Ghost Recon: Future Soldier

Users who are viewing this thread

VaSiLiDeaN

ghost-recon-future-soldier.jpg

Eminim aranızda Tom Clancy hayranları vardır. "Ghost Recon" serisi, ilk oyunlarında hak ettiği ilgiyi göremedi belkide. Oyuncuların genel şikayeti oyunda aşırı bug olması ve yapay zeka bozukluğu. En son oyun (Advanced Warfighter 2) çıktığında hayranlarının büyük çoğunluğunu yine hayal kırıklığına uğratmıştı. İnsanlar bundan sonra seriden birşey beklememeye başladılar. Ancak 2009 civarlarında yeni bir oyun haberleri yayılmaya başladı. Haberlerin ardından Ubisoft Future Soldier'ı tanıttı.

Yenilikler

Aslında "yenilikler" demek pek doğru değil. Çünkü oyun seriden ayrı yeni bir oyun gibi. Serinin eski üyeleriyle pek alakası yok. Oyun tamamen yeniden tasarlanmış. FPS değil, TPS. Battlefield'da tanıştığımız, "güvenli yer yok" metodu uygulanmış. Yani yapılar yıkılabiliyor, parçalanabiliyor. Yepyeni animasyonlar tasarlanmış. Aksiyon sahneleri zenginleştirilmiş.

Oyun İçi

Yukarda da söyledim animasyonlar tamamen yenilenmiş. Siper alma, siper değiştirme gibi çeşitli fonksiyonlar eklenmiş. Oyuna ayrıca "Cloak" teknolojisi eklenmiş. işte bilindik görünmezlik olayı. Ayrıca takım oyunu ön plana çıkartılmış. Önceki oyunlar gibi tek başına "hurra" yok. Çeşitli hedefleri işaretliyip takım arkadaşlarıyla birlikte hareket etmeyi gerektiriyor oyun genellikle. Aksi takdirde işin içinden çıkılmaz. Takım 4 hayaletten oluşuyor. Hedefi belirlediğimiz zaman, hayaletlere "anında yok et" veya "benimle yok et" gibi komutlar verebiliyoruz. "Benimle yok et" olayı şöyle: Siz kendi hedefinize ateş açtığınız an, diğer hayaletler de kendi hedeflerini ortadan kaldırıyorlar. Ayrıca oyuna "Drone" olarak adlandırılan robotlar eklenmiş. Büyük çaplı savaşlarda çok işe yarıyorlar. Oyunda, silahları geliştirme, modifiye etme olayı da mevcut. Yeni silah parçaları "Campaign" sırasında ortaya çıkıyor. Ayrıca oyunun ömrünü uzatıcak çoklu oyuncu seçeneğide mevcut. Takım oyunu tabi ki ön planda.

Oyun 2012 mayıs ayında raflarda yerini alacak. Şüphesiz ki aranızda ne olursa olsun seriye bağlı kalan, yada önceki oyunlar sebebiyle isyan edip seriyi karşısına alan vardır. Ancak bu oyunun birçok önyargıyı kırıp, seriye hak ettiği yeri sağlayacağına inanıyorum. Sizde görüşlerinizi ve bilgilerinizi seviyeli bir şekilde paylaşırsanız sevinirim...

Tanıtım Videoları

Ghost Recon: Future Soldier Trailer - Live Action
Ghost Recon: Future Soldier E3 Trailer (2011)
Singleplayer - Campaign Trailer
Singleplayer - Gameplay
Multiplayer Trailer

Harika olacak bu oyun eminim.Çok güzel ve gerçekçi oyun serisidir Ghost Recon,gerçi bölümleri geçemediğim zaman kaç kez silesim geldi ama...

Şahane bir oyun. Çıkmasını acayip bekliyorum. Çıkar çıkmaz alacağım. Yalnız konuyu açtığın için suikastçı kiraladım. Bana yine acı çektirip bir kaç übisof çalışanını öldüreceksin. Sonra ben hapse gireceğim, sonra şirketimin şanı gidecek vs.

Oyun yine ertelenmiş sanırım. Mayıs ayı içinde çıkıcağı duyurulmuştu ama kesinliğinden emin olmadığım bir yazıda eylül-ekim gibi çıkacağı yazıyordu. Şuan da oyundan ses çıkmaması da bu ihtimali arttırdı gibi. 2. yada 3. kez erteleniyor lanet şey.

Arkadaşlar konu açma gereği duymadım bir konu varken,hortlatma oldu ama,bu oyunu alacağım değer mi MP'si filan nasıl ?

Auyas said:
Arkadaşlar konu açma gereği duymadım bir konu varken,hortlatma oldu ama,bu oyunu alacağım değer mi MP'si filan nasıl ?
MP'de değişik değişik modlar var ve takım oyunu her zaman ön planda.3 ya da 4 çeşit karakter vardı yanılmıyorsam.Ayrıca arkadaşın varsa oynayan 4 kişiye kadar co op oynanabiliyor senaryo.

Oyun sıkıcı geliyor bana işte nedeni bu çok basit kaçmış bizde hayvan gibi teknoloji var karşımızdakiler hala mağaralarda falan saklanan adamlar. :grin:

PS3 İncelemesi Olabilir Fakat Şunu İncelemeni Tavsiye Ederim @Auyas.

http://www.merlininkazani.com/Ghost_Recon_Future_Soldier__PS3-oyun_inceleme-51800p1.html

Oyun Sanıldığı Gibi "Mağara Adamları" ve Son Teknoloji Bir Ordunun Savaşı Değil. 2 Tarafında Kendine Göre Avantajları Var. Ayrıca Oyun Gayet Dengeli. Karşımızdakilerde Bizim Kadar Teknoloji Yok Belki Ama Ona Karşılık Bizim Karakterlerimizin Dayanıklılıkları Az Eğer Siper Bulamazsak Çabucak Ölüyoruz.

Saçmalamayın lan bizde olan her şey adamlar da da var.Siz sadece teröristlerle uğraşıp bıraktınız sanırım,Spetsnaz,profesyonel askerler görünmez olabiliyor,ekipmanınızı bozabiliyor,sizin yapabildiğiniz her şeyi yapabiliyor.
Düzeltme:Combat Drone yok adamlarda bi tek.

Arkadaşlar hortlatma olucak ama,oyunu satın almıştım yazın Uplay hesabıma aktardım başka bir bilgisiyardan.Şimdi yeniden girmeye çalıştım Uplay hesabıma girdim ''Games'' kısmına geldim.Hiç bir oyunumun olmadığını ve Uplay mağazasını gezip bir oyun almamı söyledi.Nasıl düzeltebilirim ?

Auyas said:
Arkadaşlar hortlatma olucak ama,oyunu satın almıştım yazın Uplay hesabıma aktardım başka bir bilgisiyardan.Şimdi yeniden girmeye çalıştım Uplay hesabıma girdim ''Games'' kısmına geldim.Hiç bir oyunumun olmadığını ve Uplay mağazasını gezip bir oyun almamı söyledi.Nasıl düzeltebilirim ?
Ubisofta ticket at ilgilenirler herhalde.

NotriusMonster said:
Auyas said:
Ubisofta ticket at ilgilenirler herhalde.
İngilizcem o kadar iyi değil.

Edit : Steamdan satın aldım ticket atamıyorum.

Back
Top Bottom