Mount&Blade Türkçe Yama Kurulum Hatası

Users who are viewing this thread

Arkadaşlar, şuradaki Türkçe yamayı indirdim.

Çalıştırdım. Fakat şöyle bir ekranla karşılaştım.
scaled.php

Her iki seçeneği de denedim. Fakat oyunum Türkçe olmadı.

İşletim sistemim Windows7

Programı yönetici olarak da çalıştırmayı denedim.

Daha önceden de bu konuya mesaj attım. Ama uzun bir süre cevap gelmediğinden konuyu açtım.

O Türkçe yamayı ben indirmeye çalıştığımda Winamp açılıyor niyese. O yüzden başka yerlerden indirdim. %70-75 oranında Türkçeleştirme sağlıyor(muş).

İnternette ararken bunu buldum :

(Not: Alıntıdır.)

Yamayı kurmaya başlamadan önce Mount and Blade oyununu tamamen kapatmalısınız. Programın arka planda çalışmadığından emin olmalısınız. Türkçe Yamayı Mount and Blade oyununu kurduğunuz dizine kurmalısınız. Varsayılan olarak Mount and Blade türkçe yama dil eklentisi C:\Program Files\Mount & Blade klasörüne kurulacaktır. Eğer siz programı farklı bir klasöre kurmuşsanız, Türkçe yamanın kurulumu sırasında Gözat... butonuna tıklayarak programı kurduğunuz dizini seçiniz ve kurulumu tamamlayınız.

Not: Her ihtimale karşı C:\Program Files\Mount & Blade\languages , C:\Program Files\Mount & Blade\Modules klasörleriyle C:\Program Files\Mount & Blade\language.txt dosyalarının birer yedeklerini almanızı öneriyoruz. Eğer Mount & Blade tr yama dil eklentisinden memnun kalmazsanız tekrar eski haline döndürebilmek için bu yedeğe ihtiyacınız olacaktır.

Buyur:

Buraya Tıklayarak Türkçe Yamayı indirebilirsin.

Rar şifresi:
Code:
www.oyunceviri.com

Her ihtimal kısmını dikkate al. Söylenilen dosyaların yedeklerini al. Nolur nolmaz bana suç bulma sonra.

Warband da belgelerimde languages diye not defteri var onu açıp içindeki            en          yazısını            tr      yaparsan olur herhalde ama mb de olurmu bilmem

Çözümü buldum  :wink:

Mount&Blade serialini öğreniyoruz. TaleWorlds.com dan Mount&Blade indiriyoruz. Daha sonra TaleWorlds.comda Mount&Blade üzerinden Downloada tıklıyoruz. Turkish Language felan diyor onu indiriyoruz. Kuruyoruz. Bitiyor.

Uğraşamam diyorsanız direk o yamayı indiripde deneyebilirsiniz.

TurksFaction said:
Çözümü buldum  :wink:

Mount&Blade serialini öğreniyoruz. TaleWorlds.com dan Mount&Blade indiriyoruz. Daha sonra TaleWorlds.comda Mount&Blade üzerinden Downloada tıklıyoruz. Turkish Language felan diyor onu indiriyoruz. Kuruyoruz. Bitiyor.

Uğraşamam diyorsanız direk o yamayı indiripde deneyebilirsiniz.
Taleworlds'ten indirdiğim zaman oyun Türkçe oluyor da aşırı Türkçe oluyor.

Şehirlerin ismi Veluka, Tir fln. Ayrıca bazı yerlerde İngilizce kalıyor.

Edit: Ayrıca ilk verdiğin linkle Taleworlds'un Türkçe yamaları aynı.

Oyunun kendisine Türkçe desteği verilmediği için Steam'a Türkçe Yama koyulamıyor.Yüklerken hata alabilirsiniz.Yani Steam üzerinden Mount&Blade Türkçe oynanamaz;

Kleidophoros said:
Mount and Blade'in Steam sayfası linki http://store.steampowered.com/app/22100/

Yan tarafa bakarsanız "Languages: English" yazdığını görürsünüz. Yani kimse size Türkçe bir oyun olacağını söylemedi.
Mount and Blade'in esas hitap ettiği kitle Türkler değil; oyunun satışı tüm dünyada yapılıyor ve Türkiye satışları bu rakamların içinde oldukça komik bir seviyede bu yüzden Taleworlds'ün verdiği bazı kararlar var demek ki, kendi işleriyle ilgili. Ciddiyetsiz bir karar görmüyorum ben ortada.

Havalara girdiğimi ya da kendimi beğenmişlik yaptığımı zannetmiyorum.
Benim yaptığım bir iş yok ortada; oyun yapımcısı değilim ben, firma ile resmi bir bağlantım yok.

Eğer oyunu Türkçe oynamak istiyorsanız verdiğim linkten oyunun 1.011 tam sürümünü indirin ( http://download.taleworlds.com/mountandblade_1011_setup.exe ), kurun ve yamayı bu versiyonun üstüne koyun.
Bu versiyonu kurarken seri numarasını sormaması lazım ama olur da sorarsa; Steam'de oyuna tıklayın, CD Key'e bakın ve Steam'de gördüğünüz CD Keyi girin.
Bu şekilde yaparsanız oyunu, Steam olmadan ve Türkçe olarak oynayabilirsiniz.

Back
Top Bottom