Anime/Manga

2019 Yaz Sezonu'ndaki animelerden ilginizi çeken oldu mu?

• Evet, bir ya da birkaçını mutlaka izlerim.

Votes: 5 17.2%
  • Evet ama biraz sönük gibi.

Votes: 3 10.3%
  • Bilemedim moruk / Henüz bakmadım

Votes: 6 20.7%
  • Hayır, hepsi çöp gibi

Votes: 6 20.7%
  • Anime izlemeyen bir plebim

Votes: 9 31.0%

• Total voters
    29
  • Poll closed .

Users who are viewing this thread

Degrave said:
Sağolun bakıyorum önerdiklerinize.

Tenzo'nun önerdiği anime çok garip geldi bu arada. Diğer animelere göre çok farklı bi' yapısı var.

Onu bana da önermişti ben de garipsedim. 4 bölüm izledim bir ara devam edicem.

Bu arada benim 4 bölüm izlediklerimi toplasam listeye bi 10 anime daha eklerdik :grin:

Degrave said:
Sağolun bakıyorum önerdiklerinize.

Tenzo'nun önerdiği anime çok garip geldi bu arada. Diğer animelere göre çok farklı bi' yapısı var.

Klasik animelere pek benzemez Monogatari serisi. Takip etmesi zordur. Fakat benim ilgim çeken de aslında bu olmuştu başlarda. Bir başka ilginç şey ise olaylar bir hikaye etrafında değil de karakterlerin diyalogları etrafında gerçekleşmesi. :razz:

http://youtu.be/H5BiTDw9zac

Mutlaka izleyin! Gerçekte de iyi bir amv olmuş.

Kakumeiki Valvare iyice ilginçleşiyor ha. İlk bölümü ile 4. bölümü arasındaki olaylar çok farklılaştı. Buda Mecha-Aksiyon-Romantizm tarzı bir anime ama sıradan Mecha'lar gibi değil, bununda hikayesi-işlenişi farklı. İzleyin anlarsınız.

Aynen bende tam öyle yazacaktım. Yalnız beklediğim gibi değildi 5. bölüm. Bana daha çok o sarı kafalı çocuğun hayali gibi geliyor. Saldırıya başlamadan önceki (hani çatıda durdukları sırada)

Shingeki no Kyojin

87cc04415f0b8177977940195489eed51365829744_full.jpg

Konu:
Yüzyıllar evvel insanoğlu devler tarafından yok olmanın eşiğine getirilmiştir.
Devler tıpkı anlatılagelmiş hikayelerdeki gibi, uzun, zekadan yoksun görünen,
insanları yiyen ve de en kötüsü bunu beslenmek için değil zevk için yapan varlıklardır.
Az sayıdaki insan, en uzun devlerden bile yüksek duvarlar inşa ederek çevreledikleri
bir şehrin koruması altında hayatta kalmıştır. Şu anki zaman diliminde ise
100 yılı aşkın bir süredir tek bir dev dahi şehre ayak basmamıştır.
Henüz erginliğe erişmemiş bir çocuk olan Eren ile sütkardeşi Mikasa,
bir anda ortaya çıkan inanılmaz büyük bir devin saldırısı sonucu şehrin
surlarının yıkılmasına tanık olurlar. Nispeten daha küçük olan devler surlarda
açılan gedikten şehre akın ederler ve bu iki çocuk dehşet içerisinde annelerinin
bir dev tarafından canlı canlı yenilişini izlerler. Eren bütün devleri öldürüp insanlığın
intikamını alacağına yemin eder.
              Tür:
Aksiyon, Fantastik, Dram, Süper Güçler
              Çıkış yılı:
2013
              Güncel bölüm sayısı:
25+

Uchuu Senkan Yamato 2199

Space+Battleship+Yamato+2199.jpg

Konu:
Güneş sisteminde kolonileşmeye hazırlanan insanlık ani şekilde
bir uzaylı saldırısına maruz kalır. Dahası insanlığın o ana dek sahip olduğu
silahlar bu esrarengiz düşmanlara neredeyse hiç zarar verememektedir.
Bir süre sonra kendilerine Gamilus denen bu tür, dünyaya karşı radyoaktif
bombalarla yüklü yapay astreoidler düşürmeye başlar.
Takvimler 2199'e yaklaşırken yüzeydeki yaşam tamamen bitmiş
ve milyarlarca insan ölmüştür. İnsanlık inşaa ettiği yeraltı şehirlerinde
hayatta kalmaya çabalarken artan radyoaktivite giderek daha aşağıya
nüfuz etmeye başlar.

