Mount&Blade II: Bannerlord | Developer Blog 10!

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Çevre konusunda Skyrim baz alınsa ortaya gayet güzel şeyler çıkabilir, bence handa o kadar yeni animasyon gelmişken kale, köy ve şehir gibi yerleri de es geçmezler. Geçmezlerse daha iyi olur.

Yine boş boş gezenler sağa sola gidenler duvara çarpanlar olmaz umarım. Şu gelecek blog videolu bir şey olsa güzel olur. Hem daha sağlıklı yorum yapabiliriz.

Arkadaşlar resimlere baktımda insan sayısı az da olsa artmış gibi
Ben bide şey olarak düşündüm köydeki görüntülerle şehirdeekiler çok farklı köyler daha güzel olmuş :smile:
Bide atlar güzel olmuş atta eyer olmaması benim aklıma eyersiz atlara binemeyyeceğimizi getirdi ne alata bende anlamadım ama eyerimiz olmadan binmememiz daha iyi olur :smile:

O değilde halk yani insanlar yolda yürürken robot gibi birbirlerine çarpıp yollarını değiştiriyorlar bana kalırsa İnsanlar işsiz gibi oyunda

Beyler hiç dikkatini "büyük haritayla/sefer haritasıyla" ilgili bir şey ya da olacağına dair bir şey çeken oldu mu? Merlin'in Kazanında harita tasarımının çabukluğundan bahsediyor ama ben bu haritanın büyük harita değil mekan olduğunu düşünüyorum. Büyük harita olayına değişik bir sistem getirmiş olabilirler.

"Ayrıca birden fazla detaylı ve döneme uygun ortaçağ mekanı görme imkanımız oldu. Mekanlar oldukça detaylı ve atmosferi hissettiren bir yapıda oluşturulmuş görünüyordu."

Kast ettiğinin bu tarz mekanlar olduğunu düşünüyorum. Zaten bir sonraki cümle de bir garip;

"Harita tarzı bu kadar çok olmasına rağmen Taleworlds, önceki oyunlarda olduğu gibi Bannerlord’da da mod desteği barındıracak"

Ne alaka?

EK: Yani demek istediğim bir önceki cümlede "mekan" derken bir sonrakinde "harita" diyor. Ama kastettiği şey az önceki haritaların çeşitliliği.

Galiba çok harita var ama baktınız gözünüz doymuyor modlama seçeneği var gibi birşey demek istemişler :grin:

Sitedeki elemanlardan birinin yorumu, "para komidinin üstünde" , gülümsedim :grin:

Inanch-Bilge said:
Galiba çok harita var ama baktınız gözünüz doymuyor modlama seçeneği var gibi birşey demek istemişler :grin:

Sitedeki elemanlardan birinin yorumu, "para komidinin üstünde" , gülümsedim :grin:

Hah işte, dediğimi anlamışsın. Yani aslında haritanın çabucak yapılmasından bahsederken mekan tasarımından bahsediyor. Şimdiye kadar büyük haritayla, hani şu dıgıdık dıgıdık gittiğimiz haritayla, ilgili bir cümle de göremeyince o büyük harita sistemini değiştirdiklerini düşündüm. Çok daha kullanışlı bir sistem getirmiş olabilirler. Belki düük bir ihtimal ama herkesin istediği gibi haritasız, yani Skyrim'deki gibi bile yapmış olabilirler. Sonuçta öyle bir şey yapabilmek için motorun zeki olması, yani iyi kodlanması yeterli. Sadece yakındaki yerleri ayrıntılı gösterecek, uzakları görünmez olacak.

Daha önce haritanın çok çok erken halinden bir görüntü gördük eski bir videoda, o harita tarzından vazgeçemezler, Skyrim tarzı bu oyuna göre değil.

Inanch-Bilge said:
Daha önce haritanın çok çok erken halinden bir görüntü gördük eski bir videoda, o harita tarzından vazgeçemezler, Skyrim tarzı bu oyuna göre değil.

Yalnız şunu da hatırla; o videodaki hiçbir şey kullanılmıyordu ve zaten o harita Warband'daki haritaydı. Sadece şehirlerin yerleri değişikti ve isimleri yoktu.

Ben de zaten düşük bir ihtimal dedim. Ama daha büyük olasılıkla değişik bir sistem yaptılar diye düşünüyorum. Bizim tek tek düşünemediğimiz ama Taleworlds ekibinin ve Armağan'ın teknik adamlara özgü beyinleriyle basitçe bulduğu bir şey. Bilemiyorum. O yüzden haritayı görebileceğimiz yer en erken yayınlanacak video olacaktır.

1_4.jpg

Sağ önde bir at var.Soldaki normal takılıyor da,Sağ üstteki kafasını eğmiş gibi sanki su içiyor.

Bu arada bataklık gibi şeyler olsa iyi olurdu.Veya Böyle derin bi yere gidince insanın birden korkması(düşme korkusu).

HadjiNazmi said:
Inanch-Bilge said:

Yalnız şunu da hatırla; o videodaki hiçbir şey kullanılmıyordu ve zaten o harita Warband'daki haritaydı. Sadece şehirlerin yerleri değişikti ve isimleri yoktu.

Ben de zaten düşük bir ihtimal dedim. Ama daha büyük olasılıkla değişik bir sistem yaptılar diye düşünüyorum. Bizim tek tek düşünemediğimiz ama Taleworlds ekibinin ve Armağan'ın teknik adamlara özgü beyinleriyle basitçe bulduğu bir şey. Bilemiyorum. O yüzden haritayı görebileceğimiz yer en erken yayınlanacak video olacaktır.

Bannerlord u gösterdikleri video da neden yapım aşamasında bir Warband haritası göstersinler ? henüz birşey yapılmadığı için bize öyle geliyor.

Skyrim tarzı bir harita olamaz çünkü coğrafi olarak Kalradya çok daha büyük bir alanı kapsıyor, modlamayı zorlaştırıp makinaları yakacağı gibi bütün o detaylarla uğraşmak yapımcılar içinde çok ciddi bir eziyet. Gereksiz zaten.

Bakın ben zaten Skyrim'deki gibi olacak demiyorum. Farklı bir sistem geliştirmiş olabilirler diyorum, yazdığımı okumuyor musunuz?

@İnanç;

O videoyu Anadolu Ajansı çekmişti, Bannerlord duyurulmamıştı ve Bannerlord'dan olduğuna dair bir emare de yoktu.

Inanch-Bilge said:
Nasıl yoktu ? bu neydi o zaman ?
Ads%C4%B1z.jpg

Gücenme ama kafana saksı mı düştü?

O videodakilerin hiçbiri kullanılmıyor artık. AA da zaten "hadi Bannerlord'u çekmeye gidelim" diye gitmedi. Warband'dan göstermişler. Dikkat edersen Warband'dan başka görüntüler de var zaten.

HadjiNazmi said:
Inanch-Bilge said:
Nasıl yoktu ? bu neydi o zaman ?
Ads%C4%B1z.jpg

Gücenme ama kafana saksı mı düştü?

O videodakilerin hiçbiri kullanılmıyor artık. AA da zaten "hadi Bannerlord'u çekmeye gidelim" diye gitmedi. Warband'dan göstermişler. Dikkat edersen Warband'dan başka görüntüler de var zaten.

Al abi bi snickers ye.

Birşey ortaya atıyorsun, ama bizim millette alışkanlık olduğu üzere hiç geri çekilme gibi bi huy yok, biri birşey dedimi sen iki fazla söyleyeceksin , illa üste çıkacaksın :grin:

Karakter ekranı, harita, ve atlı görüntüler basbaya Bannerlord'un erken, başlangıç çalışmalarının görüntüleri,adam Warband gösterecek olsa açar bitmiş mis gibi oyunu gösterir niye yarım yamalak başlangıç aşamasında çalışmalar göstersinler ? basbaya yanıldığını kabul etmemek için keçi gibi inatlaşıyorsun işte :smile:

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom