Mod İstek ve Fikirleri

Users who are viewing this thread

Bir kere çocuk olayı MB'nin doğasına aykırı bir şey. Olsa olsa oyuna ilk başlama seçeneğinde olabilir, o da hiç büyümez.

Størtbeck said:
Bir kere çocuk olayı MB'nin doğasına aykırı bir şey. Olsa olsa oyuna ilk başlama seçeneğinde olabilir, o da hiç büyümez.

Ama Olsa SÜper Olurdu.Hep Aynı Şeyleri Yapmaktan Sıkılır İnsan

SON GÜNCELLEME 20.09.2014

buradaki maddelerin çoğu bana aittir ancak tüm konuyu okuyarak az çok mantıklı olanları burada topladım.  lütfen sıkılmadan okumaya çalışın.ayni maddeyi altlara bir daha eklediysem affedin.işte taleworlds den istediklerimiz:

1-savaş taktikleri olmalı(hilal taktiği-falanks taktiği vs.vs.)
2-çocuk yapıla bilmeli ve yanımızda savaştıra bilmeliyiz.
3-çok eşlilik.
4-top,mancınık vs. kuşatma araçları.(gelişmiş olmasına gerek yok bize kuşatma yapıyorum hissi versin yeterli),savaş boyunca 8-9 atış yapsa mancınık bunun 1-2 tanesi kaleye gelse bile bana yeter
5-köy kurmak ve onu geliştirerek kale veya şehir yapma.(kısıtlamalı tabi ki)
6-savaşta sıhhiye.
7-şehri veya kaleyi ablukaya alma olsa mesela 200 asker yolluyoruz bu kaleyi albukaya alın kimseyi geçirmeyin gibi
8-eşimizin ziyafet verirken bize liste hazırlaması.(her şeyden alıyorum kafi diyor fıtık oluyorum tüm ambarı çöpe atıyorum gene kafi diyor bari liste hazirlasinda adam gibi anlaşalım.)
9-askerleri 1 noktaya doğru yığılmalarını önlemek yani her biri farklı düşman seçerek ona saldırsınlar hepsi bir noktaya yığılıyor 5 vs. 5 savaşıyorlar aynı nokta mezarlık oluyor.
10-geliştirme yaparken köye veya şehir meydanına gittim izde inşaat alanı olarak gözükmesi.ve geliştirmeler çok uzun sürüyor ek işçi alarak bu süreyi indirgeyebilmeliyiz
11-kralların çocuklarıyla evlene bilmeliyiz.
12-şehir satın alma olabilir.
13-gemi savaşları ve ticareti.
14-gelişmiş kervan sistemi ve gelişmiş iş yeri sistemi(bir şehirde açılabilen işyeri sayısı az)
15-şehirde dolaşırken devriyelerde gezsin mesela 2-4 kişilik küçük devriyeler.
16-etrafta dolaşırken muhafız birliğimiz de arkamızdan gelsin(mesela 2 kişi olabilir)
17-insanlara lonca başkanını sorunca yanına götürebilmeliydiler mesela para karşılığında(aha şurada diyor adam şehrin diğer yanında)
18-kendi şehrimizde turnuva düzenlemek(birinin veya kendimizin onuruna olabilir ,küçük,orta boy,büyük boy olabilir.
19-daha fazla meslek.
20-tarafsız şehirler ve kamplar(isyancilarin elindeki şehir ve kaleler,paralı asker kampları.
21-biz şehirdeyken ulak gelmesi ve filmlerdeki gibi alın içeri falan havasına girmeliyiz.
22-esir kampları veya pazarları olmalı ve güçlü,güçsüz;tecrübeli,tecrübesiz gibi nedenlerden esirlerin fiyatları değişmeli.
23-sinema tikler arttırılmalı.
24-yandaş sayısı az
25-lord sayısı az
26-inşa edilebilir bina çeşitlensin(şehir için özellikle)
27-savaşta asker sayısı sınırı artsın(150 çok az)
28-savaşlarda vakit geçsin destek gelsin
29-asker çeşitlensin
30-bağımsız lordlar olsun.
31-biz kral olunca lordlar,köylüler,kervanlar falan bize kral gibi davransınlar one öyle kralsin sana emrediyorum diyorlar.
32-kuşatmalarda kapıları açmak için gizlice adam sokalım
33-şehirlerde ustalar olsun onlara özel sipariş verelim