B.M. yönetimi elde avuçta kalan tüm filolarla Gamilus saldırılarını
Pluton sınırında oyalayıp bir avuç insanı yaşamı yeniden başlatmak
için uzaya yollamakla ilgili Izumo Planı'na başlar. Pluto cephesindeki
son savaşta çok ağır zaiyat verilmesine karşın yaklaşık 6 aylık bir zaman kazanılır.

Pluto cephesindeki savaş sırasında güneş sisteminin dışından gelen
fakat Gamilus'a ait olmayan bir gemi Mars'a çakılır. İçindeki mesaj ise
6 ay sonra bir zamanlar varolan en güçlü savaş gemisi olan Yamato'nun
diriltilmesini ve insanlığın son umudu haline gelmesini sağlar.
Öte yandan zaman sınırlıdır. Tek başına, insanlığın meçhul
kaderine doğru yol alan Yamato'nun farklı geçmiş ve karakterlere
sahip mürettebatının göstereceği fedakarlıklar insanlığın yokoluşu
yada devamı arasındaki çizgiyi belirleyecektir.

Öte yandan Yamato'nun uğraşması gereken tek düşman Gamilus olmayacaktır.
              Tür:
Aksiyon, Bilim-Kurgu, Macera, Uzay
              Çıkış yılı:
2012
              Güncel bölüm sayısı:
14/26

http://myanimelist.net/profile/ihateeveryone

Umarım dünyaya bir daha bu kadar saçma biri gelmez. Hani, zevk meselesi falan anlarım da School Days'e 5 verip Mirai Nikki'ye 4 vermek ne demektir. Bir de kids love trainwrecks falan yazmış.  97'li olup millete çocuk demesi de ayrı bir saçmalık. :razz: Ah, iyi eğlendim bunun sayesinde.

Birkaç ay önce izlediğim bir mecha animesini de önereyim buradan. Bende kızıl şaman adlı arkadaşın önerisiyle başlamıştım sanırım. Dediğim gibi mecha tarzı ama sonlara doğru drama döndü ne yalan söyleyeyim. İlk birkaç bölümde bunlar kim, hangi zamandayız şimdi, ne oluyor felan diyebilirsiniz; normaldir. Özellikle ilk bölümdeki esrarengiz kızı sonunda o şekilde bağlamaları süperdi. İzleyin derim. "RahXephon". Ayrıca "Yahari Ore no Seishun" epey güzel gidiyor ha. Maou Sama'nın ve Date A Live'in yeni bölümlerini bekliyorum merakla, çıksada izlesem. Daha DxD'nin yeni sezonu gelecek de , Freezing'in yeni sezonu gelecekte... Bir yanda tamamlanmış izleyeceğim-şu anda izlediğim animeler, bir yanda da bu 2013 animeleri. Hangisine döneceğimi şaşırdım. Ha son olarak izlememiş olanlara Ah! My Goddess'i şiddetle öneririm, arşivledim direkt bunu. 2. sezonunun Türkçesi yok maalesef :/

Maou-sama'nın Türkçe altyazısı çıkmadı mı ya? Cuma günleri çıkıyor o anime. Date a Live'ın RAW hali var da yarına falan çıkacağını umuyorum alt yazılı halinin.

Maalesef öyle sanırım. Ben henüz göremedim. Birde yurda döndüğüm için ancak gecenin 2sinden sonra izleyebilirim rahat rahat. Oda ancak Salı gecesi olabilir (çarşamba boş günüm olduğu için). Eklenir ikiside herhalde salı'ya kadar. Gerçi eve gitme ihtimalim var 1 günlüğüne evden daha rahat izlerimde neyse. Maou-sama acayip sardı yalnız. 12 bölüm olmamalı o.

Maou-sama süperdi ya. Hem komedi hem aksiyon doluydu. Maou'nun o zeka ve güçle Emilia'ya nasıl yenildiğini hala çözemedim. Bence vardır onun arkasında birşey. Sonraki bölümde Lucifer'de yerleşiyor herhalde dünyaya :smile:

Back
Top Bottom