The Hobbit

Users who are viewing this thread

Hazır konusu açılmışken bir kaç sayfa önceki sorumu sorayım, Silmarillion'a başladım da hep böyle sıkıcı mı gidiyor? Ne zaman ekşınlı birşeyler olur? Veya olmaz mı?

Ohaa! Bir dakika gerçekten Silmarillion'un basina sıkıcı mi dedin? Abii yapmayin yaziktir günahtır. Evet ileride çok eksinli bölümler var ama o Aınulındale bolümü efsanedir. Sıkılmadan okumaya çaliş gerçekten çok derin bir anlamı olduğunu anlayacaksın.

Aoringan said:
Ohaa! Bir dakika gerçekten Silmarillion'un basina sıkıcı mi dedin? Abii yapmayin yaziktir günahtır. Evet ileride çok eksinli bölümler var ama o Aınulındale bolümü efsanedir. Sıkılmadan okumaya çaliş gerçekten çok derin bir anlamı olduğunu anlayacaksın.
Ya ne biliyim o onun karısıymış onlar tanrıymış falan. :smile:

Aoringan said:
Tekrar tekrar filmleri izleyeceginize alin kitaplarini okuyun.

Ben sadece filmleri tekrar tekrar izlemiyorum,ayni zamanda kitaplarida teirar tekrar okuyorum.hurinin cocuklari disinda.silmarillionda da atliyorum oralari.bir kere okumak bana yetti.

Silmarilliondan olsa olsa dizi olur, o da baya uzun soluklu ve hayvani bütçeli olur. Tolkiengiller izin verse bile birşey yapılacağını sanmıyorum.

Çıkacağını böyle birşey olucağını sanmıyorum , çünkü peter jackson bile belirtiyor , hobbit 5 ordular savaşı orta dünyanın son filmi olcak diye.

Inanch-Bilge said:
Silmarilliondan olsa olsa dizi olur, o da baya uzun soluklu ve hayvani bütçeli olur. Tolkiengiller izin verse bile birşey yapılacağını sanmıyorum.
Yapılmasın da zaten, berbat bir şey olur. Olsa olsa, içinde ki bazı hikayelerin kısa filmleri veya filmleri yapılabilir. Hurin'in çocukları, Beren ile Luthien, Gondolin'in Yıkılışı vb. Ama o ilk bölümün herhangi bir şekilde beyaz perdeye uyarlanmasına tamamen karşıyım.

Filmde Elfleri olması gerekenden fazla ağır zırhlı göstermişler, Orman elfleri ne anlar böyle süslü püslü zırhlardan, Elrond'un adamlarından bile daha şaşalı görünüyorlar. Gerçi cüceleride tek tip klon ordusu gibi göstermişlerdi . Laketown/Dale askerlerinide beğenmediğim, zaten miğferleri fazla büyük.

Hobbit filmlerinde ilk serideki savaş alanı gerçekciliği yok, bilgisayar oyunu gibi görünüyor.

Inanch-Bilge said:
Hobbit filmlerinde ilk serideki savaş alanı gerçekciliği yok, bilgisayar oyunu gibi görünüyor.
O olayı ben de anlayamadım. Ya arkadaş bundan 12-13 yıl önceki teknoloji ile muhteşem savaş sahneleri çekiyordun. Teknoloji o zamandan bu yana uçtu. Şimdi neden çektiğin savaş sahneleri bu kadar dandik? Anlamadım gitti bu olayı ha.

Kamarow said:
Çıkacağını böyle birşey olucağını sanmıyorum , çünkü peter jackson bile belirtiyor , hobbit 5 ordular savaşı orta dünyanın son filmi olcak diye.

Bunu şimdi gördüm de biraz takıldım. Fazla kesin olmuş. Hani Silmarillion çekilmesi gerçekten zor bir yapım olur ama Hobbit'in ilk çekileceği söylendiği zaman ortalıkta fıldır fıldır bundan sonra Silmarillion çekilecek diye dedikodular dönüyordu, o zaman yalanlamamıştı Peter Jackson şimdi hevesini aldıktan sonra böyle şeyler söyleyebilir ama insanın övgüye olan açlığı bir süre sonra tekrar çekime yöneltebilir. Hepsinin yanında Peter Jackson'dan başka biri de çekebilir. Şu an kimsede cesaret bulunmuyor olabilir filmi çekmeye, ama Orta Dünya bu, takipçi kitlesi sürekli artıyor.

kampanya: peter jackson dragonlance'i çeksin :smile:)

şaka bir tarafa (ki gerçek olsa ne güzel olur) savaş sahnelerindeki farkı şöyle yorumluyorum:

yüzüklerin efendisindeki savaşlar daha geniş kapsamlı, orta dünyanın kaderinde daha belirleyicidir. (epic quality :razz: )

hobbit ise, her ne kadar filmde sauronu gözümüze soksalar da, aslında o kadar büyük savaşlar içermemektedir. Şöyle örnek vereyim: 3. filmde göreceğiniz üzere elfler madenin kapısına dayandığında sadece 13 cüce madeni savunacaktır. sayı bu kadar... bir de gondor kuşatmasındaki mamutumsuları düşünün teey teeey

İsmi 5 ordular savaşı ama toplam sayı 20 bin bile değil :grin: İnsan, cüce ve elflerin toplam sayısı 1700. Yine dötlerini kartallar kurtarıyor, Tolkien bu kartal işini abartmış bence.

Yüzüklerin efendisi ve hobbit'in hakları yıllar önce satılmıştı. Yapılan açıklamalara göre de Tolkien'in ailesi diğerlerinin haklarını satmayı düşünmüyorlar. Peter Jackson'ın da yeni Tolkien filmi çekmeyi düşünmediğine göre 3. hobbit filmi son olacak gibi.

Zümrüd Anka said:
Yüzüklerin efendisi ve hobbit'in hakları yıllar önce satılmıştı. Yapılan açıklamalara göre de Tolkien'in ailesi diğerlerinin haklarını satmayı düşünmüyorlar. Peter Jackson'ın da yeni Tolkien filmi çekmeyi düşünmediğine göre 3. hobbit filmi son olacak gibi.

Bildiğim kadarıyla yayınlanmış bir eserin telif hakkı süresi 100 yıl gibi bir şeydi ondan sonra halka mal ediliyor.

Back
Top Bottom