Overgrowth

Users who are viewing this thread

Baradh

Sergeant Knight
Şans eseri denk geldiğim bir oyun. Rahatsız edici davşanların (tavşan değil, davşan evet) olduğu ama mekaniklerinin (bence) çok başarılı olduğu bir oyun gibi gözüküyor. Hala yapım aşamasında, hala pre-alpha versiyonu var. Ama bence umut verici bir çalışma. Özellikle animasyonları beğendim diyebilirim. Silah kullanımı konusunda getirdiği özgürlük de başarılı. Davşan olmanın sağladığı hız ve zıplama yetisi ise ayrı bir zevk katmış gibi geliyor bana. (Severim de böyle hoplamalı zıplamalı şeyleri)

Oyunu pre-order yapabiliyorsunuz (29.95$) ve oyunun çıkmış pre alpha haline her hafta yenilenmiş hali de dahil olarak sahip olabiliyorsunuz. Söylenen şey, o videolardaki her haritaya, her imkana, her veriye sahip olma şansı. Oyun yapımı ile ilgilenen arkadaşlar için de başarılı olabilir, kendi içeriğinizi yaratıp oyuna ekleme şansınız da var.

Ben adamlara oyunun oynanış mekanikleri ile ilgili birkaç soru sordum, onların cevabı gelmeden acele bir karar vermeyeceğim açıkçası. Ama bu oyun "Dreams: to Reality" den sonra haritada her açıda özgürce hareket ettiğim diğer bir oyun olabilir belki... Seviyorum lan geniş dünyaları ve oralarda zıplayıp hoplamayı.

Bolca video için:
http://www.gametrailers.com/game/overgrowth/10539

Yapımcı Wolfire Games'in web sitesi için:
http://www.wolfire.com/

Overgrowth'un kendi web sitesi için:
http://www.wolfire.com/overgrowth

Denedim denedim. Ondan memnunum, ama yenisinin nasıl bir level tasarımına gireceğini açığa kavuşturmadılar. Daha bir open world mü olacak, onu da bildirmediler. Eğer ki sadece yenilenmiş versiyon olsa açık alanları ile (her ne kadar adım adım gitse de her harita az çok geniş ve gezilebilir dolanılabilir olur) o zaman alırım hemen...

Evet ben de beğendim animasyonları yaratıcı ve güzel olmuş diyebilirim ama betası çıkmadan pre-order yapılacak bir oyun değil. Yapay zeka biraz kötü gibi geldi gözüme ve oyunda şuan için bir senaryo ya da level sistemi var mı?

Uyarı: Siz iletinizi okurken 2 yeni ileti daha gönderildi. Gönderilen iletiyi incelemeniz önerilir.

Baradh said:
Denedim denedim. Ondan memnunum, ama yenisinin nasıl bir level tasarımına gireceğini açığa kavuşturmadılar. Daha bir open world mü olacak, onu da bildirmediler. Eğer ki sadece yenilenmiş versiyon olsa açık alanları ile (her ne kadar adım adım gitse de her harita az çok geniş ve gezilebilir dolanılabilir olur) o zaman alırım hemen...
Şeyi biliyorsun di mi, bu adam her hafta bir video yapıyor oyunla ilgili. Her yeni buildde yaptığı yenilikleri gösteriyor; oynanışın falan nereye gideceğini az çok görmek mümkün.
http://www.youtube.com/WolfireGames

Open ended demiyor mu zaten oyun için?

Kleidophoros said:
Şeyi biliyorsun di mi, bu adam her hafta bir video yapıyor oyunla ilgili. Her yeni buildde yaptığı yenilikleri gösteriyor; oynanışın falan nereye gideceğini az çok görmek mümkün.
http://www.youtube.com/WolfireGames

Open ended demiyor mu zaten oyun için?

Yup, her hafta pre alphanın başka bir gelişmesini raporla sunuyor adam. Bazen de art konusunda bilgi veriyorlar. Ya adam "open ended" diyor, oyunu geniş haritalar diya anltıyor da ne bileyim, biraz daha net bir açıklama bekliyor insan :smile:

Findecáno Amandil said:
Evet ben de beğendim animasyonları yaratıcı ve güzel olmuş diyebilirim ama betası çıkmadan pre-order yapılacak bir oyun değil. Yapay zeka biraz kötü gibi geldi gözüme ve oyunda şuan için bir senaryo ya da level sistemi var mı?

Uyarı: Siz iletinizi okurken 2 yeni ileti daha gönderildi. Gönderilen iletiyi incelemeniz önerilir.

Level? yok. Tümüyle oyuncu becerileri etrafında bir oyun. Oyunun multiplayer konusundaki tek özelliği co op. Onda da ağ üzerinden diye planlanıyor. Oyun aksiyon yani.

Kleidophoros said:
O değil de, Overgrowth diye bi oyun varmış onu biliyon mu?
:razz:

Ben de alacam bi ara bunu da, 30 gavurgayme çok geliyo şu an.

Biliyor musun Overgrowth u ararken arama motorunda kendimi çok "slowpoke" gibi hissettim. Çünkü bu oyun uzun bir süreden beri ortadaymış. Ben çok geç fark etmişim yani... Burada da indie oyunlarla ilgili bilgili kişiler var ya, dedim "kesin vardır konusu"...

O fiyat benim de gözümü korkuttu. Yani vaporware de olabilir proje, kimse de verdiğim paranın karşılığında ne alacağımı söylemediği için uçup gidebilir. 30$ öldürmez beni ama, arkasından ağlarım yani...

Lugaru 2ydi Overgrowthun ilk adı sanırım, yani daha da zun süredir ortada olabilir oyun. En azından konsept olarak.
Bu adam humble bundle'ın arkasındaki adam, paranın yanması gibi bir durum olacağına inanmam.
Benim tereddütüm sadece o paranın benim için yüksek olması, o kadar.

Şimdi baktım da, ne zamandır konu açmaktan imtina etmişim. Neyse.

Karşılığında alacağım şeyin ne olduğuna dair net bir fikrim olsa, 30$ göreceli olarak uygun, hatta ucuz bile olabilir.

Gördüklerim şimdiye kadar mutlu etti beni de, yeni bir "jade empire" ya da "gta" görmek istemiyorum ben. Orada gördüğüm dağın tepesine çıkabilmek istiyorum diyeyim. Özgürce uçup kaçabileyim istiyorum. Ama işte "game features" diye bir sekme yok sayfada. Emin de olamıyorum...  :roll:

Oyunun fizik kalitesi ünlü. Wolfire herhalde en düzgün gelişme bildirimi yapan developerlardan biri. Hala Alpha olması şaşırtıcı aslında.

akilliteyp said:
ama sırf hoplamak zıplamak için 30 $ fazla
Hayır. Hayır değil. Bu kadar kaliteli şekilde zıplatıyorsa değil.

Goker said:
Oyunun fizik kalitesi ünlü. Wolfire herhalde en düzgün gelişme bildirimi yapan developerlardan biri. Hala Alpha olması şaşırtıcı aslında.

akilliteyp said:
ama sırf hoplamak zıplamak için 30 $ fazla
Hayır. Hayır değil. Bu kadar kaliteli şekilde zıplatıyorsa değil.

bu kadar kişi böyle dediğine göre bize de oyunu oynayıp görmek düşer :grin:

Ya zıplayabilmenin zevki biraz eski olmakla alakalı. Bundan uzun zaman önce, Mech denen dev robotları kontrol ettiğimiz, çölde büyük kapışmaların olduğu oyunlar vardı (ben 99 yılında demosunu oynadığımı hatırlarım mesela) Orada itici güçleri olan robotlarla binalar arasında seksek oynayarak birbirimizi vururduk. Ama o robotlar ağırdı gerçekten, manevra kabiliyetleri düşüktü yerde. zıplamak tek şansımızdı en azından bir açıda havada ilerlerdik.

Bende mesela o günlerden kalmadır özgürce uzun mesafeleri zıplayarak geçebilme sevgisi. Bu özelliğe sahip oyunlara karşı da zayıflığım vardır diyeyim.  :grin:

971091-wolfire_logo_large.jpg

firma, ülkü ocakları eğitim ve kültür vakfı ile anlaşmalı mıymış?

Back
Top Bottom