Watch Dogs

Users who are viewing this thread

ModernWarfare

Banned
Old Guard
herkeslerden sır gibi sakladıkları Watch Dogs gönüllerin şampiyonu oldu. LA Noire'in biraz daha fantastiği, moderni, Person of Interest'in az oyun versiyonu gibi özetlsek de biraz yetersiz kalıyoruz.

Trailer http://youtu.be/n3F3KW-2ABc
Gameplay http://youtu.be/FcMRkyoHKeA

hayatımda böyle bir oyun görmedim videosunu izlerken bile çok keyifliydi keşke böyle oyunlar bilgisayarım kaldırsa :cry:

Trailer güzel. Şimdiden fazlasıyla popülarite kazandı bile oyun. Bir de, AC serisinden esintileri görmemek imkansız tabii. Arayüz mesela çok benziyor. Bekleyip görelim.

Ubisoft'un E3'te resmen atom bombası etkisi yaratan oyunu Watch Dogs, oyun dünyasının gündemine oturdu. Birçok kullanıcı tarafından beğenilen yapımın ekran görüntüleri de yayımlandı. Oyuncular Watch Dogs'ta Aiden Pearce'ın tehlikeli dünyasına girecek. Yapım açık dünyaya sahip.

Ubisoft'un basın sitesinde oyun PC, X360 ve PS3 platformları için listelendi. Ayrıca Neogaf forumlarında Ubisoft'tan bir yapımcı, oyunun şu anda X360 ve PS3'te çalıştığını onaylayabileceğini belirtti. Diğer yandan bazı eleştirmenler ise Watch Dogs'un yeni nesil konsollarda boy göstereceğini belirtiyor.

Kaynak:
Merlinin kazanı; http://www.merlininkazani.com/Watch_Dogstan_goruntuler_ve_oynanis_videosu-oyun_galeri-52185p1.html

Oyunda anladığım kadarıyla şehrin merkezi sistemlerini kontrol edebiliyormuşuz.Trailerda oynadığımız karakter bir adamı yakalamak için trafik ışıklarını bozup, trafiği birbirine katıyordu.Güvenlik kameraları vb. şeylerden yararlanabiliyormuşuz

E3'ün en büyük bombalarından biri olan Watch Dogs hepimizi şaşırtmıştı. Peki oyunu PS3, Xbox360 veya bilgisayarınızda oynadıktan sonra, o havayla dışarıya çıkıp mobil cihazınızdan da bağlanmayı hayal edin!

Ubisoft Montreal, bir röportajda oyunun iPad için bir uygulamasını göstererek herkesin ağzını açık bıraktı. Oyunda keşfedeceğiniz haritanın aynısı, izometrik bir şekilde uygulamaya yerleştirilmiş.

Oyuncular konsolda bir hedefi hacklediklerinde, onların bilgileri mobil cihaz uygulamasında izlenebilir hale gelecek. Yani bu sayede, kolay ve hızlı bir şekilde hedefinize ulaşabileceksiniz. Harita ayrıca bir yere gitmeden önce orayı kontrol edebilmek gibi taktiksel avantajlar barındırıyor.

En ilgi çekici olarak ise, bu uygulama tamamen sosyal. Yani arkadaşlarınızın oyunda neler yaptığını takip edebilecek hatta yardım edebileceksiniz. Firma bunun özellikle oyuna müdahale gibi durumlar için eğlenceli olabileceğini düşünmüş. Oyuna girip birden trafik ışıklarını karıştırdığınızı düşünsenize... Arkadaşlarınız tarafından linç edilmemeye dikkat edin tabii

Goker said:
DRM DRM diye bağırıyor o cümle. "Tamamiyle sosyal yaptık, fakat oynarken sürekli internete bağlı olmak zorundasınız."

D3 gibi, oyununu public falan yapabiliyorsun anladığım kadarıyla. Ona göre oyunun yapısı az biraz değişiyordur zorluk ya da görevler olarak falan. Ama evet, online olma zorunluluğu var gibi. Diablo 3'te ne kadar etkilediğini gördükten sonra, "kalsın" diyeceğim. Oyun güzel gözüküyor, başarılı olacağını düşünüyorum. Ama bana hitap etmiyor bu sistemden dolayı.

Diablo 3'ün anısı vardı falan filan. Bunun yok...

Goker said:
Henüz bir bilgi yok, sadece öyle olacağını düşünüyorum. DRM online olmamızı gerektirirse yaklaşmam buna.

Videonun sonunda "hebehübe22" diye bir tip var yorum yapan. Sen hiç bir NPC nin "hebehübe22" gibi bir ada sahip olduğunu gördün mü? Ben görmedim  :razz:

Aklımda ne zamandır bu oyunun konusunu açmak vardı, bugün eyleme dökmek istiyordum, ama arattığımda zaten açılmış olduğunu gördüm. Hortlayacak belki ama hortlamalı bence, böyle bir oyun gerilerde kalmamalı...

Kaldırma konusunda bir problemim yok ama online zorunluluk varsa yanlış olur bence. Sadece oyun hastalarına seslenmiş olurlar. Zira oyunu eğlenmek, kafa dağıtmak için oynayanlar, bu grafiklerden uzak kalacaklar :sad:

Calselius said:
Kaldırma konusunda bir problemim yok ama online zorunluluk varsa yanlış olur bence. Sadece oyun hastalarına seslenmiş olurlar. Zira oyunu eğlenmek, kafa dağıtmak için oynayanlar, bu grafiklerden uzak kalacaklar :sad:

Diablo 3 ile online bağımlılığını gördüm ben, grafikleri falanı filanı geçtim, oynanışın çok kötü etkilendiği, kendi başına oyun oynarken bile ping peşinde koşup lag yememek için kılı 40 yardığın bir durum.

