The Elder Scrolls V: Skyrim

Users who are viewing this thread

Arkadaşlar oyun taleworlds daki konusunu 260,656 Gösterime ulaşmış ama beni oyun sarmadı böyle  oyunları sevmeme rağmen  oyun çok imkan var ancak çok geniş olması farklı yerdenden birçok görev alınması gibi etkenlerden dolayı soğudum açıkçası  sizler neler yapıyorsunuz  oyunda  sadece anakonu üzerinden görevlerimi yapıyorsunuz

Alp Er said:
Arkadaşlar oyun taleworlds daki konusunu 260,656 Gösterime ulaşmış ama beni oyun sarmadı böyle  oyunları sevmeme rağmen  oyun çok imkan var ancak çok geniş olması farklı yerdenden birçok görev alınması gibi etkenlerden dolayı soğudum açıkçası  sizler neler yapıyorsunuz  oyunda  sadece anakonu üzerinden görevlerimi yapıyorsunuz

Ben ilk başladığımda anakonu çok cazip gelmişti.Daha sonra DLC indirdim Dawnguard ve Dragonborn.Onları da bitirince artık kendi kafamdan bir karakter uydurup onu oynuyorum.

Mesela avcı karakteri.Basit deri zırhlar ve bir yay ile geyik vs. avlıyorum.Bulduklarımı satıyorum.

Jorvasskr'a girip eleman alayım dedim Skjor'la karşılaştım. Oysa ki çoktan ölmüş ve Kodlak'ı bile Sovngarde'a uğurlamıştım. Gittim konuştum seni mezarından kim uyandırdı diye. "Kurt adam kanını taşımıyormuşsun, kemiklerim sızladı." dedi. Şimdi verdiği görevi tekrar yapacağım.

Muhtemelen Kurt adam kanını temizlediğim için dirildi yine bu adam. Farklı düşüncesi olan var mı ve tabi ki çözümü. Birde Ultimate Follower Overhaul eklentisinde yoldaşa antrenman yap dediğimde ne değişiyor? Bir farklılık göremedim şu ana kadar.

Kral_Yaroglek said:
Beyler bu oyun israf alın Daggerfall veya Morrowind oynayın.Emin olun onlar daha eğlenceli.(Hey gidi çocukluk)
oynamadığına iddiaya girerim. Daggerfall'ı 2 kere bitirdim daha güzel olduğu doğrudur ama israf demek yanlış.

@HoS: Hikaye modlarını tavsiye ederim. Interesting NPC's falskaar ve moonpaty to elseweyr 20-40 saat ekler. Oynanış olarak skyre dene.

Helgen reborn modunu ben de kullanıyorum,güzel bir mod.Ama başıma kötü bir şey geldi  :sad: Senaryo gereği bir kaç vampirle savaştım ve hastalık kaptım,bir kaç gün kanla beslenmedim ve sonra cure diase potunu kullandım.Ama ekran bulanık kaldı
93753dd439.jpg

Bunu düzeltmenin bir yolu var mı?

Tekrar bulanıklaşmasına sebep olacak bir etkende bulun. Alkol filan etki ediyorsa onu kullan belki düzelir. Kesin bir fikrim yok ama genelde bu tarz buglarda bugun üstüne yürürüm.  :lol:

Ulan güzel oyun şimdi, gece gündüz oynadığımı bilirim. Ama milletin gider yapmasından bıkkınlık geldi artık. Ben ki her guildin masterı olmuşum. Elemental fury bastım mı devlere tek atıyorum. Alduin'i üfürüğümle öldürmüş adamım yani, boru değil beyler. Her şeyi geçtim, Ulfric itinden kurtarmışım şehrinizi. Sonra götü boklu bi guard geliyo, ayar çekiyo bana.

Bi tane çatal yürütmüşüm, yemeyi içmeyi bırakıp bana dalıyo psikopatlar. Çatal lan çatal. Evde bi tane eksilmiş, takımı tamamlayacam belki. Hanlarda şarkılar söylüyonuz benim için, sonra bi çatal için üzerime saldırıyonuz. Kocaman Jarl'ın tek derdi çatalıymış ya la. Bi de veledi var bunun. Babasının botlarına kaydığım. İmkan olsa hepsini öldürecem. Cesetlerini yığacam böyle High Hrotgar'a. Üstlerine deathbell atacam.

Bi de hayvan hakları koruyucuları var bu oyunda. Köylerine ejderha inmiş, bıraksam dötü kızaracak ipnelerin. Ama Dragonbornuz şunun şurası. Patır kütür dalıyorum ejderhaya. Bi tavuk araya sıkışmış tabi o arada. Shout tavuğa denk gelince ejderhayı bıraktı bana daldı allahsızlar. Lan altın mı yumurtluyo bu tavuk? Manyak mısınız siz?

College'daki görevleri hiç saymıyorum tabi. Arch-mage olmuşuz, college bizim ulan. Desem ki büyü günahtır bu öğrenciler tefsir öğrenecek, beli şeyhim beli demeleri lazım. Ama nasıl saygısız adamlardır bunlar? Kütüphanecisi çaldırdığı kitapları istiyor benden. Bi dedektör koy kağıya, kitapları barkodla bi zahmet. Öteni köpeğe çevir. Öküz oğlu öküz, seriyi tamamlamak için kitap ödünç aldım, şimşekle daldı. Ölmüyolar bi de. Yoksa düzecem collegeını. Öğrenciler de ayrı bi saygısız zaten. Yaptığı parşömeni deneyecekmiş benim üzerimde. E dene dedim(Karı taştı beyler) danaya çevirdi beni. Senin conjuration öğretmeninin .......... diye başlıycam ama ucu bana dokunur. İdareciyiz sonuçta. Bi de khajit var orada. Büyü öğrenecem ayağına gelmiş, kütüphaneden kitap araklıyo. Bana ayar veriyor lan adam. Bizim zamanımızda, öğretmeni gördük mü yirmi metre öteden saygı duruşuna geçerdik. Ayazı bi üfürdüm, dondu kaldı pezebek. Bahar gelince geri çözüldü, miyavlayarak uzaklaştı. Erzurum köy okuluna çevirdi mekanı. Ambiansı göçertti gitti. Hepsini toplıycam odama, vernikli tahta yemek kaşığıyla ellerine vuracam. Favorileri yolacam böyle.

Kılık kıyafet de sıfır. İrticacı gibi geziyor herkes. Cellabiyeyi giymişler, saç sakal birbirine karışmış. Bi alterationcu var, yaşını başını almış adam. Hacı gibi geziyor ya. Yaşına hörmeten bi şey de diyemiyorum. Ama geldi yani burama kadar. Kodlarla oynayıp, öldürmedik adam bırakmayacam. Güç böyle bi şey lan demek ki.

Oyun oynarken beyin kullanmamak işte bu yüzden önemli.. Mantıklı düşünürsen oyun çok saçma geliyor (skyrim gibi bir buglu oyunu beyninle oynarsan böyle olur).. O yüzden mümkünse kullanmayın..

@Zuhal
Güzel özetlemişsin oyunu, iyi güldüm bazı yerlerde :smile: M&B serisinde de benzer saçmalıklar var, dua edelim yeni oyularında (her iki serinin) olmasın bunlar.

Zuhal said:
Ulan güzel oyun şimdi, gece gündüz oynadığımı bilirim. Ama milletin gider yapmasından bıkkınlık geldi artık. Ben ki her guildin masterı olmuşum. Elemental fury bastım mı devlere tek atıyorum. Alduin'i üfürüğümle öldürmüş adamım yani, boru değil beyler. Her şeyi geçtim, Ulfric itinden kurtarmışım şehrinizi. Sonra götü boklu bi guard geliyo, ayar çekiyo bana.

Bi tane çatal yürütmüşüm, yemeyi içmeyi bırakıp bana dalıyo psikopatlar. Çatal lan çatal. Evde bi tane eksilmiş, takımı tamamlayacam belki. Hanlarda şarkılar söylüyonuz benim için, sonra bi çatal için üzerime saldırıyonuz. Kocaman Jarl'ın tek derdi çatalıymış ya la. Bi de veledi var bunun. Babasının botlarına kaydığım. İmkan olsa hepsini öldürecem. Cesetlerini yığacam böyle High Hrotgar'a. Üstlerine deathbell atacam.

Bi de hayvan hakları koruyucuları var bu oyunda. Köylerine ejderha inmiş, bıraksam dötü kızaracak ipnelerin. Ama Dragonbornuz şunun şurası. Patır kütür dalıyorum ejderhaya. Bi tavuk araya sıkışmış tabi o arada. Shout tavuğa denk gelince ejderhayı bıraktı bana daldı allahsızlar. Lan altın mı yumurtluyo bu tavuk? Manyak mısınız siz?

College'daki görevleri hiç saymıyorum tabi. Arch-mage olmuşuz, college bizim ulan. Desem ki büyü günahtır bu öğrenciler tefsir öğrenecek, beli şeyhim beli demeleri lazım. Ama nasıl saygısız adamlardır bunlar? Kütüphanecisi çaldırdığı kitapları istiyor benden. Bi dedektör koy kağıya, kitapları barkodla bi zahmet. Öteni köpeğe çevir. Öküz oğlu öküz, seriyi tamamlamak için kitap ödünç aldım, şimşekle daldı. Ölmüyolar bi de. Yoksa düzecem collegeını. Öğrenciler de ayrı bi saygısız zaten. Yaptığı parşömeni deneyecekmiş benim üzerimde. E dene dedim(Karı taştı beyler) danaya çevirdi beni. Senin conjuration öğretmeninin .......... diye başlıycam ama ucu bana dokunur. İdareciyiz sonuçta. Bi de khajit var orada. Büyü öğrenecem ayağına gelmiş, kütüphaneden kitap araklıyo. Bana ayar veriyor lan adam. Bizim zamanımızda, öğretmeni gördük mü yirmi metre öteden saygı duruşuna geçerdik. Ayazı bi üfürdüm, dondu kaldı pezebek. Bahar gelince geri çözüldü, miyavlayarak uzaklaştı. Erzurum köy okuluna çevirdi mekanı. Ambiansı göçertti gitti. Hepsini toplıycam odama, vernikli tahta yemek kaşığıyla ellerine vuracam. Favorileri yolacam böyle.

Kılık kıyafet de sıfır. İrticacı gibi geziyor herkes. Cellabiyeyi giymişler, saç sakal birbirine karışmış. Bi alterationcu var, yaşını başını almış adam. Hacı gibi geziyor ya. Yaşına hörmeten bi şey de diyemiyorum. Ama geldi yani burama kadar. Kodlarla oynayıp, öldürmedik adam bırakmayacam. Güç böyle bi şey lan demek ki.
bunlar için çok mod var ama güldüm. en kolayından guard dialogue overhaul var.

hobeto13 said:
Tekrar bulanıklaşmasına sebep olacak bir etkende bulun. Alkol filan etki ediyorsa onu kullan belki düzelir. Kesin bir fikrim yok ama genelde bu tarz buglarda bugun üstüne yürürüm.  :lol:

İşe yaramadı :grin: Nexus'da soruna yönelik bi mod buldum ama işe yaramadı,bir günde iki farklı kayıtlı oyun kaybettim :/

Zuhal said:

Muhafızların kimisi seni tanıyor kimisi tanımıyor ondan oluyordu o.Mesela ben Ulfric'e yardım etmiştim,kimisi bana lakabımı söyleyip saygı duyarken kimisi üstüme yürüyodu.
Birde şehirde Nida yapınca gelip kızıyorlar.

Ben şehirde çaldığım zaman nedense birşey diyemiyorlar.Gözlerinin önünde çalıyorum yok karışmıyor.Büyük suç işlediğim zaman anca.

Ben Lydia'yı denemek için ona dalıyorum ama bana ceza yazmıyorlar :grin: Hatta bana değil Lydia'ya dalıyorlar.

Tavuk kesince silahını kınına koyarsan sadece "Dur, o değerli bir hayvan" gibisinden şeyler diyorlar ve guard anca tavuk öldürdüğünü çakarsa (üzerine gidip konuşman ve konuyu devam ettirmen lazım) 10 gold gibi feci bir cezaya çarpılıyorsun. Skyrim'deki herkesin adaletin kadim koruyucuları olduğu konusunda da haklısın, en dandik şeyi çalsan bile senden parasını isterler, bak ama 10 gold 20 gold isterler, dalmazlar normalde adamları silahını çekerek sen kışkırtmışsın gibi geldi. Kolej göreverinin sonu da çok kötü aynen, kimse Archmage olduğunu farketmiyor. Bir de Elemental Fury saldırı hızını arttırmıyor muydu? Babayiğit bir silahın varmış devlere tek atmak için.
Yazıya bayıldım yanlız.

Back
Top Bottom