Hacim Hesaplama

Users who are viewing this thread

Qangstæ

Banned
Beyler benim bi ödevim var kuru bakliyatın pişmeden önceki hacmiyle sonraki halinin hacminin farkını hesaplayınız diye.ben şunların yarıçapını buldum:
Mercimek:pişmeden önce yarıçapı:300 mm -piştikten sonraki yarıçapı:450 mm
Nohut:pişmeden önce yarıçapı: 500 mm - piştikten sonraki yarıçapı:750 mm
Fasulye:pişmeden önce yarıçapı: 750 mm - piştikten sonraki yarıçapı:1025 mm

işte yarıçaplarını buldum ama bunları hacimlerini nasıl hesaplıyacağım bi formül vardı ama unuttum acil yardım edin

bunların hacmini hesaplamanın aklıma gelen en güzel yolu bundan belli bir sayıda(artışı farkedeceğein kadar) suya at artan hacimine göre :grin: düz mantık :grin:

aMaX said:
bunların hacmini hesaplamanın aklıma gelen en güzel yolu bundan belli bir sayıda(artışı farkedeceğein kadar) suya at artan hacimine göre :grin: düz mantık :grin:
denedimde fark etmedi

ya düzgün formül bilen yok muuuuu

bu performans ödevi ne şansı la :grin:

aMaX said:
bunlar düzgün şekil deil ki bence bi 100.000 taneyi aynı anda suya at sonra çıkan hacmi 100.000e böl :grin:
kafanı keserim olom aranızda bilgili olan yok mu kafayı yedim laaaaaa

ödev yarın teslim ediloyor laa

Ubsilon Xeforian Cioss said:
Şimdi olayı anlamadım tam. Bu bir fasulye için mi yoksa belli bir ölçü verilmiş hali için mi? Soru ne la?
başta yazdım ya yarıçaplarınıda yazdım şimdi yarıçaptan yola çıkarak hacimi bulcam.bi formülü vardı pi mi ne bilim bişeyler yapıyoduk offf

abi işlemleri siz yapın formülleri biliyorsanız :grin: bak zaten kafayı yedim 1 yıllık ödevi son güne bıraktım la

Back
Top Bottom