The Elder Scrolls V: Skyrim

Users who are viewing this thread

hadi bow kullanan classlar ile belkide mage classlarıyla legendary zorlukda oynanmaz ilk levellerde hiç bir şey yapamazsın. ben zaten paladin ile legendaryde oynarım başka class ile oynayamam oynanmazda. legendaryde bow kullanamadığım için yarım saat ejder kesmeye çalıştığımı bilirim.

Størtbeck said:
LapisLazuliciAmca said:
496C46D14D79448F1F8AD8681BE65E684567184C
Getti güzelim kız. Ulak getirdi bunu .
Oha, var mı böyle bir şey? :O
Evet. Kızı dağın tepesinde takipten çıkarırsan evine dönünceye kadar dev mi saldıracak, haydut mu tecavüz edecek belli olmuyor. Eş zamanlı olarak böyle şeyler mümkün olabiliyor. Mesela bende Dawnguard DLC'si yüzünden, şehre giren vampirlerden dolayı ortalıkta insan kalmadı. Şöyle ki, Whiterun'a girdiğimde Dragonsreach'e gittiysem o sırada vampir şehre giriyor ve sağdaki soldakinin ırzına geçiyor. Kimisini küle çeviriyor falan. Eğer dikkatli davranmaz isen çoğu insanı kaybetme riskin var, muhafızlar bile kolay kolay durduramıyor. En çok kaybı Windhelm'de verdim. Dawnguard ekibine katılıp kökünü kurutacağım bunlarında, vakit bulamıyorum işte. Ek olarak ulak sistemi aşırı gelişmiş,  o kadar çok gelişmiş ki ölecek adamın mektubu erkenden geliyor.

O değil de bu gün çok acayip bir şey oldu. Spoiler içerdiği için spoilere alıyorum. Görev Whiterun'daki handa içki yarışmasıyla ilgili.

Yine sıradan bir gündü. Sabah yatağımdan kalktım, Lisette ve Lydia ile kahvaltı yaptık ve ben her zamanki gibi hana bira içmeye gidiyorum. Girdim içeri, adamın biri bana "içki içme yarışması yapalım mı?" dedi. Dedim "Sen kimsin la? Beni bu Skyrim'de kimse yenemez" falan... Sonra bir o içiyor bir ben bir o içiyor bir ben. En sonunda kazandım, sonra başım dönmeye başladı, bayıldım. Uyandığımda Markhart'da bir kilise gibi bir yerdeydim. Artık adam bana bütün gün ne yapırdıysa sarhoş sarhoş, herkes diyor "nasıl cesaret edersin buraya tekrar gelmeye" falan filan... Hepsi ile anlaştım, hatta anladığım kadarı ile bir kadınla mı ne yatmışım. (yanlış olabilir, pek anlayamadım olayı.) Sonra kadını tehdit ettim, "bana o adım yerini söyle." Bayağı bir koştum koştum, skooma içtim daha hızlı koşmak için (mod var, realistik skooma'mı ne öyle bir şey.) Sonra bir büyücü kalesine girdim, yarım saat onları öldürmek için uğraştım. En son bir geçit gibi bir yerden saçma bir yere girdim. Orada beni sarhoş yapan gavatı buldum. Sohbet ettik. Dedi "Senle oyun oynadık SD:AAA:SD" Sonra elime asa verdi yolladı beni.
Herhangi bir soru falan yok, bu garip olayı anlatmak istedim.

En eğlenceli görevlerden birine denk gelmişsin, adam düzenbazlığın daedric prensi, böyle insanlarla dalga geçmeyi seviyor. Verdiği ödül Sanguine Rose da oyundaki en iyi silahlardan biri.

Arkadaşlar eski bi save' de yamyamlar mı desem insan yiyiciler mi desem onlara rastlamıştım. Katliam falan yapmışlardı hatırladığım kadarıyla her yer kandı, adamın tekini değişik bir yere bağlayıp kanını içmemi söylemişlerdi galiba. Görev sonunda ölülerden beslenip can doldurabiliyordum diye hatırlıyorum. Tekrar yapmak istiyorum o görevi ama unuttum açıkçası nasıl başladığını vs. Bilgilendirirseniz sevinirim :grin:

Görevi doğru anlatabilmişimdir umarım, üstünden hayli zaman geçti.

Bound Sentinel said:
En eğlenceli görevlerden birine denk gelmişsin, adam düzenbazlığın daedric prensi, böyle insanlarla dalga geçmeyi seviyor. Verdiği ödül Sanguine Rose da oyundaki en iyi silahlardan biri.

Shegorath olabilir ki Sanguine'nin gülü yok muydu ? Asa verdi diyor ve Shegorath'ın Wabbajack'i vardı sanırım.

Ayrıca Boethia, Mehrunes Dagon ve Malacath'ın farkı ne ? Tanrısı oldukları şeyler neredeyse aynı.

Deagius said:
Arkadaşlar eski bi save' de yamyamlar mı desem insan yiyiciler mi desem onlara rastlamıştım. Katliam falan yapmışlardı hatırladığım kadarıyla her yer kandı, adamın tekini değişik bir yere bağlayıp kanını içmemi söylemişlerdi galiba. Görev sonunda ölülerden beslenip can doldurabiliyordum diye hatırlıyorum. Tekrar yapmak istiyorum o görevi ama unuttum açıkçası nasıl başladığını vs. Bilgilendirirseniz sevinirim :grin:

Görevi doğru anlatabilmişimdir umarım, üstünden hayli zaman geçti.
Markath'a git, kaledeki rahip ile konuş. Seni mezarlığa yönlendirecek, oralarda dolan biraz. Görev başlar. Yüzüğü aldıktan sonra o konseyi tamamen katlettim. Üstüne konsey başı kadını da yanıma takipçi aldım. Harikaydı. Daedra'ların konuşmaları hoşuma gitmiyor. Aslında bu Daedra lordlarını öldürmek için görevler olabilir ama uzun bir senaryo olması lazım. Hatta Stendarr gözcüleri de dahil edilebilir.

Amazing Follower Tweaks modunu %100 çevirmiş bulunmaktayım ama xml belgesini esp dosyasına gömmede sıkıntı var. Onu da hallettim mi UFO'dan daha iyi olan bu mod ile takipçi olayı daha zevkli hale geliyor. Tek eksi yönü fazla özellik içermesi ve bundan ötürü diyalog menüsünde biraz yavaşlaması. Birde takipçi sayısı 5'te kalıyor. Onu yükseltmek için uğraşıyorum.

Stortbeck'in anlattığı görev A Night to Remember, Whiterun'da başlıyor ve ödülü hani şu Dremora çıkartan gül şeklinde asa. Sheogorath'ın Wabbajack görevi Solitude'dan başlıyor ve içip akşamdan kalma ile ilgili görev değil. Ha o da asa veriyor.
Mehrunes Dagon yıkım ve değişimin, Boethiah düzenbazlığın ve Malacath da dışlanmışların, aforoz insanların daedric tanrısı. Aralarından House of Troubles üyesi olmayan bir tek Boethiah var, yani Dagon ve Malacath kötü, Boethiah da bildiğin zalim. Zaten prens olup ta kötü niyetli olmayan bir tek Meridia var, o ayrı bir konu.

Bound Sentinel said:
Stortbeck'in anlattığı görev A Night to Remember, Whiterun'da başlıyor ve ödülü hani şu Dremora çıkartan gül şeklinde asa. Sheogorath'ın Wabbajack görevi Solitude'dan başlıyor ve içip akşamdan kalma ile ilgili görev değil. Ha o da asa veriyor.
Mehrunes Dagon yıkım ve değişimin, Boethiah düzenbazlığın ve Malacath da dışlanmışların, aforoz insanların daedric tanrısı. Aralarından House of Troubles üyesi olmayan bir tek Boethiah var, yani Dagon ve Malacath kötü, Boethiah da bildiğin zalim. Zaten prens olup ta kötü niyetli olmayan bir tek Meridia var, o ayrı bir konu.

Azura?

Buna mı takıldın yazdığım onca şey arasından? Azura merhametli sayılır ama görevlerde de  kızdığında gazabı bol oluyor. Oyun içine göre konuştum ayrıca, bekleme ekranı yazısını hatırlıyormusun Meridia ile ilgili?

Bound Sentinel said:
Buna mı takıldın yazdığım onca şey arasından? Azura merhametli sayılır ama görevlerde de  kızdığında gazabı bol oluyor. Oyun içine göre konuştum ayrıca, bekleme ekranı yazısını hatırlıyormusun Meridia ile ilgili?

Meridia gücünü yaşayanlardan almıyor mu ? Pek merhametli sayılmaz ama undead'lerden nefret ediyor.

"Meridia is one of the few Daedric Princes not considered wholly evil" benzeri birşey bu yazı. Undead'den nefret etmesine rağmen kötü emeller için gücünü kullandığı görülmemiş, bu da onu diğerlerinden ayırıyor. (Bu konuda wiki'de, ölümlüler onu birçok konuda anlayamadığı yazıyor, senin de gücünü yaşayanlardan aldığı olayını nereden duyduğunu merak ettim) Azura hakkında da çok bilgim yok, zamanında araştırmak yerine sadece görevlerini yapıp geçtim, yani daha iyi biliyorsundur.

Meridia, frequently considered the kindest of the Daedra, is viewed as an obscure Daedric Prince to mortals, for very little is known about her or her sphere. What is known is that she is associated with the energies of living things, and bears a special hatred for the undead. Her realm is known as the Colored Rooms.

