Anime/Manga

2019 Yaz Sezonu'ndaki animelerden ilginizi çeken oldu mu?

• Evet, bir ya da birkaçını mutlaka izlerim.

Votes: 5 17.2%
  • Evet ama biraz sönük gibi.

Votes: 3 10.3%
  • Bilemedim moruk / Henüz bakmadım

Votes: 6 20.7%
  • Hayır, hepsi çöp gibi

Votes: 6 20.7%
  • Anime izlemeyen bir plebim

Votes: 9 31.0%

• Total voters
    29
  • Poll closed .

Users who are viewing this thread

Miyazaki filmleri diğer animeler gibi olsaydı? demiş ve yapmışlar. http://www.collegehumor.com/video/6965134/if-miyazaki-films-were-like-other-anime

Edit:

Black Bullet 2. Bölüm, Hikaye kızların etrafında dönecek sanırım. Önincelememde yazdığım gibi bu kızların dışlanması ve yaşama hakkı verilmemesi üzerine drama kurulursa çok güzel gelişir seri. Ayrıca sanırım hikaye işleyiş yöntemi olarak klasik sistemin kötü adam çıkması senaryosu uygulanacak. Maskeli eleman(adamın adından çok maskesi dikkat çekiyor) da aslında kötü karakter gibi gözükmesine rağmen iyi karakter çıkarsa bomba olur.

Gokukoku no Brynhildr 2. Bölüm, Bol gizemli bir başka bölüm daha. Felçli kız(Kana) güzel tasvir edilmiş. Diğer kızların da beyinciklerindeki şeyler çıkınca eriyip kaybolmaları dramatik olmuş. Kuroneko ile bu kızın bir bağlantısı olmak zorunda. Muhtemelen ölen kızın dnasını felan kullanmışlardır. Enteresan ilerliyor seri, izliyoruz.

Mahouka Koukou no Rettousei 2. Bölüm, Herif Shiroe'nin reenkarnasyonu çıktı :eek: Yeterince iyi değilim, yavaşım diye izleyiciye güçsüz ama zeki mesajı verdiler herif tek attı lan hattoriye. Oha.

Date A Live;
Yamai İkizlerin karakterleri güzel olmuş, beğendim şahsen. Hikayeleri de farklı, Yamai adlı ruhun 2'ye bölünmüş halleriymiş onlar. Banyo sahnesi güzeldi ama, ikisinin de o kadar ileri gittikten sonra ne yapacaklarını bilememeleri felan iyiydi. Shiro'da yakında ruhsal formunda görünecek gibi geliyor bana.

Yellow Flash said:
Nisekoi 15. bölüm çok komikti. Mari'nin babası harikaydı :grin:
+1. Süperdi herif :smile: Bölümde de sık sık güldüren kısımlar vardı. Marie'nin eski konuşma şekli daha güzel gibi geliyor bana. Birde bu babasının seiyuu'su sanırım Zaraki'nin seiyuu'su; bide herifin tipi bu sesle birleşince modern Zaraki gibi birşey çıktı ortaya benim için.

Cidden çok güzeldi bu bölüm. Baba iyiymiş. Çocuğun babası tamamen ciddiyetsiz, kirisakinin babası çok alakasızdı. Bu iyi olmuş böyle. 3lü cephe açıldı hem. :razz:

Marie çok sempatik ya. Onodera kendini uzaklaştırmaya başladı hafiften. Aksine kirisaki yakınlaşıyor. Sonuçta aşk dörtgeni oluştu. Ben marieciyim ama.

Edit:

Edit2, neyse ileti atayım pasif kalmış konu.

Bokura wa Minna Kawaiso'nun ilk 3 bölümü gayet güzel ve komikti. Sakurasou'dan slice of life'ı çıkartıp komediye bandırmış gibi olmuş. Karakterler çok tatlı ya. :razz:

Blade and Soul 3. bölümü de güzeldi. Alka biraz daha ilerleme kaydetti. Hem adını öğrendi hem de biraz güçlerini fark etti. Sonraki bölümde başka birileriyle karşılaşacak muhtemelen. Şu palamli bıçaklı kız fena.

Up ulan, up. :sad:

Nisekoide tuhaf birseyler var diyodum. Nasıl fark edemedim ya.
1613892_539771189476195_2570024048265109477_n.jpg

Evangelion göndermesi. :grin:

bi mesaj atayım da uxc habire üst üste mesaj atmak zorunda kalmasın :grin:
shiki'yi bitirdim güzeldi ama
sonda sunako ve muroi kaçtı yine aynı olaylar tekrar edecek ne anlamı kaldı :grin:
sakurasou no pet na kanajo'ya başladım çok iyi bir animeymiş ne zamandır erteliodum keşke daha önce izleyeydim 10 bölüm felan izledim çok eğlenceli gidio. bu sorata'nın gay olduğundan şüphelenmeye başladım :grin:
mahouka koukou no rettousei'nin  3. bölümü izledim az önce çok iyiydi shiba'yı baya op yapmışlar ilerde daha da ezecek gibi milleti :grin:
Uyarı: Siz iletinizi yazarken yeni bir ileti daha gönderildi. Gönderilen iletiyi incelemeniz önerilir.

Fark etmemistim ama. Yani izlerken orada nisekoi yazması asansörün kat göstergesi felan bir tuhaf gelmişti de sonra anime kendine çekince hiç düşünmedim bile. :razz:

aMaX said:
mahouka koukou no rettousei'nin  3. bölümü izledim az önce çok iyiydi shiba'yı baya op yapmışlar ilerde daha da ezecek gibi milleti
Şu yardimciyi benzettigi bölüm 2 miydi bu muydu bilemedim şimdi. 2ydi sanırım. Izlemem lazım 3ü.

Tele kaydediom zaten :grin: ama yarın my animelist şeysinden yapmayı düşünüpom listemi baya büyüttüm ben de az da olsa animeci sayılırım artık :grin:
Edit:2ydi o
Edit2: listeyi yaptım site biraz yavaştı baya uzun sürdü :grin:
http://myanimelist.net/animelist/aMaX

Edit3:
tumblr_mugpyryTyE1sxo1yfo1_500.jpg

Sakurasou no pet na kanojo'yu bitirdim ağlamak istiyorum bu kadar çabuk bitmemeliydi :sad: acayip eğlenceli baya güldürdü aynı zamanda üzücü yanları olan bi animeydi mashiro zaten beni benden alan bi karakterdi şuana kadar izlediklerim arasında en çok bundan etkilendim galiba çok beğendim şimdi 2-3 gün bunalıma girecem bitti diye :sad: bitmemeliydi hayır olamaaaz :cry:
Edit: Black Bullet'in 3. bölümü izledim yarama az da olsa merhem oldu :smile:

Yellow Flash said:
Oha lan Madara Kakashi'nin sharinganını çalıp diğer boyuta geçti. Şimdi diğer rinneganını da alacak. Yazık Kakashi'ye :grin:

Sıvamaya son sürat devam ediyor Kishi, ne bekliyordum ki zaten.

Bleach 578
Çocuğun ölümü cidden acayip oldu. Zaraki'nin son söylediği de güldürdü şahsen "What an idiot"

argon45 said:
Yellow Flash said:
Oha lan Madara Kakashi'nin sharinganını çalıp diğer boyuta geçti. Şimdi diğer rinneganını da alacak. Yazık Kakashi'ye :grin:

Sıvamaya son sürat devam ediyor Kishi, ne bekliyordum ki zaten.

Bleach 578
Çocuğun ölümü cidden acayip oldu. Zaraki'nin son söylediği de güldürdü şahsen "What an idiot"

Aslında ben diğer boyuta geçme olayını beklemiyordum. Bu sefer şaşırttı. (Gerçi o tarafı tümden unutmuştum da. Neyse...) Eğer Sakuraya zarar verirse görün siz Naruto'yu.

Yahari Ore no Seishun Love Come wa Machigatteiru'nun (ezberlemişim tam olarak be :smile: ) 2. sezonundan beklentim büyümeye başladı benim yani zaten büyüktü de ilk sezonu tekrar izleyince bazı şeylerden emin oldum, bazı şeyleri de görmeyi istedim.
12. bölümle birlikte mesela kesin olarak Hikigaya'nın neredeyse çizgisini hiç bozmadığını ama başkaları içinde kendini rahatlıkla feda edebildiğini anladım. Bu adamın karakterine göre bu tarz hareketler acayip biraz, 2. sezonda kulüpten bir süre ayrılmasını, tek takıldığı zamanlarda neler yapabileceğini görmek istiyorum şahsen.

Ayrıca Yukino ile Hayato arasında olan mevzuyu da açıklaması lazım, muhtemelen Yukino'nun bu güven olayı onun yüzünden ortaya çıktı birazda. Hikigaya değiştirdi kızı yine 12. bölümde net olarak görülüyor artık ama kendisi aynı sayılır, sadece başkaları için(sözde arkadaşı olmadığı halde) malum yöntemleri kullanıp kendini öne atıyor; haketmiyor bunları be. Ben o umursamaz tavrı olan, harika tespitler yapan ve bunları çok güzel bir dille söyleyen Hikigaya'yı görmek istiyorum yeni sezonda. Hiç sanmıyorum böyle olacağını işlenişin ama umut işte.

Küçükken Jetix'de çok severek izlediğim bir animenin adını buldum ve hepsini tekrar izledim.Adı Oban Star Racers (OSR). Bu animeyi de hepinize öneririm, izlemeniz lazım. Şu ana kadar sevdiğim 2 anime vardı, Death Note ve Attack on Titan, bunu da en çok sevdiğim 3. anime sayıyorum. Küçükken opening şarkısından aşırı hoşlanırdım, hala da öyleyim. Hatta durun atayım.

