Mod İstek ve Fikirleri

Users who are viewing this thread

arkadaşlar, bilen birisi şu konudaki gibi köy, kale, şehir kurma özelliği ekler ise çok güzel olur:

http://forums.taleworlds.com/index.php?topic=262662.0

orijinal nativ moda eklense yeter.
oyuna köy, kale, şehir, krallık vb. eklemeyi biliyorum lakin bunları oyunda iken -kamp menüsü ile- kurmak ve benim yukardaki konuda belirttiğim gibi bir sistem getirmek şahane olur.

Herkesin elinden mutlaka bir şey gelir.Ben krallık ekesem sen zırh eklesen o diyalogları düzenlese bu harita yapsa eminim güzel bir şeyler çıkar ortaya.Yapilabilecek çok şey var.

Merhaba arkadaşlar ben floris modundaki dövüş animasyonlarını ad 1257 moduna aktarmak istiyorum bunu nasıl gerçekleştirebilirm ? sadece dövüş animasyonlarını aktaracağım :?: :?: :?:

Ya düşünüyorum hep basit ve eksik modlar yapılıyor. Ya mekan değişiyor, ya krallık değişiyor, ya eşya değişiyor, ya isimler falan değişiyor ama gerçek bir yenilik sunan bir mod yok. Şöyle rol yapmanın ağır bastığı bir mod. Rol yapmaya yönelik multiplayer modları var ama multiplayer işte. Eninde sonunda çıkıyorsun.

Aslında sadece en çok bir şehir ve bir kaç köyde geçecek, rol yapmanın ağır bastığı bir mod yapılsa farklı bir şey olurdu. Daha önce hep birlikte mod yapıyoruz konusuna fikrimi yazmıştım. Basit bir fikirdi. Ama yani ne bileyim şöyle bir olayı, mesela bir cinayeti ya da cinayetler serisini çözdüğümüz bir mod olsa, biz istihbarat askeri olsak en çok bir kaç köy ve olayla alakalı bir şehirde geçecek olsa, güzel olmaz mıydı? Hiç böyle bir mod yapan var mı? Yok. Sebebi ne? Yapılmasının zor olması mı?

HadjiNazmi said:
Ya düşünüyorum hep basit ve eksik modlar yapılıyor. Ya mekan değişiyor, ya krallık değişiyor, ya eşya değişiyor, ya isimler falan değişiyor ama gerçek bir yenilik sunan bir mod yok. Şöyle rol yapmanın ağır bastığı bir mod. Rol yapmaya yönelik multiplayer modları var ama multiplayer işte. Eninde sonunda çıkıyorsun.

Aslında sadece en çok bir şehir ve bir kaç köyde geçecek, rol yapmanın ağır bastığı bir mod yapılsa farklı bir şey olurdu. Daha önce hep birlikte mod yapıyoruz konusuna fikrimi yazmıştım. Basit bir fikirdi. Ama yani ne bileyim şöyle bir olayı, mesela bir cinayeti ya da cinayetler serisini çözdüğümüz bir mod olsa, biz istihbarat askeri olsak en çok bir kaç köy ve olayla alakalı bir şehirde geçecek olsa, güzel olmaz mıydı? Hiç böyle bir mod yapan var mı? Yok. Sebebi ne? Yapılmasının zor olması mı?
Forumda kodlamacı olmadığı için mâlesef...

12. yüzyılın sonu ve 13. yılın başında. Geçmiş ve gelecek tarihte ki en önemli kişilerden biri olacaktı. Adını altın harflere Asya'dan Avrupa'ya vahşi bir kurt gibi temkin ama ısrar ile yazdıracaktı. Türlü müsibet ve badireler atlatacak ama yılmayacaktı. Doğumunda o'na Demircilik layık görüldü ama o adını Deniz bahtını Cengiz seçti.

Sevgili modülcüler;

Yok bilmem ne Ottoman, Vay efendim Sarranid, hay Allah Rhodoklar Yükseliyor gibi saçma sapan konuları kaale ve ele alıp modül yapmaya yelteneceğinize. Tüm zamanların birleşik En büyük karasal gücü olmuş Moğol İmparatorluğu ve Cengiz Han konulu bir modül neden yapmıyorsunuz. Hem seneryo'da hazır Babasının, kendisinin, eşinin başına yıllar boyunca türlü belalar gelmiş. Herif avuç avuç olan Moğol kabilelerini tek bayrak altında toplamış. Yani ne bileyim hoş olurdu. Kaynak var, fikir var, çok şahane Modülcüler var. Bir el atın isterseniz iyi bir sonuç alınabilir?

Chicollette said:
12. yüzyılın sonu ve 13. yılın başında. Geçmiş ve gelecek tarihte ki en önemli kişilerden biri olacaktı. Adını altın harflere Asya'dan Avrupa'ya vahşi bir kurt gibi temkin ama ısrar ile yazdıracaktı. Türlü müsibet ve badireler atlatacak ama yılmayacaktı. Doğumunda o'na Demircilik layık görüldü ama o adını Deniz bahtını Cengiz seçti.

