Evlad-i Osmanlı

Users who are viewing this thread

SuqLaT said:
Burada bir amaç var osmanlı padişahları osmanlının savaşları vs vs. tanıyoruz iyice mesela sorsam çorbacıbaşı ne iş yapar dersinki çorba  yapar.
İşte bilginin üzerine bilgi katıyoruz.
Tabi beğenmediysen girme adını yazdırma.
ne güzel bak sormuşsun kendine "biz bu yüzden buradayız" demişsin. iyi de bunun için isim yazdırmak ne oluyor onu diyorum.
"osmanlıpedia" diye aç başlığı yazılsın çoğalsın gelişsin sanki google yok da (tartışmalı wikipedia yok da). e ama burada dar kalıp bir tanımlama iletisi sonrasında (ki o iletide amaç vermiyor birşey yapmıyor. osmanlı şuydu buydu diyor.) millet yaz beni de oraya diye yarışa girmiş. bu nedir ya? allahaşkına neden isim yazılıyor?
hadi olay dediğin gibi olsun  (bilgi alış-verişi) isim yazdırmayanlarla paylaşılmıyor mu bu bilgiler? listeyi güncelle diye konuyu açana kızan var ya.
"aidat verin lan grubun masrafları arttı." dese adam parayı yatıracak banka hesabı isteyeceksiniz resmen.
herhangi bir aidiyet duygusunun tatmin ihtiyacı bu kadar insana bu kadar sorgusuz bir şekilde nasıl sirayet etmiş hele bir de onu deyiverin.

EDİT: bak adam ne güzel yazmış bilgi vermiş amacı belirtmiş ama gel gör ki bu amaçsız ve boş başlık altına sorgusuz sualsiz (neden isim yazdırıyorum ben şimdi diye sormadan) konuyu 35 sayfaya ulaştıran insanlar buyurun size amaçlı derli toplu bir grup oluşturma başlığı
http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,254216.0.html

SuqLaT said:
Arkadaşım age of empires köylüsü gibisin hep aynı şeyleri söyleyip duruyorsun.
çaktın yani lafı. helal olsun bebeğim. susturdun beni şimdi, "oduncu... yaparım... allah allah" diyen bir yazılıma benzetince. ondan sonra uslüp ce cü diyorsunuz.
sorularıma cevap ver devam edelim işte.
isim yazdırmayan bilgi alamıyor mu?
bir de az önce editledim ama şimdi buraya tekrar yazıyorum. bak gör ne diyorum.
bak adam ne güzel yazmış bilgi vermiş amacı belirtmiş ama gel gör ki bu amaçsız ve boş başlık altına sorgusuz sualsiz (neden isim yazdırıyorum ben şimdi diye sormadan) konuyu 35 sayfaya ulaştıran insanlar buyurun size amaçlı derli toplu bir grup oluşturma başlığı
http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,254216.0.html
ha benim SuqLaT ıma. sen benim derdimi anlayacak bir elemana benziyorsun üzme beni.

@talemnar,kardeşim,burada amaç öyle bir şey değil grubada,grup sahibinede hakarete gerek yok,daha öncede senin gibi diyenler oldu,burada amaç bir arada olmak,yoksa boş yani,bence ad yazdırma işide gereksiz ama yinede bi heves yazdırtmıştım jusdwere,bu kadar abartmana gerek yoktu yani,burada kötü bir yapmıyoruz,sadece adımız yazılmış yani ne olmuş,sanki hakaret ediyoruz hobo sobo zoko o dovlet koto!!! mu diyoruz ki,arkadaş güzelce paylaşım yapıyor işte,ne güzle konu,klei bile dokunmadı konuya,bence senin karışman doğru olmaz

Uyarı:Kendimi tam ifade edemedim bir kaç dk aralıkla yazdığım için aralıklı oldu yani hakaret etme niyetim yok.

Konu ilk açıldığında isim yazma olayına karşı olduğumu söylemiştim, ki yeni açılan çoğu konuda söylüyorum aynısını. Saçma bir fikir, herhangi bir getirisi yok. Yine de konunuzun sayfalarca "Benim adımı da yaz lütfen" gibi yazılarla dolmasını istiyorsanız, siz bilirsiniz. İsim yazdırma konusunu daha fazla uzatmaya da gerek yok sanırım. Zaten 36 sayfanın en az 20'si isim yazdırma iletileriyle dolu, bir de "Niye isim yazdırıyorsunuz" tartışmasının olmasına gerek yok.

@Erak: başlık açarsın herhangi bir konuda ilgilenen çıkmazsa konu altlarda bir yerlere gider ve unutulur. ne diye böyle bir konu açtın diye sormak anlamsız kalır o yüzden. ancak isim yazdırma olayı ve bu olay içerisindeki yarış ve serzenişler hakikaten bu başlığın bir amacı olacaksa da o amacı yoketmiş bu bir. ikincisi kimse de sormamış neden isim yazılıyor sonrası bu kadar kişi toplanınca ne olacak diye.
ve evet lan bu garip ve komik. bundan dolayı şu olayı bir deşeyim bakayım dedim. birileri de kendine gelip hakikaten ya nedir bu yaptığımız diyecek mi diye. yoksa neyle hakaret etmişim? kendi yaptığınız bir şeyi neden yaptınız diye size sorarak  hakaret ettiğimi sanırsanız demek ki o hakareti siz kendi kendize becermişsiniz demektir zaten.

bir de lütfen kimse bana kendince uslüp ayarı vermeye kalkmasın (moderatörlere boynumuz kıldan ince, onlar ayrı. onlar kuralları işletirler.)
bu başlık altındaki olanları sorgulamayı bırakıyorum (tabi ki şahsımın yazdıklarına yorum gerektirecek hallerde vereceğim cevap hakkım saklıdır.)
haydi yazdıralım isimlerimiziii. (neden sorma)

Goker said:
Konu ilk açıldığında isim yazma olayına karşı olduğumu söylemiştim, ki yeni açılan çoğu konuda söylüyorum aynısını. Saçma bir fikir, herhangi bir getirisi yok. Yine de konunuzun sayfalarca "Benim adımı da yaz lütfen" gibi yazılarla dolmasını istiyorsanız, siz bilirsiniz. İsim yazdırma konusunu daha fazla uzatmaya da gerek yok sanırım. Zaten 36 sayfanın en az 20'si isim yazdırma iletileriyle dolu, bir de "Niye isim yazdırıyorsunuz" tartışmasının olmasına gerek yok.
DP konusunda, Alive 2007 albümü için çekiliş yapacağım, ondan yazdırıyorum ben isimleri. Teessüf ederim =/

@talemnar,bende dedim zaten pek doğru olmadığını ancak bölük pörçük yazdığım için yazıyı(yarısını yemekten önce yarısını sonra sonra bir lavbo molası vs vs)kendimi tam ifade edemedim,ayrıca hakarete gelirsek,önceki bir iletinde,konu sahibi para lazım dese yatırırsınız gibisinden bir şeyler dedin,adama hakaret ettin,adamı dolandırıcı yerine koyman hoş değil,bu benim hoşuma gitmediği için hakaret ettin dedim,birine dolandırıcı sıfatı koymak hakaret değil midir?

Erak said:
@talemnar,bende dedim zaten pek doğru olmadığını ancak bölük pörçük yazdığım için yazıyı(yarısını yemekten önce yarısını sonra sonra bir lavbo molası vs vs)kendimi tam ifade edemedim,ayrıca hakarete gelirsek,önceki bir iletinde,konu sahibi para lazım dese yatırırsınız gibisinden bir şeyler dedin,adama hakaret ettin,adamı dolandırıcı yerine koyman hoş değil,bu benim hoşuma gitmediği için hakaret ettin dedim,birine dolandırıcı sıfatı koymak hakaret değil midir?
sanırım o iletiyi de ara vere vere okumuşsun. olur mu yahu öyle şey? yapma lütfen.
sorgusuz sualsiz isim yazdırma yarışına girmişsiniz adam para verin dese onu da düşünmeden yapacaksınız nerdeyse dedim ben orada mealen.
hani çocuklar arkadaşlarının her dediğini düşünmeden yapınca sorarlar ya "pencereden atla dese atlayacak mısın oğlum?" diye. onun gibi yani.
of lan açıklarken bana tiksinti geldi ama şimdi yazdıklarıma yazık etmeyeyim de gönder diyeyim hemen. yoksa yemin ederim şunu açıklamak durumunda kalmaya sıkıldım resmen.

Goker haklı. Anasayfaya da yazacağım artık isminizi yazdırmak istiyorsanız kişisel ileti atın.

Ayrıca Suqlat son yazdığın şeyi beğenmedim. Sonra ırkçı damgası falan.

İsimlerinizi yazdım. Bir daha buraya isim yazdırmak için ileti atmayın. Ha talemnar isim yazdırma sebepleri vs. Ara sıra bazı şeyler yapabiliyoruz. Mesela gerçekten bir mod girişiminde bulunduk ve buradan yardım istedik. Sağ olsun yardımcı olanlarda oldu yardım sözü veren de. (timsah sana laf sokuyorum :lol:) Ayrıca mesela belirli hikayeler bilgiler paylaşan oluyor ve bunlar tartışmaya açık oluyor. Seviyeli bir tartışma olursa. Forumun diğer yerlerindeki tartışmalar gibi olacaksa hiç olmasın daha iyi diyorum. Böyle bilinsin.

Back
Top Bottom