Mount&Blade II: Bannerlord | Developer Blog 10!

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Sağol Ragnor çok cömertsin.Beni kırmadığın için teşekkür ederim.  :lol:

Dipnot:Bu müthiş bilgi verici screenshottan sonra daha fazlasını alabilmek için 80 kişilik elinde sopalı bir grup ile ODTÜ'ye geliyorum.Selamlar.

AmonDin said:
Sağol Ragnor çok cömertsin.Beni kırmadığın için teşekkür ederim.  :lol:

Dipnot:Bu müthiş bilgi verici screenshottan sonra daha fazlasını alabilmek için 80 kişilik elinde sopalı bir grup ile ODTÜ'ye geliyorum.Selamlar.
Gidince sana bundan ikram ederler :smile:
fft64_mf1024927.Jpeg

Cinselliğe gerek yok da.
Çocuğun olabilsin mesela sen kendi kalende bir iki gün kalınca  biriki aya haber gelsin karın hamile falan diye  :grin: 9ayada doğursun öyle ilerlesin işte belli bi süre geçince de gurubuma katıla bilsin  :mrgreen:

Zamanı hızlandırma değilde zamanın biraz daha hızlı akması sağlanmalı. 1 yıl içinde 2 krallığın binlerce kez çatışması, 20 kez birbirine savaş açıp barışması ilginç oluyor.

Yapay zekanın geliştirilmesi gerek. :cool:

Şimdi diyeceksiniz ki 'ulan adamlar yeni oyun yapıyor yapay zekayı tabi geliştirirler.' olsun ben yine de söyleyeyim.Çünkü o kadar iğrenç oluyor ki oyunda botların sağa sola takılması.Siegede tek merdivenle çıkmaya çalışıyoruz falan.Bunun gibi milyon tane şey var da şuan aklıma gelmiyor nedense.Ya da map sonlarında ki görünmez duvarlar.Biraz daha gerçekçilik,Brytenwalda modundaki gibi ne bileyim kan kaybı,sakatlanma,shield bash,dual wield.Okçuluğun ve atlı okçuluğun biraz daha mantıklı olması.Daha fazla kan,gövde,bacak,kafa.@Vasilidean'ın da dediği gibi zaman olayı,karakterlerin boyları kilolarının farklı olması bir nordun dev gibi olması,khergitin daha kısa ama çevik hızlı olması falan gibi.Irklara özel bonus tarzı bişey de olabilir ve en önemlisi de bir hikaye.

Ya aslında skyrimin yetenek sistemi de düşünülebilir. Özelliklerin puanla dağıtılması yerine tecrübeye dayanması daha uygun olurdu. Çift elli silahı savurdukça ve adam öldürdükçe çift elli silah yeteneğinin artması ya da parti içindeki olayların diyaloglarla kontrol altına alındığında liderlik yeteneğinin artması gibi vs vs..

Ubsilon Xeforian Cioss said:
Ya aslında skyrimin yetenek sistemi de düşünülebilir. Özelliklerin puanla dağıtılması yerine tecrübeye dayanması daha uygun olurdu. Çift elli silahı savurdukça ve adam öldürdükçe çift elli silah yeteneğinin artması ya da parti içindeki olayların diyaloglarla kontrol altına alındığında liderlik yeteneğinin artması gibi vs vs..
Zaten öyle olmuyor mu? kılıç,yay,arbaleti kullandıkça yeteneğin gelişiyor.Ek olarak level aldıkça kendinde verebiliyorsun ama liderlik artmıyor.Yanlışım varsa düzeltin.

Erlik said:

Şimdi diyeceksiniz ki 'ulan adamlar yeni oyun yapıyor yapay zekayı tabi geliştirirler.' olsun ben yine de söyleyeyim.Çünkü o kadar iğrenç oluyor ki oyunda botların sağa sola takılması.Siegede tek merdivenle çıkmaya çalışıyoruz falan.Bunun gibi milyon tane şey var da şuan aklıma gelmiyor nedense.Ya da map sonlarında ki görünmez duvarlar.Biraz daha gerçekçilik,Brytenwalda modundaki gibi ne bileyim kan kaybı,sakatlanma,shield bash,dual wield.Okçuluğun ve atlı okçuluğun biraz daha mantıklı olması.Daha fazla kan,gövde,bacak,kafa.@Vasilidean'ın da dediği gibi zaman olayı,karakterlerin boyları kilolarının farklı olması bir nordun dev gibi olması,khergitin daha kısa ama çevik hızlı olması falan gibi.Irklara özel bonus tarzı bişey de olabilir ve en önemlisi de bir hikaye.
İyi güzel de Kuzeyli insanlar, efsanelerde ki gibi "dev" değiller. Yani onlarda en az bizim kadar kısa ve cılız olabilirler. =)
not; devden kastım senin dediğin gibi 2 m boy, 100 kilo. (Trollden bahsetmiyorum yani =)

Yetişkin sahne felan değilde, daha güzelleştirilsin. Her gün savaşıyorum, yorgun argın kaleye geliyorum, evde tipsizin teki beni karşılıyor.
Sırf bu yüzden dışarıda kamp kurup kalıyorum.  :neutral:

Erchamion said:
Erlik said:

İyi güzel de Kuzeyli insanlar, efsanelerde ki gibi "dev" değiller. Yani onlarda en az bizim kadar kısa ve cılız olabilirler. =)
not; devden kastım senin dediğin gibi 2 m boy, 100 kilo. (Trollden bahsetmiyorum yani =)

Hatta kuzeyli insanlar o flimlerdeki kaskları filen takmıyorlar ve arkadaşın dediği gibi dev değiller böyle şeyler bir ırkı kötülemek için yapılan şeyler örneğin çoğu avrupa ülkesi aslında bizim tarihimizi kirletmeye çaba arcıyor ve çoğu yerde Türklerden nefret ediliyor gittiğim bir avrupa ülkesinde ismini vermicem reklam olmasın :grin: Türkler geliyor diye çocukları korkutuyorlar bu iyi bişey değil onların daha bu yaşta bizden uzaklaşmasını sağlıyor
Not:Türkler geliyor orada bir deyim.

samurayahmet said:
Yetişkin sahne felan değilde, daha güzelleştirilsin. Her gün savaşıyorum, yorgun argın kaleye geliyorum, evde tipsizin teki beni karşılıyor.
Sırf bu yüzden dışarıda kamp kurup kalıyorum.  :neutral:
O konuda haklısın artık bayan karakterlerin daha güzelleşmesi lazım ama böyle cinsel olarak fikirler sunmayın çok biliyorsanız kendi modunuzu yapıp oynayın

Erchamion said:
Kuzeyli insanların dev olmadığını biliyorum. =(
Dev gibiden kastım normal ırklara göre daha uzun ve güçlü olmaları falan.Yani kısacası kilo,boy sistemi.

Erlik said:
Erchamion said:
Dev gibiden kastım normal ırklara göre daha uzun ve güçlü olmaları falan.Yani kısacası kilo,boy sistemi.

Onların boy kilo olarakta bizden bir farkları yok onların en bilindik farkları kızıl tenli olmaları

Erlik said:
Erchamion said:
Bende biliyorum "normal ırklara göre daha uzun ve güçlü" dediğini. Zaten yanlış olan da o, onu söylemek istedim. Neyse uzatmaya gerek yok zaten =)
Ama dediğin gibi kültürel öğeler daha koyulaşmalı.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom