Ateş ve Kılıç Enhancement Mod - Artık Kendi Krallığınızı Kurabilirsiniz! -Türkçe

Users who are viewing this thread

bertanx

Grandmaster Knight
With Fire and Sword Enhancement Mod

enhancedlogo.png

Mod el_infante'ye aittir.
Asıl konu: http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,218099.0.html

Bu modun amacı karakterin kendi krallığını kurmasını sağlamaktır. Beta aşaması. Oynanabilir durumda.

- Prusya askerleri

uhlan.jpg

reiter.jpg

musketeern.jpg

militiapikeman.jpg

militiamusketeer.jpg

lifeguard.jpg

landsknecht.jpg

dragoond.jpg

curaissier.jpg

- Yeni troop tree ayrıntıları (1.75 Beta)
trooptreedetails.jpg

- Yeni haritadan resimler
mb4z.jpg

mb3wg.jpg

mb2cx.jpg

Modun Özellikleri: (Beta 1.75)

- Almanca ve Türkçe tercüme
- Yepyeni bir harita
- Düzenlenmiş sceneler
- Yeni asker çeşitleri
- Esir sistemi
- Kendi krallığınız için Prusya kültürü seçeneği.
- Düzenleniş silahlar. Daha yavaş doldurma ve biraz daha az isabet oranı. Ama artık vuruşlar tamamen ölümcül ve gerçekçi.
- Zırhların kadın versiyonu
- Parayla barış teklifi kaldırıldı
- Lordlara ve yoldaşlara mülk verebilmek
- Yeni eşyalar
- Yeni gruplar (Pazarlar, paralı askerler)
- Cevher madeni
- Yeniden düzenlenen troop tree
- Yeni başlangıç ekipmanları
- Geliştirilen yoldaşlar
- Geliştirilen grup cesareti
- Bazen haydut/çapulcu/kaçaklar haritada yakınsalar, ordularını birleştirebilecekler
- Çapulcu/Haydut gruplarına özel "Bandit Hero"
- Tüfekler artık blok ve saldırı için kullanılamayacak, düşman yakın ise askerler direk kılıcını kuşanacak
- Esir ticaretinden kazanılan para dengelendi
- Kırım Hanlığı için yeni askerler (Sipahi)
- Düşman lordlar kendi askerlerini daha hızlı upgrade edebilecek
- Oyuncu kale kumandanından asker siparişi hazır olunca bir uyarı belirecek
- Yeni Osmanlı askeri ünite ve modelleri. (Osmanlı 1453 modundan)
- Castellan'ın diyalog seçenekleri tamamen çalışıyor. (Barış vb)
- Parayla yapılan barış kaldırıldı. (?)
- Köyler lordlara ve yoldaşlara verilebiliniyor.
- 17.yüzyıl barok fon müziği
- Çok büyük oranda değiştirilen troop tree
- Kırım Hanlığı için yeni askeri üniteler (Azap okçuları, Nokör korumalar, Başı bozuklar ve Zırhlı yeniçeriler.)
- Esir yönetimi beceresinin her kademesi lordları savaştan sonra yakalama oranını %5 artırıyor.
- Dengelenmiş askerler. Köylerden toplanan askerler için 2. ve 3.kez seviye atlama.
- Kendi krallığın için kendi askerlerini toplama.
- Her ülkenin artık kendine ait bir tüfekçi koruması var. (4 kere upgrade edilebiliyor.)
- Haydutlar düzenlendi. Artık daha büyük gruplar halindeler ve liderleri daha güçlü.
- Azap yerine teberli yeniçeri eklendi.
- Her askere ekstra silahlar eklendi.
- Krallığınıza lord almak.
- Krallık rengini seçme.
- Yeni bir krallık kurarken krallığının ırkını seçme (İşveçli, Kazak, vb).
- Krallığını yönetmeye yardımcı olmak için kale kumandanı.
- Yoldaşların lord olarak atanabilmeleri.
- Acı çekme sesleri.
- Geliştirilmiş tüfek sesleri.
- Geliştirilmiş kan efekti.
- Daha çok metal sesi.
- Önceki versiyonlardan kaynaklanan birkaç bug giderildi.
- Yeni akademi geliştirmeleri.
- Pre-Battle Orders

Nasıl Oynanacağı:
Native'i oynadığınız gibi oynayabilirsiniz. Fark ise, bir hükümdar olduğunuzda, Native size sadece asi olma şansı veriyor. Fakat WFaS Enhanced size kendi krallığınızı yönetmenizi sağlayacak.

İlk kale/şehrinizi ele geçirince, içerisine bir kale kumandanı yerleştirilecek. Beta versiyonunda, bu kale kumandanı yoldaşlarınızı lorda dönüştürme seçeneği sunacaktır. Ama, Native ile aynı şekilde değil, mesela yoldaşınıza bir kale veya şehir verdiğinizde o mülke bağlı köyler de onun olacak. Böylece oyun biraz daha zorlu olacaktır. 

Başka bir krallığın lordu da olabilirsiz, Native ile aynı şekilde.

Krallığınızın ırkını seçerken dikkatli olun. Çünkü sadece bir kere seçme hakkınız var.

Kamp menüsünde bir krallığınız olduğunda yeni seçenekler olacaktır.
Burada, iki şey yapabilirsiniz:
- Krallığınızın sancağını ve rengini değiştirmek.

Nasıl lord alınacağı:

Bir lordu savaşta yenin ve esir olarak alın. Sonra onunla konuşun. Eğer o lordun hiç toprağı yoksa, ve sizinle ilişkisi 31 ve daha fazlaysa bir seçenek çıkacaktır. Bu seçeneği seçtikten sonra o lorda toprak vereceksiniz.

Akademiler ile ilgili:

Akademiler Native'den biraz daha değişik çalışıyor. Bir yoldaş için sadece bir sefer olabiliyor. O yüzden dikkatli seçin.

Sağlık:
+2 cerrahlık
+2 ilk yardım
+2 yaraların iyileştirilmesi
+2 ticaret

Tactic:
+2 takip etme
+2 taktik
+2 mühendislik
+2 görüş
+2 yol bulma

War:
+1 demir vücut
+1 kalkan
+1 güçlü vuruş
+1 silah ustalığı           
+1 atletizm
+1 ata binme
+1 atlı okuçuluk         
+1 liderlik

Mod için öneriler:
- Daha öncede dediğim gibi, modun amacı bir krallık kurabilmek. Daha farklı bir yol seçip, herhangi bir senaryoya başlarsanız. Beklenmeyen hatalar olabilir. 
- Modun gelişimi için geri bildirime ihtiyaç var. Hatalar veya tavsiyeler için mesaj atın.

Resimler:
trooprangedazap.jpg

troopnokhor.jpg

troopbashibazouk.jpg

trooparmoredjannisar.jpg
2012022600001z.jpg

2012022600002.jpg

2012022600003.jpg

İndirmek için link:

Link: http://mountandblade.nexusmods.com/mods/3554
ya da http://wfas-enhanced.mircon.de/download/wfas_enhanced_v175.rar
Düzeltme içeren gerekli bir patch: http://wfas-enhanced.mircon.de/download/wfas_enh_cpatch_v1754b.rar
%90 Türkçe yama: http://www.nexusmods.com/mbwithfireandsword/mods/3778/?

İyi oyunlar!

Gerçekten de çok faydalı bir mod. Warband'da krallığımı daha yeni kurdum, Kalradya'yı fethedip Steam başarısını elde ettiğimde WFaS'a geçip bu modla o oyunda krallık kuracağım. Tekrar teşekkürler.  :razz:

iyimiş güzelmişte, atlı yeniçeri nasıl bir olay anlamadım? uçan yeniçeri deseler anca bu kadar şaşırırdım.

birde kırım ve isveç'e senaryo yapacaklar mı? millet bunu söyleyip duruyor.

Gronax said:
iyimiş güzelmişte, atlı yeniçeri nasıl bir olay anlamadım? uçan yeniçeri deseler anca bu kadar şaşırırdım.

birde kırım ve isveç'e senaryo yapacaklar mı? millet bunu söyleyip duruyor.

Kırım ve İsveç'e senaryo yapmak için bi sürü yeni görev yapılması gerek.Yeni diyaloglar yapılması gerek.Yapacaklar mı bilmiyorum, ama yapılsa zor olur.

Senaryo ekleneceğini sanmıyorum. Çünkü o senaryolar kitaba göre. Ayrıca benden kişsiel bir not, WFaS'ın Warband'ten eksiği kalmadı bu mod sayesinde.

Yeni update geldi:

- Köylerde toplanan askerlere bir upgrade imkanı daha geldi.
- Her ülkenin artık kendine ait bir tüfekçi koruması var. (4 kere upgrade edilebiliyor.)
- Haydutlar düzenlendi. Artık daha büyük gruplar halindeler ve liderleri daha güçlü.
- Bazı buglar giderildi

Aynı linkten tekrar indirebilirsiniz.
Not: Önceki sürümün kayıt dosyasıyla uyumlu değildir. Yeni karakter açmanız gerekecek.

Bertanx said:
Senaryo ekleneceğini sanmıyorum. Çünkü o senaryolar kitaba göre. Ayrıca benden kişsiel bir not, WFaS'ın Warband'ten eksiği kalmadı bu mod sayesinde.

Yeni update geldi:

- Bazı buglar giderildi

Not: Önceki sürümün kayıt dosyasıyla uyumlu değildir. Yeni karakter açmanız gerekecek.

kendi krallığımı kurdum yanıma lord alabiliyor muyum? nasıl alıyorum?

Yeni güncelleme geldi:

- Daha çok metal sesi modu entegre edildi.
- Lordları krallığınıza almak.

elvest said:
Bertanx said:

Yeni update geldi:

- Bazı buglar giderildi

Yeni versiyonu kur, artık alabilirsin.

Bertanx said:
Yeni güncelleme geldi:

elvest said:
Bertanx said:

Yeni update geldi:

- Bazı buglar giderildi

kim bunu güncelliyor bunlara yetişmeye çalışmaktan kotamın son damlalarını kullanıyorum :grin: :grin: :grin:

elvest said:
Bertanx said:
Yeni güncelleme geldi:

elvest said:
Bertanx said:

Yeni update geldi:

- Bazı buglar giderildi

kim bunu güncelliyor bunlara yetişmeye çalışmaktan kotamın son damlalarını kullanıyorum :grin: :grin: :grin:

İspanyol bir dost. :smile: Zaten küçük boyutlu, bir şey olmaz kotaya.

çok eksik birşeyi geliştirmişsiniz :smile: ama ben ordu topladım 250 kişi ve 170 kişilik kırım ordusuna saldırdım,savaşta texture hataları çıktı aşağıda (unable script gibi bir şey)ve savaştan sonra hareket edemedim.ordu olduğu yerde duruyo ve vakit hızlı geçiyor

Ottoman_Padisah^^ said:
çok eksik birşeyi geliştirmişsiniz :smile: ama ben ordu topladım 250 kişi ve 170 kişilik kırım ordusuna saldırdım,savaşta texture hataları çıktı aşağıda (unable script gibi bir şey)ve savaştan sonra hareket edemedim.ordu olduğu yerde duruyo ve vakit hızlı geçiyor

en basit çözüm yeni karakter aç ve çok büyük savaşlara girme

bu mod ile wfas gözümde değerlendi  :smile: iyi yapılmış

Back
Top Bottom