Oyun güzel gözüküyor, başarılı olma ihtimali çok yüksek. Ama eğer ki online bir sistemin parçası olarak oynamak oyundaki tek şanssa, ben tecrübelerim öngörüsünde pas geçmek durumundayım. Verimli, başarılı olmuyor ne yazık ki. Bir terslik olup da internetim gittiği vakit 60$ kutu ücretini verdiğim oyunu oynayamamak insanı sinir ediyor...

DRM işi benim için bitirir bu oyunu. D3'te dikkat etmedim DRM'e, pre-order ettim. Bundan sonra Always Online DRM olayı olan bir oyuna para vermem. Indie oyunlarımla rahatım zaten. Tonlarca oyunum var.

Baradh said:
Calselius said:

Diablo 3 ile online bağımlılığını gördüm ben, grafikleri falanı filanı geçtim, oynanışın çok kötü etkilendiği, kendi başına oyun oynarken bile ping peşinde koşup lag yememek için kılı 40 yardığın bir durum.

Oyun güzel gözüküyor, başarılı olma ihtimali çok yüksek. Ama eğer ki online bir sistemin parçası olarak oynamak oyundaki tek şanssa, ben tecrübelerim öngörüsünde pas geçmek durumundayım. Verimli, başarılı olmuyor ne yazık ki. Bir terslik olup da internetim gittiği vakit 60$ kutu ücretini verdiğim oyunu oynayamamak insanı sinir ediyor...

Tek kişilik özelliği elimizden alınmadığı sürece, paraya kıyılacak bir oyun. Max payne 3 ve Diablo'ya yeni bir rakip. Özellikle Diablonun satışlarından sonra, bu oyunun rekorlar kıracağını düşünüyorum. Ama bu grafiklerin yanında, online sistem ne kadar başarılı olur bilmiyorum. Şahsen ben bu tarz bir oyunu pas geçmek zorunda kalırım. Çünkü bütün gün koltukta oturup, insanlarla sidik yarıştırmak zorunda kalıyorsunuz. Haliyle pek vakit ayıramadığınız için, diğerleri sizden daha iyi oynamaya başlıyor. Bu da oynarken zevk almanızı engelliyor ve diğerlerini geçme hırsı, ''bağımlılık'' denen o veciz iyi gün dostunu karşımıza çıkarıyor.

Kesinlikle bu tarz bir illete bulaşacak değilim, dükkandan döndüğüm zaman yaklaşık 1 saat kadar oynayıp kapatıyorum bilgisayarı. Online sistemlere karşı edindiğim tecrübeler beni o ortamlardan yeterince soğuttu. Ama çok oyuncunun yanın da, tek oyuncu şansını da bize veriyorlarsa, gayet iyi olur.

Calselius said:
  Tek kişilik özelliği elimizden alınmadığı sürece, paraya kıyılacak bir oyun. Max payne 3 ve Diablo'ya yeni bir rakip. Özellikle Diablonun satışlarından sonra, bu oyunun rekorlar kıracağını düşünüyorum. Ama bu grafiklerin yanında, online sistem ne kadar başarılı olur bilmiyorum. Şahsen ben bu tarz bir oyunu pas geçmek zorunda kalırım. Çünkü bütün gün koltukta oturup, insanlarla sidik yarıştırmak zorunda kalıyorsunuz. Haliyle pek vakit ayıramadığınız için, diğerleri sizden daha iyi oynamaya başlıyor. Bu da oynarken zevk almanızı engelliyor ve diğerlerini geçme hırsı, ''bağımlılık'' denen o veciz iyi gün dostunu karşımıza çıkarıyor.

Kesinlikle bu tarz bir illete bulaşacak değilim, dükkandan döndüğüm zaman yaklaşık 1 saat kadar oynayıp kapatıyorum bilgisayarı. Online sistemlere karşı edindiğim tecrübeler beni o ortamlardan yeterince soğuttu. Ama çok oyuncunun yanın da, tek oyuncu şansını da bize veriyorlarsa, gayet iyi olur.

Benim E3 videosunda gördüğüm, oyunun her daim online olduğu şeklindeydi. Yani tek kişilik gibi görevi yaptığımız zaman, son anda kaçmamız gerekirken aslında o dünyada başka oyuncuların olduğunu da gösteriyor video. Tam o anda otomatik olarak online hala geçeceğini sanmıyorum. Yani oyun başından sonuna internete bağlı gibi. O nedenle yerinde olsam umudumu çok da offline oyun imkanına bağlamazdım.  :sad:

Bir de grafiklerin çok iyi olduğunu düşünüyorsun galiba. Fena değiller kabul ediyorum ama, öyle inanılmaz bir yenilik getirdiklerini düşünmüyorum ben açıkçası. Yani Heavy Rain'i ilk gördüğümde yaşadığım şeyi ya da Star Wars 1313'ün tanıtım videosundaki ışık/gölge efektlerini gördüğümde daha çok etkilenmiştim ben.

Yanlış anlama, grafikler, kıyafet animasyonları falan hiç fena gözükmüyor ama, Bir Uncharted 3'den çok da üstün değiller gibi... Exclusive oyunlar zaten kaliteli grafik konusunda yıllardır gözümüzü doyuruyordu  :wink:

Back
Top Bottom