Mount&Blade II: Bannerlord | Developer Blog 10!

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
oktay3443 said:
ErkutErdem said:
İsteyen ranked atmasın arkadaş,her çok oyunculu oyunun seçeneği bu mount and bladede neden olmasın?
Olabilir ama bunu zaten mantıklı görseler warband ta yaparlardı.
Warband eski bir oyun çoğu tanıdığım oynamıyor bile artık. Bannerlord ise yeni bir oyun olarak çıkacak bekleyeni çok,bu gelen oyuncu kitlesini oyuna bağlamak için rekabetçi sistem olması mantıklı,zira rekabetçi maçlar (csgo-lol-dota2 gibi oyunlarda) insanların binlerce saatini alabiliyor.Daha yukarı çıkmak kendini geliştirme tutkusu insanları ardarda oynamaya sürüklüyor.

ErkutErdem said:
oktay3443 said:
ErkutErdem said:
İsteyen ranked atmasın arkadaş,her çok oyunculu oyunun seçeneği bu mount and bladede neden olmasın?
Olabilir ama bunu zaten mantıklı görseler warband ta yaparlardı.
Warband eski bir oyun çoğu tanıdığım oynamıyor bile artık. Bannerlord ise yeni bir oyun olarak çıkacak bekleyeni çok,bu gelen oyuncu kitlesini oyuna bağlamak için rekabetçi sistem olması mantıklı,zira rekabetçi maçlar (csgo-lol-dota2 gibi oyunlarda) insanların binlerce saatini alabiliyor.Daha yukarı çıkmak kendini geliştirme tutkusu insanları ardarda oynamaya sürüklüyor.
Evet haklısın.Ama bence rekabet sisteminin oyuncu için değilde klanlar için olması daha güzel olurdu.Çünkü;

1)Oyun içerisinde herkesin eşit rütbede olması daha güzel oluyor bence.Sonuçta kimse diğerlerine ön yargılı bakmıyor.(Mesela ''bu pro biz buna 2 kişi dalalım''demiyor.)
2)Mount and blade gerçekçi sisteme dayalı birazda.Sonuçta savaş alanında kimse hangi askerin iyi kılıç kullandığını veya hangi askerin eğitimsiz olduğunu bilemez.Bizimde bilmememiz gerçekçilik katıyor oyuna.
3)Bu nesnel değil öznel bir sebep dikkate almayabilirsin.Bence oyunda kendin savaşıp rütbe atlaman yerine,klanın ile savaşıp klanına rütbe atlatmak daha güzel olurdu.
Fakat yinede dediğin gibi yapabilirler.Hatta belkide bannerlordun multiplayerında böyle sistem olabilirde.Bilmiyoruz.

Lol gibi yapılabilir o konuda. Team ranked ve soloq olayı. Maceracı yada kiralık asker gibi kendi olayımız olabilir.Yada daha resmi olarak klan savaşları.Valve gibi kapitalizmin dibine vurup skin olayı gelecek aslında :grin: Bastard Sword - Fade Night (Factory New) 1000 tl yapıştır gitsin.

Ya garip gelecek ama.Klanların kalesi olsa içine girip dekore edebilecekleri falan.Klan savaşlarıyla (rekabetçi modu olarak düşünelim) kazandıkları paralarla düzenleyebilseler.Seviye artınca oyuncu limitleri artsa falan.

ErkutErdem said:
Ya garip gelecek ama.Klanların kalesi olsa içine girip dekore edebilecekleri falan.Klan savaşlarıyla (rekabetçi modu olarak düşünelim) kazandıkları paralarla düzenleyebilseler.Seviye artınca oyuncu limitleri artsa falan.

H1Z1'deki base olayınımı diyosun yoksa kaleden kastın ?

Yanlış anlamayın ama siz M&B serisini çizgisinden çok uzağa çekip hiç beğenmediğim bir şey yaratmak istiyor gibisiniz. Açıkcası bu son sayfadaki hiçbir öneriyi desteklemiyorum ben. Umarım yapımcılar da benim gibi düşünüyordur.

ErkutErdem said:
@bloc yenilikçi bir şeyler lazım aynı oyunun yeni grafiklisini almak istemez kimse.
İyide bunlar oyunu çizgisinden çıkarıyor. Oktayın dediği
1)Oyun içerisinde herkesin eşit rütbede olması daha güzel oluyor bence.Sonuçta kimse diğerlerine ön yargılı bakmıyor.(Mesela ''bu pro biz buna 2 kişi dalalım''demiyor.)
2)Mount and blade gerçekçi sisteme dayalı birazda.Sonuçta savaş alanında kimse hangi askerin iyi kılıç kullandığını veya hangi askerin eğitimsiz olduğunu bilemez.Bizimde bilmememiz gerçekçilik katıyor oyuna.
şu iki maddeye katılıyorum. Yenilik konusunda ; gameplay olarak eklemeler olur , oyun modları olur , klanlar daha farklı bir sisteme oturtulur falan ama Rank veya rank sistemine benzer herhangi bir şeyi ben Bannerlord içinde görmek istemiyorum kesinlikle.

Sanmam. Üstüne basa basa "modlama" diyorlar. Onlar mod olarak kalır. Belki kampanya haritasında çok oyunculu oynanabilir. Aslında bu C-RPG'ye yakın bir durum ama bilmiyorum. Sürpriz gerçekten. :smile:

Bence oyun büyük oranda bitti ve bir nokta bekleniyor. O da şu gamescom mudur nedir o olabilir. Bakalım göreceğiz.

Writer&Director said:
ærth said:
Bence Çıkış Tarihi Gelecek Ve Beta Testleri Başlayacak
Olması gereken kesinlikle bu; Armağan Yavuz'un ''Daha sık paylaşım yapacağız,'' demesi üzerinden normalde paylaştıkları blog aralığı süresinin üç dört katı zaman geçti, dalga geçer gibi. Bunu telafi etmeleri gerek.
Şu Gamescomdan Sonra Başlarlar VİDEOLARA Artık Blog İstemiyoruz

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom