[Rehber] Krallık Ekleme

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.

Cavalry Chermonti

Merhaba, aslında kolay birkaç işlemle yapılabilecek olan krallık eklemeyi, başlangıçta çoğu kişinin yapamadığını gördüm, duydum. Onun için böyle bir ders yapma hazırlığına giriştim..

Başlayalım;

İlk module_factions'a bakalım, kendisi sadece oyun bilgilerine krallığın adını girer ancak diğer krallıkla ilgili işlemlerin bazıları buraya bağlıdır.
(Örneğin sadece buraya yeni bir ülke ekleseniz bile sadece oyunun girdilerinde kalacaktır. Ancak krallığa şehir eklemek isterken ona modules_factions dosyasında verdiğiniz "fact_7 8 vs vs" numaralarıyla tanıyacaktır, diğer birçok dosyada..

Code:
("kingdom_1",  "Kingdom of Swadia", 0, 0.9, [("outlaws",-0.05),("peasant_rebels", -0.1),("deserters", -0.02),("mountain_bandits", -0.05),("forest_bandits", -0.05)], [], 0xEE7744),
  ("kingdom_2",  "Kingdom of Vaegirs",    0, 0.9, [("outlaws",-0.05),("peasant_rebels", -0.1),("deserters", -0.02),("mountain_bandits", -0.05),("forest_bandits", -0.05)], [], 0xCCBB99),
  ("kingdom_3",  "Khergit Khanate", 0, 0.9, [("outlaws",-0.05),("peasant_rebels", -0.1),("deserters", -0.02),("mountain_bandits", -0.05),("forest_bandits", -0.05)], [], 0xCC99FF),
  ("kingdom_4",  "Kingdom of Nords",    0, 0.9, [("outlaws",-0.05),("peasant_rebels", -0.1),("deserters", -0.02),("mountain_bandits", -0.05),("forest_bandits", -0.05)], [], 0x33DDDD),
  ("kingdom_5",  "Kingdom of Rhodoks",  0, 0.9, [("outlaws",-0.05),("peasant_rebels", -0.1),("deserters", -0.02),("mountain_bandits", -0.05),("forest_bandits", -0.05)], [], 0x33DD33),
  ("kingdom_6",  "Sarranid Sultanate",  0, 0.9, [("outlaws",-0.05),("peasant_rebels", -0.1),("deserters", -0.02),("mountain_bandits", -0.05),("forest_bandits", -0.05)], [], 0xDDDD33),

Buraya herhangi yeni bir krallık eklerken, hangi kültüre daha yakınsa onu kopyalayıp yapıştırın ki ona benzesin.(Aslında böyle bir kaide yok ama başlangıçta bu işe yarar.)

Ben Teutonic krallığını eklemek istediğimde, svadya'yı örnek alıyorum;

Code:
("kingdom_1",  "Kingdom of Swadia", 0, 0.9, [("outlaws",-0.05),("peasant_rebels", -0.1),("deserters", -0.02),("mountain_bandits", -0.05),("forest_bandits", -0.05)], [], 0xEE7744),
  ("kingdom_2",  "Kingdom of Vaegirs",    0, 0.9, [("outlaws",-0.05),("peasant_rebels", -0.1),("deserters", -0.02),("mountain_bandits", -0.05),("forest_bandits", -0.05)], [], 0xCCBB99),
  ("kingdom_3",  "Khergit Khanate", 0, 0.9, [("outlaws",-0.05),("peasant_rebels", -0.1),("deserters", -0.02),("mountain_bandits", -0.05),("forest_bandits", -0.05)], [], 0xCC99FF),
  ("kingdom_4",  "Kingdom of Nords",    0, 0.9, [("outlaws",-0.05),("peasant_rebels", -0.1),("deserters", -0.02),("mountain_bandits", -0.05),("forest_bandits", -0.05)], [], 0x33DDDD),
  ("kingdom_5",  "Kingdom of Rhodoks",  0, 0.9, [("outlaws",-0.05),("peasant_rebels", -0.1),("deserters", -0.02),("mountain_bandits", -0.05),("forest_bandits", -0.05)], [], 0x33DD33),
  ("kingdom_6",  "Sarranid Sultanate",  0, 0.9, [("outlaws",-0.05),("peasant_rebels", -0.1),("deserters", -0.02),("mountain_bandits", -0.05),("forest_bandits", -0.05)], [], 0xDDDD33),
("kingdom_7",  "Teutonic Order", 0, 0.9, [("outlaws",-0.05),("peasant_rebels", -0.1),("deserters", -0.02),("mountain_bandits", -0.05),("forest_bandits", -0.05)], [], 0xEE7744),

