Mod İstek ve Fikirleri

Users who are viewing this thread

Belendor said:
di-FRZA.png
Selamlar Herkese,
Size mod geliştirme bölümünün genelde en önemli konularından birisini sunuyorum. Topluluktaki her bir birey istediği fikri buraya yazarak hem mod geliştiricilerine fikir verme bağlamında yardım etmiş olacak, hem de bu zamanlarda çok sık rastladığımız spam konularını da açmaya gerek duymayıp sonucunda kısmen de olsa forumu temiz tutacağaz diye umut ediyorum.

[
Arkadaşlar Büyük Osmanlı Modunu duymuşsunuzdur http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,211726.0.html... Bu moda TÜrkiye_Avrupa haritası yani gerçek coğrafi bir harita eklememiz lazım... Moduma dokunulup, elleşilmesi için her onayı veriyorum  :mrgreen:... Anno Domini 1257 deki gibi bir harita lazım... Haritayı yapıp oyuna ekleyebilecek arkadaş ya da arkadaşlar varsa bana özel mesaj atsın veya buraya yazsın... Teşekkürler...

Ben, WFAS üzerine olan Osmanlı Devleti ve diğer Avrupa devletleri bulunan bir mod istiyorum. Anadolu haritası, Osmanlı askerleri, Avrupa askerleri yeni modellemeler, kodlamalar vs. Böyle moda gerçekten ihtiyaç duyuluyor. Ayrıca MP'side geliştirilirse, çok güzel olacaktır.

Bence İslami bir mod yapılmalı İslamiyetin doğuşu olduğu zamanlar olabilir Arabistan'da geçer Müşriklerle Müslümanların savaşının oldugu dönemler...Yemen,Umman gibi devletler yada o zamanın tarihi devletler konulabilir.Olursa çok ilgi görür.

Beyler bence benim isteğim modda tek tek dövüşlerde karşıdaki adamın sağlam block yapmasını isterim iyi savunma yapması buda oyunu zorlaştırır ve karakter ihraç gibi yerin kapata bilirseniz kapata bilmesi ve lwl hilesi gibi şeyler kapalı olur ve oyunda gerçekci devletler onlara özel zırhlar özel askerler özel gercekci harita ve tarihi savaşlar ve oyunda görevlerde bir çok değişiklilik olmalı köylere şehirlere bakan gibi birçok görevli atılmalı görevler yeniden düzenlenmeli ve herşey yerine göre yapılmalı cokşey diyorum ama yapabilirseniz cok iyi ve birde :grin: Ulak karakolu gibi inşa edilen binalar köyde görükmeli ve köylere özen gösterilmeli şehir kuşatmak o kadar kolay olmamalı ve bir şehir almak cok zor olmalı köyleri yağmalamak kolay olmamalı oyun zorlaştırılmalı. Benim aklımda cok fikir var hiç bitmicek fikirler ama bunu uygulamak önemli yapılabilmesi önemli.

merhaba arkadaşlar ben mb warband oynuyorum fakat oyun bi vakitten sonra sıkıyor.bu yüzden ben mod yapanlara sesleniyorum.savaş esnasındaki müzik dombra olsun daha etkileyici olur.oyunun genel haritası gerçek dünya haritası olsun oyuna bağlılık artar.birde nogay karakterleri olsa iyi olmazmı sizce ? kısacası the ottoman moduna bikaç değişiklik avrupa-osmanlı haritası, atlar, sancaklar, müzik, karakter. mesela kendi karakterimizi yaratırken herhangi bir padişahın karakterini alabilelim.avrupa-osmanlı savaşı :smile:

Arkadaşlar bir mini mod önerim var.

arenada kıyafetsiz ve ok yada tahta kılıcla dövüşüyoruz çok zevksiz bir durum bu durumu gidericek bir mini mod çok iyi olurdu hem ilerdeki modlar içinde kullanılabilir olmalı ve arena alanını değiştiren bir modla kullanılınca çok hoş bir şey çıkabilir.Yeni modellerde gerekebilir mesala gladyatör kıyafetleri yeni kılıçlar vb.

Bu fikri kendim hayata geçireceğim. Mod değildir, Geliştirme paketi olarak düşünüyorum. Warband'daki tüm evlerin içine giribilecek herkes. Her evi Alacağım. Tasarımı bozmadan içini yapmaya çalışacağım. Bu uzun soluklu bir proje. 2 ay içinde başlayıp bitireceğim.

Shikimaru said:
Bu fikri kendim hayata geçireceğim. Mod değildir, Geliştirme paketi olarak düşünüyorum. Warband'daki tüm evlerin içine giribilecek herkes. Her evi Alacağım. Tasarımı bozmadan içini yapmaya çalışacağım. Bu uzun soluklu bir proje. 2 ay içinde başlayıp bitireceğim.

Onu sadece "tasarlayarak" yapabilmen ne yazık ki mümkün değil. Kod oyunu ve AI mesh ile bayağ bir uğraşman lazım, ayrıca şu anki ev modellerini tek tek elden geçirmen lazım. Bilgin olsun diye söylüyorum.

Belendor said:
Shikimaru said:

Onu sadece "tasarlayarak" yapabilmen ne yazık ki mümkün değil. Kod oyunu ve AI mesh ile bayağ bir uğraşman lazım, ayrıca şu anki ev modellerini tek tek elden geçirmen lazım. Bilgin olsun diye söylüyorum.

Yok tam olarak anlatamamışım :smile: Zaten Tek tek elden geçireceğim :grin: kapılar olmayacak direk içine girilecek :grin: köy muhtarı kapıda değil evin içinde olacak mesela :grin:

Birde benim bir fikrim var. Daha önce farklı bir modda yapıldı mı, yapılabilir mi bilmiyorum ama anlatayım size, oyuna zevk katabilir :smile:

Bildiğiniz üzere oyunda evlenme var fakat çocuk sahibi olmak yok. Oyuna çocuk sahibi olmak eklenebilirse şu şekilde geliştirilebilir aslında. Kız yada erkek olma oranı tamamen şansa bağlı olsun. %50 %50 oranlar şeklinde. Eşimizin belirli bir süre hamilelik dönemi olsun. Bu süre zarfında eşimizin bizden istekleri olabilir (aşermek anlamında istekler) Ne bileyim işte, bizden bir yiyecek istesin. Bizde şehirleri gezerek o yiyeceği arayalım ona götürelim :smile: Ya da derebeylerimize görev verip o yiyeceği getirtelim. Bu süreç bittikten sonra çocuk doğduğunda ismini biz koyabilelim.

Diyelim ki kız oldu; 17-18 yaşlarına geldiğinde diğer lordlarla onları evlendirebilelim, bu şekilde evlendiği lordun ailesiyle de ilişkimiz artsın. Ya da eşimize verdiğimiz gibi kızımıza da siyasi bir görev verebilelim...

Diyelim ki erkek oldu; o da büyüme çağında belirli bir yaşa geldiğinde onu sancağa çıkaralım. Bizimle birlikte savaşlara girsin, kuşatmalara katılsın. Çocuk büyüyüp sancağa çıkana kadar biz ne olacağız, hiç yaşlanmayacak mıyız diyen arkadaşlar olabilir, normaldir. Ama izliyorsanız bu olay filmlerde bile oluyor ve padişah hiç yaşlanmadan çocuğu bi anda 20 yaşlarına geliveriyor :smile: (Örnek: Muhteşem Yüzyıl) E bu olay filmlerde bile oluyorsa, oyunda niye olmasın :smile:

Tabii çocuk yapma işini öyle bir dengelemek gerekir ki, zırt pırt çocuk yapıp kendi ordumuzu çocuklarımızdan kurmayalım değil mi :smile: Yani 10 tane 15 tane çocuk yapmak zaten saçma olur. Ama ne bileyim 1 kız 1 erkek gibi az çocuk olursa oyuna çok zevk katar diye düşünüyorum ben :smile: Çok çocuk yapmayı da, çocuğun doğma-büyüme süresini uzun tutarak engelleyebiliriz. Birde %5 gibi ikiz çocuk sahibi olma gibi bir şans da olursa o da ayrı bir eğlence katar :smile:

Farkındayım bu yazdıklarım çok fazla hayal ürünü oldu :smile: Mod işlerine karışmadığım ve bilmediğim için yapılabilir mi, yapılamaz mı orasını bilemem. Zaten bunlar olursa bambaşka bir oyun tadı alırız :smile: Stratejilerimiz de farklı olur, oyuna daha farklı bir açıdan bakmamızı sağlar(...

(Alıntıdır)

Sancaktar ve Tuğ taşıyan askerler yapımı için bana sancak ve tuğ Gerekiyor. Sancak ve tuğ modelleyebilirseniz oyuna yaparız, lakin, senin seçtiğin sancak neyse ona uygun bir bayrak olmasını istiyorum. Teşekkürler.

Debrel said:
Ben, WFAS üzerine olan Osmanlı Devleti ve diğer Avrupa devletleri bulunan bir mod istiyorum. Anadolu haritası, Osmanlı askerleri, Avrupa askerleri yeni modellemeler, kodlamalar vs. Böyle moda gerçekten ihtiyaç duyuluyor. Ayrıca MP'side geliştirilirse, çok güzel olacaktır.
Haritacı yok muuuu ??? :mrgreen:
Arkadaşlar ben WFAS a değil de warbande bildiğiniz gibi Osmanlı-Avrupa'nın Fethi  http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,211726.0.html modunu çıkarmıştım... Ona sadece Anno Domini 1257 deki haritayı ekleyecek bir arkadaşa ihtiyaç var... Moduma dokunabilir, değişebilir... Sadece harita eklesin, gerçek dünya haritasında oynayalım... Başka bir derdim yok...

Benim modumda zaten diplomacy idi, orta çağın modun özellikleriydi vs var... Adam toplamak, lordlar almak vs hepsi son sürüm ve en rahat şekilde.... adam akıllı ağız tadıyla bir hükümdar olmak için tek eksik gerçek harita.... biri ses versin bu konuda  :mrgreen:

Shikimaru said:
Gerçekten güzel bi fikir eğer bunu tamamlayıp oyuna ekleyebilirsen helal olsun derim.Başarılar :smile:

Sabaku no Gaara said:
Shikimaru said:
Gerçekten güzel bi fikir eğer bunu tamamlayıp oyuna ekleyebilirsen helal olsun derim.Başarılar :smile:

Teşekkür ederim. Eklemekte hiç bir sorun yok.Binaların boyutlarıyla oynamadan sadece modelleri değiştireceğim. Başladığım zaman konusunu açacağım.

Back
Top Bottom