PC usb kablosu ile bağlanan telefonu görmüyor

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.

2Snake

Knight at Arms
Telefonu bilgisayara bağladığımda, ses geliyor bağlandığına dair, ancak sadece donanım bulma sihirbazına benzer bir sihirbaz açılıyor. Veri aktarımı yapamıyorum, görmüyor telefonu kısacası. Daha önce yaşamış olan varsa veya çözümü bilen, yazarsa memnun olurum.

Teşekkür ederim, ama sorun çözülmedi. Usb'yi taktığımda her seferinde 2-3 kere "yeni donanım bulundu sihirbazı" açılıyor. "iptal" de desem, "donanımı yükle" de desem sonuç aynı. Aygıt tam olarak yüklenemedi ve sorun oluşabilir. Telefon gözükmüyor.

Nokia C5-00

Düzenleme: Pc Suite Programını da kurdum CD ile nokia için. Fakat o da fayda etmedi.

pc suite kurman yetmez ki, o telefon için gerekli driveri da kurman lazım, yoksa pc suite tanıyamıyor bile. klasik windows saçmalıklarından biri işte, işlemciyi kulanmak için bile driver istiyor...

bu arada nokia türkiye resmen C5-00'ı yok saymış, çıkmıyor alet aramalarda falan...

edit: aklıma yeni geldi de; ayarlar->bağlantı->usb kısmından neyi seçtin bağlantı tipi olarak. depolama veya modem seçtiysen nşada sıkıntı çıkmaması lazım

Beni yok saymadıkları yetmedi, telefonumu da mı yok sayıyor insanlar artık?
Dünya nereye gidiyor?  :smile:

http://www.nokia.com/in-en/support/product/nokia-c5-00/troubleshooting/?qt=Cable%20connection&comp=nokiatroubleshootingcontent&action=faqSearch&topic=Connectivity+%26+Data+transfer&subtopic=Cable+connection

bir önceki mesajımın edit kısmına ve bu linke göz at derim.  anca buralardan bulabildim :smile:

Sağol ama verdiğin linke baktım. Format atmadan önce bilgisayara atıyordum, resim, müzik. Ama şimdi olmuyor. Medya aktarımı seçeneğini seçiyorum.

depolama olarak bağlasana, hafıza kartı olarak görmesi lazım pcnin... anlaşılan senin ciddi bir driver sorunun var windpwsta. linux bu yüzden seviyorum ya işte, driver derdi yok, her sistemde çalışıyor, hatta X konfigürasyonuna hasip pcde kurduğun linuxu Y konfigürasyonuna sahip pcde sorunsuz çalıştırabiliyorsun falan :smile: (biraz konu kayması oldu ama... :smile: )

okumaya üşenenler için özet: telefonu depolama modunda bağlarsan, pc onu hafıza kartı olarak görecektir (nşada :smile: ). ve linux günlük işerlin çoğunda windowstan iyidir :smile:

Bu kadar basitti çözümü öyle mi? Çözüldü, sağolun. Bu arada Linux işletim sistemi ayrı olarak daha güvenli windows işletim sisteminden.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom