Stronghold Kingdoms Platformu - Başlangıç Rehberi.

Users who are viewing this thread

Dombra

Sergeant Knight at Arms
Merhabalar, Stronghold hepinizin bildiği gibi birçok serisi olan bir strateji oyunu ancak son çıkan oyunu olan 'Kingdoms' tüm oyuncularla birlikte oynamanıza olanak sağladığı için hızla artan bir üye sayısına sahip.

Oyun tamamen ücretsiz 'Steam' üzerinden Free to Play oyunlardan Stronghold Kingdoms'u indirebilirsiniz, bir olanak daha sağlıyor oda boyut küçüklüğü, önce 49 MB olan oyunu indiriyorsunuz daha sonra 169 MB olan bir patch yapıyorsunuz ve oyundasınız!

Stronghold Kingdoms için hazırladığım bir rehber var, öncelikle size 'Başlangıç Rehberi ' ni sunacağım daha sonra ise detaylı olarak rehberlere devam edeceğim.

Başlangıç Rehberi:

Giriş Ekranı

str1.png

Kırmızı : Üye Adınız
Mavi : Seçmiş olduğunuz World ( Biz World 1 üzerinde oynuyoruz. Aşşağıda listeyi bulabilirsiniz. )
Açık Mavi : World seçeceğiniz alan ( World 1 Öneririm )

Bölge Seçim Modu

str2.png

Burada Random Village Placement seçeneği size otomatik bir bölge seçiyor ve sizi oradan bir şehire atıyor. Ancak bu seçeneği KESİNLİKLE seçmeyin diyebilirim yani tek başınıza oynamıyorsanız arkadaşlarınızdan uzağa atılma ihtimaliniz %90

Manuel Village Placement seçeneği ise size köyünüzün Şehrini seçme imkanı veriyor. Biz Durham'da oynuyoruz ve Durham'ı seçecek kişilere ben ve orada oynayan diğer kişiler yardım edecektir tabii.

Taleworlds'den Durham'da oynayanlar : Dombra , Apox , TUĞRULBEY , AnadoluBeyi , Elraen , Sting , Jahuab , Wegnas , Aquila , Thracian , Rojo

Bölge Seçimi

str3.png

Manuel Village Placement seçeneğini seçtiğinizde karşınıza bu tarzda küçük bir harita geliyor Kırmızı ile işaretlediğim yer Durham yani oynadığımız şehir seçmenizi öneririm, tabi serbestsiniz.

Harita modu ve Tutorial

str4.png

Harita moduna geçiş yaptığınız an sol altta bir tutorial ekranı belirecek bunu iptal edenler ileride aşırı pişman olabilirler kesinlikle begginer görevlerini yapın premium hesap kazanıyorsunuz gelişmenizde oldukça etkili oluyor.

Sol üstteki 'Village Idiot' ise rütbeniz oluyor rütbe oyunda araştırmaları açmanız ve araştırma puanı kazanabilmeniz için önemli

Sağ üstteki menü ise hesabınızla ilgili işlemlerinizi yapmanız için var.

Köy modunda iken yapmanız gerekenler öncelikle Settings den köy ismini değiştirmek Rename Current Village seçeneği ile köy isminizi değişebilirsiniz başlangıçta isminiz ÜYE ADI VİLLAGE tarzında oluyor yani örnekle açıklamak gerekirse ' Jolvar Village '

stm1.png

Menüyü sırayla şöyle belirteyim:

Harita modunuz / Köyünüz / Bağlı olduğunuz Şehir  / Araştırma tablonuz / Rütbe kısmı / Görevler / Saldırılar / Raporlar / House lar ( Klan tarzı )

Rehberi güncelleyeceğim, Durhamı seçenler isimlerini ve bağlı oldukları Parishes ı konu üzerinden yollarsa ekleyip yardımcı olabilirim, iyi eğlenceler!.

Bi ara bayağ oynadım sonra bir çırpıda ezdiler beni,bende bırakmıştım oynayacak birşey arıyordum bende oynayayım bakayım.

Edit:eek:ynayan varsa nerde oynadığını yazsın

PunisHimenT said:
Edit:eek:ynayan varsa nerde oynadığını yazsın

Dombra said:
Taleworlds'den Durham'da oynayanlar : Dombra , Apox , TUĞRULBEY , AnadoluBeyi , Elraen , Sting , Jahuab , Wegnas , Aquila , Thracian , Rojo

Ben world 5, scotland'da stirlingshire'dayım. 5 kişi başladık, herbiri oyunu bıraktı. 15 level oldum. (squire) Sizin leveller kaç? Herşeye en baştan başlamaya üşenmezsem gelirim world 1'e. Bu arada 5te bile heryer kapıldı 1de durumlar nasıl? Şimdi gelsem, baronların, knightların arasında bumpkin takılmak istemem :smile:

Vassili Zaitsev said:
Ben world 5, scotland'da stirlingshire'dayım. 5 kişi başladık, herbiri oyunu bıraktı. 15 level oldum. (squire) Sizin leveller kaç? Herşeye en baştan başlamaya üşenmezsem gelirim world 1'e. Bu arada 5te bile heryer kapıldı 1de durumlar nasıl? Şimdi gelsem, baronların, knightların arasında bumpkin takılmak istemem :smile:

Ben 11 seviyeyim şuan, biz henüz başladığımız için aramızda zaten en fazla 11 level var, durum olarak Baron ve Knight dan çok Duke ler ve Prince lar var :grin: ama pek bir zarar - fark olmuyor bence haritada  prince kadar bumbpkin var :smile: üşenmezsen gel

Tenzō said:
Ben de katıldım fakat oyun hakkında biraz daha yardıma ihtiyacım olabilir. :smile:

Takıldığın yerleri sorabilirsin, bu arada durham'ın neresindesin

PunisHimenT said:
Beyler bu vasal olayı ne oluyor ?

Vassallar senden Honour ( Onur kazanır ) onurda rank sisteminde işe yaradığı için önemli, vassalı olduğun kişiler bu yüzden sana goods vermek zorunda yani onlardan odun , taş , yemek ve herşeyi sömürebilirsin güçlü lordlar seçmeye dikkat et.

Bana yardım lazım. 19 research puanım var, bir research yaklaşık 4,5 saat sürüyor. Matematik 7 ama yetmiyor. Level atlıyorum sürekli. Şunları bitirmem lazım takıntım var. Günde 3 research yapsam bile yetmiyor be.

Ve dombra, hangi ülke, hangi parishtesiniz?

Back
Top Bottom