Voturi factiuni

Care va place cel mai mult?Explicati

  • Vaegir

    Votes: 3 25.0%
  • Nord

    Votes: 5 41.7%
  • Khergit Khanate

    Votes: 1 8.3%
  • Swadian

    Votes: 2 16.7%
  • Rhodok

    Votes: 1 8.3%

  • Total voters
    12
  • Poll closed .

Users who are viewing this thread

Mie imi plac saranizii, pe care nu i-ai pus in poll, mai ales cavaleria lor. Mamelucii sunt cea mai tare cavalerie din Warband.
 
Vaegirs , mi se par asemanatori cu rusii , care sunt intr-o mica proportie stramosii nostri. Stilul de lupta cu multi arcasi pe castele , cavalerie care rezista bine Swadenilor si infanterie puternica.
 
Romania e oaza de limba latina inconjurata de slavi, turci si ungari, normal ca avem cateva influente dar tot latini suntem  :mrgreen:
 
mount (ca substantiv in titlul jocului ) = cal inseauat, pregatit pentru calarit - de retinut ca mount, se refera la orice animal care poate fi calarit daca e pregatit pentru asa ceva. pfff limba asta engleza.. :lol:
blade (subst in titlu) = lama - referindu-se la toate armele albe si cel mai probabil la sabie.

Deci o traducere cu adaptare pentru Romani, desi nu ma dau lingvist, ar putea fi:
Cal si Sabie la modul simplist :grin:
 
blade poate fi folosit si figurativ *** se foloseste in limba romana cuvantul fier, de ex: cu fierul in mana, insemnand inarmat sau cu o arma in mana. Mount&Blade se poate traduce figurativ ca insemnand "calare si inarmat" sau "calarind sub arme".
 
greidos said:
SeRgYu said:
Romania e oaza de limba latina inconjurata de slavi, turci si ungari, normal ca avem cateva influente dar tot latini suntem  :mrgreen:

din pacate sunt si tiganii

Vorbesc de tari, nu de minoritati, n-am nimic cu ei, cunosc 2 super de treaba, din pacate ei stiu ca ii uram si fac urat
 
Back
Top Bottom