Mount&Blade II: Bannerlord | Developer Blog 10!

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
MetalCh3 said:
direct x 9 kullanmayın  :sad: artık en azından x11 e falan geçin.

Oyunun yapımcıları sürekli hemen hemen herkesin her bilgisayarda oynayabileceği bir oyun yapmak istiyoruz diyorlar. O yüzden pek bir beklenti içinde olma. Belki DX 7 seçeneğinin yerine DX 9, DX9 un yerine de 11 gelir. O zaman iyi olabilir.

Findecáno Amandil said:
MetalCh3 said:

Oyunun yapımcıları sürekli bir hemen hemen herkesi her bilgisayarda oynayabileceği bir oyun yapmak istiyoruz diyorlar. O yüzden pek bir beklenti içinde olma. Belki DX 7 seçeneğinin yerine DX 9, DX9 un yerine de 11 gelir. O zaman iyi olabilir.
Dx7 den 11 kadar koyacaklardır

colombos said:
Findecáno Amandil said:
MetalCh3 said:

Oyunun yapımcıları sürekli bir hemen hemen herkesi her bilgisayarda oynayabileceği bir oyun yapmak istiyoruz diyorlar. O yüzden pek bir beklenti içinde olma. Belki DX 7 seçeneğinin yerine DX 9, DX9 un yerine de 11 gelir. O zaman iyi olabilir.
Dx7 den 11 kadar koyacaklardır
Dx11 nereden duydun ? çok süper olur

Serseri123 said:
Arkadaşlar ben anlamadım Mount Blade Bannerlord mu çıkacak yoksa Caribbean dedikleri oyunmu hangisi çıkacak
İkise de çıkacak ama hangisi önce bilinmiyor.

Serseri123 said:
Arkadaşlar ben anlamadım Mount Blade Bannerlord mu çıkacak yoksa Caribbean dedikleri oyunmu hangisi çıkacak

Caribbean, Taleworlds ile doğrudan alakalı olmayıp, destek ve kaynak sundukları için oyun serisinin ismini alan, tam olarak Taleworlds'e ait olmayan bir oyundur. Bannerlord ise, tam tersi olarak Taleworlds'ün bizzat üzerinde çalıştığı, Mount & Blade serisinin devamı niteliğindeki bir oyundur. Bizi alakadar eden, Bannerlord projesidir. Burada konuşulanlar Bannerlord içindir yani. Caribbean ile karıştırılmamalıdır.

Bende tamamen Bannerlorda yüklendim ama bilemiyorum Caribbeana sadece destek veriyorsa bizimkiler bence yine alınabilir
WFaS baya kişide var ama bizimkiler yapmadı destek verdi öyle düşünebiliriz bence.

oyundan atma ve sistem ne kadar yüksek olursa olsun kasma problemi olmasa iyi olur. medievalda normal grafik ayarlarında 5000 den fazla askeri aynı anda savaştırırken kasmazken warband de 100 civarında asker dövüşürken bile kasması sinirimi bozmuştu.  counter gibi botlar dövüşüyor o yüzden kasıyor denebilir fakat counter da grafiği düşürdüğünde hızlanma oluyor. directx7 ye al grafiği düşür yine sorun kalkmıyor ortadan. tahminim yazılımsal sorun olduğundan yana. warband de yaşadığım sorunu bannerlord da yaşamak istemem.

(bu sorun çözülür diye sistemimi bile yenilemiştim çözülmemişti o derece kötü)

azxbzc said:
oyundan atma ve sistem ne kadar yüksek olursa olsun kasma problemi olmasa iyi olur. medievalda normal grafik ayarlarında 5000 den fazla askeri aynı anda savaştırırken kasmazken warband de 100 civarında asker dövüşürken bile kasması sinirimi bozmuştu.  counter gibi botlar dövüşüyor o yüzden kasıyor denebilir fakat counter da grafiği düşürdüğünde hızlanma oluyor. directx7 ye al grafiği düşür yine sorun kalkmıyor ortadan. tahminim yazılımsal sorun olduğundan yana. warband de yaşadığım sorunu bannerlord da yaşamak istemem.

(bu sorun çözülür diye sistemimi bile yenilemiştim çözülmemişti o derece kötü)

Bilgisayar ne kadar iyi olursa olsun az ya da çok kasma sorununun yaşandığı konusunda belki haklı olabilirsiniz ama Medieval serisi ile Mount and Blade karşılaştırılamayacak kadar farklı , Medieval'in sisteminden dolayı kasmaması ve bahsettiğiniz sayıdaki askeri savaştırabilmeniz çok ama çok normaldir ancak oyunların sistemi ve konusundaki farklılıklardan dolayı da asla bir Mount and Blade kadar eğlenceli olamaz ve zevk veremez , bu benim düşüncem tabii .

total warda 2 grup karşı karşıya gelince medeni medeni savaşıyorlar, öndekiler savaşırken arkadakiler sıralarını bekliyor. m&b de gözümü açıp kapatıyorum ve tüm askerler bir yumak oluşturmuş ve bağıra çağıra silah sallıyor. hiç hoş değil. heralde gerçeklilik açısından karşılaştırırsam laf atmayacaksınız.

mount and blade ile medieval nasıl karşılaştırılamaz diyenler medieval oynanamış olmalı. oyunun kategorisi farklı olsa bile çok sayıda benzer yönleri var.

bu karşılaştırma olayını ben başlatmış olmak istemezdim ama benim karşılaştırdığım nokta medieval da 5000 den fazla asker savaşırken kasma olmaması mount and blade de 100 civarında olması. 

sistemin yüksek olmasıyla bile bu sorunun çözülememesi ve grafik ayarlarının en düşüğe getirildiğinde bile devam etmesi.

ben bannerlord vs. ileride çıkacak oyunlar için bu gibi sorun yaşamak istemediğimi belirttim. çünkü bu warband i rahat oynamak için sistemini yenileyen biri olarak bunu yeniden yapmam.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom