Anime/Manga

2019 Yaz Sezonu'ndaki animelerden ilginizi çeken oldu mu?

• Evet, bir ya da birkaçını mutlaka izlerim.

Votes: 5 17.2%
  • Evet ama biraz sönük gibi.

Votes: 3 10.3%
  • Bilemedim moruk / Henüz bakmadım

Votes: 6 20.7%
  • Hayır, hepsi çöp gibi

Votes: 6 20.7%
  • Anime izlemeyen bir plebim

Votes: 9 31.0%

• Total voters
    29
  • Poll closed .

Users who are viewing this thread

Pandora Hearts

anime-boy-chess-pandora-hearts-pieces-boys-gilbert-193823.jpg

Konu:
Duke Evleri'nden(dukedoms) birinin varisi olan Oz Bezarius, 15 yaşına
basar. Babasının yokluğunda şimdiye kadarki hayatı zengin ve rahat
geçmiştir. Fakat reşit oluşunun kutlanacağı törende tüm bunlar değişir.

Oz, anlayamadığı bir nedenden dolayı Abyss adlı karanlık bir
hapishaneye yollanır. Buradan ise kan lekeli, siyah bir tavşan olan
Alice adlı bir "zincir" tarafından kurtarılır ve onunla bir anlaşma
yapar.

Abyss'e düşüş nedeni, Alice faktörünün tüm bunlarla bağlantısı ve
Pandora adlı organizasyonun kendisinden ne istediği ise bundan böyle
yavaş yavaş çözülmeye başlayacaktır...
              Tür:
Aksiyon, Fantazi, Doğaüstü Güçler
              Çıkış yılı:
2009
              Güncel bölüm sayısı:
25

İçerik Yorumu: Başrol karakteri Oz'un Fullmetal Alchemist'ten bildiğimiz Edward Elric'e karakter olarak çok benzediğini söylemem gerekir. Ayrıca hikayenin geçtiği dünyanın tasarımı da mükemmel ötesi olmuş. Bir çok animede gördüğümüz gothicvari kıyafet özentiliği yok. Tamamen kendine özgü bir havası var. Hikayenin biraz kafa yaptığını söylemem gerekir. Yine FMA ile benzeşiyor. Abyss'in öteki tarafa benzemesi vs çok etkiledi beni. Komedi unsurlarını bir kenara bırakmamış. Ama klişe anime diyaloglarından çok ayrı bir seviyede konuşmalar. Başrol karakterin her yere çöküşünde tekrar ayağa kalkıp "hehe, beni böyle yenemezsin pes etmicem hıaaaeemmıııınaaae" demesi gibi durumlar pek görülmüyor bu animede. Kurabiyelere karşı zaafı olan fakat zekasını kullanmayı fevkalade becerebilen bir başrol var. Mangakanın da çizimi iyiymiş. Fakat stüdyonun da kalitesi mükemmel bir iş çıkartmış. Karakterlerin duygularını belli etme yolları çok detaylı olmuş. Genel anlamda çizimler de çok iyi. Ama beni etkileyen ana unsur müzikleri oldu. Alışagelmişin dışında bir müzik kataloğu var.

179511.jpg

Embed sınırı 2 olduğu için link halinde veriyorum bir kaçını.

İlk açılış müziği - Parallel Hearts

OST albümünden
Parting Song :cry:
Everytime you kissed me :cry: x5

Şiddetle tavsiye edilir...

DxD'de saldırdı birileri toplantıya, güzel bir aksiyon oldu; Gasper'i de kendine benzetti İssei be. Maou-sama kadar anlayışlı adam da yoktur herhalde. Haftaya Kızıl Ejder çıkacak sanırım ortaya.

Ubsilon Xeforian Cioss said:
http://www.filebot.net/

Nedir bu?

DMC'yi bitirdim. Dante'li olanı. Sadece bir oyununu oynamıştım eskiden, animesi oyununa göre fena sayılmazdı ama çok da özel bir şeyler bulamadım. 7/10 veririm.

