Mod İstek ve Fikirleri

Users who are viewing this thread

Aslinda Brytanwalda modunu andiran, icinde Din gibi eklentiler iceren güzel bir Osmanli modu güzel olurdu

Ordu kurup Bizans surlarina dayansak bence fena olmazdi :razz:

yada bir Fedai olup Hristiyan köylerine saldirsak  :grin:

böyle ayrıntılı siyasetli bir mod olsa iyi olurdu mesela derebeyleri arasında savaş çıkar ve kaleleri almak için adamın pes etmesi kaleyi kuşatıp aldığında o kalede adam teslim olana kadar direnmen yani crusader kings oyunundaki gibi ama tabiki sword of İslam paketiyle beraber bir mod olabilir

Hakan_Han said:
Aslinda Brytanwalda modunu andiran, icinde Din gibi eklentiler iceren güzel bir Osmanli modu güzel olurdu

Ordu kurup Bizans surlarina dayansak bence fena olmazdi :razz:

yada bir Fedai olup Hristiyan köylerine saldirsak  :grin:
like tuşu nerde

Arkadaşlar 1.153 sürümü için haritayı büyüten yeni şehirler yeni ülkeler ekleyen mod var mı? Sadece bunları yapsın ama oyunun oynayışı değişmesin.

cratec said:
Arkadaşlar 1.153 sürümü için haritayı büyüten yeni şehirler yeni ülkeler ekleyen mod var mı? Sadece bunları yapsın ama oyunun oynayışı değişmesin.
Bak bu gerçekten iyi fikir. 5-6 tane güzel şehir/kale/köy gibi şeyler eklense güzel olur(Tabi bu eklenenlerin diğerlerinden bi farkı , güzel yanı olsun) . Ayrıca modcu arkadaşları pek uğraştırıcak birşey değil. Düşünülebilir aslında.

1355 adında güzel bir mod hazırlanıyordu ama az önce iptal edildi. Herkesin en çok istediği dönemlerden biriydi ama net bir bilgi verilmeden konu kapatılmış. Onun gibi bir mod yapmayı düşünen varsa seve seve elimden geldiğince yardım ederim.

Ne bu şimdi ?
Sadece bir kaç işlerim çıkmıştı idarelik erencana vermiştim ama vazgeçtim devam ediyorum.

abi şöyle 1400 lerde geçen bir mod istiyorum  :razz: macarlar fransızlar almanlar vb ve şehirlerde ona göre mimarisi olsun ona göre zırhları olsun avrupa modu istiyorum yani  :grin: umarım anlamışsınızdır

Avrupayı değil ama anadolu, akdeniz ve ortadoğu bölgesini içermekte olan modlar yapılmakta tr forumda biraz bekle 1-2 aya hepsi çıkar oynarsın.

1.Prince of persia tarzı bir mod bence güzel olurdu gibime geliyor,böyle haritada dahaka gezinecek rastgele, bizi gördüğünde takip edecek oyundaki gibi.Eline iki kılıç alma falan.Duvarlara tırmanma gibi..
2.Veya kovboylu bir mod olabilir içinde avlanma,banka soyma,şeriflerin kovalaması,daha bir sürü şey işte.1866 var ama o kadar iyi değil

Mod nasıl yapılır, kodlama nedir, modelleme, kaplama vb. hiçbirinden zerre anlamam ama
http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,240713.0.html Türkçe forumdan böyle bir mod çıkar mı acaba ? ss'lerine baktım da şimdi çok güzel gözüküyor.

ben merak ettimde bu konuda sunulan hiçbir mod tekliften sonra yapıldımı  :?:

Açıkcası içinde bulunduğumuz durum herkesin ortak fikridir. ( Diye düşünüyorum ) Açıklamak gerekirse bi mod buluyoruz oynuyoruz 1-2 hafta anca oynayıp sıkılıp bırakıyoruz. Sıkılıp bırakma nedenimiz gayet acık. Hepiniz bilirsiniz Anno domini modunu ; Harita mühteşem , çok sayıda ülke olması şahane vb birçok özellik ama % 100 türkçe olmaması, Osmanlı' nın olmaması ( Tabi elin adamı yapıo nie koysun ki ) bu durumlar sıkılıp bırakmamıza neden olur genelde bu böyledir. Mesela bi yerden dayanarak bişey söliyecem Örn; ad1257 de deniz savaşları hep aynı aynı 2 tane gemi ortada bi tahta üstenden gelen gidio. Ama her savaşta farklı olsa farklı fonksiyonlar olsa sıkılma oranımız düşer. Bi diğer sıkılma nedeni hile kullan yada kullanma herkez ctrl+sol click yardımıyla seyahat eder bi yerden sonra hlie yapar buda bi can sıkıntısı diyelim şöle bişi olsa . biz tek atla o harita üstünde gitmesekte normal savaşta yada kale içinde at üstünde yürür gibi haritada yürüsek daha iyi olamazmı olur ama yapılması çok zordur. Yapılsa çok daha zevkli olur. Diğer bi önerim ; bu oyuna başlarsın köylerden adam toplayıp bi krallıgın yanına geçip yükselmeye çalışırız sonra nereye kadar sıkılırız. Mesela oyuna bi kalede başlasak işe girsek bi demircinin yanında yada coban olarak ordan gelişsek bi yerlere gelsek. Sonra aile fonksiyonları geliştirilebilir. Gemi savaşlarında yangınlar fln olbilir.
Sonra korsanlara katılıp korsanlık yapabliriz. Gerçek hayatta o zamanalrda olupta oyuna geçirilebilen okadar şey oldunu düşünüyorum ki bu kadar yazıyı bititrirken bile aklıma geldi mesela ailemiz göçebedir konar göçeriz gibigibi 

edipaliduman said:
Açıkcası içinde bulunduğumuz durum herkesin ortak fikridir. ( Diye düşünüyorum ) Açıklamak gerekirse bi mod buluyoruz oynuyoruz 1-2 hafta anca oynayıp sıkılıp bırakıyoruz. Sıkılıp bırakma nedenimiz gayet acık. Hepiniz bilirsiniz Anno domini modunu ; Harita mühteşem , çok sayıda ülke olması şahane vb birçok özellik ama % 100 türkçe olmaması, Osmanlı' nın olmaması ( Tabi elin adamı yapıo nie koysun ki ) bu durumlar sıkılıp bırakmamıza neden olur genelde bu böyledir. Mesela bi yerden dayanarak bişey söliyecem Örn; ad1257 de deniz savaşları hep aynı aynı 2 tane gemi ortada bi tahta üstenden gelen gidio. Ama her savaşta farklı olsa farklı fonksiyonlar olsa sıkılma oranımız düşer. Bi diğer sıkılma nedeni hile kullan yada kullanma herkez ctrl+sol click yardımıyla seyahat eder bi yerden sonra hlie yapar buda bi can sıkıntısı diyelim şöle bişi olsa . biz tek atla o harita üstünde gitmesekte normal savaşta yada kale içinde at üstünde yürür gibi haritada yürüsek daha iyi olamazmı olur ama yapılması çok zordur. Yapılsa çok daha zevkli olur. Diğer bi önerim ; bu oyuna başlarsın köylerden adam toplayıp bi krallıgın yanına geçip yükselmeye çalışırız sonra nereye kadar sıkılırız. Mesela oyuna bi kalede başlasak işe girsek bi demircinin yanında yada coban olarak ordan gelişsek bi yerlere gelsek. Sonra aile fonksiyonları geliştirilebilir. Gemi savaşlarında yangınlar fln olbilir.
Sonra korsanlara katılıp korsanlık yapabliriz. Gerçek hayatta o zamanalrda olupta oyuna geçirilebilen okadar şey oldunu düşünüyorum ki bu kadar yazıyı bititrirken bile aklıma geldi mesela ailemiz göçebedir konar göçeriz gibigibi 
1257 de osmanlı olmadığı için koymamış olabilirler  ama fikrin zor gerçekten zor harbiden modculuk bu kadar gelişmedi

Ben mod yapmayı maalesef bilmiyorum. Bana bunu öğretecek birisi varsa ve yardım edecek bir ekip... Bleach Mod yapabiliriz.
Arrancar Ordusunun başında Aizen olur falan... İyi olur yani :smile:

Back
Top Bottom