Ace of Spades

Users who are viewing this thread

Hobeto13

Section Moderator
  Arkadaşlar eminim bir çoğunuz FPS oynamayı seviyorsunuzdur.Aralarınızda Minecraft oynamayı seven de vardır.Peki hiç Sandbox türünde (Minecraft'ın pixelli,bloklu grafikleri ile) FPS oynamak istermiydiniz.Ace of Spades tam aradığınız oyun.

Dediğim gibi Ace of Spades bir sandbox-FPS oyunu.Gerek grafikleriyle,gerek özgür evreniyle,gerekse inşa etme öğeleri ile Minecraft'a çok benziyor.Ancak bulundurduğu silah,savaş sistemi ile oynadığınız FPS oyunlarına o kadar benziyor ki...

Oyun şu anda Beta sürümünde.Çok fazla özellik bulundurmasa da çok canınız sıkıldığı zaman tam size gereken basit eğlenceyi sağlıyor.Oyunda savaşırken inşa edebiliyorsunuz.En basitinden çatışma esnasında kendinize bir siper örebiliyorsunuz.Bu siperden çıkıp koskoca bir karargah binası inşa edebilirsiniz.

Oyunu oynamak için ilk,sitesinden o anki sürümünü yüklüyorsunuz.Daha sonra masaüstüne kısayolu oluşan internet sayfasına giriyorsunuz.Oradan herhangi bir server seçip oynamaya başlıyorsunuz.(Her serverın haritası genelde farklıdır...)Eğer oyuna ilk kez giriyorsanız Nick'inizi yazıyor ve haritanın yüklenmesini bekliyorsunuz.Daha sonra oynayacağınız tarafı ve istediğiniz silahı (Tüfek,Hafif Makinalı Silah,Pompalı Tüfek'ten birisini) seçerek oyuna başlıyorsunuz

Oyunda servera göre amacınız ve göreviniz değişiyor.Örneğin TDM olan bir maça girdiyseniz amacınız sadece öldürmek.Ancak Bayrak Kapmaca olan bir maça girdiyseniz amacınız düşmanın karargahından bilgi ile dolu bir çantayı kendi karargahınıza taşımak.Bunun gibi farklı oyun türleri de mevcut.

Eğer oynamak isteyen varsa bu siteyi ziyaret edebilir.Herkese iyi oyunlar!

Zevkli bir şeye benziyor. Deneyeceğim :smile: Bilgilendirme için de teşekkürler :smile:

PunisHimenT said:
Süpermiş ya :grin: yarım saat cıvarı oynadım güzel eğlenceli oynatıyo kendını :grin: Hele bloklarla cephe yapma olayı süper.
evet ben en çok onları bomba atarak patlatırken eğleniyorum

Tavsiyem "JetsServer.com Dallas" serverina girin.Hem az ping,hem de çok harita var...  :grin: :grin: :grin:

Oyun gerçekten güzel.Üstelik geliştirirlerse çok müthiş bir oyun ortaya çıkar.Gayet eğlendiriyor insanı.Bir de oyunun en sevdiğim yanı silah dengesi.Mesela Rifle ile çok uzağa güzel atışlar yapabilirsin ama SMG biraz daha yakından iyi atışlar gerçekleştiriyor (Çünkü çok sekiyor) fakat Shotgun ile iyi bir atış yapabilmek için hedefin çok yakınında olman gerekiyor.Bu silah dengesi bu oyunda çok güzel tutturulmuş bence...  :grin: :grin: :grin:

Server açma durumu varsa bu oyun için bir önderlik yapabilirim.

Az önceden beri oynuyorum. Hobeto ve Nightmare ile karşılaştım.

Oyuna giremiyorum serverlere tıklayınca hiç birşey olmuyor. :/

Hacı Memet said:
Beyler oynarken bazen bug oluyor, mausu hareket ettirince ekranda ki öğreler falan kayıyor, sebebi nedir?

Onun sebebi yanlışlıkla toprak içinde spawn olmak.Aslında spawn olacakğın nokta genelde senin tarafındaki askerlerin yanı olacak.Ama eğer spawn olacağın kişi tek sıra bir tünel yapıyorsa muhtemelen toprak içinde spawn oluyorsun... :grin: :grin: :grin:

Edit:Çözümü silah değiştirmek."Ç"ye basıp silah değiştir... :grin:

Chake mate said:
Server açma durumu varsa bu oyun için bir önderlik yapabilirim.

Server açmaya gelince...Server açmak için normal oyunlardaki gibi ya port açmalıyız ya da Hamachi...Ama emin değilim.Şuanda oyunda server olayını pek geliştirmemişler.Genelde server açanlar yapımcılar ile belli bir tanışmışlığı olan kişiler.

Back
Top Bottom