Mod İstek ve Fikirleri

Users who are viewing this thread

Arkadaşlar çok eskiden oynadığım bir mod vardı belki hatırlayan, bilen çıkar diye yazıyorum. İsmini falan hatırlamıyorum yalnız tek hatırladığım yeni şehirler kuruluyordu kendiliğinden, yeni haydutlar çıkıyordu piyasaya(her haydut grubunun ismi vardı, lord gibi) yeni liderler çıkıyordu grup grup, bu tarz bir şeydi. Varsa bilen hatırlayan yazarsa makbule geçer vesselam..

Edit: Bir de şehirlerin nüfusu falan artıyordu. :grin:

Sharingan no Kakashi said:
Arkadaşlar çok eskiden oynadığım bir mod vardı belki hatırlayan, bilen çıkar diye yazıyorum. İsmini falan hatırlamıyorum yalnız tek hatırladığım yeni şehirler kuruluyordu kendiliğinden, yeni haydutlar çıkıyordu piyasaya(her haydut grubunun ismi vardı, lord gibi) yeni liderler çıkıyordu grup grup, bu tarz bir şeydi. Varsa bilen hatırlayan yazarsa makbule geçer vesselam..

Edit: Bir de şehirlerin nüfusu falan artıyordu. :grin:
Şehir kuruluyorsa eğer Outposts modu olabilir.Mod yapmayı düşünüyorsan [Kit] hali de var.

O değil sanırım. Ya olmadı bana başka bir mod önerebilirmisiniz? Diplomasi olsa hoş olur Freelancer pek önemli değil ama yinede olabilir. Azıcık model vesaire de olsa iyi olur. Sürükleyici olsun yeter. :grin:

Modlardaki gemiler artık
mb2w.jpg
pirateship.jpg
Dar kanolarda savaşmak nerde,Koca güvertelerde savaşmak nerde...
Zor olur mu bilemem...

Mad Max said:
Modlardaki gemiler artık
mb2w.jpg
pirateship.jpg
Dar kanolarda savaşmak nerde,Koca güvertelerde savaşmak nerde...
Zor olur mu bilemem...
O küçük gemiler oyunun kendi içindeki sahne dekorları. Wardand için yapılmış, bildiğin, OSP, böyle büyük gemi dekoru varsa kolay iş aslında.

Ekleme:Şimdi aklıma geldi onlar büyütülebilir :grin:. Şık durur mu bilmem ama aklıma soktun bu işi valla. Bi deneyeceğim daha büyük gemiler olan savaş sahnesi yapmayı.

Mad Max said:
İlham verdiysem ne mutlu bana.
Peki o gemilerle suda savaşmak ve küçük modelleri ile haritada ilerlemek mümkün mü?

Mümkün. Azgad modunda şavaşmak için değil ama dolaşmak için heralde yön tuşlarıyla hareket ettirebildiğin bir gemi koymuş frozenpainter. Brytanwalda da var bildiğim kadarıyla. Ben hiç denemedim şimdiye kadar hareket ettirmeyi.

Aeglos said:
Tam olarak ne dediğini anlamadım ama hareketli gemiler diyorsan yapanlar var. Hatta bizim modda da var.

Savaşırken de hareketliler mi? Yön tuşlarıyla hareket ettirebiliyo musun yoksa kendileri birbirlerine yaklaşıp yanyana gelince duruyorlar mı? Bordalama sistemi nasıl?

litdum said:
Aeglos said:
Tam olarak ne dediğini anlamadım ama hareketli gemiler diyorsan yapanlar var. Hatta bizim modda da var.

Savaşırken de hareketliler mi? Yön tuşlarıyla hareket ettirebiliyo musun yoksa kendileri birbirlerine yaklaşıp yanyana gelince duruyorlar mı? Bordalama sistemi nasıl?
Brytenwalda moddakinin aynısı.
Ya uzaktan başlayıp sürebiliyorsun, yelkeni açıp kapayabiliyorsun. Ya da yan yana başlıyor çarpışıyor, sallanıyor ve normal gemi savaşlarındaki gibi devam ediyor.

Milena said:
litdum said:
Aeglos said:

Brytenwalda moddakinin aynısı.
Ya uzaktan başlayıp sürebiliyorsun, yelkeni açıp kapayabiliyorsun. Ya da yan yana başlıyor çarpışıyor, sallanıyor ve normal gemi savaşlarındaki gibi devam ediyor.
Hmm.. Teşekkürler açıkladığın için. Ben de bu ara baya fantezi işlere giriştim modumda :grin: . Bi ara buna da bakmayı düşünüyordum.

Sadece hızlı savaş üzerine bir mod var mı?
Şu özellikler olsa harika olur:
Yeni haritalar olcak.
Askerlerin doğduğu yeri kontrol edebileceğiz.
Askerlere farklı emirler verebileceğiz çift sıra olmak gibi.

Buna yakın bir mod varsa tavsiyelerinizi bekliyorum.  :smile:

DRAMBORLEG said:
Sadece hızlı savaş üzerine bir mod var mı?
Şu özellikler olsa harika olur:
Yeni haritalar olcak.
Askerlerin doğduğu yeri kontrol edebileceğiz.
Askerlere farklı emirler verebileceğiz çift sıra olmak gibi.

Buna yakın bir mod varsa tavsiyelerinizi bekliyorum.  :smile:
Pirates of Calradia hızlı savaş üstüne diye biliyorum. Ama içeriklerini bilmiyorum. Bak bir bence :smile:

Ücret karşılığında istediğim modu yapabilecek birine ihtiyacım var. Mod yapımcıları bana özelden ulaşırsa çok sevinirim.

kaskal said:
Ücret karşılığında istediğim modu yapabilecek birine ihtiyacım var. Mod yapımcıları bana özelden ulaşırsa çok sevinirim.
Ne modu istediğini söylersen insanlar yardımcı olur. Hatta vardır bile belki.

Daha önceden yazmıştım kimse oralı olmadı. Belki ücret karşılığı yapan çıkar diye yazdım. Çıktı da zaten mesaj atanlar oldu. Henüz kimse kabul etmedi ama hala bu modu yapma şansınız var.

Alman Köylü Savaşı 1524–1525 (Luther reformundan sonra çıkan savaş)
İspanyol Kolonizasyonları 1500ler - 1600ler
Fransız Din Savaşları 1562–1598 (Protestan katliamları)
Seksen Yıl Savaşı 1568 - 1648 (Hollanda İsyanı ardından Hollanda - İspanya savaşı)
İspanyol İngiliz Savaşları 1585–1604 (İspanyol Armada)
Otuz Yıl Savaşı 1618-1648 (Century of War ve Deluge bu dönemi anlatıyor ama maalesef sadece MP içerikli. Ayrıca çoğu önemli taraf da modun içinde bulunmamakta.)
İngiliz İç Savaşı 1642 - 1651
Üç Krallık Savaşı 1639 - 1651 (İngiltere - İskoçya - İrlanda iç savaşları)
Korsanlığın Altın Çağı 1600ler - 1700ler

Ve en önemlisi de içinde bulunan taraflar sadece

İngiltere, Fransa, İspanya, Hollanda, İrlanda, İskoçya, İsveç, Kutsal Roma İmparatorluğu olmalı.
Ve şapka modellemelerinde uzun saçların da attach olması gerekiyor. Aksi takdirde kel karakterler hiç dönemin saç sakal modasına uygun olmuyorlar. Elimde çeşitli modlardan alıntı saç sakal resimleri mevcut ama en baştan modelleyebilirim derseniz de siz bilirsiniz. Çok daha işime gelir istediğim skinleri ve sakalları yaptırabilecek olmak. Ben dönemlerle ilgili hemen hemen her konuya vakıfım. Tüm kıyafetleri de biliyorum size yardımcı olacağım bu konuda. Amacım warband ya da napoleon wars için sağlam bir mod yapmak.

Yıllardır tek isteğim bu yukarıdaki dönemlerin modlarının çıkması. Birkaç kez girişimler oldu ve modlar yapılmaya başlandı ama mod yapımcıları ya ortadan yok oldu ya da mod dosyaları silindi vs. Dikkat ederseniz tüm savaşlar neredeyse aynı yüzyıl içinde olmuş. Din Savaşları adı altında Religious of War diye bir mod çıkarabiliriz.

Back
Top Bottom