20610.jpg

Ecchi, Fantazi, Büyülü
Konusu hoşuma gitti bunun. Japon folklöründeki Momotaro karakterini Momoko uyarlamışlar. Bizde de şeftali çocuk diye geçiyordu sanırım. Bunda bu kız şeftalide doğmuş genç ve güzel bir kılıçlı savaşçıymış. Dostlarıyla birlikte cennetvari diyarlarında yaşıyorlar. Köpek tanrısı inugami, maymum tanrısı sarugami ve köylü tanrısı kijigami ile yani. Şeytan kral ve ordusu burayı işgal edip diyarı koruyan değerli bir hazineyi çalıyormuş. Momoko da bu hazineyi geri almak için 3 arkadaşıyla maceraya girişiyormuş işte.

13- Nobunaga Concerto
20717.jpg

Tarihi, Romantizm, Shounen
Liseli Saburou adlı arkadaşımız zamanda yolculuk yapıp Sengoku dönemine gidiyor. Nobunaganın yerini alıyormuş. Biraz Oda Nobunaga no Yabou kokusu aldım oley. :grin: Ayrıca adında konçerto olması da farklı bir sengoku tadı verecek demek. Bekliyoruz.

14- RAIL WARS!
Rail_Wars!_light_novel_volume_1_cover.jpg

http://www.youtube.com/watch?v=h6g1SH7RTnk

Aksiyon, Romantizm, Shounen
Bu sezon ilgimi çeken animelerden birisi.
Hikaye paralel evrende japonyanın demiryollarını özelleştirmediği ve Japonya Milli Demiryolları diye bir oluşuma dönüştüğü bir yerde geçiyor. Naohito Takayama başrol liseli oğlanımız. Hayalinde bu demiryolunda çalışmak varmış hep. Güvenlik Kuvvetlerine katılıyor sonra. İşte onların işleri güçleri.

15- Rokujouma no Shinryakusha!?
20140226_rokujyoma.png

http://www.youtube.com/watch?v=u4T6kUNVzJQ

Komedi, Romantizm, Doğaüstü, Okul
Bunun konusu Ryuugajou Nananayı anımsattı biraz. Satomi Koutaro adlı esas oğlanımız tek başına yaşamaya başlıyor. Küçük bir daire kiralıyor ama aşırı aşırı ucuza geliyor kirası. Olay burada başlıyor. Apartmanda yatır var ve elemanı evden atmaya çalışıyor. Sadece bu yatır kız değil, büyücü kızlar vs kızlar var. Bu sezonun çerezlerinden olacak gibi.

16- Shirogane no Ishi Argevollen
6145.jpg

http://www.youtube.com/watch?v=uHpHFaKdNJU

Aksiyon, Mecha
Sezonun kaliteli Mechası olacak gibi. Nette hiçbir kaynak bulamadım konuyla ilgili. PV az biraz içeriği gösteriyor. Çizimleri bayağı hoş. Mecha animede böyle çizim, tasarım olur birader. Robotlar şekil olacak biraz. Hele Kenzen Robo Daimidaler aklıma geliyor da ıyy. :sad:

17- Tokyo ESP
1e38782aecf02d7288b2bab4bbf1ee0e1368128662_full.jpg

Aksiyon, Doğaüstü, Seinen, Fantazi
Benim en çok ilgimi çeken animelerden oldu bu da. Rinka adındaki ultra fakir bir kızı konu alıyor. Babasıyla beraber Tokyoda yaşıyor. Liseye gidip geliyor felan. Birgün okul dönüşü başına işler geliyor ve sıradışı güçler elde ediyor. Ne çeşit güçleri var bilmiyorum ama yazdıklarına göre cisimlerin içinden geçme gibi insanüstü özellikler kazanıyormuş. Mangaya baktım da çizimler ne kadar güzel lan. :grin:

18- Tokyo Kushu(Ghoul)
20605.jpg

http://www.youtube.com/watch?v=MA_BpFMRQQE

Gizem, Korku, Seinen, Psikolojik, Korku
Sezonun ilgi çeken animelerinden. Ben pek sevemedim türünden dolayı. Kara fantezi görecez bol bol. Tokyoda geçiyor, ghoul zombivari elemanlar demek. Bayağı ağır bir konusu olacak yalnız. Sevenine duyurulur.

Güncellenecek.

20 kadar anime yazdım, sonra pc kilitliyken kardeşim kapatmış hepsi gitti. Bunlarla beraber 2 buçuk saatlik bir uğraş oldu. Daha diğer animeler var. Güzel şeyler var yeni animelerde. Ayrıca ikinci sezon animeleri var daha eklemedim. SAO2 olsun bakemonogatarinin yeni sezonu olsun büyük şeyler var.

warning while you were...

Onu da yazmıştım lan hepsini silmeseydi. :sad: Neyse yoruldum açıkcası. Akşama güncellerim, güncellediğimde yazarım bakarsınız tekrar.

Back
Top Bottom