34-warband daki diplomasi modundaki herşey olsun ama tamamen Türkçe
35-hak talep edenlerde isyan etsin( mesela 300 askerle falan kale ele geçirsin)
36-kraliyet şövalyesi,kraliyet okçusu falan olsun(elit birlik)
37-devriye çıkaralım
38-yandaşlarımıza komuta etmesi için asker verelim(örneğin şu X grubunu sen yönet veya süvarileri al ve arkadan saldır gibi)
39-adını kendimizin koyduğumuz envanteri vs yandaş gibi yönettiğimiz bir asker çeşidi olsun.
40-kuşatmalarda tek bir merdiven olmasın ve askerler surların farklı yönlerinden saldırsın,merdivenden çıkarken de tam sağa veya tam sola yürüyorlar merdiven zaten dar yol tıkanıyor bu düzeltilsin.
41-ekipman çeşitlendir ilsin.
42-wfastaki gibi kale vs ele geçirince isyancılar diye başlıyayım yönetme hakkı kazandıkça krallık olsun ülkemiz.
43-taleworlds un sitesinde modlar (veya hikaye ne derseniz işte ) diye bir yer açılsın orada taleworlds tarafından denenmiş veya yapılmış modlarin indirme linkleri olsun
44-bazı yamalarda olduğu gibi lordun ordusunda çalışıp komutanlığa yüksele bilmeliyiz
45-tüccar vs çalıştırabilmeliyiz
46-şehrimize veya her hangi bir mali yatırım yapabilmeliyiz.tarla falan alabilmeliyiz.
47-kale komutanı olmalı ve oran asker yetirmeliyiz(askerin cinsini ve sayısını sormalı)
48-lan game olmalı(olur mu bilmem ama yeni TV'lerdeki dual play de kardeşimle oynamak isterdim mesela landa oynarken diğer oyuncu yoksada oyun devam etmeli ama lan oyunlarında hile kaldırılmalı)
49-biz bir savaşa katılınca savaş 0`dan başlamasın biz arkadan gelelim
50-savaşa girmeden önce mesela taktik menüsü çıkmalı 2-3 seçenek belirlemeliyiz ve savaşın gidişatına göre taktik 2 ye geç falan olmalı.
51-lonca başkanından arsa satın alabilelim ve köylerden gelen işçilerle veya topladığımız
esirler ile üretim yapalım.
52-Senaryo çeşitlensin ve süreleri çoğaltılsın.(wfas'ta oynarken sırf senaryo oynuyordum koşuşturmaca güzeldi)
53-warband'da kara kergitler falan var arada çıkıyor kayboluyor.bunlar belli bir günden sonra çıksa kergit iç savaşı falan çıksa(bannerlord da hangi krallık olursa artık)bizde iç savaşa karşı kergitlere falan destek olsak yada iç savaşa asker yollasak(Sancar han sana bu savaş bitene kadar 150 asker yolluyorum onlara iyi bak) gibi yani dediğim oyunda iç savaşlar çıksın warband'da biz varisi buluyorduk öyle iç savaş çıkıyordu.bizim etrafımızda gelişmeyen iç savaşlardan bahsediyorum.
54-kervanlara gittiğimizde şöyle bir diyalog olmalı.
    Kervan başı:ne istemiştiniz?
    Biz:özel bir siparişim vardi.
    Kervan başı:gittiğimiz yönde şu şu malzemeler var siparişiniz nedir?
    Biz:şundan istiyorum.
    Kervan başı:ücreti şu kadar beyim.
    Biz:güzel paran burada siparişimi bana bağlı olan şu birliğe veya şehre bırak ve bana yanlış yapmayı aklından geçirme bile
    Kervan başı:pekala beyim.
55-pazarlarda silah parçaları olmalı ve bu parçaları demirciden silahimiza ekleyebilmeliyiz.
56-silahlar vs eskisin,atlar ve kadınlar yaşlansın.
57-köye okul yaptırdığımızda  bazen okul müdürü şöyle mesaj göndermeli ''ör:Ali çok zeki isterseniz onu Saray'daki okula alın ileride işinize yarıya bilir'' ve biz o çocuğu daha iyi eğitim yapan saray mektebinde eğitip ''ör:pasif özelliği komutanlık ise ileride''komutan vs yapabilmeliyiz.
58-Divan-i Hümayun tarzı bir sistem oluşturulmalı
59-Boş şehirler olmalı oraya gittiğimizde şöyle bir hikaye olmalı:buranın halki kısa süre önce kara veba'dan yok oldu.''seçenek bir''burayı ele geçir ve buraya köylerden topladiğin halki yerleştir.''seçenek iki''orduna kara veba bulaşmadan buradan uzaklaş'' gibi.(bakınız Osmanlı'da iskan sistemi)
60-(+1:cool: içerik getirilmeli ancak oyunun başında içeriği aç veya kapat diye seçenek olmalı isteyen açmalı rahatsız olan kapatmalı
61-şehirdeki hayat geliştirilmeli
62-yandaşlar sadece bizim grubumuzda kalmalılar yani dediğim odur ki yok ulak olarak git yok başkan ol yok soylu ol gibi çünkü yandaşların sayısı çok az ben olsam en azından 5-6 tane hikaye başlangıcında çocukluk arkadaşın diye veririm 15-20 kadarda ana hikayede veririm 10 kadar'da yan hikayeciklerde oyunculara veririm bu yandaşları.
63-hanlarda anno do mini 1257 modunda olduğu gibi patron içe falan olmalı
64-The Elder Scrolls serisinde olduğu gibi  oyun bizim hareketlerimize göre dinamik olarak hikaye üretmeli çünkü mount & blade serisinin tümünde hikayeler çok az ve kısa ben 1 ayda tüm her yeri ele geçiriyorum.bu tarz bir şey olursa oyun hemen bitmez.
65-müzik çeşitlendirilmeli hatta oyunu açmadan gelen menüde müzik ekle olmalı biz kendi müziklerimizi oyuna upload edebilmeliyiz.
66-yüze bilmeliyiz suyun içinde dümdüz yürüyoruz.
67-her atın kendine ait yük kapasitesi olmalı taşınabilecek yük sadece bizim envanter yeteneğimizle olmamalı.
68-kale veya şehri savunmaya gittiğimizde kuşatmayı ortadan yara yara gitmeliyiz savunan taraf kapıları biz yaklaşınca açmalı biz gelinceye kadar kapının önünde kuşatmacilarin birkaç askeri ile savunan taraftan bir kaç asker dövüşmeli.(bakınız:''http://www.youtube.com/watch?v=0jW185R6ihc'' (dakika 1.16.00-1.16.15)
69-lordlar ve yandaşlar en ufak bir şeyde hemen ülkeyi terk ediyor.bu düzeltilsin.
70-Civilzation serisinde olduğu gibi şehirlerin  ve kalelerin yönettiği arsa alanı büyüsün aldığı vergi falan toprak genişledikçe büyüsün
71-karakter tipini oluştururken fark ettim ki renk falan değiştirince sadece kafa rengi değişiyor vücut rengi hep aynı bu düzeltilsin.
72-Deri zırhlı birine vurunca çıkan ses ile plaka zırhlı birine vurunca çıkan ses aynı olmamalı
73-oyunumuzu tablet imiz ile optimize edebilelim
74-savaş'ta yeni gelen askerler tek bir yerden ışınlanma sin 3-4 farklı yer olsun veya özellikle rodokların ülkesi gibi dağlık yerlerde savaşın sürdüğü mekanın çevresindeki dağların arkasında gelsinler.
75-Seçeneklerde açık dünya oyna standart oyna diye seçenekler olsun.açık dünyadan kastım sürekli 3 şahıs modunda oynayalım düşünün tüm ordu kaleden çıkıyor ve ufukta görünen kaleye gidiyor.arkada ordu şarkı söylüyor falan yani şu koca ordunu at olup ta kuş bakışı haritadan gittiğimiz olay olmasın sürekli 3D oynayalım.canı sıkılan ayarlardan standart deyip normal oynasın.
76-savaş bitimine yakın yenilen ordunun mesela 10-15 askeri kaldı onlar silahlar ini atıp yenen komutanın önünde diz çökseler.(bakınız ''http://aksam.medyator.com/images/2009/08/13/kibris4.jpg'' (amacım örnek göstermektir,yermek değil)
77-Dragon Age serisindeki gibi olabilir şehre gir falan dediğimizde veya konuşma seçenekleri benzeyebilir
78-gerçekçi hastalıklar olmalı(o zamanda tedavisi yoktu falan diyenler atlatsın artık bunları)hanlarda veya eklenirse hastanelerde dinlenerek tedavi olabilmeliyiz.
79-oyunda 5-6 yıldan sonra durduk yere toplu göçlerle ülkeyi terk ediyorlar bu kal dirilsin.
80-kralın sadece kızları olmasın oğulları da olsun bunlardan biriyle anlaşarak ona gizli yardımda bulunalım oda ileride isyan mi çıkarır baba sini mi indirir bilmem ama kazanırsa bize yardım etsin,dostum falan desin.
81-co-op kesinlikle olsun zaman sürekli ilerlesin böylece sen hareket etmeyince yahut şehirdeyken falan diğer oyuncu sıkıntı yaşamasın ancak co-opta hileler kapatılsın.kayıt dosyası her önemli olayin sonunda tüm oyuncuların pcsıne kaydedilsin daha sonra tekrar oynanmak istendiğinde devam edilsin.yani mp gibi olmasın bildiğiniz oyunu oynayalım. arkadaşlarımızla yarışalım onlara entrikalar düzenleyelim.(STEAMda olduğu gibi bulut sistemide olabilir co-op oynamak için internet olma zorundaliği olabilir.
82-şehirlerde kedi,köpek falan olsun satıcıların yanında bazı adamlar olsun ticaret yapıyorlarmış gibi.
83-bazı filmlerde vardi 2 ordu karşı karşıya gelince kral diyordu gel ikimiz kapışalım kazanan orduyu,ganimeti ve bu toprakları alır gibisinden bizde yapabilelim ve düşman kral veya lord teklif edebilsin.
84-gene seçeneklerde gerçek din sistemini etkinleşir falan olsun isteyen için
85-kale savaşlarında içinde timsah!bulunan hendeklerimiz olsun adamlar merdivenle geçsin bazıları düşsün timsah! yesin falan.
86-toplam ağirliği misal 40 kiloyu geçen askerler suya girince boğulsun.
87-uzun silahın ayrı kısa silahın ayrı daha kısa silahın ayrı animasyonu olsun.
88-naralar geliştirilsin.
89-Oyunda ok yerleri bazen farklı oluyor. Mesela sırtımızda olan oku sırtımızdan alalım ama belimizdeki olanı belden alalım.
90-Birde oyuna değişik şekilde saflar gelmeli.^ şeklinde durun okçular,piyadeler okçularin etrafinda /\ şeklinde durun  gibi.
91-mesela atlılara haritanın kenarlarına ayrılın düşman çok yaklaşınca arkadan saldırın,okçular düşman gelene kadar önde durun düşman yaklaşınca piyadelerin 30 adım arkasına geçin gibi emirler eklenebilir.
92-hadi diyelim lordlar illada ha ülkeyi terk edecek o zaman 3 veya 4 ay gibi bir sürede geri gelsin arkadaş getirsin kıyıda köşede kalan bir kaç yeri ele geçirsin bize de kalradyaya olan bağlılığım beni uzun süre buradan uzaklaştıramadı falan desin.
93-warband'da yandaşın biri dağlardaki adamlarım diyordu bizde ona para önersek onları çağır ve benim adıma çalışsınlar falan desek.
94-grup moralini arttırmak için para dağıtabilsek
95-kitap sayısı arttırılsa 10 tane kitap var.
96-sakal tıraşı yapabilelim.
97-saltanat olsun ölen lordların yerine oğulları geçsin.
98-bir ülkenin lordu olunca başka ülkeye bağlı leydiler le evlene bilmeliyiz.
99-rakibimizin zırhına vurunca kırılan parçalar sağa sola dağılması iyi olur.
100-kuş bakışı haritada grup büyüklüğüne göre insan gözükmeli mesela 5 kişiye kadar 1 insan,25 kişiye kadar 5 insan,75 kişiye kadar 15 insan gibi bide orada da atlı varsa 10 askerin 3'ü atlı falan olursa tadından yenmez.
101-Köylerin yanında tarım arazileri olmalı ve köylülerin onları işlediğini görebilmeliyiz.
102-Bizim sığır güttüğümüz gibi bazı köylülerde bir yerden bir yere bazen sığır güde bilmeli.
103-ormanlık alanda savaşırken ağaç 3-4 tane olmasın daha fazla olsun hatta 2-3 kişi geçebilecek düzeyde olsun atlılar için dez avantaj olsun(koşturamadiklari için özellikle)
104-kuzeyde falan kar yağmalı.
105-civilization V'deki gibi harabeler olsa oraları keşfedince mesela 100 yıllık tarihi bir kılıç buldun ancak tamire ihtiyaca var gibi dese bizde ya yanımızdaki demirciye götürsek yada şehirdeki demirciye götürüp tamir ettirsek(yanımızdaki demirci şehir dekine göre daha kötü tamir etsin usta demirci falan olana kadar ama şehir dekine oranan hep daha az ücret alsın.
106-Osmanlı'daki gibi geri plan hizmetleri olsun bunlar yenilir gibi olursak savaşa isterlerse savaşa katılabilsinler bize destek olsunlar isterlerse kaçışsınlar esir olmamak için.
107-yanımızda tüccar taşıya bilelim kendi envanterimize almadiğimiz ganimetleri malları en yakın şehirde satsın %5-%10 komisyonunu alsın herkes kazansın
108-çiğ etleri pişire bilelim.
109-lonca başkanı hem kralsın diyor hem şehir sana ayıt diyor ama 2.dükkan almaya çalışınca hükümdarımız ile olan ilişkiniz düşünülürse size dükkan satacak kimse bulamam diyor.
110-sürüler bizi takip etsin
111-istediğimiz herşey için devriye çıkarabilelim köy için kervan için hemde istediğimiz sayıda.
112-atlarda'da tecrübe sistemi olsun at level atladıkça hızı cani falan artsın renk değiştirsin mesela 10 level'de
113-kuşatma kulesi varsa merdivenden çıkmıyorlar bu düzeltilsin
114-kale savunması yapan tarafın okçuları her yere homojen dağitilmali özellikle düşmanı görebildiği noktalara ama warband'da özellikle merdivenin önüne veya kulenin açılacağı yere yiğiliyorlar.
115-mesela güç arttıkça 1-2 tane daha silah koymak için yer açılabılr.
116-henüz maceraci iken sırt çantasi olabilir arkamizda.
117-koşma ve kondisyon
118-dövüşürken tekme atınca gerisingeriye düşme
119-savaşlari otomatik olarak kaydetse ama savaş sonunda sorsa sen kaydetmek istiyormusun diye biz hayir dersek o zaman silse evet dersek bizim belirlediğimiz yere kaydetse
120-köyleri yağmalarken isyan eden köylülere meşale verseler sopa gibi zarar verse isyan görüntüsüne büyük katkisi olur
121-mesela maliye diye bir kitap eklensin bunu okuyunca maliye yönetimi gibi bir isimle bir özellik açılsın bu özellik arttıkça gelen vergiler falan artsin veya örnek veriyorum taktik kitaplari olur ilk okuduğumuz taktik kitabindan sonra taktik menüsü açılır taktik kitaplari okudukça menüye eklenir bizde uygulayabiliriz.
122-mülklerimize para bağişliyabilelim refah seviyeleri artsin
123-bağımsız loncalar olsun devlet ticaret yapamiyorsa bu lonca ile anlaşarak ticaret yapsin.savaşan iki devlet farklı loncalar ile anlaşabilir güçlenen lonca diğerlerini kendine katmayı deneyebilir veya onu yok etmeyi deneyebilir.
123-paralı özel askerler olabilir mesela 1 aylık 10 kişi 1000 dinar gibi pahalı olur ama zor durumlarda onlardan yardım alınabilir.
124-devlet hazinesi olsun savaşlardan,fetihlerden,anlaşma yapılmamış devlet veya loncalardan yapılan ticaretten falan %5 falan vergi alınsın çok zor durumlarda paralı askerler tutulabilsin veya lord %10 faiz ile devletten borç alsin işini görsün mesela 2 ayda ödemez ise kral mülküne el koysun borcunu alana kadar vergi memurlari orayi sömürsün
125-Osmanli'daki yeniçeriler gibi bir birlik olsa özellikle savaşta etrafimizda geniş bir yuvarlak falan biz saldır diyene kadar bizi korusa mağlum bu askerler padişahi korurdu ordu zor durumda olmadikça savaşa aktif olarak katılmazlardi.
126-doğa olaylari eklense,mesela sel olsa nehirden geçerken 15 askerin sele kapılarak öldü falan dese oyuna küçükte olsa gerçekçiliğe yaklaştirir.
127-kendi krallığımızı kurduğumuzda 1 seçenek gelse kültür seç diye pasif kültürler olsa bizim için ordusu hazır(biz hazırlasak koca asker ağacini abartiriz ordu yenilmez olur)biz olursa eğer dinini falan seçsek ama 1-2 tane değil 10-15 tane pasif kültür olsun.biz o kalradya'ya başka bir yerden geliyoruz sonuçta kendi kültürümüzü getirmiş olamazmıyız
128-modlar ile oluyordu ama ana oyundada olmali biz hangi kültürde isek lordlarda,köylerde,şehirlerde o kültürden olmali lordlar ona göre ordu kurmali
129-savaş durumu zırhı ve onun dışındakiler zırhı olsa seferi iken,şehirde veya köyde gezerken,lordla falan konuşurken güzel ve hafif kiyafetler giysek savaş durumunda gene bizim ayarladiğimiz zırhlarimizi giysek kaca haritayi ağır zırhla dolaniyoruz eğer bu eklenirse baskın durumunda hafif kiyafetimizle savaşsak giyinmeye firsatimiz olmasa
130-envanterdeki malzemelerde hizimizi etkilesin 50 kiloluk 10 tane malzeme alıyorum benim adamın hızı 6.8 30 tane alıyorum gene 6.8
131-fire and sword'da çömelme animasyonu vardi ancak bunu emir ile yapabilirsek mesela piyadeleri okçularin önüne alırız çömelin deriz okçular düşman gelene kadar saydırır sonra kalkın deriz piyadeler göğüs göğüse çarpışır
132-saldırı animasyonlarina kılıçı adamın karnına,kalbine sokma falan olsa güzel olurdu adama içten saldırı yapıyoruz tekme atmışız gibi tepki veriyor.
133-teknoloji ağaci olsa zaman geçtikçe bilim adami sayimiza göre falan ordumuza ek malzemeler falan getirsek yada diğer ülkelere kaşif yollasak teknoloji çalsak.
134-savaş alanlari 10 kat büyütülsün ve askerler savaş başlar başlamaz düşmanın yerini bilemesinler izci yollayalım 1-2 dakika sonra oradalar falan desin askerler öyle saldırsın.
135-güçlü germe gibi özellikler ok attikça falanda gelişsin sadece puanlar ile değil.
136-6 krallık yerine 12 krallık falan olsa kuş bakışı olan harita 5-6 kat geniş olsa ancak şu an ki hızımız korunsa böylece koca haritayi 2 günde gitmemiş oluruz.
167-tütün kullanımı
168-topal insanlar
169-mezarlık
170-dilenciler olsa evsizler falan sokaklarda  özellikle geceleri görsek bunlari
171-şehirde kendimize bahçeli malikane yaptirabilsek hani sadece kale çok sıkıcı
172-geceleri uyuyabilsek.(bakınız minecraft)
173-askerlere tatil,çarşi izni falan verebilelim.gerçekçilik isteyenler için özellikle iyi olur.
174-şehirleri ele geçirince civilization'daki gibi şehir halki bir süre isyan etsin vergi falan vermesin.

Oyun çok güzel ancak eklenmesi gereken çok şey var.oyun 500 mb gelen modlar 3 gb falan yapmayın bunu oyunu biraz geliştirin ya ana oyun moddan düşük olur mu?abartili olacak ama ana oyun 10 gb olsa müthiş olmazmiydi?grafikleri,motoru falan dehşet derecede gelişmiş olsa oyuna 50 lira bile verirdim.
yorumlarinizi bana özel olarak atabilirsiniz tartışabiliriz iyisiyle kötüsüyle mesajlarinizi bekliyorum.

benim amacım oyuna katkı yapmaktır önerilerimle 1 madde ile de olsa 1 maddedir derim gene yazarım.

75 çok zor be abi. düşünsene o kadar alanın 3d halini bence mekana girince 3d olması daha mantıklı.

Not: 2 :sad: haa bu arada diğer bütün önerilerine katılıyorum.

selamet_81 said:
Aslında savaşa girerken istediğimiz askeri birlikleri kullanabilsek gayet güzel olurdu.
Birlik menüsünde yukarı aşağı diye bir olay var.

Gruptaki yoldaşları gönüllü toplamaya yollamak hatta savaş sırasında bazı birimleri komuta ettirmek buna bağlı olarak daha fazla tecrübe alması vs. eklenebilir
komador güzel derlemişsin bunlar üzerinde ne yapılabilir bakmak daha kolay olur  :cool:

Arkadaşlar önerebileceğiniz mod var mı? Ateşli silah olmayan, fantastik olmayan.. Önerilerinizi bekliyorum, linkte atabilirsiniz mümkünse.  :mrgreen:

Konu açmak istemedim, bu başlık altına yazmakta sakınca görmedim..  :smile:

Bill-Ray Sanguine said:
Arkadaşlar önerebileceğiniz mod var mı? Ateşli silah olmayan, fantastik olmayan.. Önerilerinizi bekliyorum, linkte atabilirsiniz mümkünse.  :mrgreen:

Anno Domini 1257 - Floris Modpack - Diplomacy Mod...Forumda mod listesi var oradan bilgi sahibi olabilir ve indirebilirsin Allah yolunu açık etsin girdiğin meşakatli bir yolculuk tüm linkler kırık olabilir virüs bulaşabilir ama sen yinede indir bişe olmaz  :wink:

Sakallı said:
Bill-Ray Sanguine said:

Anno Domini 1257 - Floris Modpack - Diplomacy Mod...Forumda mod listesi var oradan bilgi sahibi olabilir ve indirebilirsin Allah yolunu açık etsin girdiğin meşakatli bir yolculuk tüm linkler kırık olabilir virüs bulaşabilir ama sen yinede indir bişe olmaz  :wink:

Biliyorum elbette.. Birçok mod oynadım fakat hiçbiri bi diplomacy gibi olmadı benim için.. Şöyle düzgün bir konusu, güzel bi mapi olan mod arıyorum dediklerini indireceğim çok duydum isimlerini..  :smile: Mod listesi bana göre çok yetersiz bence.. Mesela dediklerin orada bulunmuyor..

Redstone Knight said:
Nova Aetas oynayabilirsin. Muhteşem bir mod ve çok fazla RPG ögesi bulunduruyor.

Link verebilir misin? İlk defa senden duyuyorum modu..  :smile:

Bill-Ray Sanguine said:
Sakallı said:
Bill-Ray Sanguine said:

Biliyorum elbette.. Birçok mod oynadım fakat hiçbiri bi diplomacy gibi olmadı benim için.. Şöyle düzgün bir konusu, güzel bi mapi olan mod arıyorum dediklerini indireceğim çok duydum isimlerini..  :smile: Mod listesi bana göre çok yetersiz bence.. Mesela dediklerin orada bulunmuyor..

Redstone Knight said:
Nova Aetas oynayabilirsin. Muhteşem bir mod ve çok fazla RPG ögesi bulunduruyor.

http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,281485.0.html

Örneğin, oyunda belli bölgelere bağlı belli yerleri yönetebiliyorsun. Örneğin madenler gibi. Birde sanırım sınıf farkları var. Zamanla yükseliyorsun falan.

Redstone Knight said:
Bill-Ray Sanguine said:
Sakallı said:
Bill-Ray Sanguine said:

Redstone Knight said:

http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,281485.0.html

Örneğin, oyunda belli bölgelere bağlı belli yerleri yönetebiliyorsun. Örneğin madenler gibi. Birde sanırım sınıf farkları var. Zamanla yükseliyorsun falan.

Yükleme linki kırık..  :neutral:

Linkler kırık değil. Az araştırsaydın bulurdun.

http://www.moddb.com/mods/nova-aetas/downloads/nova-aetas-v12

http://www.moddb.com/mods/nova-aetas/downloads/nova-aetas-v121-hotfix

S.a Arkadaşlar. Benim PC özellikleri biraz kötüde Warband kasıyor biraz. MB 1.011 i rahat oynatıyor fakat bir sorunum var.Acaba Mount and Blade 1.011 için Şu CTRL + Space basınca hızlı hareket etme olayını ekleyebilme şansımız varmıdır??
1.011 e modla fln tmm sarıyo oynanıyorda. bir yerden  bir yere gitmek çok can sıkıcı ya ctrl + space ile hızlandırma olsa cok güzel olacak fakat yapılabilir mi bilmiyorum. Bir yardım ederseniz sevinirim

Osmanlıyla ilgili içinde floris mod pack ve flancer mor ve gerçekçi harita ve diplomasi kodunun son sürümü olsa olmaz mi

mehmet20 said:
Osmanlıyla ilgili içinde floris mod pack ve flancer mor ve gerçekçi harita ve diplomasi kodunun son sürümü olsa olmaz mi

Biraz daha düzenli yazabilirsen yanlış anladıysam düzeltebilirim.

Dediğin Osmanlı Balkanların Fethi modu ki bildiğim kadarıyla bir zamanlar Bannerlord'un duyurulmasıyla kötü zamana denk geldi diyerek modu bırakan yapımcısı şu an devam ettiriyor ve sanırım iyi de gidiyor. Facebook sayfasını kontrol edebilirsin.

Back
Top Bottom