Sevgili modülcüler;

Yok bilmem ne Ottoman, Vay efendim Sarranid, hay Allah Rhodoklar Yükseliyor gibi saçma sapan konuları kaale ve ele alıp modül yapmaya yelteneceğinize. Tüm zamanların birleşik En büyük karasal gücü olmuş Moğol İmparatorluğu ve Cengiz Han konulu bir modül neden yapmıyorsunuz. Hem seneryo'da hazır Babasının, kendisinin, eşinin başına yıllar boyunca türlü belalar gelmiş. Herif avuç avuç olan Moğol kabilelerini tek bayrak altında toplamış. Yani ne bileyim hoş olurdu. Kaynak var, fikir var, çok şahane Modülcüler var. Bir el atın isterseniz iyi bir sonuç alınabilir?
Bu Moğol fanatikliği bana bir yerden tanıdık geliyor,neyse.
Haklı,Şu Kavmi'den Sakalara,Babürlere,Uygurlara uzanan bir hikaye ile mod yapsanız daha uygun olur.
Modcular senaryo üretmekte yetersiz kalıyor,bu yüzden bir mod projesinin ardında kalemi kuvvetli bir yazar olması kanısındayım.

Arkadaşlar bir moda +1 özellik olabileceğini düşündüğüm bir şey var.
Mesela biz krallığımızı kurduk vs. e tabi savaş yapmaya devam edicez. Herhangi savaş sonunda kazanan taraftan 1-2 köy, kale isteyebilmeli ve savaş tazminatı da alabilmeli.
Sizce nasıl olurdu? ?

Şöyle değişik genel stratejik yeniliklerin olduğu bir mod düşünüyorum.
Sorunları ve bu sorunu çözebilecek mod özelliklerini yazıyorum.

Sorun:
Sefere çıktığımızda vb. köyümüzün yağmalanması
Olası Çözüm:
Kamp menüsünden veya herhangi bir menüden bir devriye partisi oluşturup belli bir yeri gezmesini sağlamak.

Sorun:
Şehre sızmamız gerektiğinde çok sayıda asker yüzünden muhafızların bizi görmesi
Olası çözüm:
Bu tür şeyler yapacağımız zaman önceden askerlerimizi bir yere geçici olarak bırakabilmek.

Şimdilik bu kadar ama devamı gelecek...

Efsaneüye said:
fikirleriniz çok güzel :smile:

BENCE DAHA BÜYÜK BİR HARİTA DÜNYA HARİTASI OLABİLİR :smile:

ÖZELLİKLERİ ŞÖYLE OLMALI :

-Daha yeni görevler,daha zor görevler ,daha maceralı, heyecanlı ve eğlenceli ve daha fazla görev olmalı.

-Kamp menüsünden bir işe giriş seçeneğindeki seçenekler;
          -Haydut,çapulcu...ol.
          -meslek seçme.... gibi seçenekler eklenmeli.

-Diplomasi mod özellikleri olmalı.

-Daha fazla ve daha görkemli silah, at, zırh, olmalı.

-Çok sayıda şehir ,kale ,köy olmalı

-Köylere asker yerleştirmek için işa edilebilecek bir seçenek olmalı. ...vb.

-Haydut,çapulcu...küçük bir sancak taşımalı ve o haydut çapulcu sancağından bizde taşırsak Haydut,çapulcu olsak ve çapulcular,haydutlar
bize saldırmasa ve lordlar bizi kovalasa gibi (sancağı taşımak için kamp menüsü->bir işe giriş ->Haydut, çapulcu... ol seçeneği kullanılabilir.)

-Gemi ile su üzerinde istediğimiz yere gidebilme, gemi savaşı, gemi ticareti...vb olmalı.

-tarih ilerledikçe (askerler,asker rütbeleri) , (silahlar,zırhlar,kılıçlar,kalkanlar ve zaman ilerledikçe ateşli silahlar çıksa)... gibi özellikler.

-Kale , şehir fethetmeden köy alabilsek.

-Kamp menüsü->bir işe giriş ->küçük bayrak seç seçeneği olsa ve o bayrakların özellikleri
            örneğin;
                -Kamp bayrağı özelliği o bayrağı diktiğimiz yere asker kampı kurup kampa asker yerleştirip o   
                askerler kamp dayken haritada gezebilsek 
                -Herhangi bir bayrağın özelliği o bayrağı diktiğimiz toprakların bizim olduğunu söylemek gibi...
              (köy yakınına o bayrağı dikip o köyü ele  geçirmeye çalışmak...gibi)

-Harita üzerinde gezen göçebeler olsa.

-Ülke nüfusu olsa

-Ölmek olsa (ayarlarda ayarlama)

-Ve bunun gibi bir çok özellik olsa.

:grin:  :grin:  :grin:

Bilmiyorum var mı, fakat oyunda lordlar ve krallar ölebilse ve yerlerine yenisi geçebilse güzel olurdu, bir süreklilik sağlanırdı. Örneğin oyun içindeki kodda, krallığa göre bir isim havuzu oluşturulurdu (örnek: Sarranidler olsun; Ahmad, Cabbar, Hiram ve 465645345485 isim daha) ve krallar öldükçe yerine bu isim havuzunun içinden oyunun otomatik olarak seçtiği bir karakter kral olarak gelirdi. Veya sistem daha komplike ve profesyonel bir şekilde tasarlanarak derebeyleri ve veliahtlar içinden de seçim yapabilirdi nam, onur gibi kriterlere göre. Bu dediğim derebeyleri için de geçerlidir.

Back
Top Bottom