Mod İstek ve Fikirleri

Users who are viewing this thread

Trypanosoma Gambiense said:
1- Osmanlı olsun, çok güçlü olsun.
2- Ama en güçlü olsun.
3- Adamların bağırmaları Türkçe olsun.
4- Osmanlı'nın yükseliş dönemi olsun.
5- Leydiler ile evlenme olsun, Osmanlı çocukları doğsun.
6- Soyumuz ilerlesin, Osmanlı en kalabalık olsun.

Kısaca osmanlı ölümsüz olsun diyor  :mrgreen:

myrmidonlar(antik yunan),assasinler(selçuklu),jaguar savaşçıları(aztek,maya,inka),spartalılar(iskenden imp öncesi),gladyatörler(roma),lejyonerler(roma),ölümsüzler(termofil savaşı zamanı pers imp) bu dönemleri bir birine çakıştırmak saçmalığın daniskası olur herhalde

Bu bölüm gerçektende yararlı olmuş benimde bir fikrim var tamamen denizlerde geçen bir mod olabilir mesela ufak adalardan oluşan liman şehirlerin dışında kara olmaz tamamen deniz savaşından ibaret olur güzel olur.
ErKuTErDeM said:
myrmidonlar(antik yunan),assasinler(selçuklu),jaguar savaşçıları(aztek,maya,inka),spartalılar(iskenden imp öncesi),gladyatörler(roma),lejyonerler(roma),ölümsüzler(termofil savaşı zamanı pers imp) bu dönemleri bir birine çakıştırmak saçmalığın daniskası olur herhalde
Araya girmiş gibi olucam ama bunlar farklı dönemde yaşamadı senin yazdığın dönemlerle ilgisi alakası yok. Myrmidonlar doğru haşşaşiler ise antik zamanlardaki pers imp. dönemindede vardı jaguar savaşçılarıda antik spartalılarda isk. imp.  öncesi yani oda antik dönem gladyatörler ve lejyonerlerde antik roma dönemindede vardı ölüümsüzlerde antik yunan döneminde idi hepsi pers imp. ile isk imp. dönemindeki savaşçılar ama bunlar az olmuş bence samuraylar ve birkaç savaşçı daha eklenirse tam olur Ölümsüzler filmine döner ortalık.
Edit:Aklıma bir şey daha geldi mesela askerlerin arttığı bir mod yapılabilirmi ayrıca kuşatmalarda mancınık ballista falan da kllanılablse kızgın yağ falan dökülse şidi bir şey daha geldi unutmadan söyliyim mesela savaş sırasında bütün ordunun dövüştüğü bir modda oabilir

Arkadaşlar şimdi krallıkların yönetim biçimleri olsa örneğin krallıktan başka MEŞRUTİYET-MONARŞİ-DEMOKRASİ-vb. yönetim şekilleri gelişim süreçleri örneğin demokrasiye geçilince hemen MAHKEMELER kurulsa Meclis felan olsa diye düşünüyorum.
    Bilemiyorum ne derece yapılabilir birşey ama 1-2 yıl önce belirtmiştim tekrardan belirteyim dedim. Ne diyorsunuz arkadaşlar?

Hectoooooooooooor!!!!!!!! said:
Bu bölüm gerçektende yararlı olmuş benimde bir fikrim var tamamen denizlerde geçen bir mod olabilir mesela ufak adalardan oluşan liman şehirlerin dışında kara olmaz tamamen deniz savaşından ibaret olur güzel olur.
ErKuTErDeM said:
Araya girmiş gibi olucam ama bunlar farklı dönemde yaşamadı senin yazdığın dönemlerle ilgisi alakası yok. Myrmidonlar doğru haşşaşiler ise antik zamanlardaki pers imp. dönemindede vardı jaguar savaşçılarıda antik spartalılarda isk. imp.  öncesi yani oda antik dönem gladyatörler ve lejyonerlerde antik roma dönemindede vardı ölüümsüzlerde antik yunan döneminde idi hepsi pers imp. ile isk imp. dönemindeki savaşçılar ama bunlar az olmuş bence samuraylar ve birkaç savaşçı daha eklenirse tam olur Ölümsüzler filmine döner ortalık.
Edit:Aklıma bir şey daha geldi mesela askerlerin arttığı bir mod yapılabilirmi ayrıca kuşatmalarda mancınık ballista falan da kllanılablse kızgın yağ falan dökülse şidi bir şey daha geldi unutmadan söyliyim mesela savaş sırasında bütün ordunun dövüştüğü bir modda oabilir

İskender öncesi diye modmu olur zaman aralığı o kadar geniş yapılamaz

Falcontry said:
milattan öncelerini konu alan bir mod yapılsa güzel olur
eğer milattan önce yapılırsa kaliteli zırhlar ve silahlar gider o yüzden biraz sıkıcı olabilir.Ama yine de güzel fikir.

pro bir animasyoncu ve pro bir kodcu oyuna karate, ninjitsu, tekvando vb dövüş sanatların ekleyip bunu bir mp mod yapabilir. bayağı ilginç bir mod olur. silah kullanmadan ellerle dövüşmek.

Falcontry said:

öğlebir mod yapım aşamasında şuan, dawn of men yaz çıkar.

HyperCharge said:
Bence osmanlı nın kuruluş zamanlarını anlatan mod yapılmalı

mesela kral olarak başlamalıyız
Osmanlı, kral. Hmm. İlginç fikir. Çok orijinal. Nasıl buldun bu fikri? Bayağı düşünmüş olmalısın yani.

Selamun aleyküm arkadaşlar. Ben size yeni bi eklenti için öneri sunmak istiyorum. Biliyosunuzki savaşlarda askerlere bazı talimatlar verebiliyoruz. Örn: yerinizde kalın tarzında. Bende Cengiz Han'ın Turan taktiği uygulanabilir diye düşünüyorum. Amator olarak başta okçular dışındakileri gruba almadım sonra okçuları okçular grubuna aldım ve savaş başladıgında okçular beni dinleyin diyip Yerini koru komutunu verdim fakat olduğu yerde duruyo bi kaç adam benle gelip gitmiyo aslında yapılabilir fakat çok uğraş verici olur her grubu ayrı ayrı adlandırıp komut vermek hem kafa karıştırır hemde ben askerlere komutu verene kadar adamlar başlıyo ve hiç savaş gerçekçiliği olmuyo. Bide Savaşa iki grup anlaşmadan başlanmasa çok güzel olurdu. Mesela yetkili kişiler Ortada buluşucak ve anlaşıcaklar. "Bu savaştan galip gelmen imkansız en iyisi geri çekil ! Yoksa kelleni almak zorunda kalırım!" tarzında bir dialog geçse Daha gerçekçi ve Eğlenceli olurdu. Acaba böyle bi mod yapılabilirmi yoksa imkansızmı.. Arkadaşlar gerekiyosa Adminlede konuşucam. Bu sayede oyunu çok harika ve Eğlenceli bi haline dönüştürebiliriz..

ErKuTErDeM said:
talha98 said:
Falcontry said:
eğer milattan önce yapılırsa kaliteli zırhlar ve silahlar gider o yüzden biraz sıkıcı olabilir.Ama yine de güzel fikir.
Demir çağı milattan önce 9bin.yılda başladı
cevap biraz geç olacak ama :mrgreen:
kaliteli zırhlar olmaz dedim zırh olmaz demedim 1400-1500 yılları arasındaki zırhla milattan önceki zırhlar bir mi olur.

Kardeş düşüncenle dalga geçmedim zaten. Düşünce güzel. Bunu teklif edenler oldu hatta çıkardılar mı bilmiyorum tam. Nereyi alıntıladığımı görürsen neye güldüğümü anlarsın.

Back
Top Bottom