Bundan sonra krallığınızı benzeyen krallıktan ayırmak için özelleştirmeler, eklemeler çıkarmalar yapacağız. Zaten bu haliyle bıraksak sadece kağıtta krallık var denir. Şu anda hiçbir faaliyeti yok krallığımızın..

Krallığın rengini değiştirme

Bir programa ihtiyacımız var, Morgh Tools..
Buradan indirebilirsiniz;
http://www.mbrepository.com/file.php?id=1798

Herneyse açtıktan sonra aşağıdaki 'module directory'de düzenlediğiniz modun konumunu seçin. Ondan sonra Text Editor adı altında Faction Editor'u göreceksiniz.. Tıklayın efenim. Eklediğiniz krallığı modüle kaydetmiş olmanız lazım görmesi için. Gördüğü zaman kopyala yapıştır yaptığınız krallıkla aynı renk olduğunu göreceksiniz.. Rengi dilediğiniz gibi ayarlayıp, kodu alın.(HEX: bla bla yazan kodu almanız gerekiyor) sonrasında;

("kingdom_7",  "Teutonic Order", 0, 0.9, [("outlaws",-0.05),("peasant_rebels", -0.1),("deserters", -0.02),("mountain_bandits", -0.05),("forest_bandits", -0.05)], [], 0xEE7744),

kırmızı yazdığım yer ile değiştirin.

Finished.

Krallığa lord ekleme/taşıma.

Bu başlık altında 2'sini de işleyeceğiz. "amaan ikisi de aynı şey" demeyin, değil çünkü :grin:

Taşıma ile başlayalım;
module troops(satır 979);
Ayrıca 978.satıra bakarsak ilk 8 lordun yaşlı ve daha deneyimli olarak tasarlandığı yazar. 988.satırda ise genç lordlar aşağı doğru sıralanmıştır.
["knight_1_1", "Count Klargus", "Klargus", tf_hero, 0, reserved,  fac_kingdom_1, [itm_saddle_horse,      itm_courtly_outfit,      itm_heraldic_mail_with_surcoat,  itm_nomad_boots, itm_splinted_greaves,      itm_great_helmet,          itm_sword_medieval_c,  itm_scale_gauntlets,        itm_tab_shield_heater_cav_a],  knight_attrib_5,wp(230),knight_skills_5|knows_trainer_1|knows_trainer_3, 0x0000000c3e08601414ab4dc6e39296b200000000001e231b0000000000000000, swadian_face_older_2],
Kırmızı olarak yazdığım rakam, hangi faction olduğunu gösterir, dediğim gibi module_faction'da ne yazdıysanız (sırasıyla gittiği için 7 yazmışsınızdır.) o rakamı gireceksiniz oraya. Aman direk üstüne 7 falan yazmayın. Onu kopyalayıp, 1119. satıra atın. Satırlarda girintiye,sayılara dikkat edin. Ayrıca pembe yazan yer yüz kodudur, diğer siyahlarda troops editor'den ayarlanabilecek şeyler.(ha yapmayı biliyorsanız buradan halledin, farketmez)

Krallığa şehir ekleme
Bu iş script'lerle yapılacağından module_script'in 485. satırını açıyoruz;
Code:
	  (call_script, "script_give_center_to_faction_aux", "p_town_1", "fac_kingdom_4"),
	  (call_script, "script_give_center_to_faction_aux", "p_town_2", "fac_kingdom_4"),
Burada town_1'in kingdom_4'e verildiği yazıyor. Bu 2 kodu örnek olarak verdim, diğer şehirleri veya daha da altta olan kale kodlarından sadece fac_kingdom_"4" kısmını 7 veya krallığınızın fact sayısı hangisiyse onu verirseniz bu iş olacaktır. Ancak bu başlık altında o kale veya şehri lord'a vermeyi de öğreteceğim;(566.satır)
Code:
      (call_script, "script_give_center_to_lord", "p_town_1",  "trp_kingdom_4_lord", 0),
Burada town_1 şehrinin, kingdom_4_lorduna yani kralına verildiği söyleniyor. Siz bunu troop'larda da ayarladığımız şekilde kodları girerseniz, olacaktır. Veya hiç olmadı "trp_player" yazarsanız kale size gelir. Ama siz yeni krallıkta değilseniz, buglar oluşabilir.

Krallığın kültürünü değiştirme ve Kralı ayarlama
Selamlar, 186. satırdan itibaren başlayan satıra bakalım.
      (faction_set_slot, "fac_kingdom_1",  slot_faction_culture, "fac_culture_1"),
      (faction_set_slot, "fac_kingdom_1",  slot_faction_leader, "trp_kingdom_1_lord"),
  (troop_set_slot, "trp_kingdom_1_lord", slot_troop_renown, 1200),

(faction_set_slot, "fac_kingdom_2",  slot_faction_culture, "fac_culture_2"),
      (faction_set_slot, "fac_kingdom_2",  slot_faction_leader, "trp_kingdom_2_lord"),
  (troop_set_slot, "trp_kingdom_2_lord", slot_troop_renown, 1200),

(faction_set_slot, "fac_kingdom_3",  slot_faction_culture, "fac_culture_3"),
      (faction_set_slot, "fac_kingdom_3",  slot_faction_leader, "trp_kingdom_3_lord"),
  (troop_set_slot, "trp_kingdom_3_lord", slot_troop_renown, 1200),

(faction_set_slot, "fac_kingdom_4",  slot_faction_culture, "fac_culture_4"),
      (faction_set_slot, "fac_kingdom_4",  slot_faction_leader, "trp_kingdom_4_lord"),
  (troop_set_slot, "trp_kingdom_4_lord", slot_troop_renown, 1200),

(faction_set_slot, "fac_kingdom_5",  slot_faction_culture, "fac_culture_5"),
      (faction_set_slot, "fac_kingdom_5",  slot_faction_leader, "trp_kingdom_5_lord"),
  (troop_set_slot, "trp_kingdom_5_lord", slot_troop_renown, 1200),

(faction_set_slot, "fac_kingdom_6",  slot_faction_culture, "fac_culture_6"),
      (faction_set_slot, "fac_kingdom_6",  slot_faction_leader, "trp_kingdom_6_lord"),
  (troop_set_slot, "trp_kingdom_6_lord", slot_troop_renown, 1200),
Kırmızı ile gösterdiklerim, kralın kim olduğunu belirler. Yeşiller ise krallığın kültürünü belirler ki, köylü askerler, factions'a göre değil, kültürlere göre ayarlanır. Yani yeni krallık kurduğunuzda, bunun örneğini alıp kendi krallığınızda şöyle uygulamanız güzel olur;
Code:
      (faction_set_slot, "fac_kingdom_7",  slot_faction_culture, "fac_culture_7"),
      (faction_set_slot, "fac_kingdom_7",  slot_faction_leader, "trp_kingdom_7_lord"),
	  (troop_set_slot, "trp_kingdom_7_lord", slot_troop_renown, 1200),
trp_kingdom_7_lord'u troopsu module_troops'tan yaptığınız krala kodlarıyla yazarsanız, direk kralı kral yapmış olursunuz oyunda, evet :razz:

Yarattığın krallığın kralı olarak başlama;
Yine module_script'i kullanacağız;
Code:
      (faction_set_slot, "fac_kingdom_7",  slot_faction_leader, "trp_kingdom_7_lord"),
Başka bir krallık scriptini copy-paste yapıp kendi krallığına uyguladığında böyle olmalı, ama kral olmak için bir şey eksik.
slot_faction_leader diyor ki bu krallık liderinin kim olduğunu gösterir. Tırnaklarla çevrilmiş yere "trp_player" yazmak yeterlidir.
Code:

Ama daha bitmedi, çünkü bunu okumadan önce krallığınıza bir kral verdiyseniz, silin onu. Neyse, bi de şunu yapmak bugların azalmasını sağlayabilir. Krallığınızda olan bir kale veya şehir, istediğinizi kendinize alın. Ben Reyvadin Şehri'ni alıyorum(satır 485);
Code:
	  (call_script, "script_give_center_to_faction_aux", "p_town_1", "fac_kingdom_4"),
	  (call_script, "script_give_center_to_faction_aux", "p_town_2", "fac_kingdom_4"),
	  (call_script, "script_give_center_to_faction_aux", "p_town_3", "fac_kingdom_5"),
	  (call_script, "script_give_center_to_faction_aux", "p_town_4", "fac_kingdom_1"),
	  (call_script, "script_give_center_to_faction_aux", "p_town_5", "fac_kingdom_5"),
	  (call_script, "script_give_center_to_faction_aux", "p_town_6", "fac_kingdom_1"),
	  (call_script, "script_give_center_to_faction_aux", "p_town_7", "fac_kingdom_1"),
	  (call_script, "script_give_center_to_faction_aux", "p_town_8", "fac_kingdom_2"),
Burada krallıkların hangisini aldığını falan görüyorsunuz. Ben town_8(Reyvadin)i kendi factionuma geçiriyorum öncelikle.

Code:
	  (call_script, "script_give_center_to_faction_aux", "p_town_8", "fac_kingdom_7"),

Şimdi ise kendi özel mülküm yapıyorum(satır 574);

Code:
      (call_script, "script_give_center_to_lord", "p_town_8",  "trp_kingdom_2_lord", 0),

Bakın, burada Reyvadin şehrinin trp_kingdom_2_lord'da yani Kral Yaroglek'te olduğunu söylüyor ancak biz bunu değiştiriyoruz;

Code:
      (call_script, "script_give_center_to_lord", "p_town_8",  "trp_player", 0),

İşte bu kadar. :smile:

Krallığın Sancağını ekleme
module_scripts'e bir girelim(satır 1070);

Code:
      #faction banners
      (faction_set_slot, "fac_kingdom_1", slot_faction_banner, "mesh_banner_kingdom_f"),
      (faction_set_slot, "fac_kingdom_2", slot_faction_banner, "mesh_banner_kingdom_b"),
      (faction_set_slot, "fac_kingdom_3", slot_faction_banner, "mesh_banner_kingdom_c"),
      (faction_set_slot, "fac_kingdom_4", slot_faction_banner, "mesh_banner_kingdom_a"),
      (faction_set_slot, "fac_kingdom_5", slot_faction_banner, "mesh_banner_kingdom_d"),
      (faction_set_slot, "fac_kingdom_6", slot_faction_banner, "mesh_banner_kingdom_e"),

Baktığımızda krallıkların sancak mesh'leri kodlarla oturtturulmuş durumda, bizde bunları örnek alarak photoshop ve kodlar yardımıyla kendi krallık sancağımızı yapalım.

Untitled-1-6.png

Gördüğünüz üzere, diğer kodlarla uyuşuyor.(Mesela ilk bayrağın nord bayrağı olmasının sebebi, "mesh_banner_kingdom_a" kodu üzerine kurulu olması. Bende kendi kurduğum "Teutonic Order" krallığının sancağını attım ve kodu da şu şekilde yazıyorum;

Code:
      (faction_set_slot, "fac_kingdom_1", slot_faction_banner, "mesh_banner_kingdom_f"),
      (faction_set_slot, "fac_kingdom_2", slot_faction_banner, "mesh_banner_kingdom_b"),
      (faction_set_slot, "fac_kingdom_3", slot_faction_banner, "mesh_banner_kingdom_c"),
      (faction_set_slot, "fac_kingdom_4", slot_faction_banner, "mesh_banner_kingdom_a"),
      (faction_set_slot, "fac_kingdom_5", slot_faction_banner, "mesh_banner_kingdom_d"),
      (faction_set_slot, "fac_kingdom_6", slot_faction_banner, "mesh_banner_kingdom_e"),
(faction_set_slot, "fac_kingdom_7", slot_faction_banner, "mesh_banner_kingdom_g

Tamam ama mesh kodları onu tanımadan geçecekler, bu yüzden module_meshes'in 382. satırında şöyle bişey yapmışlar.

Code:
  ("banner_kingdom_a", 0, "banner_kingdom_a", 0, 0, 0, -90, 0, 0, 1, 1, 1),
  ("banner_kingdom_b", 0, "banner_kingdom_b", 0, 0, 0, -90, 0, 0, 1, 1, 1),
  ("banner_kingdom_c", 0, "banner_kingdom_c", 0, 0, 0, -90, 0, 0, 1, 1, 1),
  ("banner_kingdom_d", 0, "banner_kingdom_d", 0, 0, 0, -90, 0, 0, 1, 1, 1),
  ("banner_kingdom_e", 0, "banner_kingdom_e", 0, 0, 0, -90, 0, 0, 1, 1, 1),
  ("banner_kingdom_f", 0, "banner_kingdom_f", 0, 0, 0, -90, 0, 0, 1, 1, 1),

Bizde kendi krallık sancağımızı ekleyip kapatalım.

Code:
  ("banner_kingdom_a", 0, "banner_kingdom_a", 0, 0, 0, -90, 0, 0, 1, 1, 1),
  ("banner_kingdom_b", 0, "banner_kingdom_b", 0, 0, 0, -90, 0, 0, 1, 1, 1),
  ("banner_kingdom_c", 0, "banner_kingdom_c", 0, 0, 0, -90, 0, 0, 1, 1, 1),
  ("banner_kingdom_d", 0, "banner_kingdom_d", 0, 0, 0, -90, 0, 0, 1, 1, 1),
  ("banner_kingdom_e", 0, "banner_kingdom_e", 0, 0, 0, -90, 0, 0, 1, 1, 1),
  ("banner_kingdom_f", 0, "banner_kingdom_f", 0, 0, 0, -90, 0, 0, 1, 1, 1),
  ("banner_kingdom_g", 0, "banner_kingdom_g", 0, 0, 0, -90, 0, 0, 1, 1, 1),

İşte bu kadar..

Buglar ve Çözümü
http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,224465.msg5391140.html#msg5391140

dediklerine yaptım.
krallık ekledim, 8 tane lord ekledim, krala bir şehir yapıp verdim.
lakin oyuna girdiğimde, yeni krallığın kralı olarak beni gösteriyor, birde; kral ve lord olarak eklediğim karakterler şehirden dışarı adım atmıyor :S

teşekkürler, modlama dersleri arasında düzgün bir faction ekleme dersi görmek güzel. Eline sağlık. :smile:

jadol said:
dediklerine yaptım.
krallık ekledim, 8 tane lord ekledim, krala bir şehir yapıp verdim.
lakin oyuna girdiğimde, yeni krallığın kralı olarak beni gösteriyor, birde; kral ve lord olarak eklediğim karakterler şehirden dışarı adım atmıyor :S

Yeni krallığın kralının sen olarak gösterilmesi bir bug. Şöyle düzeltebilirsin;

["kingdom_1_lord",  "King Harlaus",  "Harlaus",  tf_hero, 0,reserved,  fac_kingdom_1,[itm_charger,  itm_rich_outfit,        itm_blue_hose,                  itm_plate_boots,              itm_plate_armor, itm_gauntlets,    itm_bastard_sword_b,      itm_tab_shield_heater_cav_b,      itm_great_helmet],          knight_attrib_5,wp(220),knight_skills_5|knows_trainer_5, 0x0000000f45041105241acd2b5a66a86900000000001e98310000000000000000,swadian_face_older_2],
  ["kingdom_2_lord",  "King Yaroglek",  "Yaroglek",  tf_hero, 0,reserved,  fac_kingdom_2,[itm_hunter,    itm_courtly_outfit,      itm_leather_boots,              itm_plate_boots,              itm_heraldic_mail_with_surcoat, itm_gauntlets,      itm_military_pick,      itm_tab_shield_kite_cav_b,      itm_vaegir_mask],    knight_attrib_5,wp(220),knight_skills_5|knows_trainer_4, 0x0000000ec50001400a2269f919dee11700000000001cc57d0000000000000000, vaegir_face_old_2],
  ["kingdom_3_lord",  "Sanjar Khan",  "Sanjar",  tf_hero, 0,reserved,  fac_kingdom_3,[itm_courser,  itm_nomad_robe,            itm_leather_boots,              itm_splinted_greaves,          itm_khergit_guard_armor,  itm_lamellar_gauntlets,      itm_sword_khergit_3,              itm_tab_shield_small_round_c,      itm_guard_helmet],      knight_attrib_5,wp(220),knight_skills_5|knows_trainer_6, 0x0000000cee0051cc44be2d14d370c65c00000000001ed6df0000000000000000,khergit_face_old_2],
  ["kingdom_4_lord",  "King Ragnar",  "Ragnar",  tf_hero, 0,reserved,  fac_kingdom_4,[itm_hunter,    itm_nobleman_outfit,    itm_leather_boots,              itm_mail_boots,                itm_cuir_bouilli,  itm_gauntlets,    itm_great_axe,          itm_tab_shield_round_e,    itm_nordic_helmet],            knight_attrib_5,wp(220),knight_skills_5|knows_trainer_4, 0x0000000e2c0c028a068e8c18557b12a500000000001c0fe80000000000000000, nord_face_older_2],
  ["kingdom_5_lord",  "King Graveth",  "Graveth",  tf_hero, 0,reserved,  fac_kingdom_5,[itm_warhorse,  itm_tabard,            itm_leather_boots,              itm_splinted_leather_greaves,  itm_heraldic_mail_with_tabard,  itm_gauntlets,        itm_bastard_sword_b,        itm_tab_shield_heater_cav_b,        itm_spiked_helmet],        knight_attrib_4,wp(220),knight_skills_4|knows_trainer_5, 0x0000000efc04119225848dac5d50d62400000000001d48b80000000000000000, rhodok_face_old_2],
  ["kingdom_6_lord",  "Sultan Hakim",  "Hakim",  tf_hero, 0,reserved,  fac_kingdom_6,[itm_warhorse_sarranid,    itm_mamluke_mail,          itm_sarranid_boots_c,      itm_sarranid_mail_coif,  itm_mail_mittens,      itm_sarranid_cavalry_sword,    itm_tab_shield_small_round_c],        knight_attrib_4,wp(220),knight_skills_5|knows_trainer_5, 0x0000000a4b103354189c71d6d386e8ac00000000001e24eb0000000000000000, rhodok_face_old_2],

Burada yeni krallık kurup, kralını yazmamışsan her daim kral sen olursun. :grin: Bundan bir tanesini örnek alıp kendi kralını da yaratabilirsin.

Saygılar..

KLaupS ChamasK said:
Burada yeni krallık kurup, kralını yazmamışsan her daim kral sen olursun. :grin: Bundan bir tanesini örnek alıp kendi kralını da yaratabilirsin.

Saygılar..

dediğini yaptım, kralımı oluşturdum, hatta namını arttırıp ona bir şehir dahi verdim: [size=10pt]DERS İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM[/size] (:

şu konulardaki değerli fikirlerini de dinlemek isterim: krallığa sabit bir bayrak vermek, bir şehri krallığın başkenti yapmak

mountblade4ever™ said:
Ellerine sağlık Klaups birde yeni eklediğimiz krallığın bayrağı olmuyor , bayrak eklemeyide gösterirsen çok iyi olur :smile:

sabit bir bayrak seçme konusunda ikimiz de muzdaribiz, eğer krallık bayrağının şehirde dalgalanmaması sorununu kastediyorsan; bunun krallığa başkent ekleme tarzı bir şeyle alakalı olduğunu düşünüyorum.

bayrak sorunu çözülmedi ):

balksz1vq.png

oyun açılıyor, krallık ve kral çıkıyor ama şehirde rastgele bir bayrak dalgalanıyor ve karakterler bölümünde krala tıklayınca yukardaki hatayı verip oyundan atıyor.

Dediğim gibi kingdom_banners dosyasının en sonuna(isyancılar bayrağının sağı oluyor bu) gidip atacaksınız bannerınızı.

hakkını helal et, seni çok uğraştırdım..
3 gündür dösterdiğin yolu deniyorum lakin her seferinde mesh hatası aldım.
diğer sancaklardan (lordlar için olanlardan) birini denedim az evvel; sorunsuz çalıştı çok şükür.
sana şunu sormak istiyorum: sancak mesh leri 21'erlik, ben de 21'erlik bir sancak mesh i oluştursam ve oyuna atsam sistem hata verir mi acaba?

jadol said:
hakkını helal et, seni çok uğraştırdım..
3 gündür dösterdiğin yolu deniyorum lakin her seferinde mesh hatası aldım.
diğer sancaklardan (lordlar için olanlardan) birini denedim az evvel; sorunsuz çalıştı çok şükür.
sana şunu sormak istiyorum: sancak mesh leri 21'erlik, ben de 21'erlik bir sancak mesh i oluştursam ve oyuna atsam sistem hata verir mi acaba?

Yok canım niye uğraşmış olayım :smile:
21'erlik demeni anlamadım biraz açar mısın ?

EDIT: Senin atman gereken yer, banner_kingdoms dosyası. Oraya atarsan bir sorun olmaz.

Açıkçası yeteneklisin bu konuda. Herşeyi kendin çözebiliyorsun. Bunu da söyleyeyim dedim.

Her adımı tam uyguladım,oyuna girdiğimde kendime verdiğim şehir ayrı diğer lordlarıma verdiğim şehirler ayrı bir krallık şeklindeydi;
4pf71.jpg
Code:
	  (call_script, "script_give_center_to_faction_aux", "p_town_21", "fac_kingdom_7"),
	  (call_script, "script_give_center_to_faction_aux", "p_town_22", "fac_kingdom_7"),
Biri Bariyye diğeri Ahmerrad şehri,bu şekilde kaydetmeme rağmen kendime aldığım şehirde ayrı bir krallık,geri kalan topraklarda ayrı bir krallık kurulmuş.Oyunda biraz zaman geçirince Bariyye şehrini ele geçirdiğimi ve krallık kurma hakkı kazandığımı belirtip krallığıma isim soruyor.

Kendini kral olarak belirledin mi peki? Gerçi bu yol biraz buglı ama.

Sir Harlequin said:
Missing troops.txt diyor Morghs ?

Açıkça ne yaptığını söylersen yardımcı olabilirim.

Code:
      (faction_set_slot, "fac_kingdom_7",  slot_faction_culture, "fac_culture_6"),
      (faction_set_slot, "fac_kingdom_7",  slot_faction_leader, "trp_player"),
Bu şekilde yaptım,yanlış mı olmuş?

Olmuş olmasına da, o bugda galiba kendi krallığını yaratırken çıkan buglardan. Çözümünü bilmiyorum maalesef.

Peki,lordları kendi krallığıma alıp onlara vereceğim toprakları kendime alsam,sonra dağıtsam aynı şey olur mu?
Şöyle açıklayayım,lordları player_faction'a eklesem lordlar doğrudan krallığıma katılmış olur mu?

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom