3D tasarımlarınız, Kaplamalarınız ve Oyun İçi Çalışmalarınız buraya!

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
abdulsamed said:
berkaysonel said:
Çift elli kılıcın kaplaması dışında hepsi güzel olmuş :smile:

Aynen katılıyorum, modeller gayet hoş olmuş.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Bu siteyi sevdim.(p3d) :smile:

http://p3d.in/tQVxI

Kabzayı kendim yaptım ancak bazı kısımları fazla mı koyu olmuş sizce, özellikle kabza konusunda öneri alabilirim.
Kabzanın texturesini tahta yapabilirdin. Demir olmamış.
p3d iyidir ya. :grin: Ayrıca teşekkürler. Cift elliye bakacağim

Aslında kabzayı bir kaç gün önce,  birşeyler unutup unutmadığıma bakmak sebebiyle deneme mahiyetli yapmıştım.Demir gibi mi gözüküyor ? Aslında demir değilde sert deri malzeme tarzı bir şeye benzetmeye çalıştım . :smile: Şu şekilde daha net görülebilir.

>Kabza teximi modelinde kullanmayı düşünenler: -Düşünmeyin. Başınızı ağrıtabilirim !  :lol: Tabi izin aldıktan sonra olabilir. :smile:

Bumpsız olmaz. :smile: Kaplamaya bump uyguladım.Umarım fazla kaçırmamışımdır.

Lt.Ghost said:
Double
Normal Kılıç

View in 3D

dENvs

Katana

View in 3D

eOxhW

Çift Elli Kılıç

View in 3D

tlyfc

Pek senin yaptığına inanmıyorum ama yaptıysan güzel olmuş.

abdulsamed said:
berkaysonel said:

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Açıkcası model işine 6-7 aydır, belki de daha fazladır hiç elimi sürememiştim zaman kıtlığından.Bugün denemek için birkaç referansı baz alıp viking tarzı bir kılıç yaptım.Paslılık hissettim, bu sebeple uğraştırdı açıkcası.

Kabzayı kendim yaptım ancak bazı kısımları fazla mı koyu olmuş sizce, özellikle kabza konusunda öneri alabilirim.

Harika olmuş texture leri kendinmi hazırlıyosun ? Kabzada güzel sanırım sarılmış deri havası vermeye çalışmışsın.

Bu tür kabzalarda özellikle roma kısa kılıçlarında hep merak etmişimdir adamların elleri kabzaya nasıl giriyo diye :grin:

Azazil_10 said:
abdulsamed said:
berkaysonel said:

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Açıkcası model işine 6-7 aydır, belki de daha fazladır hiç elimi sürememiştim zaman kıtlığından.Bugün denemek için birkaç referansı baz alıp viking tarzı bir kılıç yaptım.Paslılık hissettim, bu sebeple uğraştırdı açıkcası.

Harika olmuş texture leri kendinmi hazırlıyosun ? Kabzada güzel sanırım sarılmış deri havası vermeye çalışmışsın.

Bu tür kabzalarda özellikle roma kısa kılıçlarında hep merak etmişimdir adamların elleri kabzaya nasıl giriyo diye :grin:

Çok teşekkür ederim.Kılıcın demir kısımlarındaki kaplamaları metal texlerden yararlanarak ve PS'den geçirerek yapıyorum.Kabzayı tamamen kendim yapmıştım dediğim gibi. Aynen, sarılmış bir deri havası vermeye çalışmıştım.

Deli Paşa said:
Bu arkadaşın yaptım dediği modeller çalıntıdır arkadaşlar. Bir haftalığına uzaklaştırdım. Umarım tekrarlamazsın...

Bkz: http://tf3dm.com/3d-model/katana-75134.html

Böyle kişilikler hala var demek...

problem? said:
Animasyon projem için yaptığım terörist modeli :grin: daha bitmedi ama yinede paylaşayım dedim.
Güzel olmuş iyi iş yapmışsın:grin:
Størtbeck said:
Ben de diyorum 'nerede gördüm bu modelleri?' Bir aralar o siteye çok girip çıkıyordum. Referans falan bakıyordum.
Banı kalkmış sevindim

Referansımı ilk kendimce oluşturdum(3-4 dk) ve başka bir referans(yan görünüm) ile devam ettirdim ancak belirli aşamadan sonra referansları dikkatte almadan devam etmiştim..

Bu üç resimde smooth uyguladım.

Son resimde ise smooth uygulamadım.Göze denk gelen kısımlardan belirli..

>>Fare ile ancak bu kadar çiziliyor

Kırmızı ok ile gösterdiğim kısmı biraz abarttım gibi geldi, bu konuda küçük bir öneri alsam hiç fena olmaz...Şuanlık kaplamasız.En kısa zamanda kaplamasını yapmayı düşünüyorum.

abdulsamed said:
Referansımı ilk kendimce oluşturdum(3-4 dk) ve başka bir referans(yan görünüm) ile devam ettirdim ancak belirli aşamadan sonra referansları dikkatte almadan devam etmiştim..

Kırmızı ok ile gösterdiğim kısmı biraz abarttım gibi geldi, bu konuda küçük bir öneri alsam hiç fena olmaz...Şuanlık kaplamasız.En kısa zamanda kaplamasını yapmayı düşünüyorum.
Adam usta ya referanstan güzel olmuş :grin:

EmrehaN said:
Gayet güzel olmuş, ben de arada kılıç modellerken referansı kendim hazırlıyorum. Çizip tarayıcıdan geçirip onun üzerinden ilerliyorum, daha miğfer olayına pek girmedim ama ona da bir el atacağım.  :smile:

Teşekkürler, ama miğfere benim kadar özentisiz çizip başlama sonra referansız devam etmek zorunda kalıyorsun. :smile:

Türküm:D said:
abdulsamed said:

Hahah. Referans o kadar kötü olunca...  :smile: Malesef yanımda tablet pc olmayınca birde istediğim referansı bulamadığımdan PS 'de bi kaç dk bir şey yapıp öyle başlıyayım dedim, ortaya bu iki referens çıktı.  :lol:

abdulsamed said:
EmrehaN said:
Gayet güzel olmuş, ben de arada kılıç modellerken referansı kendim hazırlıyorum. Çizip tarayıcıdan geçirip onun üzerinden ilerliyorum, daha miğfer olayına pek girmedim ama ona da bir el atacağım.  :smile:

Teşekkürler, ama miğfere benim kadar özentisiz çizip başlama sonra referansız devam etmek zorunda kalıyorsun. :smile:

Türküm:D said:
abdulsamed said:

Hahah. Referans o kadar kötü olunca...  :smile: Malesef yanımda tablet pc olmayınca birde istediğim referansı bulamadığımdan PS 'de bi kaç dk bir şey yapıp öyle başlıyayım dedim, ortaya bu iki referens çıktı.  :lol:
Yok yok süper olmuş :grin: çok beğendim usta elinden çıktığı belli :grin: :lol:

Modele bir-kaç (aslında bayaa) değişiklik uyguladıktan sonra kaplamasını yaptım. :smile:

http://p3d.in/EJkfE

Bu arada konu eski zamanlara göre çok sessiz...

abdulsamed said:
Modele bir-kaç (aslında bayaa) değişiklik uyguladıktan sonra kaplamasını yaptım. :smile:

http://p3d.in/EJkfE

Bu arada konu eski zamanlara göre çok sessiz...

Tek kelimeyle "Çok güzel olmuş, eline sağlık."

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom