[S] Prophesy of Pendor Rehber ve Sorular

Users who are viewing this thread

Destiny

1.jpg

BİLGİLER GÜNCELLENMİŞTİR.
+Prophesy of Pendor,M&B Warband için yapılmış bir tekli oyuncu modudur.
+Mod Warband'dan tam anlamıyla başka bir oyuna dönüşmüştür ve Warband'dan herhangi bir iz taşımamaktadır.

Prophesy of Pendor'a Genel Bir Bakış
-Tamamıyla yeni bir harita ve devletler
-Tamamıyla yeni yüzlerce askeri birlik
-Tamamıyla yeni ve benzersiz itemler
-İyi planlanmış kültürler,ordular ve çatışmalar
-Şövalye tarikatları
-Özel İtemler
-Özel düşman kahramanları
-Daha fazla olay ve görev
-Küçük topluluklar ve devletler
-Genişletilmiş kazanma koşulları
-İnsanı sürükleyen derin bir dünya
-Yeni Yapay Zeka savaş sistemi
-Geliştirilmiş amaçlar
-Detaylı ekonomi
-Eşsiz bir arka plan hikayesi-Pendor Dünyası
-Dinamik konuşma sistemi
-Zorlayıcı bir oyun deneyimi
-SADECE tecrübeli oyuncular için önerilir
-Gizli Noldor  Elacrai kale unique itemler

Major Factionlar

The Kingdom of Sarleon
The Kingdom of Ravenstern
The Fierdsvain
The Empire
The D'Shar Principalities
The Kingdom of Pendor--->kendi krallığınızı kurmak istediğiniz zaman kültür olarak çıkar.

Minor Factionlar

-Heretics------>Sapkınlıklar
-Jatu-
-Mystmountain Raiders-
-Snake Cult-
-Noldor-
-Vanskerries-
-Red Brotherhood-
-Forest Bandits-
-Outlaws-
-Rogue Knights-
-Adventurer Companies-
-Peasant Revolt-
-Barclay-
-Mettenheim-
-Veccavia-
-Singalians-

İndirme
Prophesy Of Pendor 3.51
Öncelikle indirme sitesi için üyelik gerekiyor.
Hızlıca üye oluyoruz,toplam 1 dakikamızı alıyor.
Aktivasyon'u yaptıktan sonra Downloads yazan yere tıklıyoruz ve sonra üstteki Prophesy of Pendor'a tıklıyoruz.

Download Link:
http://mountandblade.nexusmods.com/mods/3710/

2.jpg

Kurulum
Prophesy of Pendor'un çıkan son sürümü 3.51, M&B Warband'ın 1.153 versiyonunda çalışır. Kurulumu şu şekilde yapmanız gerekmektedir:
Mount and Blade Warband+1.153+Prophesy of Pendor 3.51
Prophesy of Pendor'u indirdiğinizde zipli bir dosya göreceksiniz. Yeni bir klasör oluşturup zipli dosyayı klasöre atın. Sonrasında zipli dosyaya sağ tıklayarak ''Buraya Çıkart''a basın. Çıkartma işlemi bitince Prophesy of Pendor 3.5 isimli klasörü Bilgisayarım/C/Program Files/Mount&Blade Warband/Modules klasörünün içine atın(oyunu başka bir yere kurduysanız kurduğunuz dizini bulup aynı şekilde atın). Sonrasında oyunun simgesine çift tıklayın ve karşınıza gelen ufak pencereden modu seçin:

Yepyeni Kahramanlar

Adonja
Alyssa
Ansen
Boadice
Diev Wodenssen
Donavan
Ediz
Frederick of Mettenheim
Julia
Kassim
Kaverra
Leslie
Lethaldiran
Riva
Sara the Fox
Sigismund Sinclair
Sir Alistair
Sir Jocelyn
Sir Rayne
Sir Roland

companioncycle.jpg

Soyluları vassal olarak yapabilirsin.

Halk:
Adonja - serseri
Leslie - hayırsever
Riva - serseri
Jocelyn - hayırsever
Julia - hayırsever
Frederick - Saklama
Ediz - hayırsever
Diev - hayırsever
Kaverra - hayırsever
Sigismund - hayırsever

Soylular:
Ansen - dik
Kassim - Kurnaz
Lethaldiran - Kurnaz
Alistair - Dövüş
Rayne - Dövüş
Sara - ahlaksız
Donovan - Dövüş
Alyssa - kavgacı
Roland - Goodnatured
Boadice - Dövüş

Düşman Kahramanlar-Bunları gördüğünüzde dikkat edin. Size saldırmadıkları sürece uzak durun.

Unique Spawns
Sir Boris the Raven
Syla Uzas
Sheik Shalavan
Oswald de Fleur
Meregan Kierlic
Kodan Ironsword
Burilgi the Usurper
Wolfbode the Slayer
The Three Seers
Eyegrim the Devourer
Dread Legion
K'Juda the Ravager
Warlord Zulkar
Aeldarian
Ithilrandir
Alaric von Brouhaha

Bu heroların yerleri ise şurdadır.İngilizce çeviri siz yapın.

Dread Legion - Spawns East of Cez and moves towards Janos or Ethos (Note*-Have seen Dread legion move as far as Sarleon and Avendor, but never further)

-Three Seers - Not sure where they spawn, but I've seen it patrol between Avendor, Windholm, and Ravenstern

-Wolfbode the Slayer - Spawns North of Senderfall and Patrols East to West between Poinsbruk and Rane

-Vanskerry Army - Spawns on the coast of Fierdsvain, I've notice they just run amuck, not really going anywhere

- Jatu army - Spawns south of Poinsbruk, across the bridge past Eavsolde and will go up into Ravenstern territory and down towards Laria

- ithilrandir - Spawns North of Ethos past Sheildstorm keep....will rape you

- Aeldarian - Spawns just like Ithilrandir....also will rape

- Jatu Warlords - see Jatu army...they seem to love Ravenstern

Özel Görevler
Heartbeat Quests --->Bunun çevirisini anlamadım.
Heartbeat Quests are unique to PoP. They are given out by the village elders or the stewards of your lands. There are many different varieties, and even if you receive the same quest more than once, the same answer will not always be the correct one. Similarly, the most expensive option is not always the best one.
Some examples of the Heartbeat Quests in PoP:

Mercenaries arrive at your castle or town and will ask for 10,000 denars. If you give an extra 2000 you will receive extra troops. These mercenaries include Sellswords, Barclay, Mettenheim, Veccavia, Jatu and Singalians.
Your well is poisoned - cleaning it or treating your people will boost relation if successful. Finding the culprit will reduce your relation with the lord who sent him
The snake cult is spying on you - capture the spy, save the children
You find a heretic - hand them over to Knights of the Dawn (boost relation with them but reduces relation with Knights of Eventide), check if they are truly a heretic (boost relation with Knights of Eventide, but reduces relation with Knights of the Dawn)
Barclay merchants arrive - let them trade but not undercut your merchants for a prosperity boost to your town
A fire has destroyed some part of the fief. You can pay for it to be fixed or get the steward to solve the matter at hand on his own.
The Order of the Dawn demands a shrine to be erected for their god, demanding that the other shrines be torn down. The outcome varies.
Refugees have come to your fief. You may choose to send them away, incorporate them into your fief or give them food and send them away.

Knighthood Order Quests---Şövalye olma görevleri.

8.jpg

Belirli bir şövalyelik dost olmanın yollarından biride, ödül avcılık görevleri tamamlamaktır. Herhangi bir şehirde  şövalyeler görebilirsiniz. Onlarla konuşup, yardımcı olmak için yapabileceğiniz bir şey olup olmadığını sormak gibi  seçenekler mevcuttur. Şövalye ise yerel çeteler veya küçük gruplar kadar avlamak için size sormak olacaktır. O özel factionları avladığınız takdirde, onlara katılmak için  arenada kendi kıyafetlerinizle ve 3 şövalye ile savaşıyorsunuz. Eğer kazanırsanız  o şövalyeliğe katılmayı hak ettiniz. Ve o şövalyeliğin özel kıyafetleride size veriliyor.

Ve şövalyeler

Knighthood Orders of Pendor
Order of the Lion
Order of the Dragon
Lady Valkyries
Order of the Shadow Legion
Empire Immortals
D'Shar Windriders
Order of the Griffon
Order of the Falcon
Order of the Raven Spear
Order of the Radiant Cross
Order of the Clarion Call
Order of the Ebony Gauntlet
Order of the Silvermist Rangers
Order of the Dawn
Order of Eventide

Not:Bu şövalyeleri kendi ordunuza katamazsınız. Ancak bir şehir veya kaleniz olduğu zaman size her hafta "nobleman" verilir. Örnek olarak bu birimler en fazla empire knight çıkar.(Ben empire bağlıyım.) Daha sonra kalenizde veya şehirde üst katta duran bakanla konuştuğunuzda size bu empire knight  şövalyeye çevirir. Unutmayın sadece bir şövalye birimine katılabilirsiniz. Ve krallık kurduğunuzda pendor kültürünün kendine has birimleri var.

6.jpg

Quigfen tüccarı suno şehrinin handa görüceksiniz. Noldor ile ilişkinizi yaklaşık 15 ye kadar yükselttiğinizde size bir görev verilecek. Jatu army  200 ile 600 kişi arasında olucak.Mavi renginde onu yenilgiye uğratın ve Quigfen geri dönün. Noldor gizli kalesini size göstericek. Bu kalede çok özel bir turnuva yapılıyor. O turnuvayı kazandığınz takdirde özel hediyeler gelicek.

2 türlü noldor ile ilişkini yükseltirsiniz.
1. Dövüşlerine yardım edin.
2. Galiba adamları esir alıp bırakın yada esirlikten kurtarın gibi birşey diyor. Orjinal metin aşağıda.

Help the Noldor in fights. This is easier while your relations are negative and you have a small army, since the Noldor will chase you all over. Kite them across the steppes, killing Jatu, or if there's a faction you don't like or want to curb the power of, kite them there. Noldor do not need tactics to win battles, even outnumbered. Sending Noldor armies after lords' armies is just unfair.
Defeat the Noldor and take them prisoner, then release them through dialogue. This can be done in one of two ways; firstly by having a larger & better army and ordering your toops to charge without you, there should be arround 15-20% prisoners. The downside is no comabt xp for you personaly. Or you can get troops with blunt weapons and do it the old fasioned way. This is much harder, but also can be very rewarding as you can get Noldor equipment and trade goods. You and your strongest companions should be equipped with the best equipment you can find, and, of course, blunt weapons.

Qualis Gem'i Quigfen verdiğiniz takdirde size unique eşyalarını gösterir.Unutmayın gem verdiğiniz takdirde size mallarını gösterir. Ve her pazarı açtıkça gem kaybolur.Altta bir resim var.
Noldor ekipman ve diğer bazı çok nadir öğeleri.

7.jpg

Aynı şekilde benim askere ihtiyacım var diyorsanız. Size dünyanın en ölümcül en güçlü kuvvetlerini verir. Tabiiki bir gem karşılığında. İstediğinizi seçin.

12 Noldor Warriors
10 Noldor Rangers
8  Noldor Maiden Ranger
5  Noldor Noble
3  Noldor Twilight Knight

PoP, oyun boyunca tespit edilebilir çok gizli noktaları da var.
1-Red Brotherhood Hideout
2-Elacrai Kalesi
3-Al-Aziz Gizli Mines

Konumlarını nasıl elde edilir:
1-Tavernada 10 dinar karşılığında fısıltılara dinlerken size 200 dinar karşılığında harita satıcak. İşte o haritadaki sığınak.
2-Quigfen bir yağmacı Jatu ordu yenmeni isteyecek veya sen onları sürekli olarak kesmeni isteyecek(orayı anlamadım) Eğer başarılı olursa, yeri ortaya çıkacak.
3-Yanlış hatırlamıyorsam şu kitapçılar size bir gem karşılığında bir harita yapıcak. Bu haritada "diliniz türkçeyse eğer" tuz madeni adı altında bir köy ortaya çıkıcak. 2 tane tüccar var. Birisi size yine gem karşılığında istediğiniz herhangi bir silah yapar. Diğeri ise yine gem karşılığında o silahı alıp size en güçlü silaha çevirir.

İngilizce orjinal hali:
In PoP, there are several hidden locations that can be discovered throughout the game.
The Red Brotherhood Hideout
Elacrai Castle
Hidden Mines of Al-Aziz
How to obtain their locations:
An NPC in the tavern will offer you an 'opportunity' for 200 denars. Usually this will net you some troops or a map to a chest. However, in one instance you may obtain a map to the Red Brotherhood Hideout
You must gain favorable relations with the Noldor, at which point Quigfen will give you a quest to defeat a marauding Jatu army. If you succeed, the location will be revealed
Brother Randalf in the tavern will offer you the location for a Qualis Gem

Gelelim oyundaki en önemli iteme...

Qualis Gems

Qualis Mücevher elde etmek için dört yolu vardır:

1-One can be found in the hidden chest in Rane. Regardless of whether an NPC has told you about the hidden cache, it will be there.

Şu npcler size 10 dinara söylenti veriyor. Bu söylentilerde Rane ve valonray şehirlerindeki hazineni  haritasını verir. Rane cheste gem bulunmaktadır. Dili türkçe olup şehirlerin ismi farklıysa bir zahmet googledan şehirlerin yerini bakın. Sandıklar ise yerini aşağıdaki spoiler veriyorum. isteyen bakar. İsteyen ise araştırıp bulur.
Valonray geminin içindedir.
Rane ise Girişte sola dönün düz ilerleyin sonra sağ tarafta samanlıklarda gizlenmiş. 1 dk içinde bunu bulun.
2-One can be found at the Red Brotherhood hideout you can find out about from an NPC. It is possible to hear about more than one hideout, but only the first will have a gem. The hideout does not spawn unless you pay an NPC for the map.

Bu rane ve valonray şehirlerindeki chesti bulduktan sonra yine gezginlerle konuşup 10 dinara söylentileri dinleyin. Size 200 dinara harita vericek. Bu harita red brotherhood sığınağıdır. Dikkatli olun npcleriniz sağlam olsun.  Onları hallettikten sonra üst tarafta sandık var onu bulup hazineyle beraber gidin.

3-More than likely, you'll get most of your Qualis Gems from Unique Spawns. You must capture the NPC in question (Prisoner Management is helpful here), speak to them while they are your prisoner and then you will be given the option to take the gem. More information on unique spawns can be found on the appropriate page.

Bu herolardan herhangi birini yendiğiniz zaman adamlar size esir düşücek. Ve 4 tane seçenek belirtiyor.

1-50 bin dinar
2-Gem alabilirsin.
3-Çok merhametlisin, hiçbirşey almadan bırakıcan.Ve bir daha geri dönmeyecek.
4-Öldür gitsin. Bir daha geri gelemez.

4- Elacrai turnuvayı kazanırsanız size bir gem vericek. O turnuvada noldor askerleriyle kapışacaksınız :smile: Anlayacağınız çok zor. Bu turnuvalar her ayın ilk dört gününde yapılır.
Once you have access to Elacrai, you can participate in the tournaments held early every month. Among the excellent prizes is the chance to win a Qualis Gem.

Bir Qualis Gem elde ettik, şimdi ne yapıcaz.

1- Quigfen envanterinden noldor armorları alabilirsiniz.
2- Quigfen noldor asker alabilirsiniz.
3-  Elacrai noldor askerleri verilecek.O kalede bir npc Quigfenden daha fazla asker verir.
4-Finneas de Digit pendor bir kitapçı size özel elixir verir. İksir özelliği kalıcı olarak karizma, güç ve çeviklik +2 verir. Ve silahına +20 ekler.
5- Brother Randalf(Kitapçı) size bir gem ile El-Aziz Gizli Mines haritasını yapar.

Ana Konu:
http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,126952.0.html

Daha detaylı bilgi için aşağıdaki linkte bakın.

http://pop3.wikia.com/wiki/Prophesy_of_Pendor_3_Wiki

buradan ise youtube videoları var. Adam çekip koymuş.

http://www.youtube.com/watch?v=6SrHCevR9bY&feature=related

Bir kaç resim

2.jpg

7.jpg

6.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

1.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

_Strider_ said:
Şimdi bu modda wfas gibi özel görevler mi var? Yoksa öylesine yeni görev mi yapmışlar?

wfas derken ? Evet kendine has özel görevler var. Tam hatırlamıyorum. Ama bir knight birliği senin köye geliyor. Bizim burda tapınak kurmamıza izin ver diyor. Senin köy yaşlısı bize pendor tanrısına inanırız. Bu kafirlere izin vermeyiz diyor.

Başka bir görevde cadıyla alakalı bir görev vardı. Hatırlamıyorum. Daha oyunun başlarındayım.

indirip biraz oynadım çok zorlu düşmanlar var adamlar tonla zırh var aşırı zor ölüyorlar ilk başta para kazanmak içinse arenada kılıç dövüşü yapın 10 adam öldürseniz bile 200 dinar veriyor böyle böyle para yapıp zırh alın ondan sonra şehirden ayrılıp görev yapın yoldaşlar da pahalı ama çok sağlam zırhları var gördüğüm kadarıyla verilen paraya değer...

darkofnest said:
indirip biraz oynadım çok zorlu düşmanlar var adamlar tonla zırh var aşırı zor ölüyorlar ilk başta para kazanmak içinse arenada kılıç dövüşü yapın 10 adam öldürseniz bile 200 dinar veriyor böyle böyle para yapıp zırh alın ondan sonra şehirden ayrılıp görev yapın yoldaşlar da pahalı ama çok sağlam zırhları var gördüğüm kadarıyla verilen paraya değer...

Başta ben şu deniz yağmacıları öldürerek para biriktirdim. Adamların çevresinde bir kaç tur atarak tüm fırlatma silahlarını harcıyorum. Sonrada okçuları öldürüyorum. Ardında kalkansız olanları ok bitiriyorum. Çok az bir kısmını kalkanlı olarak kalıyor. Tek başınıza yapmıştı böyle.

Ben turnuvalardan parayı kırıyorum. Turnuvada yaklaşık 22k civarı para geliyor. Aynı şekilde bazı turnuvaları kazandığında sana zırh hediye ediyor. Turnuvayı kazanmak çok zor. Özellikle rodok şehirlerinde turnuvalar... Cheatmenuden zırhlara bakarsan hepsi süperdir.

Yok ben ordan zırh almam, oyunun senaryosuna göre gitcem dersem birşey söylemem. Noldorların verdiği zırhlar çok iyidir. Atın ise hızı 52 armor 70'tir.  Oyundaki birimleri hala çözebilmiş değilim. Empire faction derebeyiyim. O ülkeye ait sürekli yeni birimleri düşmanların esirlerinde görüyorum.

darkofnest said:
bende o ülkede başladım yalnız bir şey sorcam o şövalyelere nasıl katılıyoruz

Biraz onur yapıcaksın. Sonrada istediğin ülkenin her şehrinde farklı şövalyeler olur. Onlar sana görev veriyor. Mesela diyorki snake partisini yok et.  3 kere kestiğinde görev tamamlanmış oluyor. Sonra tekrar konuştuğunda join seçeneği çıkıyor. O şövalyelerden 3 tanesi ile turnuvada herkesin kendi kıyafetleriyle kapışıyor. Onlarıda yenersen şövalyelere katılmış olursun.

eğer salam zırhı olan bir şövalye yoldaşı partinize alacak kadar para biriktirirseniz zırh işi çok kolay çözülüyor  :smile:

Bu modu oynamak için tweakmb den haydut sayısını düşürüyorum 500 lük haydut var la  :shock:

Glaber said:
Bu modu oynamak için tweakmb den haydut sayısını düşürüyorum 500 lük haydut var la  :shock:

Bence hiç yapma. Yapımcılar oyunun kodlarıyla hiç oynamayın diyorlar. Hem o adamları kestiğin zaman sana ödül veriyorlar.  Mesela normalde Snake Cult Army ordusunun sayısı 780 kişiliktir. Ben bunu khergitler ordusunu eritmek için kullandım. Başka Snake Cult Army ordusunu ise 93/172+500 gördüm. Gidip ona dalarak o esirlerin en iyisini topladım ve Ironflesh +1 özellik verdi. O özellikler bazıları şunlar

Campaign Achievements (Bonus)               HOW TO GET
Competent Aide (200 renown)--------------------Complete 30 quests
Rogue Sovereign (+1 leadership)-----------------Declare and independent kingdom
Great Persuader (+1 persuasion)----------------Convert 30 lords to your kingdom
+1 Intelligence --------------------------------------Defeat 7 Invading Armies
+2 Intelligence---------------------------------------Defeat 15 Invading Armies
Caravan Marauder (-1 charisma)---------------- Raid 30 caravans
Hero of Pendor (+1 Charisma) -------------------Have over 5000 renown
Lion of Pendor (?)------------------------------- Have over 7500 renown
Chevalier of Pendor (?)---------------------------- Have over 500 Honour
?-------------------------------------------------------- Kill or Wound 5000 enemies
Legendary Warrior (?)---------------------------- Kill or Wound 10000 enemies
Cult Banisher (+1 Ironflesh)------------------ Defeat a Snake Cult Army
Scourge of Jatu (+1 Riding)----------------------- Defeat a Jatu Army
Bane of Vejovis (+1 Agility)--------------------- Defeat a Mystmountain Army
Purger if Heresy (+1 Strength) --------------------Defeat a Heretic Army

Battle Achievements (Bonus)                           HOW TO GET

Deathbringer (20 renown)----------------------- Get 50+ kills in one battle
Arena Survivor (200 renown)--------------- Won 25 tournaments
Arena Master (+1 Weapon Master)-------- Won 50 tournaments
Battle Master (+1 Tactics)-------------------- Won 250 battles
Great General (+2 Tactics)---------------------- Won 500 Battles
You can no longer get any other achievements nor win the game Cheat in battle

Burdan bakıp bulabilirsin.
http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,130287.0.html

Önemli Uyarı:

Eğer savaş sırasında hile yaparsanız, size bu özellikleri vermezler. İlk seferinde uyarı çıkar. 2. seferinde sen kaşındın derler.

500 tane adamı nasıl kesicez peki ben adam topluyorum 50 kişi geliştireceğim pat önüme çıkıyor çat çat giriyorlar.

Glaber said:
500 tane adamı nasıl kesicez peki ben adam topluyorum 50 kişi geliştireceğim pat önüme çıkıyor çat çat giriyorlar.

iyide onlar seni hayatta yakalayamazlar, çok yavaşlar. Hem ctrl+t ile sisi kaldırman lazım. Yoksa dalgınlıktan birileri seni çok rahat keser. Hem o adamlar sürekli olarak krallıktaki adamları kestiğinden, yüzlerce esir bulunduruyor. Ordan istediğin kadar en iyi askerleri alabilirsin.  Biraz sabret. Benim gibi yap. Bir bakmışsın adamların sayısı 90 düşmüş :smile:

bu mod kaç mb birde indirme link atarmısın orda uyelık falan ıstıo dırek ındırme lnk varmı

793 mb sanirim.Uye olman gerekiyor.Konu icin tesekkurler,mod baya sardı

Destiny said:
Glaber said:

iyide onlar seni hayatta yakalayamazlar, çok yavaşlar. Hem ctrl+t ile sisi kaldırman lazım. Yoksa dalgınlıktan birileri seni çok rahat keser. Hem o adamlar sürekli olarak krallıktaki adamları kestiğinden, yüzlerce esir bulunduruyor. Ordan istediğin kadar en iyi askerleri alabilirsin.  Biraz sabret. Benim gibi yap. Bir bakmışsın adamların sayısı 90 düşmüş :smile:
Baya hızlılar aslında. :smile:

Back
Top Bottom