Askeri Liseler

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.

Albatros

Arkadaşlar,kuzenim bu sene son SBS'sine girecek.Çok taktı kafaya.Maltepe Askeri Lisesi'ni kazanmak istiyor.Çok korkuyor mülakattan.Gözlük ve diş teli kullanıyor çünkü.
Her neyse ben de ona yardımcı olayım diye çırpınıyorum.Yakın çevrem pek bir şey bilmiyor.Size danışmak istedim.Bazı sorularım var;
-Gzölerini lazer ile tedavi ettirirse alınma ihtimali var mı?Belli bir yaştan küçüklerin gözlerini çizdiriyorlar mı?
-Mülakat koşullarını biliyorsanız paylaşır mısınız?Veyahut bir site önerebilir misiniz?Resmi olarak.
-Barfiks çektirme,şınav,mekik,koşu...benzeri koşullardan bahseder misiniz biilginiz var ise?
Şimdilik bunlar.Bazı siteler buldum ama resmi site değiller.Güvenemiyorum.Şimdiden ilgilenenlere teşekkürler...

eğer gözlük numarası 1'den az ise girebilir önemli değil...

şimdii sınavlar 4 etap...

koşu...400m...85 sn  -  80sn arası

mekik...1 dakika...30-35 tekrar

dizüstü basketbol topu atma...7 metre-8 metre

Durarak uzun atlama...160cm-180cm

bunlar tabi yaşlara göre değişmekte

Hadi ya!Bir tanesi 1.25,diğeri 1.Tutturamazsa başka hedefi de yok.Ona üzülüyorum.Ben normal okudum.Sıkıntım olmadı.Önce Anadolu Lisesi sonra Anadolu Üniversitesi.Peki resmi bir sitesi vardır elbet.Linkini verir misiniz?

Gözü numarası kaç olursa olsun bozuk olmaması lazım(BU LANET KURAL YÜZÜNDEN SINAVA GİRMEDİM !!!! ) ayrıca Askeri lise SBS'nin sonucuna bakmıyor.özel sınavı var.

Edit:Buyur.

Diş teli sorun olmaz sanırım.Ama gözü 0 istiyorlar.Lazerde alırlarmı bilmem.Ama 0.50 olanları bile zor geçiriyorlar sanırım.Numara 0 olacak yani.

Ön sağlık olarak baktıkları 6 olay var.Ortopedi,Üroloji,Diş,Göz,Dahilye.Ürolojide sıkıntı varsa elenirsin.Düz tabanlık vb varsa elenirsin.Omurgada falan sorun varsa elenirsin.Ayrıca oraya Uzun bir boxerla gitsin eğer mülakata girerse.Çünkü atletsiz çamaşırla dolaşıyorsun bu ön sağlık bölümünde :smile:

Doğrusu ben de bir Askeri Lise'de okumak istiyorum.

Ancak muayeneden geçemem diye korkuyorum.Çünkü yaklaşık 10 yaşında iken yanlışlıkla ayağımla (bodrumu ışıklandırmak için yapılan) kaldırım camlarından birini kırdım,ayağım kesildi,ameliyat oldum,ancak ameliyattan sonra orada bulunan et yanık gibi görünmeye başladı.Bu girmemi engeller mi?(Muhtemelen istemeyeceğim cevabı alacağım ama...)

GhosTR said:
Diş teli sorun olmaz sanırım.Ama gözü 0 istiyorlar.Lazerde alırlarmı bilmem.Ama 0.50 olanları bile zor geçiriyorlar sanırım.Numara 0 olacak yani.

Ön sağlık olarak baktıkları 6 olay var.Ortopedi,Üroloji,Diş,Göz,Dahilye.Ürolojide sıkıntı varsa elenirsin.Düz tabanlık vb varsa elenirsin.Omurgada falan sorun varsa elenirsin.Ayrıca oraya Uzun bir boxerla gitsin eğer mülakata girerse.Çünkü atletsiz çamaşırla dolaşıyorsun bu ön sağlık bölümünde :smile:

Adamlar üroloji muayenesi yapıyor, uzun boxer getirse ne olcak?

Calradianın bilgesi said:
GhosTR said:

Adamlar üroloji muayenesi yapıyor, uzun boxer getirse ne olcak?
Ben askeri lise sinavından 94 net çıkarttım gata deniz ve harpa kabul edildim.Mülakata gittim.Adamlar boxerini acip icine bakiyorlar varmi diye :grin:.Mülakattan geçemedim :sad:.Geçmeme nedenim ise yüzümdeki sivilcelermiş  :roll:
sanki çıkacaklarda benimle tipime bakıyorlar  :roll:

Calradianın bilgesi said:
Ellerimde_Kan said:
Ben askeri lise sinavından 94 net çıkarttım gata deniz ve harpa kabul edildim.Mülakata gittim.Adamlar boxerini acip icine bakiyorlar varmi diye.Mülakattan geçemedim :sad: .

Şu halini imza yaptım.

bnde imza yapicam 

oldu simdi

wheneverwhatever said:
benim herşeyim tutuyodu babam sınava sokmadı  :roll:
Dostum benim içinde ayni şeyi söylediler.Mülakattaki vücut testlerinin hepsini başarıyla geçtim(mekik,koşma,atlama vb).Ama işte saçma bir nedenden dolayi almadilar.Boyumda 165 di 14 yaşındayken  :roll:

Unutuyordum,hiç bir ameliyat geçirmemiş olması lazım(Sünnet dışında lan :grin: ) ve yara izi olmamalı.

Ellerimde_Kan said:
wheneverwhatever said:
Dostum benim içinde ayni şeyi söylediler.Mülakattaki vücut testlerinin hepsini başarıyla geçtim(mekik,koşma,atlama vb).Ama işte saçma bir nedenden dolayi almadilar.Boyumda 165 di 14 yaşındayken  :roll:

Kardeşim cinsiyetin ne? Ne göremediler?

Tatar_Han said:
Ellerimde_Kan said:
wheneverwhatever said:

Kardeşim cinsiyetin ne? Ne göremediler?
Erkek. :roll:.Çok şey gördüler ondan oldu.Yüzümde çok sivilce var diye alınmadım :???:

Hmm...Bir akciğer ameliyatı geçirdi.Bu sorun olur mu?Onlar dışında başka sağlık problemi yok.
Bir de Anafen'e gidenler alınmıyormuş diye duydum.Doğru mudur?Çok mantıksız geldi de.3 sene Anafen'e gitti.

Alınmazlar, mesela bazı tuzak sorular da vardır.Adam Selamınaleyküm dediğinde Aleykümselam dersen de zorlaşır işin.Anafen'e gidersen mülakatta kalıyorsun.Hatta ölümle burun buruna gelsen karşında iki kişi olsa(Atatürk ve Hz. Muhammed) hangisine sığınırsın diye bir soru sordukları oluyormuş efsanelere göre.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom