Lord of The Rings - War in the North

Users who are viewing this thread

Baradh

Sergeant Knight
Oyun platformları başlığına baktım ama göremedim, demek ki sabit bir konusu yok.

Bir cüce, bir elf ve bir insan bir araya gelmiş, "ne yapsak abi biz şimdi?" demişler.

Elf güzel bir kadın, cüce ve insan erkek olunca akla ilk önce kötü şeyler gelmiş tabi. Ama sonra Zıplayan Midilli hanında hasbel kader Aragorn'a rastlamışlar. Aragorn "gelin hele evlatlar, size ihtiyaç var" demiş ve bu üçlünün aklına bir görev sokmuş. Tabi han içinde öncelikleri değişince erkekler olaya çok bozulmuş ama, yapacak birşey yok. Aragorn (gerçi orada strider denmesini istiyor, havası batsın) dedi mi akan sular duruyor efendim...

İşte böyle başlıyor 3 adet kahramanın Orta Dünya'nın kuzey bölgelerine olan yolculuğu. TPS türündeki oyunda 3 kişiden birisini seçip, hurra aksiyona dalıyorsunuz. Oyun Co-Op u ile meşhur, tüm senaryo baştan sona co op olarak oynanabiliyor.

Oyunun video review i için: http://www.gametrailers.com/reviews/u7v8f9/the-lord-of-the-rings--the-war-in-the-north-review

Oyunun yazılı review i için: http://www.gamespot.com/the-lord-of-the-rings-war-in-the-north/reviews/the-lord-of-the-rings-war-in-the-north-review-6343817/

Oyunun kendi web sitesi için: www.warinthenorth.com/

Bu başlığı asıl açma sebebim oyunu tanıtmak değil aslında. Biraz oyunu, biraz da Steam i kötülemek. (çok doldum da)

Şimdi olay şöyledir ki, Steam'de bu oyunu 13.39$ civarında güzel bir fiyata alabiliyorsunuz (summer sale) Bu nedenle ben ve bir arkadaşım da hamle edip aldık oyunu, Co Op için.

Ama gel gör ki steam oyunla birlikte voice chat i zorunlu hale getirmiş durumda. Takdir edersiniz ki Steam'in voice chat i dünyadaki en kötü VoIP sistemlerinden birisi (ilki olabilir belki, bilmiyorum) 2,5 saniyeye varan gecikmeler, kesik gelen sesler, herşeyin ötesinde bunu oyunun ses kontrolüne bağlıyor oluşu çok büyük bir dert.

Oyunun Co Op deneyimi fena olmasa da (yaklaşık yarım saat deneyebildik ancak) kapatma seçeneği olmayan, hiçbir şekilde engellenemeyen voice chat ile olmuyor arkadaş...

Steam zaten çok sevmezdim, 3-5 ucuz oyun bulduğum zaman almak için kullanırdım. Artık komple uzak durmam gereken bir sistem olduğunu anlamış bulunuyorum. Oyunu Steam'den bağımsız çalıştırma şansınız yok, olsa bile online a insan davet edemezsiniz. Yani berbat bir durum. Ortanın üstü bir oyunun, Steam gibi kötü bir platform tarafından rezil edilişini görmek istiyorsanız, şahane bir dosya konusu bu oyun.

Oyunu bitirmiştim.Harika bir oyun herkese tavsiye ederim.Conquest'e göre çok daha fazla yenilik var.Kan,Son harekette ağır çekim olması,ayak kafa kol vb kopması vs vs..

Sonlarına doğru sıkmıştı beni biraz."Kes,kes nereye kadar hacı?" dedim kendime.Ne de olsa yolunuz belli,Yan görevleri yapmamıştım.Gerek duymadım daha doğrusu.Savaş sahneleri konusunda iyi işler çıkarılmış fakat, oyunu bir arkadaşınız ile oynamazsanız eğer,benim gibi çabuk sıkılırsınız.Benden söylemesi.

Kaliteli bir hack and slash olduğu söylenemez, hele hele bir rpg olduğundan hiç söz edilemez ,ama  her ne kadar bir witcher 2 olmasa da grafikleri hiç fena değil.

Kalite konusunda evet, katılıyorum. Karşındaki adama tekrar tekrar aynı şekilde vurman, insana pek de "ağzını kırabiliyor" duygusunu vermiyor.

Benim asıl bittiğim olay, konuştuğun elflerin sürekli kaşlarının gözlerinin ayrı ayrı oynaması. Ne oynak herifler onlar öyle...

Ama herşeyin sonunda yeni köyde satıcı bulup da cicileri inceleyince, oyuna karşı bütün tepkiler geriye atılıyor. 3-5 damage in hesabını yaparken dönen muhabbetlerden sonra kimse "berbat ötesi, dönüp bakılmaz" demez bu oyuna yani  :lol: :lol:

O nedenle oyunun sürekli Co Op tanıtımı yapılıyordu ya sağda solda. Oyunun en önemli özelliği kopan kollar ve bacaklar, 2. en önemli özelliği de Co Op ile tüm oyunun oynanabildiği idi. :grin:

işin enteresan yanı, dövüşler sırasında co-op hissi vermiyor, çünkü ortalık öyle bir karışıyor ki yanında yamacında ne var göremiyorsun bile, veya yanındaki adamların kullandığı skiller senin çok bir işine yaramıyor, ne zamanki ölüyorsun, anca diriltilmek için etrafında birilerin olup olmadığına bakıyorsun. Pek çok açıdan daha özentisiz bir oyun olan First Templer, co-op bakımından kat ve kat daha başarılı bir oyun bence.

Magicka nın co op özelliklerini çok daha fazla beğeniyorum ben ama. Büyüleri birleştirip güçlendirebilmek, birbirinden etkilenmek falan. Yani yanında birisi varmış gibi hissediyorsun işin sonunda.

Bunda haklısın, olay sadece düştüğünde kaldırmak üzerine kurulu. Hele bir de o karmaşada cüce hiç görülmüyor ya, çaktırma...  :roll: :roll:

Co-op'tan aldığınız zevk oynadığınız adama göre değişir.Bence oyunun kötü bir yanı yok voysu bilemicem ama oyunun kötü yanlarını  çok abartmışınız.Dövüşler güzel grafikler güzel oynanış da güzel daha ne.O witcher 2'nin ne oynanışı bundan güzel ne de dövüş sahneleri.

Baradh said:
(gerçi orada strider denmesini istiyor, havası batsın) dedi mi akan sular duruyor efendim...

Yeah  :cool:

Oyunu bilgisayarda hiç oynamayın bence. Eğlenceli olmuyor. Playstation veya xbox ile oyun müthiş ötesi bir şey. Biz kuzenle ara sıra gidip oynuyoruz. Baya bir ilerledik. Hayaletli bölümler çok sıkıcı ya. Öldürmesi eğlenceli olmuyor. Ama kuzen eradan oluyor ona uyuz oluyorum.  :razz: Cüce ile elimde çift elli güzel bir kılıç var. Baltam da var ama kullanmıyorum. Baya geliştirdim falan. Dragon Age Tarzı bir oyun. Ama çok eğlencelidir.

Oyunun sonlarına doğru geldim sanırım ama geçemediğim bir bölüm olduğu için bıraktım :grin: şu cücelerin kapısını yumruklayan troller ve championların olduğu bölüm

NotriusMonster said:
Co-op'tan aldığınız zevk oynadığınız adama göre değişir.Bence oyunun kötü bir yanı yok voysu bilemicem ama oyunun kötü yanlarını  çok abartmışınız.Dövüşler güzel grafikler güzel oynanış da güzel daha ne.O witcher 2'nin ne oynanışı bundan güzel ne de dövüş sahneleri.

Co-op dan sen ne anlıyorsun bilemiyorum ama benim için co-op 'takım oyunu' demektir ve bu takım oyununu gerek oynanış, gerekse de mekanik olarak veren çok daha başarılı co-op oyunlar var. Ha çağdaş oyunlarını geçtim, bundan 15 sene önce çıkan yürümeli dövüş oyunu Bare Knuckles serisi bile daha iyi bir co-op imkanı sunuyor.Ha diablo tarzı bir co-op arayışı içindeysen war in the north tam sana göre. Önüne gelene barbarca vur ha vur girişiyorsun. Ayrıca yazdıklarımı daha dikkatli okusaydın bu oyunu witcher la oynanış açısından değil, grafik açısından kıyasladığımı anlardın ama nerde....
Bu arada co-op oynuyorsan voice olayını nasıl bilmiyorsun? Tek başına mı co-op oynuyorsun (o nasıl olacaksa)

Dİp not: oyun şimdiye dek gördüğüm en iyi sakal modellerine sahip. yağmur veya kar altında karkaterlerin ıslanması yada üst-başlarının kar tutması güzel bir ayrıntı.

NotriusMonster said:

Birbirinin hareketlerini tamamlayamadiktan, bir takım olarak hareket edemedikten, birinin eksisini baska bir karakter kapatmadiktan sonra takım olarak oyun oynamanın bir anlamı yok bana gore. 

Bu ne demektir? Ben bir ranger olarak yanımdaki cüce fighter ile ranged silahla aynı zararı veriyorsam eğer, yakın dövüşte ikimiz de aynı şeyi vuruyorsak sonuçta, bu oyunda farklı adamlarn olmasının anlamı yoktur. Yanımdaki karakter bir is için bana bilgi verip "abi şunu sen hallet, benim ability uygun değil" diyemiyorsa o yan yana oynayan 2 aynı adamdır.

Bak Magicka nin co op sistemine... Birbirinin büyüsünü sönümlendirebiliyorsun, güçlendirebiliyorsun, etkileyebiliyorsun. Varlığın farklı bir acıdan katkıda bulunuyor. Birisi vururken, Birisi destek sınıfı olabiliyor. 2 taraf da dayama vur geç yaparsa eğer, sonuçta sag kalmak zor oluyor. Bu oyunda yok bunlar.

Oyun bir Witcher 2 değil, olamaz zaten. 120 tl verdigim paranin karşılığını hem fiziksel hem de yazılım olarak dolu dolu aldığım bir oyundur. Bu oyun yanından geçemez. Aynı adama aynı yonden 23673957 kez vurmak aksiyon değil, yanındaki adamla deli gibi farklı olmana rağmen aynı seyleri yaparak indiriyor olman da co op değildir bana gore.

Bunun sebebi benim co op U pen&paper frp oyunlarından öğrenmiş olmam olabilir. Bilgisayarla önüme Konanı kabul eden olmak yerine kendi macerasını yaratarak bu sektöre girdim, o nedenle senden daha seçici olmuş olabilirim... Sen memnunsan, memnun kal ne diyeyim. Ama sana dandik 3 skill ağacı veren, karakter gelişimi yoksunu bir oyunda biraz daha çeşit ve keskin farklılıklar beklerdim ben.

Not: tabletten yazıyorum. Malum hata olabilir, affola...

Yalnız aynı değil verdikleri hasarlar.Cüce ranged olarak 50k'ya kadar vurabilirken insan yapamıyor onu.Aynı şekilde insan da yakın dövüşte avantajlı.Elf ise destek karakter zaten fakat gayet önemli bir yere sahip o kalkan becerisiyle.Başından 2 bölüm oynayıp bırakmışsın herhalde,ileride takım oyunu şart oluyor.Witcher 2'nin komboları vasat,şahsen o dövüş hareketlerini görünce oynamaktan vazgeçtim.Ayrıca Magicka dediğin oyunun buna tek üstünlüğü sana göre büyülerin birlikte kullanılması vs.Magicka daha mı iyi oldu şimdi?
Neyse zaten karakterlerin aynı olduğunu bu yüzden takım oyunu olmadığına dayandırmışın.Bunu söylemen için de ya oyunda ilerlememen ya da bok atmak için oynaman lazım.

