The Hobbit

Users who are viewing this thread

Filmi izlemeyenler için spoiler içine alıyorum görüşlerimi.
Film baya hoştu güzeldide abi çok yanlış yerde bitirmişler. Smaug Esgaroth 'da gittiğinde olanları göstermeliydi bence. Büyük ihtimalle Bard siyah okla Smaug'u vuracak , Smaug'da şehrin üzerine düşücek okuduğum kadarıyla böyleydi ama bunları bu filmde gösterseydiler daha iyi olurdu.

Noob Saibot said:
La sauron gandalfı nasıl öyle dize getirdi hiç anlamadım.O sahne şahaneydi mordorun müziğini de dumak hoştu  :grin:

Sauron Gandalf'ı her halükarda alır. İkisi de Maia olmasına rağmen Sauron daha ilk başlarda Morgoth (aka Melkor) ile çalışmaya başlamış ilmine ilim katmıştır. Gandalf ise o sıralarda muhtemelen bir kaç hobbit ile dumanaltı olmakla meşguldü  :mrgreen:

yani ilmi alan üsküdarı geçti olayı...

Alhedras said:
Noob Saibot said:
La sauron gandalfı nasıl öyle dize getirdi hiç anlamadım.O sahne şahaneydi mordorun müziğini de dumak hoştu  :grin:

Sauron Gandalf'ı her halükarda alır. İkisi de Maia olmasına rağmen Sauron daha ilk başlarda Morgoth (aka Melkor) ile çalışmaya başlamış ilmine ilim katmıştır. Gandalf ise o sıralarda muhtemelen bir kaç hobbit ile dumanaltı olmakla meşguldü  :mrgreen:

Sauron reyizi ben baya küçümsemişim şimdiye kadar :grin: Adam meğer ne imiş.

Noob Saibot said:
Alhedras said:
Noob Saibot said:

Şöyle sıralayabiliriz aslında

Sauron >>>>> Saruman > Gri Gandalf

Sauron >>>>> Ak Gandalf > Saruman

Bu arada Sauron'un asıl formu kurtadamdır (werewolf) Morgoth'un yanında iken bir kaç savaşa bu formda katılmıştır. Gönül isterdi ki Hobbit'te (gölge halinde de olsa) öyle bir sahne görseydik.

Kitabını okuduktan sonra filmi çıkınca insan bir huzursuz oluyor...Yani o kadar değiştirdiklerini görünce(Gerçi başka türlü 300 küsur sayfa kitaptan nasıl 9 saate yakın film yapcaklardı) :grin: Film gerçekten çok güzel olmasa keyifsiz çıkardım salondan.

Alhedras said:
Noob Saibot said:
Alhedras said:
Noob Saibot said:

Şöyle sıralayabiliriz aslında

Sauron >>>>> Saruman > Gri Gandalf

Sauron >>>>> Ak Gandalf > Saruman

Bu arada Sauron'un asıl formu kurtadamdır (werewolf) Morgoth'un yanında iken bir kaç savaşa bu formda katılmıştır. Gönül isterdi ki Hobbit'te (gölge halinde de olsa) öyle bir sahne görseydik.
Onun asıl halini ben insan olarak biliyordum.Sonradan kötülere geçince görünümü falan değişiyordu herhalde.Hatta yanılmıyorsam elf idi

Noob Saibot said:
Onun asıl halini ben insan olarak biliyordum.Sonradan kötülere geçince görünümü falan değişiyordu herhalde.Hatta yanılmıyorsam elf idi

Haşa, töbe, Elf nere koskoca Maia nere  :mrgreen:

ferevon said:
Kitabını okuduktan sonra filmi çıkınca insan bir huzursuz oluyor...Yani o kadar değiştirdiklerini görünce(Gerçi başka türlü 300 küsur sayfa kitaptan nasıl 9 saate yakın film yapcaklardı) :grin: Film gerçekten çok güzel olmasa keyifsiz çıkardım salondan.

hobbit bana göre lotr'dan daha güzel. kitaba daha fazla uyumlu gidiyor. daha masalsı. tabii lotr bu şekilde detaylı çekilse idi 3 değil 9 film olurdu :smile:

Alhedras said:
Noob Saibot said:

Haşa, töbe, Elf nere koskoca Maia nere  :mrgreen:

ferevon said:

hobbit bana göre lotr'dan daha güzel. kitaba daha fazla uyumlu gidiyor. daha masalsı. tabii lotr bu şekilde detaylı çekilse idi 3 değil 9 film olurdu :smile:
Lotrd'da filmde kitaptan çıkarılan çok şey olduğundan öyle, hobbit'te ise direk film kitaptan daha uzun :grin:

Yüzüklerin efendisinde neden gimli'den başka cüce görmüyoruz ilk filmde hepsi mi ölüyor?

oguz_ said:
Yüzüklerin efendisinde neden gimli'den başka cüce görmüyoruz ilk filmde hepsi mi ölüyor?

Hobbit'in sonunda olacak olan savaş ile yalnız dağ tekrar cüce kontrolüne geçiyor. Ancak bu savaş sırasında istemeden de olsa elf'ler ile cüceler karşı karşıya geliyor. Zaten zamanında ejderhaya karşı yardım etmedikleri için cüceler hepten duruma kıllanıp dağın altına kapanıyorlar.

Kısa bir süre sonra yalnız dağın cücelerinden bir keşif ekibi moria madenlerini ork'lardan geri almak için yola çıkar. Ama yine diğer ırklardan yardım alamazlar. sonuç olarak cüceler kapalı bir topluluk olup çıkar.

Sauron bu fırsatı görür ve yüzük savaşından hemen önce cücelere teklif gönderir ve eski krallarına verilmiş olan 7 yüzüğe benzer yüzükler teklif eder ancak cüceler kabul etmez. Sauron duruma sinirlenir ve Gondor kuşatmasının olduğu zaman diliminde ayrıca yalnız dağa da bir ordu gönderir ancak başarılı olamaz.

teşekkürler beyler. alhedras açıklama için ayrıca teşekkür ederim

kitapları okumak lazım aslında

Şu anda ilk kitaba başladım Yüzük Kardeşliği'ne hiç öyle siyasi olaylara daha girmedi Gondor Mordor falan varsa yoksa hobbitler çok canım sıkıldı yav.

Yalnız 3.filmde 3 saatlik olacaksa kitapta olmayan şeyler ekleyecekler galiba

gereksizinsan said:
Sultan Alparslan said:
Yalnız 3.filmde 3 saatlik olacaksa kitapta olmayan şeyler ekleyecekler galiba
Diğer filmlerdede kitapta olmayan yerler vardı zaten.
Biliyorum ama 3.filme sanki çok daha fazla ekleyecekler gibi

Back
Top Bottom