Game of Thrones - Taht Entrikalarının Tam Ortasında

Users who are viewing this thread

Brave Men

Master Knight
GAME OF THRONES
game-of-thrones-banner-657x341.jpg
7 krallığın kıyasıya tam bir bütünlük için mücadele ettiği "Game of Thrones" un RPG oyunu. Oyuna başlar başlamaz kendinizi taht oyunlarının ortasında buluyorsunuz. Grafik bakımından orta ve farklı senaryoları oynayıp farklı sonlara ulaşacağınız hatta farklı karakterleri yönetebileceğiniz bu oyun sizde büyük bir heyecan doğuruyor. Oyunun animasyonları normal oyun dinamiği de güzel. Kesinlikle deneyin.

Game of Thrones Weapon Pack::
Bu ek paket ile oyuna birkaç silah ekleniyor.

Game of Thrones Dog Pack:
Bu ek paket ile oyuna yanınızda gezdirdiğiniz köpeğe ait yeni özellikler ekleniyor.

OYUNDAN GÖRÜNTÜLER:
E3C20753BC2EAF285B85F449070119864BD8A212

FE81196E4403AC153CC64ACBAE737BA6FC90B78F

CC010393DADE6EC57A45709DA799B4976005ABB2

0BBEEBBD8371498889B02D64046A898311991E64

20F1AB943A62AC6AC5CD558A3046CA506AEE0852

F8D6ED5C92A2BFFDE94375DEB7082E558D04F873

Game of Thrones Oyun Fragmanı
Game of Thrones Dizi Jenerik Müziği
Oyundan İlk İzlenimlerim

Senaryosunun iyi olduğuna eminiz ama oynanışı nasıl? Okuduklarım genelde oyunun kötü olduğu yönünde.

Serak said:
Senaryosunun iyi olduğuna eminiz ama oynanışı nasıl? Okuduklarım genelde oyunun kötü olduğu yönünde.

Oynanışı fena değil. Problemler ise, küçük şeyleri saymazsak:
- Load game yapmak çok uzun sürüyor.
- Oyunda dengelenmesi gereken bir sürü şey var. Hile kullanmadan bazı yerleri geçmek çok çok zor.
- Free roam'a pek uygun değil.
- O fiyata değmez.

Hakkında pek iyi şeyler duymadığımdan almamıştım.Game of Thrones'a böyle "acele" oyunlar yerine daha güzel bir oyun yapılmalıydı bence.

luckylancer said:
dragon age origins ve 2'ye benziyor mu bu oyun. öyleyse alabilirim.

Aynı aksiyonu bekleme.Senaryoyu yakalayabilirsin belki.Fakat Brave'in hazırladığı videoyu izlemelisin önce.İngilizcenin de orta seviyelerde olduğunu farz ediyorum tabii.

Apollo52 said:
luckylancer said:

Aynı aksiyonu bekleme.Senaryoyu yakalayabilirsin belki.Fakat Brave'in hazırladığı videoyu izlemelisin önce.İngilizcenin de orta seviyelerde olduğunu farz ediyorum tabii.
Aksiyona neden öyle dedin ki. Bazı sahnelerde müthiş aksiyon var.

The Braveman said:
Apollo52 said:
luckylancer said:

Aksiyona neden öyle dedin ki. Bazı sahnelerde müthiş aksiyon var.

Sadece cutscene sahnelerinde.Ara videolarda yani.Oyuncunun yapabileceği bir şey yok orada.O sebeple söyledim.

Oyunu oynadım da; çook fazla buga denk geldim, hatta bazen konuşmalar kısır döngüne girdi, oyunu kapatıp bir önceki save den açmam gerekti. Sen hiç bug görmedim diyince şöyle kinayeli bir soru sorayım dedim ama anlaşılmadı galiba.
Oyun, oyuncuya kitaplardaki havayı birebir yaşatıyor, önce bölüm bölüm birbirinden bağımsız karakterlerle oynuyorsunuz, sora oyunun ilerleyen kısımlarında devasa bir olay örgüsü ile beraber hikayeler birbirine bağlanıyor. En son hangi oyunu böyle hevesle oynadım hatırlamıyorum, öyküsü inanılmaz sürükleyiciydi. O acı son (bitter end) dan sonra iki gün depresyona girdim.
Kısaca: oyunu zaten kitapları yazan amca yazmış. Oyun, eğer kitapların ve dizinin hayranıysanız (ben gibi) kötü grafiklerine (çok kötü değil de çağının gerisinde kalmış), yavaş loadinglere (evet oyunun yarısı loading), dümdüz kalas gibi modellemelere, küçücük texturlere katlanıp oynarsınız.
Ayrıca oyunun fiyatı biraz pahalı, eğer fan değilseniz almak için ucuzlamasını beklemenizi tavisye ederim

Şimdi oyunu 4 chapter falan oynadım, sonra dayanamayıp bıraktım.

Şimdi GoT hayranı değilim, ne dizinin ne de kitaplarının. İyidir hoştur, severim. Ama fanboyu değilim. Bunu söyledikten sonra oyunu yeteri kadar etkileyici ve de mantıklı bulmadığımı söyleyeceğim.

Oyunda ilk chapterda kuzeyde öldürdüğüm yabanilerin zırhını aldım ve giydim. Orada Ahmet'in, Mehmet'in ve Hüseyin'in kelleleri bir güzel sarkıyor. Ben aldım, bunu üstüme geçirdim ama koca oyunda kimse bana kalkıp "hacı şunlar bizim elemanlar değil mi? Ayıp olmuyor mu yahu?" demedi. Güye RPG değil mi bu? Role Playing'de bu zırhın giyilebilir olması ne iş?

Bunun dışında scripted oyunun cılkı çıkmış durumda. Dragon Age'de bir kadın vardı, iyi de vururdu. Geçmesi çok zor, oyuncuların çoğunun knockdown olup hapishane bölümüne geçtiği bir noktaydı. Ama montekristo44 uğraştı, didinci, varını yoğunu harcadı ve kadını kesti. Ne oldu? Oyun değişti. O hapishane bölümlerini oynamadı, pas geçebildi. (ha bir de kadının daş gibi kılıcını aldı)

GoT'da ise üstüme gelen yabanilerin hepsini tüm flasklari kullanarak, tüm ability leri harcayarak, canım 2 gram kalana dek kestim, ama hikaye "benim düşmemi" gerektirdiği için bir bakmışım ara sahnede herkes canlı. Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu?

Hani ufak tefek şeyler ama ben bu oyunu oynayacaksam, combatı için değil, etkileyiciliği ve sürükleyiciliği için oynarım. Sürükleyici demek, kesintiye uğramamış demek. Bu kadar load time içinde ben oyuna vakit harcayamadım. Zaten oturmuşum 2 saatliğine, yarısı loading e gidiyorsa, sorun var demektir. (2600K işlemci, 8 GB 1600Mhz ram, Seagate Black ed. HDD, SLI GT560Ti ile)

Hani sistemi güzel, arkada dönen mekanikler başarılı falan. O konulara lafım yok. Hadi grafikleri de geçtim, bu kadar çağ dışı ve eski kalmış olmalarına rağmen. Ama oyunda büyük tutarsızlık var. GoT benim bildiğim kadarı ile düzgün ve tutarlı sarmalanmış bir dünya-olay-karakter örgüsü ürünü. Başarısı da buna bağlı. Ama bu oyunda ben bunu göremedim. 4 chapterda olan hatalardan sonra devam etmek de içimden gelmedi...

Back
Top Bottom