The Elder Scrolls V: Skyrim

Users who are viewing this thread

Şimdiye kadar hiç mod denemedim, birkaç kez sordum kullananlara, denemek istedim ama kaldı öyle. Kullandığınız modların kısaca bir tanıtımını yapıp buraya yazsanız aslında güzel olabilirdi, ona göre ilginç-güzel olanları indirirdik bizde. Bi mod listesi var bazı arkadaşlarda, okumaya üşeniyorum ben.

Ben yapabilirim belki. RolePlay modları mı istiyorsun yoksa sıradan oynanışı geliştiren modlar mı? Yukarıda en gereklilerini 1 er cümle ile açıkladım. Oradan bakabilirsin.

Mertcan_Tr said:
Ben yapabilirim belki. RolePlay modları mı istiyorsun yoksa sıradan oynanışı geliştiren modlar mı? Yukarıda en gereklilerini 1 er cümle ile açıkladım. Oradan bakabilirsin.

Grafik ve silah modlari değil de oyun senaryosunu değiştiren ve rp modlari tavsiye edebilir misin ?

Alternate start kullanıyorum ben dragonborn olmak istemiyorum avcılık ve göçebe yaşam olabilir ya da asilzadeler gibi bir klan lideri en azından 4-5 adam çadır kurup dağlarda yaşasak fena olmazdi. bir de oyunda evlatlık çocuk alma var hiç bir işe yaramiyorlar örneğin eve demir getirince onu isleyip zırh falan satmasını istiyorum.ya da madene git bana demir getir ya da sana verecegim eşyaları şehirde sat diye komutlar verebileceğim npc...

Hunterborn (Avcılığı büyük oranda gerçekçi yapıyor)
No NPC greetings (Artık NPC' lerin yanından geçerken konuşmuyorlar.) Konuşma mesafesini düşüren de vardı bunun.
Trade and Barters (Ekonomiye çeki düzen veriyor biraz)
Realistic Room Rental (Sadece 1 değil 3 günlük oda da kiralayabiliyoruz. Kira fiyatları şehirden şehire değiştirilmiş)
Your Market Stall (Kendi marketinizi açmanızı sağlar. Bir örtü üzerine eşyalarınız koyulur ve sizde sandalyede oturup beklersiniz. NPC ler yanınıza gelir ve bakınırlar. İstedikleri türde eşya varsa alıyorlar.)
More Salt Please (Yemek pişirmek için tuz zorunluluğunu kaldırıyor ancak isteğe bağlı ekleyebiliyorsunuz.)
Interestgin NPC (100-200 den fazla yeni ve seslendirilmiş NPC ekleniyor. Bazıları sadece sohbet etmek için - Ki 10 dk yı geçen sohbetlerim olmuştur - bazıları da görevler alabilirsiniz. Ama mod 2GB onu da söyliyim :razz:)

hunterborn ile ekonomi modunu indirecegim.ticaret ve ekonomi üzerine başka modlar var mı ? Mesela ciftlik satın alıp oraya bir suru meyve sebze ekme ve daha başka ticareti yapılabilir ürün vs.
ayrıca gençler kodlama konusunda bilgim var.Bana skyrimde mod yapım rehberleri ve yardımcı program bulabileceğimiz bir site bulabilecek var mı ? biraz fazla soruyorum telefondan giriyorum çok kasiyor zaten yarın pc ye geçince önerdiğiniz modlari yukleyecegim

Hearthfire DLC si varsa ev satın alır gibi arsa satın alabiliyorsun ve orada ev inşaa ediyorsun. Genelde tarlalı ambarlı oluyor evler.

Real Estate diye kullanmadığım bir mod var. Oyundaki Hanları - Dükkanları - Demircileri - Evleri vs. satın alabiliyorsunuz ve size haftalık para geliyor.

Mertcan_Tr said:
Hearthfire DLC si varsa ev satın alır gibi arsa satın alabiliyorsun ve orada ev inşaa ediyorsun. Genelde tarlalı ambarlı oluyor evler.

Real Estate diye kullanmadığım bir mod var. Oyundaki Hanları - Dükkanları - Demircileri - Evleri vs. satın alabiliyorsunuz ve size haftalık para geliyor.

Kardeşim eyvallah çok sağol :smile:
2.soruma cevap alamadım bilen duyan var mı ?

argon45 said:
Şimdiye kadar hiç mod denemedim, birkaç kez sordum kullananlara, denemek istedim ama kaldı öyle. Kullandığınız modların kısaca bir tanıtımını yapıp buraya yazsanız aslında güzel olabilirdi, ona göre ilginç-güzel olanları indirirdik bizde. Bi mod listesi var bazı arkadaşlarda, okumaya üşeniyorum ben.
Gopher Kullandığı modlardan zevk alıyor gibi. Skyrim lets playlerinde yazıyor alta. Bakabilirsin.

Olabilir, belki beğendiğim modlar vardır; bakayım bir ara. Windhelm'deki seri katil görevini nasıl çözebilirim kısa ve kolay olarak anlatabilecek var mı? Wikia'sından baktım aslında da yapmış olanlara sorayım dedim buradan, birde Strange Amulet önemliymiş sanırım, onu almak iyi olurmuş bu görevde. Windhelm Thane'i değilim, evim de yok bu şehirde. Yan görevleri yaptıktan sonra şehirdeki bunu en sona bırakmayı düşünüyorum.

argon45 said:
Olabilir, belki beğendiğim modlar vardır; bakayım bir ara. Windhelm'deki seri katil görevini nasıl çözebilirim kısa ve kolay olarak anlatabilecek var mı? Wikia'sından baktım aslında da yapmış olanlara sorayım dedim buradan, birde Strange Amulet önemliymiş sanırım, onu almak iyi olurmuş bu görevde. Windhelm Thane'i değilim, evim de yok bu şehirde. Yan görevleri yaptıktan sonra şehirdeki bunu en sona bırakmayı düşünüyorum.

ben wildhelm deki eve girip ipucuları alarak yapmıştım görevi :grin:

argon45 said:
Thane olmak için bu görev gerekliydi sanırım

bu görev büyücüyü hapse sokunca bitmiyor.. 1 gün bekleyin zindana gidip konuşun cinayetler devam ediyor diyeceksiniz sonra o da size yardım edecek ve gece devriye gezeceksiniz.. Gece yarısı pazara gidin bulursunuz sizden kaçıcak indirin hemen..

Yardımlar için sağolun, göreve başlayınca takılırsam bi tekrar sorarım. O Strange Amulet'i kaybetmek istemiyorum nedense, sanırım bu görevde alamazsak kayboluyormuymuş neymiş o yüzdendir.

bu konuştuğunuz görev hangisi beyler?skyrimin hangi modunun hangi görevi bu?

Görevi büyücüyü hapse sokmadan kısaca bitirebiliyorsunuz yanlız, Steward'la konuşun dediği zaman görevin sonlarında onun yerine court mage'e giderseniz size bir sonraki cinayetin zamanını söylüyor ve gerçek katili uzatmadan buluyorsunuz.

Haydutları avlamaya başlayınca birden zengin oluyorum her seferinde ve RP yi baya etkiliyor bu. Ekonomiyi pahalandıracak ya da kazınılan parayı azaltacak şeyler biliyor musunuz.

Dark Brotherhood'un görevleri seni tam anlamıyla zengin eder, işin ucunda çok fazla para var ve gizlilik tarzı oynayan herkesin başlaması gereken bir senaryo, ha eğer ben ağır zırhlı savaşçıyım kardeşim arkadan yaklaşmakla işim olmaz diyorsan Dark Brotherhood'u yık, yine iyi para kazanıyorsun. Onun dışında karşılaştığın her yan görevi yapmaya özen göster ki bazıları seviyene göre çok iyi paralar ediyor, mesela Klimmek'in mallarını taşımak veya Mikael'i adını unuttuğum kızın peşini bırakmasına ikna etmek gibi görevler 15lvl isen 700-800 altın kadar veriyor ki bunlardan 10 çeşit yapsan bir elin yağda bir elin balda olmaya başlıyor.

Haydut kalelerinde ki mağaralara girip herkesi öldürüp, odanın en sonundaki kutulardaki eşyaları alıp satmak çok para kazandırıyor. 5-6 tane zırh oluyor hepsi büyülü ve çok fazla para ediyor.

Back
Top Bottom