Mod İstek ve Fikirleri

Users who are viewing this thread

Bence kalradyadan çıkmayın ama kalradyanın uzağında olan başka yerlerede gidelim.
Mesela evlat modundaki geroya bir şehir iki kale 5 köy ve bir han ile süper bir yer olabilir.
Yada gene Evlat modundaki Siri köyü oraya araplara benzeyen bir devlet ekliyebilirsiniz.

Yapacak varsa kafamda güzel fikirler var pw mod un  daha bir farklısı ve npclerle oynananı olacak. 

Şimdi benim kafamda i fikir şu 

Native modülünü al koy  içine de şunu ekle, tek kişilik maceralar.  Bir sürü faction eklenebilir o opsiyonlara girmeyeceğim ama insan kariyerini tek başına bir yaver olarak, kral koruması olarak veyahut sarayda bir aşçı olarak  da geliştirebilir değil mi? 

Şimdi bunlar kulağa sıkıcı gelebilir ama kafamda ki modda  diyaloglar ve oyun dinamiklerinin fazlalığı söz konusu

Mesela  Kral Muhafızı oldunuz.

Kral ya da lord olsun o kişinin partisi nereye giderse gideceksiniz ve liderinizin sağ kolu olacaksınız.  O, önemli şeyleri size danışacak, yaptığı entrikalarda sizi kullanacak  kısacası işin arka yüzünde  siz etkili olurken savaş alanlarında  bağlı oldugunuz lord size yön verecek.

Elbette savaş alanlarında özgürce çarpışırken  birincil göreviniz lordunuzun savaşta sağlam ve tek parça kalmasını sağlamak olacak.

Bu  tür kariyerleri seçerken  tabii ki belli başlı görevleri yerine getirip belli başlı nam ve onur  seviyesine gelip bir çok diyaloga girmeniz gerecek. O yüzden  diyalogların çeşitlendirilmesi ve saray da ki kariyerler için oyuna yeni dinamiklerin eklenmesi gereken bir mod olacak vesselam 

Abi oyunun dinamikleri değiştirilip bir gerçek zaman strateji ya da  sıralı streteji oyunu yapılabilir.

Örneğin Command and Conquer Generals gibi gerçek zamanlı ya da Total War gibi sıralı strateji yapılabilir.

Lordları  yönetir onları stratejik yerlere geçiririz.  Kaleler kurar  düşmanın hamlesini bekler  kaynakları ele geçirir  ticaretten dinar kasıp tekrar yeni ordular kurabiliriz. 

Savaşları da Manager da ki gibi ister izler istersek savaş dahil olup oynarız.

Eğer güzel modellemeler güzel şeyler yapılabilirse bu  tür bir mod ile  oyun daha farklı bir alana geçebilir.

Görüntü ve oyun motorundan yararlanılır tabii böyle bir iş için usta  modcular gerekebilir.

Fakat herkesten ve her şeyden farklı bir mod olurdu.

Doğru yeremi yazıyorum bilmiyorum fakat bir kaç silah modu istiyorum hikayeyi vesayre hiç birşeyi değiştirmesine gerek yok sadece şehirlerden satın alabileceğim güzel görünümlü silah modları arıyorum aradım aradım fakat hiç bir yerde bulamadım kendim yapmaklada uğraşmak istemiyorum kendinizin yaptığı varsa onlarıda görebilirim yani güzel görünümlü olsun yeter.

Bu attığın tam benim istediğim gibi değil bunda ateşli silah felan var ben sadece yeni tasarımlı kılıç ve balta tarzı warhammer felan olan bi mod istiyorum.Mümkünse silahtan başka birşeyi değiştirmesin.

Barut çağında geçen bir mod olsa süper olur.Böyle bir mod projem var ve 2 versiyon çıkarmayı düşünüyorum .Biri orta çağ biri barut çağı olacak.Ben yapmadan zahmet olmazsa biri yapsın :grin:

Deli kurt(Murat,ankara savaşı sonrası şehzadelerinden birinin oğlu tahta geçememiştir babasını geç yaşlarda öğrenir),sunguroğlu(sungur alpin oğludur babasının intikamını almaya çalışır),sunguralp(çok iyi bir savaşçıdır orhan gazi zamanında bir görevinde arkasından haince okla vurularak bizanslılar ttarafından öldürülmüştür),kara murat(biliyorsunuz),tarkan(biliyorsunuz) vb. böyle ünlü kahramanlarımız varken niye fantazi mod yapalımki bunların kitabını okuyorak süper bi hikaye modu oluşturulur

Kürşat16 said:
Deli kurt(Murat,ankara savaşı sonrası şehzadelerinden birinin oğlu tahta geçememiştir babasını geç yaşlarda öğrenir),sunguroğlu(sungur alpin oğludur babasının intikamını almaya çalışır),sunguralp(çok iyi bir savaşçıdır orhan gazi zamanında bir görevinde arkasından haince okla vurularak bizanslılar ttarafından öldürülmüştür),kara murat(biliyorsunuz),tarkan(biliyorsunuz) vb. böyle ünlü kahramanlarımız varken niye fantazi mod yapalımki bunların kitabını okuyorak süper bi hikaye modu oluşturulur
tek ihtiyacım itemleri moda aktaracak ardından bana gönderecek bir kodcu.

İyi bir mod fikri :grin:

1.Terfi sistemi kalksın mesela askerler köylerden değil şehirlerden alınsın ve şehirleri geliştirme olsun şehir geliştikçe daha güçlü askerler versin Total War gibi

2.Köyler oyundan kalkmalı ve yerlerine kaleler gelmeli kaleler gelişerek büyük şehir e kadar yükselebilmeli

3.Modda kronolojik sıralama olmalı mesela 1299 osmanlı devbleti kuruldu oyun başladı 1402 ye gelindiğinde haritanın doğusundan timur ve ordusu gelmeli Ya da ateşli silahların bulununş tarihi geldiğinde şehirler savaş topu silahlı askerler üretebilmeli

4.Biz kaleden çıkmasak bile askerlerimizin bir kısmını yada ayrı ayrı 3 ordu oluşturup onları bir yere gönderebilmeliyiz Total War gibi

İyi bir harita olmalı

İyi kodlamalar

İyi modeller

VE İYİ BİR MOD
tabiki bunu Türkçe forumda da Diğer forumlardada yapabilecek bir mod grubu yoktur ama BÜYÜK BİR FORUM EKİBİ KURULURSA YAPILABİLİR

Fikrin güzel hoş o modda senaryo üzerine odaklı olacak hemen hemen M2TW gibi o timurların falan gelmesi.Güzel fikir ama yapacak baba yiğit varmı??

HyperCharge Kodlamayı üstlense

Erozbey veya başka biri iyi bir harita yapsa

Ben ve diğer arkadaşlar iyi modeller yapsa içelrinden en iyileri oyuna eklesek

Biraz da OSP kullanarak böyle bir modu hayata geçirebiliriz.

Türkçe Forum Olarak Yaparız

Gerekli kişilere mşj attım ve atmaya devam edicem bu yıl bu modu çıkarıcaz umarım

Olur da 1 yıl sonra Bannerlord çıkarsa biz de itemleri Bannerlorda aktarırız

Benim yapma imkanım yok ama eğer yapabilecek biri varsa güzel bir Hun imparatorluğu modu başındada Attila nın oldugu güzel olabilir batı-dogu roma sassani ve birçok devlette olur... Total war Attila gibi..?

Öncelikle Bir İstekde (bayrak) Askerlerin taşıdığı sancak nereden bulabilirm (OSMANLI MOD) ( Ender Oğuzun) Moduna ekliyeceğim

L'AİGLE gibi bazı modlardaki askerler sancak taşıyor bunun gibi lütfen yardım edin

Samimert said:
Öncelikle Bir İstekde (bayrak) Askerlerin taşıdığı sancak nereden bulabilirm (OSMANLI MOD) ( Ender Oğuzun) Moduna ekliyeceğim

L'AİGLE gibi bazı modlardaki askerler sancak taşıyor bunun gibi lütfen yardım edin
Bayrak modeli yap.kapla oyuna ekle.Dahası için Mod yapımcıları Soru Cevap Konusuna Git.

Back
Top Bottom