NotriusMonster said:
Yalnız aynı değil verdikleri hasarlar.Cüce ranged olarak 50k'ya kadar vurabilirken insan yapamıyor onu.Aynı şekilde insan da yakın dövüşte avantajlı.
öncelikle biraz yavaş salla diyorum. bilip bilmeden "cüce okla güzel vuruyor, insan gılıçla doğruyor" diye yalan yanlış çıkarımlar yapmışsın. Al sana orjinal sitesinden aldığım, karakterler hakkındaki bilgiler:
Eradan: Dúnedain Ranger
One of the Rangers of the North, secret protectors of the lands once ruled by their ancestors. The life of a Ranger is a hard one; to survive he has mastered many skills. Always outnumbered, he has learned evasion tactics, allowing him to take enemies by surprise or to escape from a tight spot. He is a master archer, able to bring down foes from afar. And when stealth and archery are of no avail, he is more than capable with weapon and shield, dual-weapons or two-handed swords.

Farin: Champion of Erebor
A Champion of the Dwarf-realm of Erebor. From his first taste of war at the Battle of Five Armies, he has been one of the foremost defenders of his homeland. A true son of a warlike race, Farin is skilled in the use of all melee weapons and adept with a crossbow as well. While he strikes punishing blows, his greatest strength lies in his ability to endure harm. In battle, Farin is an unyielding rock upon which waves of enemies break. The sound of his fierce war-cry bolsters his allies, even as it strikes fear into the hearts of his enemies.
Bu da sitenin linki: http://www.warinthenorth.co.uk/index.php/the-game/heroes

Hadi anladım, oyunu doğru düzgün oynammaışsın da bari kitapları da mı okumadın? filmleri de mi izlemedin? cüclerin öyle efsanevi okçu oldukları nerde görülmüş?

NotriusMonster said:
Başından 2 bölüm oynayıp bırakmışsın herhalde,ileride takım oyunu şart oluyor.
Gayet Baradh'la level 14'üz ve cüce diyarını bitirdik, katiyen takım oyunu isteyen bir yere rastlamadaık. Oyun değerlendirmesinde aldığı bir kaç eleştiri de şunlar zaten:

Automated save system leads to infuriating setbacks 
    Problematic revival mechanic 
    Frequently odd enemy behavior 
    Technical issues with multiplayer.

oyunun co-op'unun övüldüğü elle tutulur bir site yok.

NotriusMonster said:
Bunu söylemen için de ya oyunda ilerlememen ya da bok atmak için oynaman lazım.

Oyuna bok atmıyoruz, oyun zaten boklu. Meta criticten 6.6,  Game Spot'dan 6.0 almış.  Ha aynı kulvarlarda değiller ama illaki witcher ile bu oyunu kıyaslamak istiyorsan bir de witcher'ın aldığı puanlara bakmanı, ama bakmadan önce uçuk kremi sürmeni tavsiye ederim.
Anladık oyunu sevmişsin ama sırf bu yüzden canla-başla oyunu savunmak yerine olaya daha ıraksak bir şekilde bakmanı tavsiye ederim.

@NotriusMonster

Montekristo nun söylediklerine ne eklerim bilemiyorum. Ama bizim kriterlerimizin yüksek olmasının kişisel sebepleri var, bunu anlamak için azıcık zahmet etmen insanlığına 1-2 dirhem katkıda bulunur diye düşünüyorum. Bizi anlamaz, bilmez olarak lanse etmek için çabalıyor olmanın sana mini ego tatminleri yapması dısında bir katkısı olduğunu sanmıyorum.

Pier Luigi Sacco adında bir adamın, culture 3.0 adı altında bir raporu var, ki bu rapor Avrupa birliğinin 2014-2020 dönemindeki ekonomik planının bir öngörüsüdür, talep üstüne hazırlanmıştır. Adamın bu calismasindaki kültür 3.0 kavramını ben alıp yaratıcı endüstriler için uyarladım tezimin ön çalışmasında. Ki UNCTAD sistemine gore video oyunları yükselen bir yaratıcı endüstri dalıdır.

Bunun sonucunda marka degeri ve birden fazla sektörde yükselen ürün çeşitliliği arasında iki taraflı bağlantı vardır. Bu nedenle birisi kalkıp LOTR oyunu yaptıgı zaman, kendinden emin talepkar tüketici bu markada tutarlılık talep eder. Bu oyun bu noktada patlıyor, co op ile ilgili sıkıntıları bir kenara bıraksak bile.

Ama sen bunları yine pas geçeceksin, yine bizi bilmez ve anlamazlıkla suçlayacaksın. Buraya ne yazdıysak fayda etmedi, bu bir anda düşünceni mı değiştirecek sanki?...

montekristo44 said:
NotriusMonster said:
Yalnız aynı değil verdikleri hasarlar.Cüce ranged olarak 50k'ya kadar vurabilirken insan yapamıyor onu.Aynı şekilde insan da yakın dövüşte avantajlı.
öncelikle biraz yavaş salla diyorum. bilip bilmeden "cüce okla güzel vuruyor, insan gılıçla doğruyor" diye yalan yanlış çıkarımlar yapmışsın. Al sana orjinal sitesinden aldığım, karakterler hakkındaki bilgiler:
Eradan: Dúnedain Ranger
One of the Rangers of the North, secret protectors of the lands once ruled by their ancestors. The life of a Ranger is a hard one; to survive he has mastered many skills. Always outnumbered, he has learned evasion tactics, allowing him to take enemies by surprise or to escape from a tight spot. He is a master archer, able to bring down foes from afar. And when stealth and archery are of no avail, he is more than capable with weapon and shield, dual-weapons or two-handed swords.

Farin: Champion of Erebor
A Champion of the Dwarf-realm of Erebor. From his first taste of war at the Battle of Five Armies, he has been one of the foremost defenders of his homeland. A true son of a warlike race, Farin is skilled in the use of all melee weapons and adept with a crossbow as well. While he strikes punishing blows, his greatest strength lies in his ability to endure harm. In battle, Farin is an unyielding rock upon which waves of enemies break. The sound of his fierce war-cry bolsters his allies, even as it strikes fear into the hearts of his enemies.
Bu da sitenin linki: http://www.warinthenorth.co.uk/index.php/the-game/heroes

Hadi anladım, oyunu doğru düzgün oynammaışsın da bari kitapları da mı okumadın? filmleri de mi izlemedin? cüclerin öyle efsanevi okçu oldukları nerde görülmüş?

NotriusMonster said:
Başından 2 bölüm oynayıp bırakmışsın herhalde,ileride takım oyunu şart oluyor.
Gayet Baradh'la level 14'üz ve cüce diyarını bitirdik, katiyen takım oyunu isteyen bir yere rastlamadaık. Oyun değerlendirmesinde aldığı bir kaç eleştiri de şunlar zaten:

Automated save system leads to infuriating setbacks 
    Problematic revival mechanic 
    Frequently odd enemy behavior 
    Technical issues with multiplayer.

NotriusMonster said:
Bunu söylemen için de ya oyunda ilerlememen ya da bok atmak için oynaman lazım.

Oyuna bok atmıyoruz, oyun zaten boklu. Meta criticten 6.6,  Game Spot'dan 6.0 almış.  Ha aynı kulvarlarda değiller ama illaki witcher ile bu oyunu kıyaslamak istiyorsan bir de witcher'ın aldığı puanlara bakmanı, ama bakmadan önce uçuk kremi sürmeni tavsiye ederim.
Anladık oyunu sevmişsin ama sırf bu yüzden canla-başla oyunu savunmak yerine olaya daha ıraksak bir şekilde bakmanı tavsiye ederim.
Puanını yiyim sana bişi olmasın.Ben kendi gördüğümü söyledim,arkadaşımla 32 33 level olduk(oyunuj 2.kez bitirdik vs) onun ranged olarak benden çok daha iyi olduğunu söyleyebilirim(ben insan o cüceydi).50k bile vurdu crossbow ile fakat biz sallıyoz he.Melee olarak da benim atağım daha yüksekti bu arada.

O puanlar da hiç umrumda olmaz bir oyuna başlarken.Dövüş olayını yapamamışlarsa ne kadar iyi olursa olsun ben oynamam oyunu.

Şuna da gelek,kimseyi oyundan anlamamazlıkla suçlamıyorum ama "sen co optan ne anlarsın" ile gayet güzel... neyse.

Back
Top Bottom