Buguri si probleme .

Users who are viewing this thread

wDzZ

Recruit
Salutari romanasi, sunt nou pe forum, si am o intrebare legata de joc, un bug/problema defapt .
Problema asta se manifesta de ceva zile bune ... iar pe forumul initial , la categoria dediacata bugurilor si problemelor, de 3 zile abea s-au uitat 17 persoane .

Apelez la voi, avand aceasta problema, poate ma puteti ajuta .
Precizez ca problema apare doar la M&B: WFAS , M&B: Warband, merge brici .

Problema este aceea ca , dialogurile cu diferite NPCuri din joc, in loc sa le vad in totalitate corpul, le vad capul "strapuns" de o sabie, iar in cazul satenilor, ii vad pe jumatate dezbracati (purtand doar pantaloni) .
Initial am sters un fisier rgl_config, deoarece nu puteam juca WFAS, primeam mereu o eroare cu Send/Don't Send, si stergand acest fisier, jocul a functionat.

Ceea ce ma deranjeaza este faptul ca pe langa aceste 2 probleme, la vanzatori, apar niste sabii cu numele "INVALID ITEM", care costa 5 thelar, si seamana cu sabiile de antrenament sau din arene (sunt din lemn).

Ceva idei si sugestii? Aveti mai jos versiunea in limba engleza + doua poze postate , unde insa nu mi-a fost raspuns.
wDzZ said:
I had some problems with M&B - WFAS today, it was giving me a send/don't send error, so I deleted rgl_config file, and reopened the game . It was good, no problems till then, the game worked like charm. Now, when I talk to some people, I can see just the head, flying with a stick on it.

When I want to talk to a old vilager, he is naked (by naked I mean he is wearing just his pants), same with the mercenaries . Is really wierd talking to a flying head with a stick right in his neck, it's creepy  :shock:
Is this beacuse I deleted rgl_config file and didn't replaced it? I deleted it and I just opened up the game like usual .
Here are some screens:

clermont.jpg

villager.jpg
*In caz ca nu apare quoteul, aici este linkul .

Scuzele si stima mea daca am gresit locul, dupa *** am mai spus, chiar acum 2 zile m-am inregistrat pe forumul celor de la TaleWorlds .
 
Problema asta o am si eu dar eu o am la soldati.Apara doar armura,capul n-are coif,cizmele nu apar si o sabie de lemn sta la picioarele lor.Eu unu nu am sters nici un fisier.Oricum in WFAS nu tu cauti bugurile,ele te gasesc pe tine.
 
Salut,
nu am WFaS insa rgl-ul nu cred ca are nici o treaba cu problema ta.
Mie imi pare ca ai modificat si altceva in afara de stersul rgl-ului. Cumva ai instalat moduri sau ai incercat sa faci orice alta modificare?
Incearca sa incepi un joc nou iar daca problema este inca acolo, reinstaleaza... se pare ca crash-ul sau orice ai modificat ti-a zapacit identificarea texturilor si a resurselor.
 
cifre said:
Salut,
nu am WFaS insa rgl-ul nu cred ca are nici o treaba cu problema ta.
Mie imi pare ca ai modificat si altceva in afara de stersul rgl-ului. Cumva ai instalat moduri sau ai incercat sa faci orice alta modificare?
Incearca sa incepi un joc nou iar daca problema este inca acolo, reinstaleaza... se pare ca crash-ul sau orice ai modificat ti-a zapacit identificarea texturilor si a resurselor.
Scuze ca te contrazic.
1)Fisierul ce la sters el il regenereaza automat jocul.
2)Modurile nu cred ca au vre-o treaba.
3)Ai dreptate modificarile facute la nivelul texturilor (nu altundeva) pot sa dea peste cap texturile.
$)Cel mai probabil nu filtreaza fisierele.

P.S:Nu stiu sa fac altceva mai bine decat sa stric si sa repar M&B
 
Problema e ca nu am instalat nici un mod, si nu am incercat sa modific texturile (momentan) , am reinstalat jocul si am dat un clean reinstall (am sters tot ce tine legat de WFAS) inafara de salvari, voi incerca sa incep un joc nou, si sa vedem , revin cu edit .

EDIT: Da, acum de Clermont arata normal, si totul e ca inainte ... se pare ca salvarile sunt de vina, posibil sa fi devenit corupte datorita faptului ca am sters acel fisier?

Se pare ca v-a terbui sa o iau de la capat pana cand voi rezolva problema... mersi baieti!
 
Back
Top Bottom