WB Hastalıklardan Korunma Rehberi - WFaS

Users who are viewing this thread

~ Hastalıklardan Korunmak ~
Hastalıklardan Korunma Rehberi

Merhaba;
  Tekrar faydalı olacağına inandığım bir rehber ile karşınızdayım. Sizlere bu rehberde, Ateş ve Kılıç'ta birliklerinizin hastalıklardan korunmasının yollarını anlatacağım. Faydalı olması dileğiyle...

~ Hastalanmak? ~
Ateş ve Kılıç'a has bir özellik olup birliğinize büyük oranda zarar veren tehlikeli bir durumdur. Sinir bozucu olan bu özellik, oyuna biraz da olsa gerçekçilik katar. Durumu engellemenin doğal yolları vardır Rehberimde de size bunu öğreteceğim.

~ Askerlerim Neden Hastalanıyor? ~
Askerleriniz, besin çeşitliliğinin az olmasından dolayı hastalanır. Mesela envanterinize yüksek oranda içki koyarsanız şeker hastası olurlar, ya da sadece kuru yiyecekler sunarsanız ateş çıkması gibi durumlarla karşılaşılabilir.

~ Zararları Nedir? ~
Zararları değilde, zararı diyelim. Hastalık sadece askerlerinizi kaybetmenize yol açar. Ve en kısa sürede dinlenmezseniz kaybettiğiniz asker sayısı 3 iken 10 bile olabilir. Hatta tüm birliğiniz elden çıkabilir. Ayrıca tedavilerini yapmazsanız ve sürekli bu durumla karşılaşırlarsa size isyan ederler ve gruptan ayrılırlar.

~ Çözümü Var Mı? ~
Evet, bir çözümü var. İlk başta belirttiğim gibi besin çeşitsizliğinden kaynaklanan bir durum. O zaman bizde çeşitliliği arttırmalıyız. Şimdi sizlere ekonomik durumunuza uygun yiyecek tavsiyeleri vereceğim. Buyrun;

Ekonomik durumu kötü olan oyuncular için;
    # 3 Çeşit Et, 2 Zeytin, 3 Peynir, 3 Şarap, 3 Ekmek ve 2 Lahana
Ekonomik durumu kafî olan oyuncular için;
    # 3 Çeşit Et, 3 Tahıl, 3 Ekmek, 3 Peynir, 3 Şarap ve 3 Zeytin
Ekonomik durumu iyi olan oyuncular için;
    # 3 Çeşit Et, 3 Sosis, 3 İçki, 3 Bira, 3 Ekmek, 3 Peynir, 3 Lahana, 3 Zeytin, 3 Üzüm

Not: Besin çeşitliliği zengin olduğu müddetçe sorun çıkmayacaktır.

Yukarıdaki besinleri düzenli olarak envanterinizde tuttuğunuz taktirde birliklerinizin hastalanma sorunu tarihe karışmış olacak. Ayrıca yukarıdaki sayıları dikkate alırsanız kolayına yiyecekler tutanmaz. Şimdi size düşen tek şey, bu besinleri bulmak. Hadi kolay gelsin.  :razz:

Bak bu çok iyi bir rehber . Çok sağ ol. Ayrıca doktor olan yoldaşta alabilirsiniz ve ben genelde handa kaldığımda düzeliyor .

Önemli değil, ben hastalıkları kalıcı olarak engellemeyi anlattım. Malum, her zaman şehrin yakınlarında olamayabiliyorsunuz. :smile:

Yanlız sana birşey söyleyiyim:
Her zaman bu konuda durup teşekkür mesajı yazmana gerek yok dostum :grin:

Güzel bir rehber. Oyuna yeni başlayanlar için çok yararlı bir konu olacak.

Bir de sarabun diye bir yoldaş var. Sarabun'a level atlatıp iyileştirme özelliklerini geliştirirseniz hastalık sık yaşanmaz.

Kraechers said:
Taverna'da dinlenincede geçiyordu..
Galiba konu başlığını okumadın Hastalıklardan Korunma Rehberi. Yani burada oyuncuya hastalandıktan sonra nasıl iyileşeceğini değil, hiç hastalanmamak için alınması gereken tedbirleri öğretiyoruz. Ayrıca hanlarda dinlensen dahi asker kaybı yaşıyorsun.

Aman envanterde meyva bulundurun da denizci hastalığı olan iskorbüte yakalanmasın adamlarınız :grin:

Çok saol işime yaradı uzun zamandır Adamlarım Hiç Hastalanmıyordu ama bi anda 50 kişilik oklçu birliğim hastalandı

o degil de nezle oldugumdan bugun ne ise, ne de okula gidemedim. soyle gercek hayatta da kullanabilecegimiz bir rehber yapsaniza :smile:

Back
Top Bottom