Voturi factiuni

Care va place cel mai mult?Explicati

  • Vaegir

    Votes: 3 25.0%
  • Nord

    Votes: 5 41.7%
  • Khergit Khanate

    Votes: 1 8.3%
  • Swadian

    Votes: 2 16.7%
  • Rhodok

    Votes: 1 8.3%

  • Total voters
    12
  • Poll closed .

Users who are viewing this thread

forta proprie +1 in materie de trupe + 1 la toate...imi place combinat cavalerie serraid + arcasi nordici ........nu prea folosesc infanterie
 
Eu sunt hipster Rhodok.I schimb nu suport Khergit Kanate.I-as taia pe toti.Aia sunt si prima mea tinta cand mai incep ca te un joc nou.De altfel , imi plac mult Mamluke si Nord Huscarl.
 
Khergits sunt cei mai tari,au cea mai buna cavalerie si sunteti pro daca reusitii sa omorati un Khergits veteran horse archer folosind arcul nici chiar eu nu reusesc si joc de 4 ani sunt prea rapizi si prea buni.cu 10 Khergits lancer an omorat un lord swadia de 104 oameni printre care si 15 swadia knights deci cavaleria Khergits este superioarei oricarei cavalerii insa pe jos luptatorii Khergits sunt morti.P.S:nu stiu de ce nord are mai multe voturi in lupta contra unei armate(nu in castel) abia daca fac pagube.
 
cel mai adesea joc nords cu niscaiva vaegirs. norzii fiindca au cea mai tare infanterie, si cand le dai "stand closer" de vre-o doua ori rezista cu succes unei sarje de knights si-i casapesc pe-aia, plus ca multi nici nu ajung la prima linie de lupta, securile aruncate de huscarlii mei fac ravagii in orice... vaegirs folosesc doar sa am ce pune prin castele, la aparat(arcasi, s-atat).
 
greidos said:
ne tragem din nordici
presupun ca ai auzit de arcurile englezesti mari de 2 metri.ia uitate sa vezi ce dihanie de arc are cel mai evoluat arcas nordic(nu stiu *** se mai numeste).arcurile noastre erau ceva de genu celor de la vagier.
 
Lup_Alb said:
blade poate fi folosit si figurativ *** se foloseste in limba romana cuvantul fier, de ex: cu fierul in mana, insemnand inarmat sau cu o arma in mana. Mount&Blade se poate traduce figurativ ca insemnand "calare si inarmat" sau "calarind sub arme".

in sfarsit, cineva cu capu' pe umeri..:smile:
 
Pai depinde:

Nords au cei mai buni infanteristi(nimeni nu-i bate)
Sassanids au cei mai buni cavaleri(mameluci)
rodoks au cei mai buni lancieri de infanterie si cei mai buni arbaletisti
swadians au cei mai buni lancieri calare pe langa mameluci
kergherit au cei mai buni arcasi calare
vaegirs au cei mai buni arcasi infateristi.
 
Swadians.Folosesc numai cavalerie si se upgradeaza repede :  Recrut/Militia/Footman/ Man at Arms(cavalerie) /Knight .
Sunt cam scumpi dar calare cu 30 de Swadian Knights bat aproape orice lord.La 60 Swadian Knights deja incep sa iau castele sa imi creez propiul imperiu.
 
Sunt agresiv in toate jocurile pe care le joc, deci nordicii ar fi pentru mine. Dar *** cavalerie e mama campului,  khergitii. Nu stiu ce sa aleg...
 
Back
Top Bottom