Animedeki ana karakterimiz annesini küçükken kaybetmiş, babası tarafından terkedilmiş, kötü bir yatılı okulda okuyan küçük bir kız. Bu kız doğum gününde babasının onu aramasını bekliyor ama babasından haber alamıyor. Ardından okuldan kaçıp babasının çalıştığı yere gidiyor. Babası ise yarış koçu. Gemilerle yarışlar oluyor ve bu yarışlarda pilota koçluk yapıyor. Ana karakterimiz babasının yanına gidiyor fakat babası onu tanımıyor, bırak tanımayı ilgi bile göstermiyor. Bu sırada ülkenin başbakanı çok gizli olarak babayla görüşmek istiyor, ve ona OBAN'da yarışacak bir takm çıkarmasını söylüyor. OBAN'da her gezegenden bir araç yarışa katılabiliyor, ve yarışmayı birincilikle bitiren kişinin bir dileğinin gerçekleşeceği söyleniyor. Başbakan bu yarışmayı kazanmak zorunda olduklarını, yoksa insanlara son derece düşman olan Toros ırkının insanları yok edeceğini söylüyor. Dünya savaşı kaybediyor yani. Bu yarış onlardan kurtulmak için dünyanın son şansı. Baba bunu kabul ediyor, ve dünyadaki en iyi pilotla ve sınavlardan geçen seçilmiş en iyi nişancı ile yarışmaya katılmaya hazırlanıyor. Babanın kızı ise gizlice bunların arasına giriyor ve yarışmaya giden takımın içinde yer alıyor. Yarışmaya başlıyorlar, karşılarına diğer gezegenlerden birçok garip yarışmacı geliyor ve çok heyecanlı çok güzel yarışlar oluyor.

Oban-wallpaper-oban-star-racers-16301419-516-386.jpg

Bu resimde ortada gördüğümüz insanların kullandığı yarış gemisi, sağdaki insanların en büyük düşmanı olan Torosların gemisi, soldaki ise adını bilmediğim bir gezegenden gelen, böcek süren bir prens. Ana karakterimiz bu prens ile hoşlaşıyor biraz, neyse oralara hiç girmeyelim. Hikayeyi en basit şekilde anlatmaya çalıştım, ancak hikaye cidden uzun ve karışık. Ana karakterimizin annesi de bir yarışçıydı, fakat siyah, kuş gibi bir yaratıkla savaşırken gemisi arızalanıp patlamıştı ve o kazada ölmüştü. OBAN'da bu kuş gibi olan yaratık tekrar kendini gösteriyor, ve gerçeklerle tekrar yüzleşiyoruz.

Çok da fazla uzatmak istemiyordum ama cidden animenin hikayesi uzun ve karışık, ancak herkesin izlemesi gerektiğini söyleyebilirim. Benimle özelden sorunuz falan varsa sorabilirsiniz. İzlerken küçüklüğüme döndüm vallahi.

EDİT: Openingi atmışım madem endingi atmazsam olmaz, onuda çok severim.

Çok sevmişin belli oluyor. :grin:

Gokukoku no Brynhildr aşırı güzeldi 3. bölümde. Kuroneko çıkması çok iyi oldu. Bayagi kapışma olacak.  Sağlam animeymis.

Hitsugi no Chaika şaşırttı beni. Sürekli epik laflar ve adalet emsali karakterlerden bikmistim. Başrol çocuk savaş gelsin istiyor lan ne güzel. Yani en salak ve gereksiz karakterlere bile durup durup felsefik sözler amaçlar veriyorlar. Burdaki elemanlar sabotajci ve ülkenin eski zalim imparatorunun kızına yardım ediyorlar ki savaş çıksın. Vay anasını çok iyi be. :grin:

Seitokai Yakuindomo 2nin bayagi bölümü birikmiş. Başladım ilk bölümden. Bayagi güzel olmuş bu yeni tarz. Opening de çok iyiymiş yalnız. İzleyenler vardı niye hiç soylemediniz yahu?

Ilerde babasının cenazesini toplamından evrim geçirip büyür gelişir gibime geliyor o.

No Game No Life 3. Bölüm çok çok iyiydi be. Hem komik hem ciddi yapabilmisler. Süper bir seri bu ya. Aşırı iyi.

Edit: Cidden çok güldürdü bu bölüm ya. Asagidaki sahne enfesti. Resmi facebooktan aldım. Ben puzzle fansubdan izliyorum size de öneririm orayı. Pembe altyazı mi olur yani?
10151879_541428725977108_597310313750572486_n.jpg

Vezire yavşadığı kısım da süperdi ya ahdhagahzja.

Back
Top Bottom