Bir arkadaşla anime konuşuyordum, bana Death Note ile Shingeki No Kyojin'in aynı kişi tarafından yapıldığını söyledi. Doğru mudur ? Çünkü animelerden sadece bu ikisini izledim ve ikisini de çok beğendim (Death Note'un finali özellikle)

Mangakaları aynıydı galiba. Kesin bilmiyorum. Çok da önemli değil aslında. Bazen usta mangakalar efsane eserleri varken birçok düşük kalite çalışmaya da sahip olabiliyorlar.

Utsuro no Hako to Zero no Maria... Cidden ne diyeceğimi bilemiyorum. Sanırım uzun suredir bu kadar fazla ve beklenmedik plot twist yememiştim. Cidden bazı anlarda beni fena gafil avladı. -ki bunu yapan da altı üstü 150 sayfalık bir light novel volume'ü. Şuana kadar okuduğum her şey bunun yanında biraz anlamını yitirdi. Taktir etmeliyim, on numara etkili bir yazım tekniği kullanmış Eiji. İngilizceniz varsa mutlaka okuyun derim. Death Note'un plot twistleri bununkinin yanına bile yaklaşamaz.

Ben bir animeyi 3 defadan fazla öneriyorsam ve üzerinde duruyorsam bilin ki keramet vardır onda. :razz: diğer müziklerine de bak. Özellikle everytime you kissed me insanı sarhoş eder.

TWGOK; güzeldi bu bölümü. Finali geldi çattı, ona yanıyorum. Haftaya ne demek istediğimi anlayacaksınız Katsuragi hakkında. (Önceden söylediklerim) Yeni sezonu erken çıkarırlar umarım.

İnu to Hasami final yaptı sanırım bu bölümde. Güldüren bir bölümdü, yalnız sonundaki olay çok acayipti be; hayaldir umarım. Yoksa Japonlara çok çok farklı bakmaya başlayacağım artık; fantazinin de bir sınırı olmalı.

Bu twgokun 3. sezonuna geçtim de. Arada bir yeri mi atladım. Bir sürü kızı fethetmiş bile. 2. Sezondan sonra sadece bir special bölüm vardı geçmiştim onu. Yoksa özellikle mi sezon arasında bu kadar ileri aldılar anlamadım.

Yok. Bahsettim o konudan; 3. sezona geçtiklerinde acayip bir zaman atlaması yapmışlar. 5-6 fetihi atlamışlar direkt. Tanrıça Bölüm'ünden başlamışlar animeye. Tenri-hen ovasından yani. O fetihlerde eğlenceli gibi görünüyordu mangada (fazla okuyamadım); keşke atlamasalardı.

O yüzden yani. Megami-hen'den 2-3 bölüm izledim.
Sarışın astronomi seven kız, keimanın çocukluk arkadaşı vs çıktı bir anda. Ne oluyor şaşırdım. Beni şaşırdan bir diğer şey de ilk sezonun arkasına gelen ovalarda kanon ovası vardı. Kanon diana ile karşılaşınca önceden tanıştıkları belli oluyordu. Yanlış sırayı mı takip ediyorum dedim bi an. Yalnız cidden atlamasalar iyiymiş. Atlamalarının sebebi animenin daha fazla sürmeyeceğinden dolayı mı ki?

1. sezonda ova yoktu sanırım, muhtemelen izlediğin sitede yanlış koymuşlar 2. sezon ovasını 1. sezona koymuşlar. Ben de aynı sorunu yaşamıştım.

Onu bilmiyorum. Yani anime devam eder diye umuyorum ben; bu Megami-hen'den sonra Katsuragi'nin geçmişe döndüğü bir arc başlıyor. Ama anime böyle devam edecekse, niye atladılar; atlamasalar onların işine gelirdi, orası da ayrı. Belki 12 bölümlük anlaştıkları için böyle yapmışlardır. Ova ile anlatmalarını isterim ben o fetihlerin ama sanmıyorum olacağını.

Animelerde genelde OVA izlemeyi sevmem. Ecchilerden kalma alışkanlık. Nasılsa tvde yayınlanmıyor diye hentaiye bağlıyorlardı genelde. Ayrıca genelde ovaları izlemeyince konudan birşey kaybedilmiyor. Tabi bu fma brotherhood ya da hellsing ultimate gibi remakeler için geçerli değil. Hoş.

Back
Top Bottom