Total War Serisi

Bir sonraki TW oyununun konusu ne olsun isterdiniz ?

• Victoria Devri

Votes: 8 8.2%
  • Orta Çağ öncesi Asya

Votes: 4 4.1%
  • Orta Çağ Avrupa'sı (Medieval III)

Votes: 38 38.8%
  • Vikingler

Votes: 5 5.1%
  • Birinci Dünya Savaşı

Votes: 24 24.5%
  • Sanayi ve koloni devri (Empire II)

Votes: 7 7.1%
  • Moğollar

Votes: 12 12.2%

• Total voters
    98

Users who are viewing this thread

Türklerle oynamaktan nefret ediyorum ya. Ticaret için bir yerlerimi yırtıyorum. Onu geçtim Bizans'tan rahip (Ortodoks olanına ne deniyordu?) yağıyor. İsyan çıkıp duruyor sonra. Her taraf dağ zaten nerde ne var bilemiyorum. Her yolu tuttum rahip giremez hahaha derken taa en uzak köşede bitane beliriveriyor. Eğittiğim imamlarda hep beceriksiz olunca def edemiyorum. Aynı şekilde suikastçilerde. Tam geliştim Bizans'tan kurtuldum derken hobaley Moğollar üstüme oturuyor. Her yere uzak birde.

Zevkli kılan yanı zaten zor olması :grin: Erken dönem bayağı sıkıntılı geçse de ileri dönem rahat oyun oluyorç

Vasilidean said:
Türklerle oynamaktan nefret ediyorum ya. Ticaret için bir yerlerimi yırtıyorum. Onu geçtim Bizans'tan rahip (Ortodoks olanına ne deniyordu?) yağıyor. İsyan çıkıp duruyor sonra. Her taraf dağ zaten nerde ne var bilemiyorum. Her yolu tuttum rahip giremez hahaha derken taa en uzak köşede bitane beliriveriyor. Eğittiğim imamlarda hep beceriksiz olunca def edemiyorum. Aynı şekilde suikastçilerde. Tam geliştim Bizans'tan kurtuldum derken hobaley Moğollar üstüme oturuyor. Her yere uzak birde.
Aslında Moğollar 2 türlü geliyor, bi hazar denizinin altından bi de üstünden şansına göre üstten yada alttan geliyorlar.Ama moğollar gelmeden önce oyunu kaydedip moğollar üstten çıkana kadar yeniden tur basarsan seni rahatlatabilir.İlk Ruslara saldırırlar genelde ama Kafkasyadaki bölgeleri ele geçirmişsen geldikleri anda sana da saldırabilirler.

Black Champion said:
Castiello said:
Fransa ile de oynadım ama düşman isteniyorsa kesilikle HRE ile oynanmalı. Güney, Kuzey, Batı, Doğu heryerin çevrili. Tabi  bence en zevkli devlet Türkler.
Bence de. Milli duygularım depreşiyo
M&B'de neden osmanlı yok?
arkadaşlar shogun 2 fall of samurai aldım ama osmanlı yok neden yok ki ertruğrul fırkateynini koymamışlar çünkü zamanında çok koymuşuz 11!!!1

Medieval 2 den sonraki oyunlarda çalışmayan bir exploit buldum. Para hilesi yapın birkaç milyon alın. Bir ülkeye para 999999 teklif edin ve başkent hariç tüm şehirleri ver diyin. Evet diyor. Sonraki tur savaş açıyor. Bu yüzden başkentlerinin yanında trebuchet vb olan bir ordu tutun, satın alın, başkenti fethedin.
Örnek: Barbarian Invasion,Batı Roma Hunların tapulu malı artık: [Roma'yı önceden fethetmiştim, başka şehir başkent olmuş.]
http://cloud-2.steampowered.com/ugc/597008222312138053/FA9E0DDF5DD5CC01BC58EC9B3DB862A8229DCC7E/

qlf3q.jpg

kemoli99 said:
Medieval 2 den sonraki oyunlarda çalışmayan bir exploit buldum. Para hilesi yapın birkaç milyon alın. Bir ülkeye para 999999 teklif edin ve başkent hariç tüm şehirleri ver diyin. Evet diyor. Sonraki tur savaş açıyor. Bu yüzden başkentlerinin yanında trebuchet vb olan bir ordu tutun, satın alın, başkenti fethedin.
Örnek: Barbarian Invasion,Batı Roma Hunların tapulu malı artık: [Roma'yı önceden fethetmiştim, başka şehir başkent olmuş.]
http://cloud-2.steampowered.com/ugc/597008222312138053/FA9E0DDF5DD5CC01BC58EC9B3DB862A8229DCC7E/
Amaç?

Arkadaşlar İspanyollarla uygulayabileceğim uygun bir savaş taktiği var mı? Sadece bir kere oynamayı denedim. İlk Rebel kalesini alamayınca oyunu kapattım...  :cry:

Savaşı bilemem de daha önce de yazmıştım;
Castiello said:
İspanya oyunu en zevkli İber'i alıp dağların arasına kaleler dikip oynamaktır bence. Karadan hiçbir ordu savaşmadan geçemez orayı. İyi bir şekilde müdafaa ederseniz orası geçilmez olur. Denizi de kontrol altına aldın mı kale gibi oluyor İber zaten. Çok açılma oyununu sevmiyorum da bazen bazı nedenlerden dolayı açılma olayı oluyor tabi oyunda.

Onu yaptıktan sonra İtalya' ya çıkıp Alpleri fortlarsak güvenlikten taviz vermeden genişlemiş oluruz. Ayrıca. Girit, Rodos, Kıbrıs, Yunan yarım adası' nı da alırsanız ne kadar büyük olursanız olun karadan saldırılamayacak bir imparatorluk olmuş olursunuz.

Mertcan_Tr said:
Onu yaptıktan sonra İtalya' ya çıkıp Alpleri fortlarsak güvenlikten taviz vermeden genişlemiş oluruz. Ayrıca. Girit, Rodos, Kıbrıs, Yunan yarım adası' nı da alırsanız ne kadar büyük olursanız olun karadan saldırılamayacak bir imparatorluk olmuş olursunuz.
''Kale yaparsak'' de kanki nolur. :lol:

Back
Top Bottom