Dishonored

Users who are viewing this thread

Yakın zamanda videosu yayınlanan bir oyun, bu "Dishonored". Çıkış Tarihi 2012 dendi, fakat henüz bir ay belirlenmedi. Trailer - Developer tanıtımı - Azıcık Gameplay

Neo-Victorian bir dünyada, İmparatoriçe'nin güvenliği ile sorumlu onun katili olarak suçlanan Corvo'yu oynuyorsunuz. Adınızı temizlemek, gerçekleri açığa çıkarmak oyunun konusunu oluşturuyor.

Biraz Steampunk, biraz fantastik - ortaçağ havası var oyunun. First Person olarak oynanıyor. Gizlilik önemli fakat zorunlu değil. Bölümlerden oluşsa bile, bölümlerin içindeyken şehirde dolaşma ve görevi başarmak için farklı yöntemler bulmak konusunda serbestsiniz. Yani sandbox ögesi var oyunda.

Oyunun yapımcıları Deus Ex, Thief: Deadly Shadows ve Dark Messiah of Might and Magic gibi oyunları yapmış kişiler. Oynanış olarak Deus-Ex'e gerçekten çok benziyor gibi.

Yapımcısı Fransız "Arkane Studios" ki bu firma 2010 yılında Zenimax tarafından alınmış. O yüzden publisher Bethesda Studios olarak gözüküyor. Bethesda Studios Zenimax'ın bir alt kolu zaten.

assassination.jpg

bedroom.jpg

darkvision.jpg

founddead.jpg

Uzun geldiyse, özet;

Tür: Stealth/Action-Adventure
Yapımcı: Arkane Studios
Platformlar: Xbox 360, PS3, PC
Çıkış Tarihi: 2012

dün videosunu yanlışlıkla ucuz oyun konusuna atmıştım ^^

http://oyungezer.com.tr/haberler/1-yeni-oyunlar/8853-dishonored-ilk-videosuyla-vuruyor

Oyun güzele benziyor grafikler muhteşem,birazda Hitman`ı andırdı,sabırsızlıkla bekliyorum. :smile:

Hitman: Absolution da yakında çıkar 2 güzel oyun bizleri bekliyor.

Hitman'i mi andırdı :O adam içeri dalıp önüne geleni gebertti.Hitman sessiz sakin halledip çıkardı.Ama absolution da sessizlik falan yalan olacak aynen bunda ki gibi langur-lungur içeri dalabileceğiz.

Hadi ya  :/ bethesda adını görünce sevinmiştim :/

neyse ordan burdan değer yinede bethesdanında eli :grin:
herşeye rağmen son zamanlarda izlediğim en kaliteli trailerdı

Goker said:
Obsidian'a attıkları kazığı Arkane yerse kötü olur.

Ya ama Obsidian da pek adı gibi bir firma değil be Goker...NWN dönemlerinden ya da KoTOR 2 den pek alınlarının akı ile çıkmamışlardı. Yeni durumlarını bilmiyorum pek gerçi...

Bu arada bu Dishonored bana yakın dönemde (1,5 ay önce falan) gösterdi kendini. İlginç bir oyun. En azından steampunk pek seçeneğimiz yok. Ondan dolayı deneyeceğim demosu falan çıkarsa. O kadar parayı gömmeden önce birşeyler bilmem lazım yani. Story falan istemiyorum, spoiler free yaşamak istiyorum artık. (mana ne mana ne!!!)

Baradh said:
Goker said:
Obsidian'a attıkları kazığı Arkane yerse kötü olur.

Ya ama Obsidian da pek adı gibi bir firma değil be Goker...NWN dönemlerinden ya da KoTOR 2 den pek alınlarının akı ile çıkmamışlardı. Yeni durumlarını bilmiyorum pek gerçi...
Fallout NV'den bahsediyorum ya. Bethesda'nın "İyi bir oyun yapın, bonus veririz" lafını daha sonra oyunun Metacritic'den 84 alması ile yerinde tutmaması garip bir olay. "Biz 85 istemiştik" gibi bir argüman saçmalık yahu.

Goker said:
Fallout NV'den bahsediyorum ya. Bethesda'nın "İyi bir oyun yapın, bonus veririz" lafını daha sonra oyunun Metacritic'den 84 alması ile yerinde tutmaması garip bir olay. "Biz 85 istemiştik" gibi bir argüman saçmalık yahu.

Bunu bilmiyordum, çirkinmiş gerçekten.

AcG said:
Böyle 1800-1900  lerdeki eski o makine sanayi dönemini yansıtan artık nasıl deyim tür gibi bişey oluyor.Googledan daha detaylı bilgi edinebilirsin.

Pek değil ama yakınımsı.

Vassili Zaitsev said:
Steampunk ne oluyor?

17. yy Victoria döneminin yaşayışının içine 19. yy'ın teknolojik gelişmelerinin yansıması üstüne kurulu bir dünyadır Steampunk. Buhar ve yanında gelen teknolojik atılımların tekelleşmesi, bu tekelleşmenin de monopolistik bir ziyana dönüşüp diktatörlerin demokrasinin üstünde yer almasıdır. Pis bir distopyadır aslında Steampunk. Herkes kendinedir, kimse kimseye destek olmaz, çok sert otoriter bir rejim vardır, sanayinin patronları devlet otoritelerini kontrol ederler, bir yandan da para ve güçleri ile her türlü çarpıklığı yaşarlar.

lezizdir yani :smile:

Konuyu hortlatmak gibi olacak artık ama, başka yeri kirletmenin alemi yok.

http://www.gametrailers.com/video/steam-and-dishonored/729524
Oyunun mekanikleri ile ilgili bilgierin verildiği kısa bir video. Daha da bir iştahım açıldı bu oyuna karşı açıkçası....

a4 said:
http://oyungezer.com.tr/haberler/1-yeni-oyunlar/8950-dishonored-herkes-icin-biraz-farkli-olacak

Bilgi için sağol ama bu kaynak benden uzak olsun aman :smile:

Oyungezerden gelen düşmanımdan gelsin...

Yine de bu oyun, (tek eksiği TPS kamera seçeneği) gerçekten uzun süredir eksik kalmış bir ihtiyacı giderebilir. Steampunk'ı buradan, Vitorian Age'i de Bioshock'lardan almaya devam edeceğiz herhalde...

AcG said:
Hadi ya  :/ bethesda adını görünce sevinmiştim :/

neyse ordan burdan değer yinede bethesdanında eli :grin:
herşeye rağmen son zamanlarda izlediğim en kaliteli trailerdı

yine sevinmelisin arx fatalis ve dark messiah might and magici yapan firma oyunu yapıyor :smile:

Oyunun yapısı ilginç, birçok oyunun karması gibi olacağa benziyor, ki bu oyunu çoğu oyuncu için karmaşık yapar ve oyuncunun ilgisinin azalmasına neden olabilir; ancak oynanış dinamikleri iyi işlenirse, çok eğlenceli bir oyun deneyimi vereceğine inanıyorum. RPG öğesi içeren FPS oyunu bayağıdır rafa kaldırılmış bir yapıydı, sonunda bunu iyi işleyebilecek ekiplerin toplanıp bir oyun yapmaya kolları sıvamış olması güzel. FPS'den yıllardır uzak durduktan sonra, bu türe yeniden şans vermemi sağlayacak bir oyun olur umarım.

Back
Top Bottom