Negatrm B. said:
Størtbeck said:
LapisLazuliciAmca said:
Evet. Kızı dağın tepesinde takipten çıkarırsan evine dönünceye kadar dev mi saldıracak, haydut mu tecavüz edecek belli olmuyor. Eş zamanlı olarak böyle şeyler mümkün olabiliyor. Mesela bende Dawnguard DLC'si yüzünden, şehre giren vampirlerden dolayı ortalıkta insan kalmadı. Şöyle ki, Whiterun'a girdiğimde Dragonsreach'e gittiysem o sırada vampir şehre giriyor ve sağdaki soldakinin ırzına geçiyor. Kimisini küle çeviriyor falan. Eğer dikkatli davranmaz isen çoğu insanı kaybetme riskin var, muhafızlar bile kolay kolay durduramıyor. En çok kaybı Windhelm'de verdim. Dawnguard ekibine katılıp kökünü kurutacağım bunlarında, vakit bulamıyorum işte. Ek olarak ulak sistemi aşırı gelişmiş,  o kadar çok gelişmiş ki ölecek adamın mektubu erkenden geliyor.

Event bu ne ? Hiç duymamıştım vallahi.

Klai said:
Negatrm B. said:
Størtbeck said:
LapisLazuliciAmca said:
Evet. Kızı dağın tepesinde takipten çıkarırsan evine dönünceye kadar dev mi saldıracak, haydut mu tecavüz edecek belli olmuyor. Eş zamanlı olarak böyle şeyler mümkün olabiliyor. Mesela bende Dawnguard DLC'si yüzünden, şehre giren
vampirlerden dolayı ortalıkta insan kalmadı. Şöyle ki, Whiterun'a girdiğimde Dragonsreach'e gittiysem o sırada vampir şehre giriyor ve sağdaki
soldakinin ırzına geçiyor. Kimisini küle çeviriyor falan. Eğer dikkatli davranmaz isen çoğu insanı kaybetme riskin var, muhafızlar bile kolay kolay durduramıyor. En çok kaybı Windhelm'de verdim. Dawnguard ekibine katılıp kökünü kurutacağım bunlarında, vakit bulamıyorum işte. Ek olarak ulak sistemi aşırı gelişmiş,  o kadar çok gelişmiş ki ölecek adamın mektubu erkenden geliyor.

Event bu ne ? Hiç duymamıştım vallahi.

Brn haritadan ugrasmamak icin kisa yolculuk yaptim geldi ulak brni bulu mektubu verdi.

Redstone Knight said:
Meridia, frequently considered the kindest of the Daedra, is viewed as an obscure Daedric Prince to mortals, for very little is known about her or her sphere. What is known is that she is associated with the energies of living things, and bears a special hatred for the undead. Her realm is known as the Colored Rooms.
Burada bahsedilen şey onun canlılarla olan anlaşması. Yani Skyrim'de bu işe nasıl yaklaşıyorlar bilmiyorum ama bu Meridia gücü yaşayan ve canlılık belirtisi gösteren şeylerden oluşturuyor. Ama bu onun canlılığı çalmasından kaynaklı bi şey değil. Temelinde canlılık gücü ile ayakta kalmasıyla alakalı bir şey. Bu nedenle Undead'lere karşı yaklaşımı pek iyi değil. Yine de canlı varlıklar adına iyi bir Deadric Prince.  :smile:

Burada en iyi örneği Dawnbreaker'dan ve ışıkla olan alakasından verebiliriz. Açıkçası bana her zaman Nine Divines'dan daha çok Deadric Prince'ler ilgi çekici gelmiştir. Ancak bunun en başında Padomay ilgi çekici geliyor tabi. Yaratma güçleri olmadığı halde Nirn'in oluşumuna sebep olan başlıca güçler onlar. Buna rağmen kaynak Anu olduğu için insanlar Padomay'a pek iyi gözle yaklaşamıyor.  :neutral:

Tamriel tarihini kronolojik sırayla okudum, ne güzeldi be. Türkçeye çevirmek lazım aslında, ama bunun için Ayleid'ler, Ysgramor'un yandaşları, Harald'ın Windhelm'e çıkışı falan, ayrı wiki sayfalarını da ayrıca çevirmek gerek, çok uğraştırır.

Bildiğiniz roleplay modları varsa buraya yazabilir misiniz ?

Edit: Skyrim'in High King'i olarak başlamayı düşünüyorum. Modu buldum fakat daha başka şeyler de gerekli.

Bound Sentinel said:
Stortbeck'in anlattığı görev A Night to Remember, Whiterun'da başlıyor
Hayır. Sam rastgele bir handa oluyor. Handa bulup konuştuktan sonra o handa sabit kalıyor.

Mephala da var, fısıltıların bilmem nesi. Hermaeus Mora var. Kısacası hepsi Daedra lordu ve öldürebilme şansım olsa, ümüklerini sıkarım.

Bende iki oyunda da  de Whiterun'da çıktığı için öyle dedim, tesadüfmüş.
Roleplay modu için Become the Jarl of Ivarstead var, High King'la çakışıyor ama direk lak diye değil, görevleri tamamlayarak ve hakederek Jarl oluyorsun.

Back
Top Bottom