Chivalry:Medieval Warfare

Users who are viewing this thread

Hobeto13

Section Moderator
  Arkadaşlar,doğrusu bence Mount&Blade serisine kafa tutacak yeni bir yapım geliyor.Chivalry:Medieval Warfare...

Pek bir tanıtım yapmak istemiyorum.Ancak oyun hakkında konuşursak yeni nesil grafiklerle yapılmış,FPS türünde,ortaçağ savaş oyunu diyebilirim.Oyun çıkışını yapmadı.Ancak resimlerindeki grafikleriyle gönlümü feth etti.  :smile:

l.jpg
8.jpg
4b1.jpg
3b.jpg
61.jpg
weaps2.jpg
5.jpg

ha******* baya gerçeki ve haçlı savaşı  :twisted: :twisted: :twisted: yalnız savaş sahneleri Mount&Blade gibi yani vuruş ve bloklar aynı resmen hiç değişiklik yok

Steam'de olursa alabilirim ama hayır, Warband'ın yerini tutamaz. Çünkü o kadar geniş bir içerik ve detaya sahip olacağını düşünmüyorum.

Valla şuana kadar hiç bir savaş sistemini(Eski çağ) Warband kadar geniş görmedim savunma vs.

colombos said:
ha******* baya gerçeki ve haçlı savaşı  :twisted: :twisted: :twisted: yalnız savaş sahneleri Mount&Blade gibi yani vuruş ve bloklar aynı resmen hiç değişiklik yok
Zaten kılıçda 100 farklı şekilde savrulmuyor belli temel hareketler var.Ayrıca hareket açıları cok dar yani.Warband gibi zevkli olucagını zannetmıyorum.Kısa sürede unutulur gider.

Muhtemelen burada grafikler en üst ayarlarda, çevre grafiklerinin Warband'ı solda sıfır bıraktığı söylenemez, bir kaç efekt katılmış.Onun dışında daha kötü olan kısımları bile var.Daha çok zırh/kılıç vs. kaplamalarına özenilmiş.Eğer düzgün bir şekilde piyasaya sunulursa iyi bir oyun bence.

Evet, katılıyorum. O yüzden de ikinci oyun başarılı bir yapım olur gibi bana kalırsa. Çünkü trailerde dikkat ederseniz adam tekme yediğinde ayakları yere sürünerek geri gidiyor. Bu tür basit hatalar oyunu basitleştirir.

1b.jpg
Chivalry:Medieval Warfare
Diger bir adıyla Mount&Blade katili  :smile: Half Life 2'nin başarılı modu Age of Chivalry, Torn Banner Studios çatısı altında büyük bir girişimde bulundu. Kısa bir süre önce mod olmaktan çıkıp ayrı bir oyun olacağını yayınladığı video ile duyurdu. Oyun içi görseller ve kesitler içeren video oyunun alpha sürümü olmasına rağmen oldukça başarılı. Oyun UDK ile geliştiriliyor ve bizi bir hayli etkilemiş durumda.Torn Banner , Özgün fikirlere açık, maddiyatı ön planda tutmayan, bağımsız bir ekip tarafından geliştirilen ve aynı zamanda UDK gücünü elinde tutan bir oyun geliyor.
Oyundaki klaslar(Classes)
agathArchersheet-243x300.png
Okçular
Hız:Ortalama
Zırh:grin:üşük
Menatarms_Mason-171x300.png
Öncüler
Hız:Hızlı
Zırh:grin:üşük
vanguard-137x300.png
Vanguard(Korumalar)
Hız:Ortalama
Zırh:Ortalama
knightmason-201x300.png
Şovalyeler
Hız:grin:üşük
Zırh:Yüksek(Agır Piyade)

Benim düşünceme gelirsek,Taleworlds destekli son oyun olan M&B:Fire&Sword fiyaskosundan sonra eger M&B2 de onun gibi bir fiyasko olursa bu oyun M&Bnin tahtını elinden alabilir gerçi oyunun modellerine baktıgımız zaman agır bir "Narf Armor Pack" kokusu alıyoruz ve oyunun FPS kısmına baktıgım zaman bir TPS oyunu olarak geçen M&Bin FPS kısmı Chivalry'den daha iyi duruyor tabi karar sizin...
l.jpg
k.jpg
i.jpg
6.jpg
7.jpg
10.jpg
5.jpg
61.jpg
1.jpg
5.jpg
Video:http://www.youtube.com/watch?v=U6MxDh0lMSo&feature=player_embedded#!

Goker said:
Grafikler güzel, ama animasyonlar berbat. :neutral:
Evet ama daha gelişiyor animasyonları degiştirmeleri çokda zor olmaz sonuç olarak arkalarında çok iyi bir oyun motoru var  :wink: Ayrıca
Birleştirmek en iyisi oldu  :wink:

gayetde zevk verir.sıkılmadınız mı hep silahlarla fps oynamaktan biraz kalkan ve kılıca ihtiyacımız var

Back
Top Bottom